ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال آمپ (Amp) چیست؟ توکن AMP راهی برای پرداخت های دیجیتالی

مقدمه ای بر ارز دیجیتال آمپ (Amp) ………

برای مصرف‌کننده‌ای مثل من و شما، گرفتن قهوه از کافی‌شاپ محلی‌تان بسیار ساده است. تنها کاری که باید انجام دهیم این است که به آنجا برویم، کارتمان را برداریم و آن را نزدیک کارتخوان نگه داریم. سپس قسمت ما تمام شده است و ممکن است فکر کنیم که معامله گر اکنون بلافاصله آن مبلغی را که ما به آنها پرداخت کرده ایم دریافت خواهد کرد. متاسفانه اینطور نیست.

هنگامی که با استفاده از کارت خود پرداخت می کنید، مراحل متعددی در پشت صحنه انجام می شود. این شامل انتقال داده های شما از طریق بانک ها و شرکت های پرداخت مانند Visa و Mastercard می شود. طبیعتاً برای همه اینها هزینه ای نیز دریافت می کنند که درآمد مهمی است که از معامله گران گرفته می شود. مشکل دیگری که معمولاً تجار با آن مواجه هستند، هزینه های جعلی کارت است که در سال 2019 به بیش از 25 میلیارد دلار رسید.

همه اینها بدون شک یک مشکل هستند و همانطور که می دانید این امید وجود دارد که ارز دیجیتال حداقل تا حدودی این مشکل را حل کند. با این حال، اکوسیستم پرداخت پیرامون ارزهای دیجیتال هنوز وجود ندارد. ما این را می دانیم زیرا رایج ترین روش پرداخت با ارزهای دیجیتال استفاده از کارت اعتباری رمزنگاری شده است. اما این مشکل استرداد شارژ را حل نمی کند. به عنوان مثال کارت Crypto.com توسط ویزا صادر می شود و آنها هزینه اولیه ویزا را دریافت می کنند. یکی دیگر از امکان‌های دیگر، پرداخت مستقیم با ارزهای دیجیتال با انتقال آن از یک کیف پول به کیف دیگر است، اما این نیز مشکلاتی دارد – یعنی نهایی بودن، سرعت و امنیت.

بنابراین ارز دیجیتال آمپ (AMP) از کجا وارد می شود؟ Well Amp یک توکن است که توسط Flexa صادر شده است و Flexa یک پلت فرم پرداخت با هدف حل همه این مشکلات است. اما سوال این است که “آیا می تواند این کار را انجام دهد؟” و برای ارز دیجیتال آمپ به عنوان سرمایه گذاری چه معنایی دارد؟

آغاز ارز دیجیتال آمپ (AMP)

برای ورود به خود ارز دیجیتال آمپ توکن، باید به Flexa که قبلاً ذکر شده بپردازیم. Flexa در تلاش است تا شبکه پرداختی باشد که بتواند به هر نرم افزار و سخت افزار موجود متصل شود. ایده این است که مشکلات ذکر شده در مقدمه را با ترکیبی از تمرکز و تمرکززدایی حل کنیم.

این هسته فلکسا است. تصویر از طریق Flexa .

Flexa در سال 2018 توسط Trevor Filter، Zachary Kilgore و Tyler Spalding تاسیس شد. چهره اصلی Flexa بدون شک تایلر اسپالدینگ است که احتمالاً در بیشتر مصاحبه‌ها، اگر نه در تمام مصاحبه‌ها، خواهید دید. در اوایل سال 2018، Flexa اولین دور مالی خود را در قالب یک ICO از Flexacoin انجام داد.

در آخرین دور مالی، Flexa توسط برخی از نام‌های بزرگ از جمله Pantera Capital و Access Ventures حمایت شد. کمتر از یک ماه پس از آخرین دور تأمین مالی، که در آوریل 2019 بود، Flexa برنامه SPEDN را منتشر کرد که به ساکنان ایالات متحده امکان پرداخت با ارزهای دیجیتال بیت کوین، اتریوم و استیبل کوین GUSD جمینی را در بیش از 30000 مکان می داد. پس از راه‌اندازی، Flexa به کانادا و به تعداد 10000 تاجر دیگر گسترش یافت و شروع به پذیرش Litecoin و Zcash کرد.

در جولای 2020، کوین‌بیس برنامه‌های خود را برای فهرست‌بندی Flexacoin اعلام کرد که ساعاتی بعد با اعلام Flexa یک توکن جدید به نام آمپ (AMP) دنبال شد. دلیل این امر این بود که ظاهراً فناوری پشت Flexacoin نمی‌توانست آن را بدون ارسال آن به یک قرارداد هوشمند پشتیبانی کند. دارندگان فلکس کوین سپس توانستند سکه های خود را با نسبت 1:1 به ارز دیجیتال آمپ مبادله کنند.

فلکسا و آمپ چگونه کار می کنند؟

همانطور که در بخش قبل ذکر شد، ایده این است که یک اپراتور پرداخت متمرکز همراه با یک شبکه غیرمتمرکز داشته باشیم که آن را قابل اعتماد و ایمن کند. شاید حدس زده باشید که Flexa به عنوان یک نهاد متمرکز عمل می کند و ارز دیجیتال آمپ (AMP) بخش غیرمتمرکز است. از آنجایی که Flexa متمرکز است، برخی از جنبه‌های عملیات آن انحصاری هستند، با این حال، اطلاعات متفاوتی در مورد اینکه دقیقاً چه چیزی منبع باز است و چه چیزی نیست، پیدا کردم.

با خواندن وب‌سایت Flexa، آنها این مفهوم را نشان می‌دهند که همه چیز منبع باز است، اگرچه من کاملاً مطمئن هستم که اینطور نیست. اما چیزی که من از آن مطمئن هستم این است که آمپ (Amp) کاملاً منبع باز است.

ایده اصلی در پس نحوه عملکرد Flexa. تصویر از طریق Flexa Medium

هنگام استفاده از Flexa امروزه می توانید از بین انواع استیبل کوین ها، سکه ها و توکن ها انتخاب کنید که مجموعاً 22 گزینه را ایجاد می کنند. هنگام استفاده از برنامه SPEDN یا Gemini Pay (Gemini از پرداخت های Flexa استفاده می کند) در فروشگاهی که از Flexa پشتیبانی می کند، تاجر به سادگی یک کد QR را در برنامه شما اسکن می کند و وجوه ارسال می شود.

علاوه بر عدم نیاز به پرداخت هزینه های بالا (حدود 1%)، یک ویژگی عالی دیگر برای بازرگان وجود دارد و آن این است که آنها می توانند یک ارز پیش فرض را برای پرداخت انتخاب کنند، از جمله ارزهای فیات. وجوهی که ارسال می کنید به طور خودکار با ارز مورد علاقه تاجر با استفاده از Coinbase یا Gemini مبادله می شود.

در اینجا فقط چند مورد است، بقیه را می توانید از لینک تصویر پیدا کنید. تصویر از طریق Flexa

همانطور که ممکن است به یاد داشته باشید، کلاهبرداری از کارت ها یک مسئله بزرگ است و می تواند هزینه زیادی برای معامله گر داشته باشد. علاوه بر این، ممکن است بدانید که تبدیل یک رمزنگاری به فیات از طریق صرافی فوری نیست، اگرچه شما به عنوان کاربر Flexa نهایی شدن فوری را تجربه خواهید کرد. بنابراین، بدون هیچ وثیقه‌ای، معامله گر این ریسک را می‌پذیرد که اگر معامله انجام نشود، اصلاً چیزی دریافت نمی‌کند.

برای حل این مشکل از توکن آمپ (AMP) برای وثیقه هر تراکنش استفاده می شود. برای مثال، اگر بخواهید قهوه ای را که در مورد آن صحبت کردیم با قیمت 5 دلار بخرید، مقداری بیش از 5 دلار، مثلاً 6.50 دلار، آمپ (AMP) در یک قرارداد هوشمند به عنوان وثیقه قفل می شود. سپس، اگر به دلایلی پرداخت شما از طریق آن آمپ AMP قفل شده انجام نشد، به طور خودکار به فیات تبدیل می‌شود و برای معامله گر صادر می‌شود. اکنون ممکن است تعجب کنید که این آمپ از کجا می آید!

در اینجا یک تصویر ساده از نحوه عملکرد Amp آورده شده است. تصویر از طریق توکن آمپ

به دلیل نحوه عملکرد کل اکوسیستم پیرامون پرداخت های Flexa، ممکن است متوجه شوید که موفقیت ارز دیجیتال آمپ با موفقیت Flexa ارتباط تنگاتنگی دارد. با این حال، نگاهی به وب‌سایت آمپ (Amp) نشان می‌دهد که آن‌ها AMP را به عنوان یک توکن جهانی برای وثیقه‌سازی به بازار عرضه می‌کنند، به این معنی که دیگران نیز می‌توانند آمپ را استفاده کنند. در واقع، در حال حاضر برخی از پروژه های DeFi وجود دارند که این کار را انجام می دهند.

به طور طبیعی، این بدان معنی است که اگر Amp بتواند خود را به عنوان یک توکن وثیقه جهانی واقعی معرفی کند، می تواند از Flexa جدا شود و رشد بسیار قوی تری را در مقایسه با Flexa تجربه کند. با این حال، هنوز برخی از مشکلات با آن وجود دارد.

استیکینگ کردن ارز دیجیتال آمپ (Amp)

هنگام استیک کردن آمپ (Amp)، توکن‌ها در یک استخر بزرگ‌تر با تمام AMP‌های موجود در حال حاضر قرار می‌گیرند. سپس قراردادهای هوشمند برای وثیقه کردن تراکنش‌های فردی منعقد می‌شود. از Flexa Capacity می‌توانید مبلغی را که در حال حاضر به اشتراک گذاشته شده است، ببینید و همانطور که می‌بینید، ما در زمان نگارش 1.35 میلیارد دلار یا 28.5 میلیارد آمپ (AMP) نشسته‌ایم (تصویر را در زیر می‌گذارم).

این همچنین به این معنی است که ما محدودیتی برای تعداد تراکنش های قابل وثیقه داریم، که این مبلغی است که در اینجا مشاهده می شود.

با تغییر قیمت، مقدار دلار به طور طبیعی در نوسان خواهد بود، به همین دلیل مقدار آمپر داستان بهتری را بیان می کند. تصویر از طریق Flexa Capacity

علاوه بر این که می‌بینید در حال حاضر چه مقدار آمپ (AMP) به اشتراک گذاشته شده است، ظرفیت Flexa همچنین جایی است که می‌توانید آمپ (AMP) را به اشتراک بگذارید. این کار با اتصال کیف پول شما انجام می شود. در حال حاضر پنج گزینه از جمله MetaMask و Coinbase وجود دارد. هنگام شرط‌بندی AMP، هزینه‌هایی را که تاجر پرداخت می‌کند، دریافت خواهید کرد.

با این حال، از آنجایی که کارمزدها چندان پرسود نیستند، یک میلیارد AMP اضافی در سال به عنوان پاداش در نظر گرفته می شود، اما ایده این است که فقط با کارمزد تراکنش زنده بمانید. متأسفانه، حتی با وجود آمپ (AMP) اضافی، جوایز فقط 2٪ است که از نظر رمزنگاری نمی توان رقابتی تلقی کرد. با این حال، جنبه مثبت سهامداران این است که هیچ زمان قفلی وجود ندارد و شما در هر زمان آزاد هستید که از آن خارج شوید.

نقشه راه

خوب، این بخش باید کوتاه باشد، زیرا آمپ نقشه راه ندارد. با این حال، پس از خواندن در مورد هر دو Amp و Flexa، واضح است که آنها اساساً یکسان هستند، اگرچه وانمود می کنند که نیستند. Flexa چندین بار در وایت پیپرارز دیجیتال آمپ (AMP) بدون ذکر سایر کاربران بالقوه AMP به عنوان وثیقه ذکر شده است، به همین دلیل است که می توان تصور کرد که نقشه راه Flexa در واقع نقشه راه Amp نیز هست. متأسفانه Flexa یک نقشه راه روشن و حتی یک طرح تجاری ندارد، به همین دلیل است که ما فقط باید به اخبار مربوط به اینکه Flexa ممکن است به کجا برسد، بمانیم.

از آخرین باری که گای در کانال یوتیوب Coin Bureau به‌روزرسانی Amp را پوشش داد، به‌روزرسانی‌های زیادی وجود داشته است. ابتدا، در آن زمان، تنها دو برنامه پرداخت مطابق با شبکه Flexa وجود داشت، Flexa’s SPEDN و Gemini Pay، و در حالی که این موضوع هنوز هم صادق است، در مجموع 7 برنامه دیگر به زودی از جمله BRD فهرست شده است.، Coinlist و Coinme. علاوه بر این، آقای به ما گفت که بسیاری از رمزارزهای دیگر برای پرداخت در دسترس هستند و بسیاری از آنها اکنون در دسترس هستند، به علاوه ما نیز ارزهای جدیدی در خط داریم. یکی از این رمزارزهایی که به زودی در دسترس هستند در واقع آمپ (AMP) هستند.

با این حال، چیزی که عجیب است این است که وقتی گای در ماه جولای آمپ را پوشش داد، توکن آمپ (AMP) قبلاً به‌زودی در دسترس قرار گرفته بود، اما ما هنوز شاهد اجرای آن نیستیم، اگرچه دیگران چنین بوده‌اند. صادقانه بگویم، نمی دانم چرا آنها هنوز این کار را نکرده اند، اما به نظرم عجیب است که ارز خودشان پذیرفته نشده است.

خبر/به روز رسانی دیگری که آنها روی آن کشیده اند ادغام با Shopify است. در وب سایت Flexa در ابتدا این مفهوم را دریافت می کنید که آنها قبلاً با Shopify همکاری دارند و در واقع می گویند که در حالت آزمایش بتا هستند. با این حال، Flexa چندان مشغول به روز رسانی سایت خود نبوده است زیرا می گوید در اواخر تابستان امسال در دسترس خواهد بود. از آنجایی که من زندگی می کنم جالب است، مطمئناً دیگر از تابستان لذت نمی بریم. من همچنین نتوانستم اطلاعات بیشتری در مورد این مشارکت پیدا کنم، حداقل نه از Shopify یا سایر منابع غیر Flexa.

شاید شراکتی را که حتی به طور کامل اجرا نمی شود تبلیغ نکنید؟ تصویر از طریق Flexa.

من نمی خواهم در مورد Flexa خیلی سختگیر باشم زیرا بدون شک همکاری با Shopify برای پذیرش بسیار زیاد است. علاوه بر این، من همچنین مطمئن هستم که آنها روی آن کار می کنند. گاهی اوقات پروژه ها به دلایل مختلف به تأخیر می افتند، و این خوب است. با این حال، اگر از دید کسی که احتمالاً سرمایه‌گذاری کرده یا می‌خواهد در پروژه سرمایه‌گذاری کند، مشاهده شود، دانستن جزئیات در مورد پروژه‌های آینده حیاتی است و در تاریکی ماندن، ارزیابی سرمایه‌گذاری غیرممکن می‌شود.

با این حال، مشارکت Shopify تنها چیزی نیست که Flexa روی آن کار کرده است. آخرین همکاری آنها با GK Software است که درآمدی معادل 425 میلیارد دلار در سال دارد. حال، این بدان معناست که اگر مصرف‌کنندگانی که از نرم‌افزار GK استفاده می‌کنند، شروع به پرداخت با ارزهای رمزنگاری کنند، برای Flexa و در نتیجه آمپ (AMP) نیز بسیار بزرگ خواهد بود. ارتقای دیگری که Flexa انجام داده است، پشتیبانی از پرداخت های ضد تقلب از طریق شبکه لایتنینگ است.

اگر نمی‌دانید شبکه لایتنینگ چیست، یک ویدیوی عالی از آن در YouTube Bureau وجود دارد.کانال اینها انواع شراکت هایی هستند که شما ایجاد Flexa را خواهید دید و هنگام گوش دادن به مصاحبه با تایلر اسپالدینگ، باید تعداد زیادی از این شراکت ها در راه باشد. در آن مصاحبه‌ها، اسپالدینگ همچنین به برنامه‌هایی برای بهره‌برداری از اشکال دیگر «پرداخت‌های دیجیتالی» مانند برنامه‌های پاداش اشاره می‌کند. اکنون دقیقاً نحوه انجام این کار مشخص نیست، اما واضح است که آنها برنامه های بزرگی برای فراگیر کردن Flexa در همه جا دارند.

در نهایت، در مورد برخی از اخبار خاص آمپر. ماه گذشته آمپ اولین پیشنهاد حکومتی خود را تصویب کرد. این پیشنهاد امکان صدور یک میلیارد آمپ (AMP) برنامه کمک مالی جامعه را فراهم می کند. این به Amp اجازه می‌دهد تا دید خود را برای مثال در ادغام‌های DeFi و محتوای آموزشی بیشتر کند. همچنین یک پیشنهاد حکومتی دوم وجود دارد که آیا به کسانی که نتوانستند Flexacoin خود را با ارز دیجیتال آمپ (AMP) مبادله کنند و منجر به ضرر می‌شوند، این امکان را داشته باشند که از آن توکن‌های آمپ (AMP) استفاده کنند که واقعاً سزاوار آن هستند.

توکنومیک

از آنجایی که دارندگان Flexacoin حق دارند Flexacoin های خود را به AMP در نسبت 1:1 مبادله کنند و آمپ (AMP) دیگری منتشر نشده است، حداکثر عرضه AMP 100 میلیارد است، مانند Flexacoin. با این حال، همه آنها مبادله نشده اند، به این معنی که عرضه فعلی برای آمپ (AMP) کمی زیر 100 میلیارد باقی خواهد ماند تا اینکه بقیه موارد مبادله شوند. وقتی نوبت به برنامه واگذاری AMP می‌رسد، بسیار طولانی است و در سال 2045 انجام خواهد شد.

حالا اینکه آیا این یک چیز خوب یا بد است، تصمیم با شماست. اما از آنجایی که افراد بیشتر و بیشتری برای فروش و کسب سود مشخص هستند، می تواند (و خواهد) فشار فروش را ایجاد کند. من تصویری را در زیر می‌گذارم که در آن می‌توانید نحوه توزیع توکن بین طرف‌های مختلف را مشاهده کنید. این بسیار استاندارد است و هیچ چیز در اینجا به عنوان چیزی که ارزش ذکر کردن را داشته باشد ظاهر نمی شود.

ممکن است متوجه شوید که Flexacoin می گوید، به دلایلی که قبلا ذکر شد، هر دوی این موارد برای Amp یکسان هستند. تصاویر از طریق Flexa Medium.

وقتی صحبت از تخصیص توکن می شود، سه آدرس وجود دارد که در حال حاضر مجموعاً 75 درصد از کل عرضه را در اختیار دارند. زمانی که برای آخرین بار ارز دیجیتال آمپ (AMP) را در کانال یوتیوب Coin Bureau پوشش داد، در مورد صاحبان آن آدرس ها تردید وجود داشت. این سه آدرس ظاهراً Gemini، Coinbase و قرارداد هوشمند استیکینگ هستند.

اکنون، چند ماه بعد، مشخص است که یکی در واقع جمینی و دیگری قرارداد هوشمند است، می‌توان با نگاهی به وب‌سایت Amp که آدرس‌ها در آن فهرست شده است، تأیید کرد. با این حال، آدرس کیف پول کوین‌بیس به اشتباه فهرست شده است، اما پس از ردیابی تراکنش‌ها، آدرس مرموز اکنون باید در واقع متعلق به کوین بیس باشد. با این حال، نماد صفحه قرارداد هوشمندی که هم قرارداد سهام و هم آدرس جمینی دارند را ندارد که کمی عجیب است.

پتانسیل ارز دیجیتال آمپ (AMP)

اکنون، با نگاهی ساده به قیمت، می بینیم که تقریباً 2 برابر باقی مانده است تا حتی به بالاترین حد تاریخ قبلی (ATH) برسد و اگر احساسات عمومی بازار صعودی باقی بماند، دلیلی نمی بینم که واقعی باشد. حداقل ATH آن را دوباره بگیرید. آنچه بسیاری از افراد در Reddit انتظار دارند و می‌خواهند، قیمت 1 دلار است که به نظر می‌رسد هدف همه ارزهای دیجیتال تحت آن باشد.

با این حال، همانطور که گای قبلاً در ویدیوی خود اشاره کرده بود، این اتفاق نخواهد افتاد. قیمت 1 دلار به این معنی است که ارزش بازار آمپ (AMP) با پولکادوت (تقریباً 40 میلیارد دلار) برابر خواهد بود. نمی‌خواهم بگویم که نمی‌توان روزی به آن قیمت رسید، اما احتمالاً در کوتاه‌مدت این اتفاق نخواهد افتاد.

در پایان روز، این بازار است که تعیین می‌کند یک ارز دیجیتال تا چه حد می‌تواند به‌طور واقعی افزایش یابد. تصویر از طریق CoinMarketCap .

همانطور که قبلاً ذکر شد، برنامه واگذاری AMPs احتمالاً قیمت آن را برای مدت طولانی متوقف می کند. درک این موضوع آسان است، زیرا کسانی که سودهای ۱۰-۱۰۰۰ برابری دارند، احتمالاً می‌خواهند بخشی از سود خود را به خانه ببرند. یکی دیگر از مواردی که من در مورد آن نگران هستم و قبلاً به آن اشاره کردم این است که از آنجایی که هنگام استیک آمپ (AMP) اصلاً قفلی وجود ندارد، وقتی انگیزه سرمایه گذاری آمپ زیاد نیست، سود بردن برای مردم آسان است.

بدون قفل باید پمپ های اصلی را متوقف کند، در حالی که ممکن است باعث تخلیه سوخت شود. آنهایی که شرط بندی می شوند معمولاً به عنوان هدلر در نظر گرفته می شوند زیرا در وهله اول باید از مشکلات شرط بندی عبور کنند و اغلب نیز در معرض دوره های قفل قرار می گیرند. با این حال، ارز دیجیتال آمپ (AMP) این را ندارد و اگر یک تخلیه بزرگ اتفاق بیفتد، ممکن است سهامداران را نیز ترسانده باشد، زیرا پول نقد آسان است.

همه چیز منفی نباشید، نقاط روشنی نیز وجود دارد. ذکر شده است کهارز دیجیتال آمپ (AMP) تنها توسط ابزاری که در حال حاضر در شبکه Flexa قرار دارد پشتیبانی می شود. این بدان معناست که اگر Flexa بتواند مشارکت با Shopify را تضمین کند و اگر ارزهای دیجیتال به عنوان یک روش پرداخت جایگزین به طور گسترده‌تری مورد استفاده قرار گیرند، Flexa و Amp در موقعیت فوق‌العاده‌ای قرار دارند.

همچنین، رهبری آمپ (AMP) برنامه‌های رشد بالایی دارد و تبدیل شدن به یک رهبر در پرداخت‌های رمزنگاری شده تنها چیزی است که به آن بسنده می‌کنند. من حتی چند پست در مورد مشارکت احتمالی آمازون خواندم، با این حال، این یک حدس و گمان خالص است و نباید هنگام تصمیم گیری در نظر گرفته شود. اما همچنان، همانطور که می‌توانید تصور کنید یک مشارکت به این بزرگی یک محرک رشد بزرگ خواهد بود.

در اینجا نمودار قیمت آمپر و بیت کوین آمده است تا بتوانید مقایسه کنید. تصویر از طریق TradingView

و در آخر، من چند پست در Reddit دیدم در مورد ارز دیجیتال آمپ (AMP) که کاملاً از بقیه بازارهای رمزنگاری جدا شده است زیرا فقط توسط ابزار پشتیبانی می شود. با این حال، من روی آن حساب نمی کنم. نمی توان انکار کرد که روندهای بزرگتر در بازارهای ارزهای دیجیتال تقریباً بر همه ارزهای دیجیتال تأثیر می گذارد و Amp نیز از این امر مستثنی نیست.

این را می توانید با مشاهده نمودار قیمت ارز دیجیتال آمپ (AMP) در مقایسه با بیت کوین مشاهده کنید. حالا، اگرچه ممکن است دست در دست هم حرکت نکنند، اما مطمئناً از هم دور نیستند. تقریباً تمام قسمت‌های بالا و پایین با هم مرتبط هستند و در ارزهای دیجیتال اینگونه است. با این حال، در بلندمدت، زمانی که بازارهای کریپتو بالغ‌تر می‌شوند، تعجب‌آور نخواهد بود که اگر Amp بیشتر از بازارهای عمومی از ابزار خود پیروی کند.

صدای نگرانی

اول، می خواهم در مورد غیرمتمرکز نبودن ارز دیجیتال آمپ (AMP) صحبت کنم. چرا من این را می گویم زیرا همانطور که گای در ویدیوی خود اشاره کرد، Flexacoin احتمالاً به Amp منتقل شده است زیرا Flexacoin هرگز مجاز به لیست شدن در Coinbase نبود زیرا به عنوان یک امنیت در نظر گرفته می شد.

بنابراین، Flexa می خواست توکن و شبکه پرداخت را با ایجاد یک توکن منبع باز جدا کند. با این حال، ابزار کاملاً یکسان است و در حالی که توکن از نظر تئوری غیرمتمرکز است، 100٪ به موفقیت یک نهاد متمرکز، Flexa وابسته است. به دلیل این ساختار، Flexa و Amp در سال گذشته از یک سری مقررات طفره رفتند. با این حال، از آنجایی که بسیار واضح است که Flexa و ارز دیجیتال آمپ (AMP) چقدر به هم متصل هستند، همراه با این واقعیت که مقررات در مورد ارزهای رمزپایه سخت‌تر می‌شوند، خطر نظارتی بزرگی پیرامون Amp وجود دارد.

یکی دیگر از مسائل بالقوه ای که گای به آن اشاره کرد، کمبود اطلاعات در مورد تاریخچه اولیه Flexa است. جزئیات بسیار کمی در مورد پروژه وجود داشت، اگرچه آنها مشارکت های عمده ای را تضمین می کردند که اگر پروژه خوب نباشد، معمولا غیرممکن به نظر می رسد. این می تواند به این معنی باشد که شخصی در Flexa ارتباطات خوبی دارد تا آنها را به جایی که نیاز دارد برساند، اما این حدس و گمان محض است.

همچنین، این کمبود اطلاعات چیزی است که من همچنین در به‌روزرسانی‌های مربوط به مشارکت Shopify به آن اشاره کردم. این واقعیت که آنها وب سایت خود را در رابطه با آن موضوع به روز نکرده اند، عجیب است. و صحبت از به روز رسانی نکردن وب سایت آنها است. تعداد مکان‌های پشتیبانی‌شده فهرست‌شده در وب‌سایت آن‌ها هنوز به همان اندازه است که گای برای اولین بار در سپتامبر 2020 ویدیویی را در Flexa ساخت – عجیب و غریب.

… و همچنان می گوید 41,336. تصویر از طریق Coin Bureau YouTube

در نهایت، در حالی که اسپالدینگ از Flexa کاملاً پیشگامانه صحبت می کند و به هیچ وجه شبیه به آنچه شرکت های پرداخت مانند Visa، Mastercard و PayPal انجام می دهند نیست، من در مورد آن مطمئن نیستم. وقتی برای اولین بار به مصاحبه های اسپالدینگ گوش دادم و بعد از آن مصاحبه ای با رئیس بخش کریپتو کوی شفیلد ویزا در پادکست Unchained، شباهت هایی را در برنامه های آنها شنیدم.

رئیس بخش ارزهای دیجیتال ویزا شبیه یک احمق به نظر نمی رسید که در صورت موفقیت فلکسا از کارهایی که فلکسا انجام می دهد دور بماند. رقابت در کل اکوسیستم پرداخت کریپتو سخت خواهد بود و مطمئناً Flexa در این امر تنها نیست. با این حال آیا ارز دیجیتال آمپ (AMP) موفق خواهد بود؟

نتیجه گیری

واضح است که پرداخت‌های رمزنگاری در راه است و زیرساخت فعلی نیاز به ارتقاء دارد تا پرداخت‌های رمزنگاری در همه جا حاضر شود. همچنین واضح است که Flexa با شراکت‌های کلیدی که قبلاً شکل گرفته است، و بسیاری دیگر در آینده، شروع خوبی دارد. بنیانگذاران Flexa نیز مصمم هستند و حداقل با نگاهی به شراکت‌های گذشته، به نظر می‌رسد می‌دانند دارند چه می‌کنند.

با این حال، همانطور که احتمالاً روشن کرده ام، در مورد Flexa و ارز دیجیتال آمپ (AMP) ابهامات زیادی وجود دارد. این امر باعث می‌شود نتوان آن را به عنوان یک سرمایه‌گذاری مطمئن نگاه کرد و با تکیه بر این امید که همه چیز در زیر کاپوت خوب است، کار خوبی نیست.

زیر نظر گرفتن پروژه ارز دیجیتال آمپ (AMP) چیزی است که من پیشنهاد می کنم. نه به روش سرمایه گذاری، بلکه به دنبال توسعه پرداخت های رمزنگاری شده است. بدون شک Flexa یک بازیکن کلیدی برای پرداخت های رمزنگاری است و جالب است که ببینید آنها به کجا می روند.

سپس از منظر سرمایه‌گذاری وقتی (و اگر) همه اسرار پیرامون Flexa شروع به باز شدن می‌کنند، ممکن است ارزشمند باشد که نگاهی تازه داشته باشیم. فقط به یاد داشته باشید که هم برنامه تخصیص و هم امکان انصراف از سهامداری در هر زمان ممکن است قیمت آمپر را از هر پمپ اصلی عقب نگه دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید