ارز دیجیتال و کریپتو

بازی استار اطلس چیست؟ معرفی پروژه Star Atlas و توکن ATLAS و POLIS

استار اطلس (Star Atlas) یک پروژه متاورس نسل بعدی است که بر روی شبکه سولانا ساخته شده است و یکی از جاه طلبانه ترین پروژه ها در صحنه بازی و متاورس است که من تا به حال دیده ام. Star Atlas چیزی بیش از یک متاورز بازی بلاک چین است. این یک منظومه شمسی مجازی کاملاً جدید و کاملاً فراگیر با بازی چند بعدی برای به دست آوردن مکانیک و یک اقتصاد قوی و کاملاً کارآمد است که می تواند جهان را همانطور که می شناسیم در اینجا در سیاره زمین تغییر دهد.

استار اطلس با داستان های علمی تخیلی مرزی دارد، داستان هایی مانند آن که فکر می کردیم هنوز چندین دهه با آن فاصله داریم یا فقط در فیلم ها امکان پذیر است.

این پروژه مطمئناً در حال برگرداندن است و مردم در حال حاضر با هزاران توییت، توییت‌های مجدد، انجمن‌های گفتگوی Reddit، چت‌های Discord، و یک پایگاه بزرگ طرفداران، همراه با صفی از سرمایه‌گذاران و VC‌هایی که منتظر یک بازی هستند صحبت می‌کنند. حتی هنوز به طور کامل راه اندازی نشده است زیرا محصول کامل هنوز چند سالی است که عرضه می شود.

بازی استار اطلس چیست؟

در حالی که بازی استار اطلس هنوز در حال توسعه است و ما هنوز تصور می کنیم که بازی ممکن است در فرم نهایی خود چگونه باشد، می توانیم از وایت پیپر عظیم 42 صفحه ای و مقاله اقتصادی 38 صفحه ای تیم بگوییم . هنر مفهومی، تریلرهای سینمایی و اسکرین شات‌ها شگفت‌انگیز به نظر می‌رسند، و ما می‌دانیم که تیم در حال کار با موتور بازی Unreal 5 برای ایجاد گرافیک‌های بازی فوق‌العاده واقعی و واقعی است.

علاوه بر این، می‌توانیم اطلاعات کمی در مورد بازی از مینی‌بازی پیش از عرضه و مصاحبه‌های متعدد با مدیرعامل مایکل واگنر نیز جمع‌آوری کنیم. در اینجا تمام اطلاعاتی است که من تاکنون توانسته ام جمع آوری کنم.

استار اطلس یک بازی نقش آفرینی آنلاین چند نفره عظیم (MMORPG) است که به بازیکنان امکان می دهد اساساً آینده و سرنوشت بشریت را دوباره تصور کنند و پایه و اساس یک سیستم اجتماعی-اقتصادی، سیاسی و مالی را برای آینده ایجاد کنند. باید بگویم که بسیار شدید و جذاب به نظر می رسد. حدس می‌زنم بازی‌های ویدیویی چیزی بیشتر از لباس پوشیدن به عنوان لوله‌کش و خرد کردن آجر برای سکه وجود دارد.

هدف تیم توسعه‌دهنده این است که دوره جدیدی از نحوه زندگی و کار ما در یک متاورس را آغاز کند و با ایجاد یک قلمرو مجازی که در نهایت به طور مستقل اداره می‌شود و صرفاً متعلق به جامعه است، نسل بعدی اقتصاد و حکومت را ایجاد می‌کند. هدف این است که این متاورس کاملاً خودپایدار شود و در عین حال از طریق حاکمیت غیرمتمرکز کنترل و تأمین مالی شود.

نقل قولی از مدیر عامل استار اطلس:

Star Atlas از زمان آغاز به کار برای توانمندسازی نسل جدیدی از گیمرها، سازندگان و رویاپردازان برای بازسازی جهان با ساختارها و استانداردهای جایگزین طراحی شده است. یک تولد دوباره دیجیتال واقعی از نوع انسان. ما انتخاب می کنیم که یک متاورس و MMO بسازیم که توسط حاکمیت واقعی خود تجسم یافته است. چشم‌اندازی که برای آن به‌صورت فردی غیرممکن است، اما در جمع اجتناب‌ناپذیر است.»

عجب بیانیه ای است.

گیم پلی عظیم متاورس چند نفره با مضمون فضایی شامل توانایی انجام کارهایی مانند کاوش در اعماق فضا و سیاره ها و مبارزه برای تسلط بر جهان از طریق جنگ یا تصرف ها و اتحادهای سیاسی صلح آمیز با پیوستن به جناح ها و اصناف است. علاوه بر این، بازیکنان می‌توانند سازمان‌های مستقل غیرمتمرکز خود را راه‌اندازی کنند یا فقط در کهکشان کاوش کنند، در حین یافتن و ایجاد NFT برای ساختن امپراتوری‌های مجازی خود، به ماجراجویی بپردازند.

NFT ها چیزهایی مانند سفینه های فضایی، ساختمان ها، زمین، مواد معدنی، مواد کشاورزی، لباس ها، مشاغل را تشکیل می دهند. تقریباً آنچه در زندگی واقعی وجود دارد در Star Atlas به شکل NFT وجود خواهد داشت.

استفاده از Serum DEX ساخته شده سولانا ، بازیکنان استار اطلس را قادر می سازد تا از طریق یک رابط منحصر به فرد درون بازی، در فعالیت های مالی بازی به درآمد، همتا به همتا، و غیرمتمرکز شرکت کنند. کاربران می توانند به سادگی با اتصال کیف پول اکوسیستم فانتوم سولانا خود به عملکرد بازار غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنند.

تصویر از طریق وایت پیپر Star Atlas

همانطور که در بالا مشاهده شد، مکانیک بازی به مکانیک هسته و بلاک چین تقسیم می شود.

سمت خود را در Star Atlas انتخاب کنید

بازی استار اطلس در سال 2620 اتفاق می افتد و سه جناح اصلی بر سر منابع، قلمروها و کنترل سیاسی با هم رقابت می کنند. اول، قلمرو MUD وجود دارد که توسط انسان کنترل می شود:

تصویر MUD Faction از طریق راهنمای Star Atlas

سپس منطقه ONI توسط این افراد خوش تیپ اداره می شود:

نگاهی به تصویر ONI از طریق راهنماهای Star Atlas

و در نهایت بخش Ustur که توسط موجودات سایبرنتیک حساس اداره می شود:

نگاهی به تصویر Ustur از طریق Star Atlas Guides

هر جناح دارای نقاط قوت و ضعف است و مکان این کشورها بر اساس پتانسیل تولید مواد خام در دسترس، مزیت های استراتژیک را تعیین می کند. بازیکنان می توانند از طریق پاسپورت به ملیت های دیگر بپیوندند و درآمدها و دستاوردهای هر بازیکن به رتبه بندی کلی کشورشان در جدول امتیازات کمک می کند. تفکیک نقاط قوت و ضعف هر جناح را می توان در اینجا یافت.

نکته: قبل از انتخاب یک جناح، ممکن است ایده خوبی باشد که پیدا کنید کدام DAC (تصنف / قبیله) برای اهداف شما در بازی مناسب‌تر است، زیرا هنگامی که یک جناح را انتخاب می‌کنید، نمی‌توانید به DAC که متعلق به جناح دیگری است بپیوندید. در اینجا پیوندی به DACs/Gilds مختلف است.

برخی از اصناف/DACها تصویر را از طریق انجمن استار اطلس تشکیل دادند

همچنین یک ویژگی در بازیاستار اطلس به نام “Salvage Wars” وجود خواهد داشت که در آن بازیکنان می توانند در کانتینرهای پر از دارایی های نجات یافته، مشابه با جعبه های غارت در بازی های دیگر، پیشنهاد بدهند. محتویات ظروف قبل از خرید ناشناخته خواهد بود، اگرچه وزن ظرف و احتمال محتوای با کیفیت سرنخ هایی را ارائه می دهد.

نقش NFT ها

مانند هر متاورس خوب، نقش NFT ها در این بازی نیز بسیار مهم خواهد بود. تمام آیتم‌های درون بازی از کشتی‌ها، قطعات کشتی، سلاح‌ها، خدمه، اجزاء، زمین، سازه‌ها، منابع و حتی حیوانات خانگی NFT خواهند بود، که آن‌ها را برای هر بازیکن منحصربه‌فرد و قابل معامله یا فروش در بازار NFT استار اطلس می‌کند. به‌علاوه، بازیکنان می‌توانند زمینی داشته باشند و بفروشند، که قبلاً دیده‌ایم که این کار چقدر می‌تواند از متاورزهایی مانند دسنترالند و سندباکس سودآور باشد.

یکی از پوسترهای AR تصویر NFT منتشر شده از طریق Star Atlas

برخی از آیتم‌های درون بازی مانند سفینه‌های فضایی و پوسترها در حال حاضر روی سرم دکس مجهز به سولانا مبادله می‌شوند که برای برآورده کردن نیازهای رو به رشد دنیای اطلس ستاره‌ای همواره در حال گسترش و تکامل خواهد بود. بعلاوه، سرم سرعت تسویه نور و هزینه های عملیاتی نزدیک به صفر را به همراه دارد و می تواند پنجاه هزار تراکنش در ثانیه را پردازش کند، که مفید است زیرا استار اطلس ممکن است به یک مرکز جدی خرید، فروش و فعالیت تجاری تبدیل شود.

نگاهی به یکی از بسیاری از کشتی های موجود. تصویر از طریق Star Atlas

بازار NFT کهکشانی در استار اطلس

بازار NFT استار اطلس، با نام مستعار “بازار کهکشانی”، در حال حاضر فعال و در حال استفاده است، زیرا بازیکنان و معامله گران اولیه در حال ساخت ناوگان کشتی خود برای استفاده در مینی بازی از قبل راه اندازی شده و در آماده سازی بازی کامل هستند.

تصویر نمایشگاه سفینه فضایی

چیزی که واقعا جالب است این است که بازار NFT استار اطلس با استفاده از کد منبع باز Serum DEXs ساخته شده است، به این معنی که کل بازار بر روی پروژه Serum ساخته شده است. این باعث می‌شود هر دارایی که در بازار NFT استار اطلس فهرست می‌شود، به‌طور خودکار در Serum DEX نیز فهرست می‌شود و تجارت، خرید و فروش NFT‌ها را یکپارچه‌تر، کارآمدتر، راحت‌تر و به بازار جهانی باز می‌کند که برای کارآفرینان مهم است. به متاورس حرکت کنید و شروع به راه اندازی مغازه ها و مشاغل تجاری کنید.

در حال حاضر بیش از 20 کشتی موجود است که بازیکنان می توانند در بازار NFT خریداری کنند. این تیم به صورت دوره ای کشتی های بیشتری را تا زمان راه اندازی کامل بازی منتشر خواهد کرد. پیش بینی می شود بیش از 140 نوع مختلف کشتی در بازی وجود داشته باشد.

تصویر از طریق star atlas

برخی از NFT های Utility شامل مواردی مانند:

 • کشتی ها، اجزای کشتی، قطعات و غیره
 • خدمه
 • تغییرات کشتی
 • سلاح ها، تغییرات سلاح
 • سپرها، اجزای موتور، رانشگرها
 • زمین
 • تجهیزات معدن و کشاورزی
 • ساختمان ها و سازه ها

بخت با شجاعان یار است

بازی استار اطلس قرار است دارای ریسک های بسیار بالایی باشد. نبردهای فضایی وجود خواهد داشت که منجر به از دست دادن مقدار زیادی پول توسط بازیکنان از نابودی کشتی های خود و جمع آوری غنائم توسط پیروز می شود. این احتمال وجود دارد که برخی از بازیکنان شش رقمی یا حتی میلیون‌ها ارزش پولی واقعی را در ناوگان فضایی، ارتش، سایت‌های معدن و استحکامات خود غرق کنند، و اینها می‌توانند در یک نبرد بازنده از بین بروند. مانند زندگی واقعی، نتیجه نبردها باعث ایجاد و شکستن ثروت می شود.

تصویر از طریق star atlas

خوشبختانه، برای کسانی که ریسک گریزتر هستند، یکی از چیزهایی که در مورد استار اطلس واقعاً دوست دارم این است که سه منطقه وجود دارد که بازیکنان می توانند در آن شرکت کنند و بازی کنند، که هر منطقه ریسک در مقابل پاداش را ارزیابی می کند. منطقه امن برای بازیکنانی که آمادگی نزاع ندارند یا نیاز به استراحت دارند و کارهایی غیر از جنگ افروزی انجام می دهند مناسب است. سپس منطقه خطر برای کسانی خواهد بود که می خواهند به مسابقات گرند اسلم خانگی بروند و همه چیز را به سبک “همه در” گیم پلی ریسک کنند.

کارهایی مانند خرید، معاشرت، و محل زندگی را می توان در Safe Zones انجام داد. تصویر از طریق Star Atlas

منطقه امن جایی است که بازیکنان سفر خود را آغاز می کنند که در آن هیچ مبارزه PvP مجاز نیست. این جایی است که بازیکنان می‌توانند به همه چیز دست پیدا کنند، تجربه کسب کنند و کارهای غیر جنگی انجام دهند. اینها مناطقی هستند که بازیکنان می توانند به طور معمولی آرامش داشته باشند، کاوش کنند، خرید کنند، محل زندگی خود را تزئین کنند، از گرافیک شگفت انگیز لذت ببرند و از گیم پلی بدون ریسک لذت ببرند.

سپس منطقه متوسطی در استار اطلس وجود دارد که در آن مبارزه مجاز است و هر گونه دارایی از بین رفته به بازیکن بازگردانده می شود. بازیکنان این شانس را خواهند داشت که بدون از دست دادن دارایی/NFT خود، دوباره بسازند و دوباره تلاش کنند.

سپس در نهایت وارد منطقه خطر می شویم. افراد واقعا جسور می توانند به فضای عمیق بروند و با بازیکنان دیگر مبارزه کنند تا برنده تمام سبک های مبارزه را در اختیار بگیرد. در اینجا، هر وسیله ای مانند کشتی یا سلاحی که از بین می رود برای همیشه گم می شود و بازیکن پیروز می تواند خرابه های طرف شکست خورده را جمع آوری کند. هر بخش قابل نجات یک NFT خواهد بود و برنده می‌تواند آن‌ها را بفروشد یا از آنها برای تقویت ناوگان خود استفاده کند.

هرچه بازیکنان بیشتر به بیرون بپردازند، جوایز بهتری دریافت می‌کنند، اما ریسک آن بیشتر می‌شود. فضای عمیق همچنین جایی است که بهترین مواد معدنی پیدا می شود، بنابراین اگر در منطقه خطر ساخت و ساز می کنید، برای دفاع از زمین و مستعمرات خود آماده باشید.

تصویر کاوی فضایی عمیق از طریق استار اطلس

به طور طبیعی، کشتی‌ها با برجک‌های تسلیحاتی مجهز می‌شوند که دارای اجزا و انواع سلاح‌های مختلف هستند. هنگامی که یک بازیکن با کشتی دشمن روبرو می شود، می تواند اسکن انجام دهد و زیرسیستم ها را برای به دست آوردن مزایای استراتژیک هدف قرار دهد.

هم به تاسیسات زمینی و هم در فضایی می توان حمله کرد و همه بازیکنان استار اطلس می توانند موضع خود را به عنوان تهاجمی یا منفعل علامت گذاری کنند تا نشان دهند که تمایل به نبرد دارند. تنظیم سفینه خود در حالت غیرفعال، یک سپر و مانور پذیری ایجاد می کند تا در صورت حمله، امکان فرار سریع را فراهم کند.

خوب، کاوش در اعماق فضا و نبردهای فضایی جالب به نظر می رسند، اما اگر موضوع شما جنگ نباشد، چه؟ خوب، این بازی شما را پوشش داده است. این مقاله به سختی سطح تمام کارهایی را که بازیکنان می توانند در این بازی انجام دهند پوشش می دهد.

در استار اطلس صلح کن نه جنگ

اگر نمی‌خواهید برای نبرد مناسب باشید، بازیکنان استار اطلس می‌توانند در سیاره‌های دوردست کاوش کنند و با انجام کارهایی مانند استخراج منابع، لذت بردن از نوشیدنی در میخانه‌ای که روی یک سیارک با دوستانشان ساخته شده، کشاورزی کنند، چرا به یک فضا تبدیل نمی‌شوند.

دزد دریایی، یا یک سیاستمدار، یک خلبان، یک سرایدار، یک سازنده، یا فقط بدون هیچ هدف یا مقصدی با دویدن به اطراف در استار اطلس بگردید؟ به سادگی کاوش چیزی است که من مشتاقانه منتظر آن هستم. دوباره مانند Skyrim خواهد بود، جایی که ساعت‌ها گیم‌پلی بازی می‌کنم، به سختی خط داستانی اصلی را حس می‌کنم وبرای همیشه در اطراف همه گوشه‌ها، شکاف‌ها و غارها می‌گردم.

تصویر از طریق Star Atlas

آیا آن لحظات خسته کننده را در یک بازی می شناسید که در آن زمین یا سیاره ای دوردست را می بینید و آرزو می کنید که ای کاش می توانستید آنجا را نیز بررسی کنید؟ با استار اطلس می توان به هر سیاره دوردستی که می توانید ببینید دسترسی پیدا کرد. هیچ اسکای باکس و محدودیتی برای جایی که کاربران می توانند سفر کنند وجود ندارد. البته اگر کشتی به اندازه کافی قدرتمند، خدمه و سوخت کافی برای رسیدن به آنجا داشته باشید، که کار آسانی نخواهد بود.

بازیکنان می‌توانند از طریق راه‌های سیاسی یا اقتصادی، تعارض‌ها را به صورت دوستانه حل کنند، در صورت تمایل، از درگیری از طریق بحث، برنامه‌ریزی، حکومت و همکاری اجتناب کنند، و اگر تا به حال می‌خواستید بازی خدا را بازی کنید، در اینجا فرصت دارید. بازیکنان می توانند وقت خود را صرف ساختن، تخریب و خلق اشیا کنند یا دانشمند شوند و اکتشافاتی انجام دهند. به معنای واقعی کلمه چیزی برای همه در این بازی وجود دارد.

نگاهی به Oni. تصویر از طریق استار اطلس

هر بازیکنی که موفق به داشتن یک ستاره شود، می‌تواند یک کره دایسون بسازد، که امکان ایجاد یک نقطه پرش را فراهم می‌کند که سیستم‌های مستقل را قادر می‌سازد تا به سفر فوری دسترسی داشته باشند، کاهش زمان سفر و ایجاد رونق قابل توجهی برای مسیرهای تجاری اقتصادی آنها.

همش کار بدون هیچ تفریحی در استار اطلس…

فرصت های کسب درآمد و سود در این متاورس برای کاربرانی که به دنبال روی آوردن به متاورس برای کسب درآمد هستند، بسیار زیاد و نامحدود است. راه‌های واضحی برای کسب درآمد وجود دارد، مانند ساخت، توسعه، استخراج و کشاورزی منابع و فروش NFT. تیم استار اطلس حتی در حال ایجاد معادل یک بورس اوراق بهادار در بازی هستند که در آن بازیکنان می توانند عرشه های معاملاتی و پلتفرم های معاملاتی را ایجاد کنند که سایر بازیکنان می توانند فعالیت های معاملاتی خاصی را انجام دهند. جهان اقتصاد کاملی خواهد داشت که با تراکنش‌های همتا به همتا برای خرید همراه است.

بازیکنان استار اطلس می‌توانند کسب‌وکارها، مناطق پاتوق اجتماعی، میخانه‌ها، رستوران‌ها، سالن‌های سینما، سالن‌های کنسرت، جشنواره‌های موسیقی، ایستگاه‌های سوخت‌رسانی و غیره را ایجاد و راه‌اندازی کنند، که همگی متعلق به پخش‌کننده‌ها هستند و واقعاً این پتانسیل را برای کاربران فراهم می‌کنند که تأثیرگذاری کسب کنند. درآمد درون بازی بنابراین، اگر تا به حال می‌خواهید یک پمپ بنزین یا بازی در فضای بیرونی راه‌اندازی کنید، در اینجا شانس شماست.

یکی از جنبه‌های هیجان‌انگیز گیم‌پلی این است که استخراج و کشاورزی به اقتصاد جهانی کمک می‌کند، به‌گونه‌ای که اجزای استخراج‌شده و مزرعه‌شده وارد زنجیره تأمین می‌شوند و از طریق اصلاح مواد و تجمیع آنها، بازیکنان می‌توانند ایجاد کنند و NFT های خود را بر اساس نقشه هایی که در طول زمان ایجاد، کشف و منتشر می شوند، ایجاد کنند.

برخی از اصناف در بازی استار اطلس به هیچ چیز اختصاص ندارند، اما بخش کشاورزی و معدن، زیرا بسیاری از بازیگران احتمالاً در آینده به تولید انبوه NFT علاقه مند خواهند شد. فرصت‌های این بازی بسیار فراتر از «بازی» ساده است و کارآفرینان و علاقه‌مندان به کسب‌وکار که به دنبال کسب سود هستند را جذب می‌کند.

کشتی ها

کشتی‌ها در بازی استار اطلس احتمالاً اولین خریدی خواهند بود که بازیکنان باید انجام دهند زیرا حمل‌ونقل اصلی در اطراف متاورس خواهند بود. همانطور که گفته شد، کشتی ها متعلق به بازیکنان خواهند بود و ارزش پولی در دنیای واقعی دارند، زیرا NFT هستند، همراه با تمام تغییرات و ارتقاء آنها.

انواع مختلفی از کشتی‌ها وجود دارد که در این مقاله نمی‌توان به آنها پرداخت. شما می توانید اطلاعات بیشتری در مورد انواع مختلف کشتی ها در اینجا بخوانید.

تصویر از طریق Star Atlas

TL;DR این است که کشتی های مختلفی برای اهداف مختلف وجود خواهد داشت. بیش از صد نوع مختلف از کشتی‌ها با طیف‌های مختلف قیمتی وجود دارد که برخی از آنها از صدها هزار تا میلیون دلار متغیر هستند. اکثر کشتی‌ها در دسته‌های زیر قرار می‌گیرند:

 • کشتی های جنگنده
 • کشتی های مسابقه ای
 • کشتی های چند منظوره
 • Data Runner ارسال می شود
 • کشتی های بمب افکن
 • کشتی های باری
 • کشتی های Bounty Hunter
 • سوخت گیری/تعمیر کشتی ها

یکی از جنبه های هوشمندانه بازی استار اطلس این است که تجربه اعضای خدمه از هر کشتی می تواند ویژگی ها و آمار آن کشتی را افزایش دهد و کشتی ها را می توان برای نقش های مختلف آماده کرد.

بازی با ویژگی هایی که بازیکنان باید در نظر بگیرند، مانند عرشه کشتی های دانشگاه، بسیار خاص می شود. خدمه ای که با هم در همان دانشگاه یا در یک کشتی متفاوت آموزش دیده اند، وقتی به عنوان بخشی از همان خدمه قرار می گیرند، علاقه مندان بیشتری به آن اضافه می کنند. تطبیق صحیح خدمه باعث ایجاد مزاحمت های اضافی می شود، در حالی که عدم تطابق آنها می تواند برای عملکرد کشتی مضر باشد.

این کشتی‌ها نقش اصلی را در همه چیز از حمل‌ونقل گرفته تا استراتژی ایفا می‌کنند و نوع کشتی‌ها باید بسته به اهداف هر بازیکن در بازی با دقت انتخاب شود. کشتی‌ها در حال حاضر به طور فعال در بازارهای NFT خرید و فروش می‌شوند، و برخی از کشتی‌ها به سادگی نگهداری می‌شوند و در معرض خطر قرار می‌گیرند و APY‌های چشمگیری کسب می‌کنند. در اینجا می‌توانید درباره نحوه استیک کشتی‌های استار اطلس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

استخراج استار اطلس

هنوز اطلاعات زیادی در مورد نحوه کار ماینینگ در بازی استار اطلس مشخص نیست و تجهیزات استخراج هنوز برای خرید در دسترس نیست. گمانه زنی هایی وجود دارد که ادعاهای مربوط به زمین های معدنی به سبک حراجی کار می کنند و برنده مزایده، بخشی از زمین را با توکن ATLAS و تجهیزات معدن مورد نیاز پرداخت می کند. ماینرها در “منطقه خطر” باید اطمینان حاصل کنند که از معدن خود دفاع می کنند و همچنین بازیکنان حریف ممکن است سعی کنند آن را به زور بگیرند.

در حال حاضر 3 ساختار مختلف شناخته شده است که برای راه اندازی استخراج مورد نیاز است:

Power Plants- مالکان باید ابتدا یک نیروگاه بسازند تا انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی مته معدن و سایر سازه های معدنی ایجاد شود.

Mining Drill- ساخت مته معدن فرآیند استخراج خودکار مواد از زمین را آغاز می کند. سورتمه‌های خودکار مواد را بارگیری می‌کنند و آماده انتقال آنها به نزدیک‌ترین ایستگاه فضایی انتخابی می‌شوند.

Space Station- ایستگاه های فضایی به صورت استاندارد دارای یک سکوی تجاری مورد نیاز برای دسترسی به بازار جهانی خواهند بود.

نگاهی به استخراج

ماینینگ یک ستون حیاتی خواهد بود که از اقتصاد استار اطلس حمایت می کند. بازیکنان باید ATLAS را برای زیرساخت های لازم، خدمه و مزایده های تقاضا سرمایه گذاری کنند. تمام منابع استخراج شده NFT خواهند بود و این منابع می توانند برای ایجاد NFT های بهتر ساخته شوند. با پیشرفت ماینرها، آنها تجربه استخراج را به دست خواهند آورد که باعث افزایش کیفیت و سرعت جمع آوری منابع و تخفیف در هزینه های نیروی کار و نگهداری می شود.

ساخت ایستگاه فضایی در استار اطلس

ایستگاه‌های فضایی دارای تاسیسات معدنی مجاور خواهند بود و هر ایستگاه می‌تواند با عرشه‌های مختلف ساخته شود. هر عرشه عملکرد ایستگاه فضایی را افزایش می‌دهد و ویژگی‌هایی را باز می‌کند که به بازیکنان اجازه می‌دهد به روش‌های مختلف با آن ایستگاه خاص درگیر شوند. عرشه های زیر در دسترس خواهند بود:

 • تجارت برای ذخیره سازی و تجارت
 • کارخانه کشتی سازی برای ساخت، تعمیر، سوخت گیری و پیکربندی
 • پالایشگاه برای پالایش سنگ خام
 • آویز برای نگهداری کشتی
 • خرده فروشی برای ساخت و فروش قطعات
 • دانشگاه برای آموزش و جذب خدمه
 • محموله برای نگهداری مواد
 • دفاعی برای ساخت برجک های دفاعی

ایستگاه‌های فضایی با عرشه‌های تجاری برای فروش اقلام باید به بازار جهانی متصل شوند. و اگر همه این صحبت‌ها درباره سفینه فضایی و ایستگاه فضایی باعث شده روزهای خوب گذشته را از دست بدهید، تیم استار اطلس شما را پوشش می‌دهد:

ماشین های کلاسیک

دیفای در Star Atlas

هدف اقتصاد درون‌بازی استار اطلس این است که درآمدها و عواید در درجه اول دوباره در بازی سرمایه‌گذاری شوند و یک اکوسیستم اقتصادی خودپایه بسیار شبیه به سیاره ما ایجاد کنند. بازیکنانی که می‌خواهند در این بازی پیشرفت کنند، باید روی عملیات تجاری، هزینه‌ها و فرآیندهای تجاری تمرکز کنند، دقیقاً مانند زندگی واقعی.

از آنجایی که بازیکنان می توانند با هر یک از دارایی های درون بازی که در اختیار دارند، کسب درآمد کنند، مسئولیت مدیریت کارایی عملیات خود بر عهده بازیکن خواهد بود، به این معنی که بخشی از درآمد آنها باید برای حفظ کارایی عملیاتی و انجام کارها سرمایه گذاری مجدد شود. کارهایی مانند سوخت گیری، تعمیر آسیب، تغذیه خدمه، تبلیغات و غیره. در زمین، بازیکنان باید هزینه ها را مدیریت کنند و مالیات زمین و تعمیر تجهیزات معدن و کشاورزی را بپردازند.

خوب، خوب، به نظر شبیه به نحوه کار در دنیای واقعی است، اما بازیکنان قرار است با سود خود چه کار کنند؟ توکن‌های اطلس خود را بفروشند و پول نقد را در بانک بگذارند، جایی که تورم تخلیه می‌شود یا 0.01 درصد سود کسب می‌کند؟

لطفا…. تا زمانی که این بازی در جریان است، تیم استار اطلس و من امیدواریم که بسیاری از مردم جهان با بیهودگی، طمع، و فساد سیستم بانکی سنتی بیدار شوند و تا حد زیادی به DeFi روی بیاورند. پلتفرم‌ها و مکانیک‌های DeFi مستقیماً در متاورس ادغام می‌شوند، بنابراین آن درآمدهای شیرین حاصل از فتوحات موفق، فروش NFT یا سود حاصل از ایستگاه سوخت‌گیری فضایی شما می‌تواند در پلتفرم دلخواه شما یا «بانک» شما در متاورس قرار گیرد.

این محصولات DeFi جایی هستند که بازیکنان می‌توانند بازدهی جذابی از درآمد کسب کنند، وام بگیرند و به همه ویژگی‌های دیگری که DeFi ارائه می‌کند دسترسی داشته باشند.

و اگر متعجب هستید که تمام پول مالیاتی و عملیاتی به کجا می رود، تمام آن پول نقد اطلس مستقیماً به خزانه استار اطلس سرازیر می شود، که توسط DAO کنترل می شود، که به توسعه و گسترش آینده استار اطلس ادامه خواهد داد.

توکنومیک و اقتصاد

توکنومیک/اقتصاد بازی استار اطلس بسیار پیشرفته است، پیشرفته تر از آن چیزی که فکر می کنم در هیچ بازی یا دنیای مجازی وجود داشته است. تقریباً مانند اقتصاد در زندگی واقعی، بسیاری از ما بعید است که به طور کامل پیچیدگی ها را درک کنیم یا به آنها اهمیت دهیم. با این حال، درست است، همانطور که من برای استفاده از دلارم برای خرید آب نبات نیازی به درک کل چشم انداز اقتصادی کشورم ندارم، بازیکنان نیز برای لذت بردن از بازی نیازی به داشتن مدرک اقتصاد ندارند.

مایکل واگنر، مدیر عامل و یکی از بنیانگذاران استار اطلس، اقتصاد درون بازی و توکنومیک را طراحی کرد، حرفه ای سابق در امور مالی سنتی داشت و CFA خود را به عنوان یک تحلیلگر مالی معتبر دریافت کرد و سال ها به عنوان مدیر پورتفولیو کار کرد. او از تجربه و دانش کاری خود در امور مالی سنتی برای کمک به ایجاد چشم انداز اقتصادی در جهان ستاره اطلس استفاده کرد.

متاورس قرار است دو توکن درون بازی داشته باشد. موردی که به عنوان وسیله مبادله بین بازیکنان، برای خریدهای درون بازی، برای استفاده در DEX، و به عنوان نماد پاداش اولیه به نام اطلس ( ATLAS ) استفاده می شود. دیگری توکن استار اطلس DAO ( POLIS ) خواهد بود که برای حکمرانی استفاده خواهد شد. دارندگان توکن POLIS که آن را در اختیار دارند، از حقوق حاکم بر پلتفرم برخوردار خواهند بود و به آنها اجازه می‌دهد تا پیشنهاداتی را ارائه کنند و در مورد آنها رأی دهند که آینده جهان اطلس ستاره‌ای را دیکته می‌کند.

توکن ATLAS دارای قیمت عرضه اولیه فروش 0.00138 دلار بود، سپس قیمت عرضه عمومی 0.068 دلار بود و به سرعت به بیش از 1500 درصد افزایش یافت و به بالاترین حد خود یعنی کمی بیش از 0.25 دلار رسید، سپس با کسب سود سرمایه گذاران اولیه دوباره سقوط کرد. توکن ATLAS همراه با سایر بخش‌های بازار کریپتو در میان زمان‌های نامشخص اقتصاد کلان، شاهد اقدامات قیمتی دشواری بوده است.

بسیاری از سرمایه‌گذاران و بازیکنان، توکن ATLAS را به‌عنوان نگه‌داری بلندمدت خوب می‌دانند و با قیمت‌های پایین انباشته می‌شوند، زیرا پیش‌بینی می‌شود که افزایش قیمت در طول سال‌ها با نزدیک‌تر شدن به راه‌اندازی بازی و آگاهی بیشتر افراد در مورد بازی افزایش یابد. و بازیکنان چمدان های خود را بار می کنند تا شروع به خرید کنند.

توکن ATLAS با ویژگی‌های تورمی برای مطابقت و مقیاس با تورم اقتصاد درون بازی ایجاد شد. این تضمین می کند که ارز و قیمت اقلام در طول زمان برای بازیکنان جدید معقول باقی بماند.

استخراج و رایت ATLAS بر اساس رشد کاربر و پذیرش پلت فرم استار اطلس خواهد بود. بنابراین، عرضه و قیمت در سطحی حفظ می‌شوند تا قیمت‌گذاری دارایی‌های درون بازی معقول را به صورت داخلی حفظ کنند و سطح ورودی را برای کاربران جدید بهینه کنند و به طور همزمان امکان افزایش قیمت را فراهم کنند.

در اینجا نگاهی به منحنی توزیع ATLAS داریم:

مجموع عرضه استار اطلس سی و شش میلیارد خواهد بود، هشت سال طول می کشد تا عرضه به طور کامل رقیق شود، و تخصیص تیم تنها پنج درصد است. جالب اینجاست که این تیم در عرضه توکن توزیع نشده، چیزی غیرمعمول در فضای کریپتو، سهم صفر دارد. من باید برای این کار به تیم احترام بگذارم، زیرا نشان می دهد که این پروژه به وضوح چیزی فراتر از گرفتن پول نقد برای سازندگان است. توزیع توکن ها و صدور به دقت برنامه ریزی شده بود و به مواردی مانند ایستگاه های استخراج، جمع آوری منابع و غیره متعهد است.

سیاست پولی ATLAS در سه مرحله مجزا اجرا خواهد شد.

توکن استار اطلس DAO یک ذخیره بلندمدت ارزش است و به عنوان توکن حاکمیتی در کل متاورس عمل خواهد کرد. توکن POLIS نشان دهنده یک سهم مالی در بازی است، به دارندگان قدرت رای می دهد و DAO خزانه داری را کنترل خواهد کرد. توکن POLIS مجموعا سیصد و شصت میلیون عرضه ثابت خواهد داشت که یک درصد از تعداد کل توکن های اطلس است. کسانی که در پیشنهادات حکومتی شرکت می‌کنند، بخش‌هایی از بازده را در توکن‌های ATLAS به دست خواهند آورد تا مشوق مشارکت باشند. کاربران می توانند توکن های POLIS را از راه های زیر بدست آورند:

 • صدور اولیه: تیم استار اطلس ممکن است به طور مستقیم توکن های POLIS را به فرمانداران بالقوه بفروشد
 • بازارهای ثانویه: می توان در بازارهای ثانویه خرید و فروش کرد، اما با انواع محدودی از برنامه های قفل/اختصاص ارائه می شود.
 • جوایز درون بازی: انجام ماموریت های خاص در بازی
 • جوایز متاگیم
 • مشارکت در حکومت: مشارکت در DAO و فعال بودن
 • پاداش‌های فرااقتصادی: تأمین نقدینگی در AMM و سایر نهادهای DeFi

من به سختی اقتصاد درون بازی را پوشش داده‌ام، و شوخی نکردم که گفتم پیچیده است زیرا شامل مدیریت منابع، ساخت‌وساز، مبارزه، فعالیت‌ها، مناطق، حکومت‌داری و غیره می‌شود.

توکن های استار اطلس را می توان در FTX ، OkCoin ، Kraken ، Raydium.io یا Orca.so خریداری کرد.

پتانسیل استار اطلس در مقابل متاورژن های دیگر؟

چه چیزی استار اطلس را بهتر از بازی برای به دست آوردن بازی‌ها و متاورس‌های موجود در حال حاضر می‌سازد؟

همه اینها به فناوری، خط داستانی، نوآوری و عملکرد بازی برمی گردد. به همان اندازه که مردم اتریوم را دوست دارند، همه ما از معایب و محدودیت های دردناک آن آگاه هستیم. استار اطلس بر روی شبکه سولانا بسیار قدرتمند و تقریباً با سرعت نور به عنوان ستون فقرات آن ساخته شده است که عملکرد تقریباً بدون سرور را ارائه می دهد و از Serum برای تجارت و امور مالی استفاده می کند.

یکی از هیجان‌انگیزترین اعلامیه‌ها این است که موتور بازی‌سازی Unreal Engine 5 Nanite به استار اطلس ارائه می‌دهد که گیم‌پلی و گرافیکی با کیفیت سینمایی باورنکردنی و درونی را ارائه می‌کند، چیزی که هنوز در حوزه بازی‌های رمزنگاری دیده نشده است. صادقانه بگویم، به نظر من گرافیکی که تاکنون در بازی های بلاک چین دیده شده است، خوب بوده است….

مبارزه با موجودات دوبعدی کارتونی و بازی‌های ورق دوئل، گیم‌پلی آنقدر هیجان‌انگیز برای جذب گیمرهای جدی به فضای بازی‌های بلاک چین ارائه نکرده است، اما استار اطلس ممکن است پایه‌ای باشد که گیمرهایی را به ارمغان می‌آورد که از کیفیت بالاتر گیم‌پلی، گرافیک و خط داستانی قدردانی می‌کنند.

شنیدن این موضوع که این بازی بر روی ابزاری که مسلماً پیشرفته‌ترین ابزار ایجاد سه‌بعدی بلادرنگ است که تا به امروز داشته‌ایم اجرا می‌شود، مطمئناً حتی سخت‌کوه‌ترین گیمرها را نیز تحت تأثیر قرار خواهد داد. Unreal 5 موتور قدرتمند بازی در پشت بسیاری از عناوین triple-A بوده است، و پس از انفجار محبوبیت متاورس، آن‌ها غرق شده‌اند. بنابراین، اگر گرافیک‌های متاورس فوق واقعی را مشاهده کردید، به احتمال زیاد Unreal 5 موتور بازی پشت آن است.

تیم استار اطلس اکثریت حقوق حاکم بر متاورس را برای چند سال آینده برای اطمینان از برآورده شدن زمان‌بندی‌ها و الزامات توسعه در اختیار دارد، اما آنها پتانسیل DAO را به گونه‌ای طراحی کرده‌اند که متاورس بتواند مدت‌ها پس از آن گسترش یابد و تکامل یابد. سازندگان اصلی از پروژه عبور می کنند. همانطور که اکوسیستم سولانا تکامل خواهد یافت، متاورژن اطلس ستاره نیز تکامل خواهد یافت. هدف نهایی این است که متاورس کاملاً خود سوخت و خودکفا باشد تا از طول عمر خود اطمینان حاصل کند زیرا گیمرها، سازندگان، توسعه‌دهندگان، فرمانداران، کارآفرینان و نوآوران به طور مداوم در تکامل فضا مشارکت می‌کنند.

این حدس و گمان نه تنها از سوی من است، بلکه پس از گوش دادن به مصاحبه‌های متعدد با مدیر عامل شرکت مبنی بر اینکه واقعاً هیچ محدودیتی برای بالا رفتن سقف این متاورس وجود ندارد. از آنجایی که استار اطلس با استفاده از فناوری بلاک چین باز در بالای سولانا ساخته می شود، محدودیتی برای تعداد توسعه دهندگانی که می توانند پروژه های بی حد و حصری را در اکوسیستم سولانا ایجاد کنند که ممکن است با استار اطلس ادغام شود وجود ندارد.

به چیزهایی مانند DeFi فکر کنید، پروتکل‌های بیمه که در آن بازیکنان می‌توانند سفینه‌ها و تجهیزات خود را بیمه کنند، وام‌های غیرمتمرکز که به بازیکنان اجازه می‌دهد برای خرید تجهیزات وام بگیرند، انجمن‌های بازی نقشی را ایفا می‌کنند که در آن اصناف می‌توانند تجهیزات را اجاره کنند و از بازیکنان حمایت مالی کنند. کل دنیای خرده فروشی و تجارت، میزبانی رویداد و سایر امکاناتی که ما هنوز حتی در نظر نگرفته ایم.

این تیم چشم‌اندازی دارد که در نهایت APIها و کیت‌های توسعه‌دهنده نرم‌افزار (SDK) را منتشر کند تا به تشویق کارآفرینان و توسعه‌دهندگان آینده برای ایجاد و ساختن در متاورز Star Atlas کمک کند، و درست همانطور که اینترنت با هر یک از تولیدکنندگان محتوای آن، متاورس استار اطلس تکامل می‌یابد.

به همین ترتیب بسیار تکامل خواهد یافت. دادن کلیدهای پادشاهی به بازیکنان و جامعه، به اصطلاح، و اجازه دادن به هر کسی برای مشارکت در محتوای تولید شده توسط کاربر در بازی، راهی عالی برای اجازه دادن به بازیکنان درگیر در سطحی بسیار عمیق‌تر و کمک واقعی به دنیای غوطه‌ورانه‌ای است که آنها دارند. نه تنها در درون وجود دارد، بلکه به ایجاد کمک کرده است.

در اینجا نگاهی داریم به اینکه Star Atlas چگونه خود را در بین بزرگترین رقبای خود قرار داده است:

هنگامی که متاورسی مانند استار اطلس را با متاورس های کنترل شده شرکتی مانند متا (فیس بوک) مقایسه می کنیم، تضاد شب و روز از نظر مجوز، تمرکز و مالکیت است. متای فیس بوک احتمالاً مسیری را دنبال می کند که یک سیستم دارای مجوز بسته یا در بهترین حالت نیمه باز باشد، به این معنی که کارت ها را نزدیک سینه خود نگه می دارد و در نهایت کنترل کامل بر متاورس خود و تمام داده ها و محتوای ایجاد شده و ذخیره شده در آن را حفظ می کند. آن قلمرو

همانطور که در حال حاضر با پلتفرم‌های فیس‌بوک و اینستاگرام خود انجام می‌دهند، شرکت فیس‌بوک (متا) بدنه مستبدی است که همه چیز را کنترل می‌کند، داده‌های کاربران را جمع‌آوری می‌کند، داده‌های شما را می‌فروشد، و غیره. فیس‌بوک در نهایت کنترل کاملی شبیه به تانوس در انتقام‌جویان خواهد داشت، زمانی که او تمام جواهرات بی‌نهایت را به دست آورد.

استار اطلس به‌عنوان یک سیستم بدون مجوز باز منتشر می‌شود و به اخلاقیات مربوط به فناوری کریپتو و بلاک چین وفادار می‌ماند. در نهایت، Star Atlas قصد دارد کاملاً غیرمتمرکز و بدون مجوز باشد، و بنابراین کاملاً در برابر سانسور مقاوم باشد، جایی که کاربران در نهایت کنترل خود، داده‌ها، محتوا و آیتم‌های دیجیتالی خود را حفظ می‌کنند. به دنبال ایجاد است. فکر می‌کنم بازی در یک متاورز را ادامه خواهم داد که در آن «زوک» قاضی، هیئت منصفه، جلاد و موجودی خداگونه است که همه چیز را می‌بیند و کنترل می‌کند.

تیم استار اطلس

استار اطلس توسط تیم سازنده Multichain Ventures ، یک بازی عنوان سه‌گانه و شرکت توسعه بازی‌های متاورس مجازی مبتنی بر بلاک چین، برای ما آورده شده است. تیم Multichain Ventures از سال 2013 در حوزه بلاک چین فعالیت داشته و دارای چهار سال تخصص در ساخت برنامه های غیرمتمرکز است.

این تیم از نزدیک با یکدیگر همکاری کرده و به توسعه عناوین سه‌گانه A با بازیکنان بزرگ صنعت بازی مانند Electronic Arts، Mythic Entertainment، 3G Studios و 1047 Games کمک کرده است. بازی های شگفت انگیز

مایکل واگنر مدیرعامل و یکی از بنیانگذاران استار اطلس است. همانطور که گفته شد، شغل سابق مایکل در صنعت مالی سنتی بود و او دارای منشور CFA به عنوان یک تحلیلگر مالی معتبر است. این بدان معناست که او می‌داند چگونه پول درآورد و به احتمال زیاد سرمایه‌گذاری یا تصمیمات تجاری ضعیفی اتخاذ نمی‌کند، که این یک مهارت و تجربه خوب برای کسی است که یک سیستم اقتصادی و جامعه کاملاً جدید را در دنیای دیجیتال ایجاد می‌کند.

گواهینامه CFA افتخار کوچکی نیست و دستیابی به آن آسان نیست. این گواهینامه همراه با دستورالعمل‌های اخلاقی سختگیرانه برای شیوه‌های صحیح کسب‌وکار و سرمایه‌گذاری است که یکی از دلایلی است که بسیاری از سرمایه‌گذاران اولیه اعتماد به نفس برای حمایت از استار اطلس دارند. این واقعیت که مایکل یک شخصیت عمومی است، در مصاحبه‌های متعدد بسیار باز و شفاف است، و دارای گواهینامه با کیفیت بالا است، به سرمایه‌گذاران این اطمینان را داده است که این پروژه احتمالاً به‌عنوان یک قالی‌باز یا شکسته نخواهد بود.

همچنین جالب است بدانید که مایکل از طرفداران قدیمی بیت کوین است. او در سال 2013 خودش وارد استخراج بیت کوین شد و درک قوی از فناوری پشت فناوری بلاک چین دارد.

دو بنیانگذار دیگر استار اطلس، همان بنیانگذاران سرمایه گذاری چند زنجیره ای، دنی فلوید و جیکوب فلوید هستند که از سال 2015 با مایکل کار می کنند.

دنی فلوید مدیر ارشد محصول و تخیل و بینش پشت بسیاری از گیم پلی، خط داستانی، مکانیک های درون بازی و توسعه است. در حالی که واگنر مغز پشت امور مالی و اقتصادی درون بازی است، دنی و برادرش جیکوب بیش از 20 سال تجربه بازی سازی در ساخت عناوین Triple-A برای شرکت های بزرگ بازی، از جمله RPG با موضوع فضایی به نام Earth Beyond در سال 2003 دارند.

در حالی که مایکل بخش عمده ای از کانون توجه را به خود اختصاص می دهد، او اعتبار زیادی را به برادران فلوید داده است که چنین دنیای عمیقی را خلق کرده اند و مکانیک های پیچیده بازی و ظاهر، احساس و طراحی یک بازی را ارائه کرده اند. به این بزرگی حیرت انگیز است.

چشم انداز بلند مدت و نقشه راه

همانطور که در وایت پیپر پروژه مورد بحث قرار گرفت، تیم پیش‌بینی می‌کند که مناطق جهانی دیگری اضافه شود که بر روی بلاک چین‌های اضافی ساخته خواهند شد. در حالی که سولانا به عنوان ستون فقرات باقی خواهد ماند، توانایی گسترش پروتکل متقابل متاورس آینده چند زنجیره ای است که بسیاری از علاقه مندان به ارزهای دیجیتال رویای آن را دارند، به همین دلیل است که پروژه هایی مانند Polkadot و Cosmos بسیار هیجان انگیز هستند.

محتوای ایجاد شده توسط بازیکن نیز برای متاورس استار اطلس بسیار بزرگ خواهد بود. با عرضه کیت‌های مد، ابزارهای توسعه‌دهنده و APIها، هیچ محدودیتی برای چگونگی تکامل این متاورز وجود نخواهد داشت، زیرا تنها محدودیت، تخیل انسان خواهد بود. این تیم چشم اندازی از میلیاردها کاربر دارد که به طور فعال در متاورز ستاره اطلس شرکت می کنند. تصور کنید که میلیون‌ها نفر از آن بازیکنان در بازی می‌سازند، می‌آفرینند، نوآوری می‌کنند و سازه‌های جدیدی را اختراع می‌کنند.

از آنجایی که تخمین زده می شود 1/3 جهان به نوعی به عنوان “بازیگر” طبقه بندی می شوند، جای تعجب نیست که بسیاری از شرکت های سرمایه گذاری با مشخصات بالا از متاورس به عنوان صنعت چند تریلیون دلاری بعدی یاد می کنند. استار اطلس امیدوار است از مقیاس‌پذیری آینده سولانا برای مدیریت میلیاردها کاربر که روزانه با ستاره اطلس متاورس تعامل دارند، استفاده کند.

این کاربران زندگی بسیار دیجیتالی خود را در این حوزه مجازی خواهند داشت. تیم قصد دارد بازی را به صورت مرحله‌ای عرضه کند، اما من نتوانستم هیچ کلمه رسمی در تاریخ راه‌اندازی قطعی پیدا کنم به جز خواندن اینکه هنوز چندین سال منتشر نخواهد شد. با این حال، می‌توانید پیوندی به نقشه راه جدول زمانی آنها در اینجا پیدا کنید.

سخن پایانی

استار اطلس رقابت شدیدی در فضای بازی دارد. نمی توان با اطمینان دانست که کدام یک پیروز خواهند شد و کدام یک لنگ خواهند زد. اگرچه می‌خواهم اشاره کنم که برندهای غول پیکر متاورز VC Animoca یکی از حامیان آن است که به من اعتماد بسیار بیشتری در این پروژه می‌دهد.

من فکر می‌کنم ذکر این نکته نیز مهم است که بسیاری از شک‌گرایان متاورس احساس می‌کنند آنچه استار اطلس تلاش می‌کند به دست آورد حتی با فناوری فعلی که در دسترس داریم امکان‌پذیر نیست و بعید است که ما یک متاورز کاملاً غوطه‌ور مانند آنچه استار اطلس است ببینیم. تلاش می کند در طول زندگی ما خلق کند و بخشی از من موافق است. فناوری واقعیت مجازی فعلی به هیچ وجه به جایی که برای پروژه ای مانند این به آن نیاز داریم نزدیک نیست.

با این حال، همانطور که تیم اشاره کرده است، Star Atlas همیشه در حال تکامل است و به صورت مرحله‌ای عرضه می‌شود، دقیقاً چقدر روزهای اولیه اینترنت هیچ شباهتی به اینترنت امروزی نداشت. با این حال، مردم هنوز از آن در روزهای اولیه استفاده می‌کردند، و ما همچنان با آن به تکامل خود ادامه می‌دهیم. من فقط می‌خواهم واقع‌بین باشم و بگویم که بسیاری از موارد ممکن است باعث شکست پروژه از هم اکنون تا راه‌اندازی شود.

با این حال، باید اعتراف کنم که آنچه تیم استار اطلس در تلاش برای ایجاد و رسیدن به آن است واقعاً الهام‌بخش است.

پیش از این هرگز چنین کاری کوهستانی توسط تیمی برای طراحی و ساخت دنیای دیجیتال انجام نشده بود، و همچنین تا قبل از توسعه فناوری بلاک چین چنین چیزی ممکن نبوده است. اینکه آیا اطلس ستاره ای تبدیل به متاوریستی اصلی که بشریت انتخاب می کند تا به آن سفر کند یا نه، هنوز مشخص نیست، اما این اولین پروژه ای است که من می بینم که به نظر می رسد می تواند ما را به دنیای مجازی که در علم علمی دیده می شود نزدیک تر کند. فیلم‌های فای مانند Ready Player One یا The Matrix.

هیچ کمبودی برای گیمرهای هیجان‌زده، علاقه‌مندان به متاورز، کارآفرینان، شرکت‌ها، سرمایه‌گذاران و VC‌ها وجود ندارد که برای مشارکت در استار اطلس صف آرایی کنند. محبوبیت و هیاهو در مورد این پروژه با نرخ های خیره کننده ای سرعت می گیرد. اگر این بازی حتی به کسری از پتانسیل های پیش بینی شده تیم ها عمل کند، این پروژه بازی متاورس می تواند تأثیر جدی بر زندگی و مالی بازیکنان، کاربران و سرمایه گذاران و اقتصاد جهانی داشته باشد. این پروژه قطعا ارزش نگه داشتن در رادار شما را دارد. می دانم که تیم و پروژه را از نزدیک دنبال خواهم کرد زیرا پروژه ای با این عظمت زیاد اتفاق نمی افتد.

میانگین امتیازات ۴ از ۵
از مجموع ۳ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا