ارز دیجیتال و کریپتو

بررسی پلتفرم Decentraland ؛ دنیای واقعیت مجازی در بلاک چین

معرفی ارز دیجیتال دیسنترالند

کسانی که علاقه به فناوری بلاکچین و بازی دارند ، از توسعه و راه اندازی یک پلت فرم بازی VR آنلاین غیرمتمرکز به نام Decentraland بسیار هیجان زده شده اند.

بررسی زیر این پلتفرم را معرفی می کند و در مورد چگونگی عملکرد آن و مواردی که ممکن است بتوانید با آن انجام دهید بحث خواهد کرد. ما همچنین در مورد رمز بومی MANA بحث خواهیم کرد و وضعیت بازی VR را از مارس 2021 بررسی خواهیم کرد. اجازه دهید به آن بپردازیم.

حال با بیگ اینکام همراه باشید….

Decentraland چیست؟

همانطور که در بالا ذکر شد ، Decentralland یک دنیای VR غیرمتمرکز و آنلاین شبیه به Second Life است. تفاوت بزرگ با این پلتفرم این است که روی بلاکچین اجرا می شود. این برنامه توسط Ethereum طراحی شده و برای پشتیبانی از ایجاد ، توسعه ، میزبانی و فروش املاک مجازی ایجاد شده است.

Decentraland به کاربران خود اجازه می دهد ملک مجازی خریداری کنند و سپس آنها را به عنوان یک تجارت آنلاین و مجازی توسعه دهند. تعدادی از ساختمانها یا جاذبه های مختلف وجود دارد که می تواند در زمینهای مجازی ساخته شود و سپس می توان از آن درآمد کسب کرد یا به سادگی برای سود دیگران به آنها فروخت.

در Decentraland دنیا می تواند مال شما باشد. تصویر از طریق بازی Decentraland

این پروژه توسط دو متخصص بلاکچین ایده پردازی و توسعه یافته است. این دو ، Ari Meilich و Esteban Ordano ، چندین سال را صرف توسعه بلاکچین و قراردادهای هوشمندی کردند که Decentraland را اداره می کنند. آنها توانستند شبکه اصلی را در سال 2020 راه اندازی کنند و سپس هر دو مجدداً به یک نقش مشاوره ای قدم گذاشتند و به بنیاد این پروژه و سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) اجازه دادند راه را برای این پروژه فراهم کنند.

Decentraland چگونه کار می کند؟

در سطح قابل مشاهده Decentrland با اجازه دادن به بازیکنان برای تعامل با دارایی های غیرقابل شارژ معروف به LAND در سیستم عامل کار می کند. این بسته های LAND که در کل 90،000 عدد وجود دارد ، قابل خرید و فروش هستند. از همه مهمتر ، دارندگان LAND قادر به ایجاد روی آنها هستند. می توان از آنها به عنوان محفظه بازی ها ، برنامه ها ، صحنه های خلاقانه سه بعدی ، سایت های آموزنده ، به معنای واقعی کلمه ، هر چیزی که فکرش را بکنید استفاده کرد.

علاوه بر اینکه تعداد واحدهای LAND در 90،000 مورد کلاهبرداری قرار دارند ، هر یک از آنها دارای اندازه تعریف شده 33 فوت در 33 فوت است. جالب توجه است ، در حالی که طول و عرض هر LAND محدود است ، اما هیچ ارتفاعی روی ارتفاع LAND وجود ندارد ، بنابراین از نظر تئوری یک مالک می تواند برای همیشه ساختمان های بالاتر را ادامه دهد.

مجموعه ای از سرزمین ها منطقه ای را ایجاد می کند که اساساً جامعه ای است که دارای یک موضوع مشابه است (اژدها ، پارک تفریحی ، دزدان دریایی و غیره). دارندگان MANA می توانند به عنوان بخشی از حاکمیت DAO پروژه ، در مورد موضوعاتی که بر این مناطق تأثیر می گذارد رأی دهند. مقدار MANA برگزار شده وزن آرا را تعیین می کند.

این نشانه های MANA قدرت پشت سیستم عامل است. همه چیز توسط MANA ، ارز رمزنگاری شده بومی Decentraland تأمین می شود. MANA یک رمز ERC-20 است و علاوه بر استفاده از آن برای حکمرانی ، می تواند برای خرید LAND یا خرید هر تعداد دارایی و خدمات مجازی در این پروژه نیز مورد استفاده قرار گیرد.

در پشت صحنه پروژه به روشی مشابه اکثر پروژه های بلاکچین ساخته شده است. این یک پروتکل دارد و آن پروتکل دارای سه لایه است. اینها لایه اجماع ، لایه محتوای زمین و لایه زمان واقعی هستند. لایه اجماع جایی است که قراردادهای هوشمندی که مالکیت LAND را کنترل می کنند ، زندگی می کنند.

لایه محتوای زمین وظیفه ارائه محتوایی را دارد که هنگام ورود به Decentraland مشاهده می کنید ، و لایه زمان واقعی اتصالات نظیر به نظیر را فراهم می کند که برای تعامل کاربران با یکدیگر مورد نیاز است.

تاریخچه

Decentraland به طور رسمی در 20 فوریه سال 2020 راه اندازی شد و برای عموم افتتاح شد. DAO بلافاصله پس از آن اجرا شد و از آن زمان توسعه جهان بدون نیاز به هیچ گونه کنترل متمرکز ادامه یافت. هنگامی که آن راه اندازی شد شامل سه نشانه بومی مختلف بود.

رمز MANA نیز وجود دارد که یک رمز ERC-20 است و به عنوان واحد پول این پروژه عمل می کند. سپس دو نشانه ERC-721 وجود دارد که LAND و Estate هستند. Estate به سادگی نشانه ای است که مجموعه ای از LAND را نشان می دهد. همه نشانه های LAND و Estate NFT هستند. یعنی اینها دارایی های دیجیتالی بی نظیری هستند که در بلاک چین Ethereum ثبت شده اند.

اگر با دنیاهای مجازی دیگر (Second Life ، World of Warcraft و سایر MMORPG ها) آشنا باشید ، پس از تجربه جهان به شکل آواتار ، در خانه در Decentraland درست خواهید بود. این آواتار برای پیمایش در دنیای پروژه و تجربه همه مقاصد دیجیتالی آن استفاده می شود.

چیزهایی وجود دارد که آواتار می تواند انجام دهد ، از جمله خرید هنر ، تجارت با دیگر کاربران Decentraland ، شرکت در یک کازینو یا حضور در دانشگاه پروژه. همیشه چیزهای جدیدی به این پروژه اضافه می شوند و مکان خوبی برای شروع هنگام ورود به جهان بازدید از Genesis Plaza است ، جایی که می توانید برخی از کارهای اساسی و تاریخچه این پروژه را بیاموزید.

این پروژه به طرق مختلف به رشد ، تکامل و گسترش خود ادامه داده است. شما می توانید از طریق این پست در مورد تمام تغییرات ایجاد شده در جهان در سال 2020 اطلاعات کسب کنید و از طریق وبلاگ آنها یا با شرکت در کانال Discord آنها ، با تمام پیشرفت های جدید Decentraland همراه باشید.

نشانه های MANA ، LAND و Estate توکن

قبل از اینکه نگاه دقیق تری به چگونگی پیوستن MANA به اقتصاد مجازی Decentraland بیندازیم ، بیایید تفاوت بین نشانه های ERC-20 مانند MANA و ERC-721 مانند LAND و Estate را بررسی کنیم.

توکن های ERC-20 که MANA است ، توکن های قابل قبول محسوب می شوند. یعنی کاملاً با یکدیگر قابل تعویض هستند. هر یک از نشانه های MANA دقیقاً مشابه سایر نشانه های MANA است. نشانه ها هیچ ویژگی فردی ندارند. این باعث می شود MANA یک ارز ایده آل برای استفاده در اقتصاد مجازی این پروژه باشد.

سپس نشانه های ERC-721 مانند LAND و Estate وجود دارد. این نشانه ها غیرقابل سرزنی محسوب می شوند زیرا دارای ویژگی های فردی هستند که هر نشانه را منحصر به فرد می کند. به همین دلیل این نشانه ها قابل تعویض نیستند و برای استفاده به عنوان ارز مناسب نیستند. با این حال آنها در ایجاد اقلام در جهان مانند آواتار ، وسایل پوشیدنی و زمینهای بی نظیر در Decntraland بسیار مفید هستند.

پروژه با 90،000 واحد LAND ایجاد شد (این می تواند توسط DAO در آینده افزایش یابد) و همه 90،000 در حراج اولیه پروژه خریداری شد. عرض هر واحد LAND 33 فوت در طول 33 فوت ، با قد نامحدود است. برای ایجاد یک Estate می توان LAND مجاور را ادغام کرد. اگرچه تمام بسته های LAND به حراج گذاشته شده اند اما خرید آنها با استفاده از MANA در بازار Decentraland همچنان امکان پذیر است. همچنین می توانید چیزهایی مانند پوشیدنی یا حتی نامی برای آواتار خود بخرید.

خصوصیاتی که MANA ، LAND و Estate را تعریف می کند در سه قرارداد هوشمند تنظیم شده است. اینها قرارداد MANAtoken ، قرارداد LANDregistry و قرارداد EstateRegistry هستند. نکته جالب این است که کلید خصوصی قرارداد MANAtoken توسط تیم موسس از بین رفته است ، به این معنی که هیچ وقت نمی توان تغییری در این قرارداد ایجاد کرد.

تمام فضای مجازی در Decentraland از LAND تشکیل شده است که توسط MANA خریداری شده و می تواند با ایجاد ترکیباتی قطعه های بزرگتری را به نام Estates معروف کند. همچنین می توانید از MANA خود برای خرید پوشیدنی های آواتار خود مانند کفش یا کلاه یا عینک استفاده کنید. هر مورد پوشیدنی یک NFT است ، به این معنی که هر یک منحصر به فرد است و مالکیت آن در بلاکچین ثبت می شود.

دارندگان LAND آزادند در انجام هر کاری که دوست دارند با استفاده از آن ، ایجاد محیط دیجیتالی یا افزودن برنامه هایی مانند بازی های جوامع با مضمون. سپس می توان از این قطعات اضافه شده درآمدزایی کرد.

تعدادی از شرکتهای بلاکچین (SuperRare ، MakerDAO ، Rarible و …) وجود دارند که بسته های LAND را خریداری کرده و گالری ها و دفاتر مجازی در Decentraland ایجاد کرده اند. در گذشته از دنیا برای میزبانی کنفرانس های مجازی نیز استفاده می شده است و شما می توانید در اینجا درباره رویدادهای زنده پروژه (که روز به روز بیشتر می شوند) اطلاعات کسب کنید.

ویژگی های کلیدی Decentraland

همانطور که قبلاً نیز متوجه شده اید ، Decentraland به دنبال ایجاد یک اقتصاد بازار آزاد غیر متمرکز در یک دنیای مجازی با استفاده از فناوری بلاکچین غیرقابل تغییر است. در کنار آن چندین ویژگی اصلی وجود دارد که “کاربران” احتمالی باید از آنها آگاه باشند:

آواتار ها

وقتی وارد Decentraland می شوید این کار را به عنوان یک آواتار کاملاً قابل تنظیم یا نمایش مجازی از خود انجام می دهید. صدها لباس رایگان برای انتخاب وجود دارد ، یا می توانید مقداری MANA خرج کنید تا لباس های بی نظیر بخرید و یک آواتار با شخصیت خاص خود بسازید. هر آواتار دارای گذرنامه Decentraland است که به یک کیف پول سازگار با Ethereum متصل می شود که در آن همه MANA و موارد شما ثبت شده است.

سازنده

هنگامی که شما یک بسته از LAND در Decentraland را در اختیار دارید ، می توانید یک سازنده شوید ، صحنه ها یا کل محیط ها را به LAND اضافه کنید. هیچ برنامه نویسی لازم نیست زیرا پروژه دارای یک مجموعه بزرگ از صحنه های از پیش ساخته شده است که می تواند برای هر LAND اعمال شود.

دیگران به لطف فناوری منبع باز مورد استفاده توسط Decentraland توسط دیگران کمک کرده اند. از مارس 2021 هزاران صحنه برای انتخاب خواهید یافت که شامل اساسی ترین پیش نویس های خشن برای جنگل ها ، ساختمان ها و حتی ویلا های کاملاً توسعه یافته است.

بازار

اگر نمی توانید توسعه خود را انجام دهید و نمی خواهید از موارد رایگان موجود استفاده کنید ، همیشه می توانید سری به بازار Decentraland بزنید و از یک عینک آفتابی برای آواتار خود به یک املاک کامل خریداری کنید. تجارت LAND و Estates از اولین موارد استفاده برای این پروژه بود که در حال توسعه بود. همچنین می توانید برای خرید نام ، یا خرید کالاهای مختلف پوشیدنی به بازار بروید.

سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

اندکی پس از آنکه Decentraland به صورت عمومی در دسترس عموم قرار گرفت ، کنترل آن در قالب یک سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO) به کاربران واقعی واگذار شد. این بیشتر موجب تقویت اقتصاد آزاد سیستم عامل می شود و به کاربران واقعی اجازه می دهد تغییراتی را ایجاد کنند که دنیای مجازی را ارتقا می بخشد.

پروژه DAO دارای مهمترین قراردادها و دارایی های هوشمند است که Decentraland را تشکیل می دهند – قرارداد LAND ، قرارداد املاک ، پوشیدنی ها ، سرورهای محتوا و بازار. این شرکت همچنین دارای کیف قابل توجهی از MANA است (222 میلیون نفر در طی 10 سال به وی تعلق می گیرد) که به آن امکان می دهد واقعاً مستقل باشد و همچنین به عملیات و ابتکارات مختلف در سراسر این پروژه کمک هزینه کند.

تیم Decentraland

Decentraland توسط بنیانگذاران AriMeilich و Esteban Ordano ساخته شد. هر دو بنیانگذار قبلاً در سایر پروژه های موفق بلاکچین مانند Streamium و Bitcore شرکت داشتند. Streamium یک ویدئو غیرمتمرکز غیر قابل اعتماد با استفاده از کانال های پرداخت بیت کوین است. Bitcore یک پشته کامل برای برنامه های کاربردی مبتنی بر بیت کوین و بلاکچین است.

از تجربیات قبلی آری می توان به بنیانگذار Benchrise ، ابزاری برای مدیریت ارتباط با مشتری ، برای یافتن و تعامل با استعدادهای برتر بر اساس آخرین پروژه ها ، علایق و ارتباطات متقابل ، اشاره کرد. وی همچنین به عنوان یک تحلیلگر تحقیقات بازار برای CRV ، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی و سهام خصوصی کار کرده است. آری در رشته علوم عصبی و اقتصاد عصبی از دانشگاه نیویورک فارغ التحصیل شد.

Esteban پیش از این بنیانگذار Zeppelin Solutions بود که نرم افزاری را برای رشد و محافظت از زیرساخت های اصلی اقتصاد جهانی باز و پشتیبانی از فناوری های بلاکچین ایجاد می کند. قبل از آن ، او مهندس نرم افزار در Bitpay و Google بود.

از آوریل 2020 ، هر دو بنیانگذار مجدداً به یک نقش مشاوره ای در Decentraland قدم گذاشتند ، و به DAO و بنیاد این پروژه اجازه دادند تا مدیریت و توسعه سیستم عامل را بر عهده بگیرند.

بنیاد Decentraland ، که به نفع جامعه پروژه به عنوان یک کل عمل می کند ، حقوق مالکیت معنوی را در اختیار دارد و مشتری DCL ، SDK 5.0 ، بازار ، سازنده ، وبلاگ ، رویدادها ، Agora ، Forum ، مدیر زمین ، رابط خط فرمان ، DAO و مرکز توسعه دهندگان.

این بنیاد ابزارها و سایت را به صورت رایگان در اختیار شما قرار می دهد تا بتواند تعاملات مختلفی را با سیستم عامل پروژه ، دنیای مجازی غیرمتمرکز ، فراهم کند. این بنیاد مالک این پروژه نیست ، زیرا مالکیت به طور غیر متمرکز بر جامعه است.

نشانه Mana

Decentraland یک ICO انجام داد که تنها در 35 ثانیه 24 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. این ICO در 8 آگوست 2017 برگزار شد و یکی از موفق ترین ICO ها در زمان خود بود. تقریباً 10 هزار سرمایه گذار وجود داشتند که تلاش کردند در فروش شرکت کنند ، اما به دلیل حجم زیاد ، تقریبا 7000 نفر وجود داشتند که هرگز معاملات خود را انجام ندادند ، و در نتیجه آنها ناامید شدند که متوجه شدند مالکان اولیه MANA نیستند. نشانه ها

در ICO 1000 MANA فقط 24 دلار فروخته شد و از هر 1000 MANA می توان برای خرید 1 زمین استفاده كرد. همانطور که به زودی خواهید دید این تقریباً در طی چهار سال از زمان ICO تغییر گسترده یافته است.

هنگامی که MANA آزاد شد و در صرافی ها معامله شد ، 0.02 دلار قیمت داشت. به سرعت صعود کرد و تا ژانویه 2018 به بالاترین قیمت 0.26 دلار رسید. اوج خود را سقوط کرد و در محدوده معاملات 0.07 تا 0.11 دلار قرار گرفت. این عقب نشینی آهسته آغاز شد و تا اواسط سال 2020 زیر 0.04 دلار معامله شد.

با این وجود از آنجا شروع به دو برابر شدن کرد و برای باقی مانده سال 2020 در حدود 0.08 تا 0.09 دلار باقی ماند. در سال 2021 این توکن همراه با کل بازار رمزنگاری آغاز به کار کرد و در 14 مارس 2021 به بالاترین قیمت 1.19 دلار رسید.

از آن زمان به بعد عقب نشینی کرده است اما از 26 مارس 2021 حدود 0.85 دلار باقی مانده است.

به عنوان رمز ERC-20 ، MANA می تواند در هر کیف پول سازگار با Ethereum ذخیره شود ، اگرچه MetaMask برای اتصال به سیستم عامل Decentraland توصیه می شود. نشانه های MANA را می توان از تعداد زیادی صرافی خریداری کرد که بیشترین حجم آن در Binance و Coinbase دیده می شود.

نتیجه گیری

نمی توان انکار کرد که Decentraland یک پروژه بسیار هیجان انگیز و منحصر به فرد در اکوسیستم بلاکچین است. بدون شک لحن بازی های جدید واقعیت مجازی آنلاین را که در آینده به وجود می آیند ، از جمله سیستم های 3D / VR یا برنامه های متناوب زندگی ، تنظیم می کند. از برخی جهات آن من را به یاد جهان آنلاین Entropia می اندازد (بدون تیراندازی) ، اما از آن جهت برتر است که غیر متمرکز است و متعلق به بازیکنان واقعی است که می توانند از جهان برای ایجاد هرچه دوست دارند استفاده کنند.

و با این وجود بزرگترین شکایت در مورد Decentraland نیز وجود دارد. هزینه های بسیار بالای بنزین بازی را مشکل ساز می کند. پوشیدنی ها یک روش سرگرم کننده برای شخصی سازی آواتار شما هستند ، اما اگر مجبور به پرداخت 60 دلار هزینه بنزین نیستید. بازار پوشیدنی ها نیز به یک دوز واقعیت نیاز دارد. به هیچ وجه شلوار ، پیراهن ، کفش یا هر چیز مجازی که چندین هزار دلار ارزش مانا داشته باشد وجود ندارد.

فقط می توانم فرض کنم که با پذیرش بیشتر ، قیمت های پوشیدنی پایین می آید ، زیرا در غیر این صورت معتقدم که تصویب خیلی طولانی نخواهد بود.

همچنین خوب خواهد بود که قطعات تعاملی بیشتری به پروژه اضافه می شوند. در حال حاضر دنیا احساس می کند که گردشگران مکانی برای رفتن و گشتن در آن هستند ، اما در اقدامات احتمالی بسیار کوتاه است. همچنین از بعضی جهات کاملاً مکان خلوت است زیرا شما می توانید ساعت ها بدون دیدن روح دیگری گشت بزنید.

به طور کلی می توانم بگویم که از بازدید کوتاه خود از Decentraland لذت بردم و می دانم که فقط سطح موجود را خراشیده ام. عمق کافی وجود دارد که می تواند هر کس را برای مدتی مشغول کند ، و بسیار باحال است که می دانیم کل جهان توسط شبکه Ethereum تأمین می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا