ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال Particl چیست؟ معرفی رمزارز پارتیکل

ارز دیجیتال پارتیکل Particl یک هدف بلندپروازانه برای ایجاد یک اقتصاد غیرمتمرکز دارد که توسط تمام عناصر کلیدی فناوری بلاک چین پشتیبانی می شود. حریم خصوصی، قابلیت همکاری و امنیت.

این پروژه بر ارائه 3 ویژگی اصلی متمرکز شده است: هر شخص در پلتفرم پارتیکل، که در آن برنامه های غیرمتمرکز با حریم خصوصی روبرو می شوند، یک “پارت کوین” که به عنوان “چاقوی ارتش سوئیس” ارزهای دیجیتال توصیف می شود و یک بازار Particl برای متحول کردن تجارت الکترونیک.

ارز دیجیتال پارتیکل Particl کمی بیش از یک سال است که وجود داشته است، و با وجود شرایط نزولی در بازار، آنها موفق به دستیابی به نقاط عطف مهمی شده اند، از جمله انتشار نسخه آلفا بازار این پلتفرم.

ارز دیجیتال پارتیکل Particl چیست؟

حفظ حریم خصوصی یکی از مهم ترین ویژگی هایی است که هر پلتفرم بلاک چین می تواند ارائه دهد. برای Particl ، کمتر یک ویژگی است و بیشتر جزء اصلی کل اکوسیستم آنها است.

پلتفرم پارتیکل Particl

برای توسعه دهندگانی که سعی می کنند برنامه های غیرمتمرکز خود را بسازند، پلتفرم Particl پیشرفته ترین پارامترهای حریم خصوصی و امنیتی را ارائه می دهد. این امر ساخت یک برنامه قوی را آسان می کند که به مستاجران اصلی بلاک چین وفادار می ماند و در عین حال طراحی ساده و تجربه کاربری عالی را نیز ارائه می دهد.

انواع مختلفی از Dapp ها را می توان بر روی Particl توسعه داد، اما موضوع مشترکی که همه آنها را به هم مرتبط می کند استفاده آنها از کوین PART برای پردازش تراکنش ها است.

پارت کوین

یک پلتفرم بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی بدون ارز دیجیتال خودش کامل نخواهد بود. با این حال، Particl به خود می بالد که سکه آنها چیزی بیش از یک توکن تک بعدی دیگر است. در واقع موارد استفاده چندگانه از جمله امکان انجام تراکنش های ناشناس، استفاده برای رای دادن و به عنوان سوخت برای پلتفرم Particl را ارائه می دهد.

همچنین می‌تواند منبع بالقوه درآمد غیرفعال باشد و می‌تواند همزمان تراکنش‌های بزرگ را بدون کندتر شدن یا به خطر انداختن تمرکززدایی یا امنیت بلاک چین، مدیریت کند. این تعادل برای دستیابی به مقیاس‌پذیری شبکه و توانایی مدیریت میلیون‌ها کاربر در یک زمان زمانی که پلتفرم به جریان اصلی رسید، ضروری است.

بازار Particl

آخرین جزء اکوسیستم Particl، بازار غیرمتمرکز آنهاست. این بازار اولین Dapp رسمی پلتفرم پارتیکل است. این به هر کسی اجازه می دهد تا کالاها و خدمات را به صورت خصوصی بخرد و بفروشد.

استفاده از کوین PART در انجام تراکنش ها همچنین تضمین می کند که کارمزدها به حداقل می رسد. در آینده Particl امیدوار است که دروازه‌های فیات را پیاده‌سازی کند که کاربران خارجی بیشتری را قادر می‌سازد تا وارد اکوسیستم شوند.

این ویژگی‌ها اساساً بسیاری از بزرگترین مشکلات پلتفرم‌های تجارت الکترونیک را حل می‌کنند. فقدان حریم خصوصی، نقض اطلاعات ناشی از امنیت ضعیف، عدم مقاومت در برابر سانسور، و هزینه های بالای تراکنش که خرید اقلام را گرانتر و فروش اقلام را سود کمتری می دهد.

همه این مسائل حول محور نیاز به پلتفرم سنتی تجارت الکترونیک برای استخدام واسطه‌ای است که تنها هدف واقعی آن نظارت بر پلتفرم، سانسور اقداماتی است که نقض شرایط خدمات تلقی می‌شود، و استخراج ارزش بدون کمک واقعی در ازای آن است.

یک بازار غیرمتمرکز هیچ ناظری ندارد و بنابراین به کاربران این امکان را می‌دهد که تعیین کنند چه چیزی را می‌خواهند بخرند و بفروشند، چه مقدار اطلاعات را می‌خواهند فاش کنند و چه مقدار از پول خود را می‌توانند از پلتفرم خارج کنند.

اقتصاد بدون واسطه

هدف نهایی Particl ایجاد اقتصادی بدون واسطه است. برای دستیابی به این هدف، پارتیکل نیاز به استفاده از نوآوری های مختلف در زمینه امنیت، حریم خصوصی و قابلیت همکاری دارد.

سوآپ اتمی

ویژگی مبادله اتمی Particl اجازه می دهد تا تمام تراکنش های ارز ورودی به طور خودکار به PART تبدیل شوند و کاربران را قادر می سازد تا هنگام استفاده از ارز رمزنگاری شده مورد علاقه خود، محافظت از ویژگی های حریم خصوصی PART را دریافت کنند.

آمار حریم خصوصی در Particl

کاربران می‌توانند سطح محرمانگی را که می‌خواهند در هر تراکنش استفاده کنند انتخاب کنند: عمومی، کور یا ناشناس.

 • تراکنش های سطح عمومی شبیه تراکنش هایی است که در بلاک چین بیت کوین مشاهده می شود.
 • سطح کور: Particl از پروتکل CT استفاده می‌کند تا «مقادیر انتقال را فقط برای شرکت‌کنندگان در تراکنش (و کسانی که تعیین می‌کنند) قابل مشاهده نگه دارد، در حالی که هنوز یکپارچگی رمزنگاری تراکنش را تضمین می‌کند.
 • سطح ناشناس: این سطح مبالغ تراکنش و آدرس را با استفاده از امضاهای حلقه Cryptonote و Maxwell’s C پنهان می کند (که به آنها Ring CT گفته می شود). Particl بالاترین کارمزد را برای هر تراکنش برای این سطح دریافت می کند.

جدیدترین پایگاه کدهای بیت کوین کور

PART از جدیدترین پایگاه کدهای هسته بیت کوین ساخته شده است که به آنها امکان می دهد از ثبات و امنیت شبکه بیت کوین بهره مند شوند و همچنین به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا در صورت نیاز به راحتی کد خود را فورک کنند.

پروتکل کولد استیکینگ

در پروتکل اجماع اثبات سهام، Particl از قراردادهای هوشمند برای تفویض اختیارات استیکینگ به “گره های سهام” که حاوی سکه نیستند استفاده می کند. گره‌های استیکینگ به بلاک چین پارتیکل متصل هستند و می‌توان از آنها برای استیکینگ سکه‌های آفلاین استفاده کرد.

توکن PART

PART Coin با چندین ویژگی و مشخصات منحصر به فرد تعبیه شده است:

مشخصات فنی:

 • زمان بلوک: 120 ثانیه (5 برابر سریعتر از BTC)
 • اندازه بلوک: 2 مگابایت (2× بزرگتر از BTC)
 • مکانیسم اجماع (Particl Proof-of-Stake) با سرمای مقاوم در برابر کوانتومی
 • عرضه پول ≈ 9.081 میلیون قسمت
 • SegWit – پشتیبانی بومی برای همه تراکنش ها
 • مبادله اتمی – با بلاک چین های سازگار پشتیبانی می شود

ویژگی های حریم خصوصی Particl:

 • حریم خصوصی چند ایالتی (3 سطح اختیاری حریم خصوصی برای تراکنش ها – عمومی، کور و ناشناس)
 • تراکنش های کور / تراکنش های محرمانه – طرفین تراکنش در بلاک چین قابل مشاهده هستند، اما مقدار آن پنهان است.
 • تراکنش های خصوصی (RingCT) – طرفین تراکنش و مبلغ هر دو در بلاک چین پنهان می شوند

ویژگی های امنیتی:

 • کیف پول های چند امضایی
 • کیف پول سخت افزاری لجر
 • کیف پول سخت افزاری Trezor
 • از کیف پول سخت افزاری استیکینگ (سکه ها ایمن نگه داشته می شوند و همزمان می توان آنها را استیک کرد)

خرید و فروش پارت کوین

کوین PART را می توان در کیف پول های شخصی کاربران ذخیره کرد و همچنین در صرافی های زیر قابل معامله است: Bittrex ، Upbit، Chainex، LiteBit، Bit-Z و ChainRift. تیم Particl به طور هدفمند انتخاب کرده است که سکه های خود را در صرافی های متمرکز قابل معامله کنند زیرا نقدینگی بالاتر، قیمت های بهتر و معاملات سریع تر را ارائه می دهند.

پارت کوین را می‌توان در صرافی‌های غیر حافظی زیر نیز یافت: Changelly، CoinSwitch، Changeero، Indacoin، SimpleSwap و Xchange.me.

این صرافی ها فرآیند ساده تر، حریم خصوصی بالاتری را ارائه می دهند و کاربر را از نگه داشتن سکه های خود در صرافی بی نیاز می کنند.

مکانیسم های پیشنهادی ارز دیجیتال Particl

یکی از منحصر به فردترین ویژگی های پلتفرم Particl مکانیسم های پیشنهادی آن است. این پلتفرم اساساً چندین راه برای ارائه پیشنهادات به جامعه، تیم یا بنیاد ارائه می دهد. سپس با استفاده از سیستم حاکمیت غیرمتمرکز Particl می توان به این پیشنهادات رای داد:

 • پیشنهادات بهبود (PIPs): یک سند طراحی که اطلاعاتی را در اختیار جامعه Particl قرار می دهد یا ویژگی جدیدی را برای Particl یا فرآیندها یا محیط آن توصیف می کند.
 • پیشنهادهای فرصت (POPs): یک سند طراحی که اطلاعاتی را به جامعه پارتیکل ارائه می‌کند و فرصت‌های جایزه، فرصت‌های یکپارچه‌سازی یا فرصت‌های بازاریابی را توصیف می‌کند.
 • درخواست پیشنهادات (RFPs): سندی که برای درخواست پیشنهادات برای کاری مانند توسعه یک منبع جامعه (به عنوان مثال: وب سایت)، یا ایجاد قطعات محتوایی که به طور خاص در فرصت های Particl مشخص نشده اند، در نظر گرفته شده است.

شراکت ها

Particl اخیراً با PIVX ، یکی دیگر از ارزهای دیجیتال که بر حفظ حریم خصوصی تمرکز دارد، شریک شده است. سکه PIVX یکی از اولین سکه های رمزنگاری خواهد بود که به عنوان روش پرداخت در بازار باز پارتیکل اضافه می شود. PIVX همچنین در ZDAX، یک صرافی غیرمتمرکز خصوصی که توسط Pivx توسعه یافته، در دسترس خواهد بود.

به گفته رئیس ارتباطات Particl، هر دو جامعه در اطراف PIVX و PART به یکدیگر نزدیک هستند و با ادامه رشد، از پلتفرم یکدیگر برای به حداکثر رساندن ارزش خود استفاده خواهند کرد.

تیم Particl

تیم Particle متشکل از 22 عضو است که توسعه دهندگان، مدیران، طراحان، محققین، رمزنگاران و خزانه دار هستند. این تیم در واقع با توجه به وسعت پروژه و میزان کاری که به طور فعال انجام شده است بسیار کوچک است.

تیم مشاور شامل برخی از نام‌های برجسته در فضای رمزنگاری مانند چارلی شرم، میگل کونتا، جان بایلون و میکا اسپرویل است.

مشارکت جوامع

چیزی که در مورد پروژه Particl بسیار دلگرم کننده بود، اندازه و اشتیاق جامعه آنهاست. آنها یک مدیر انجمن مشخص به نام “CryptoGuard” دارند که به طور باورنکردنی در تعدادی از پلتفرم ها و رسانه های مختلف فعال است.

این امر باعث شده است که این پروژه با مشارکت قوی جامعه طرفداران قابل توجهی داشته باشد. به عنوان مثال، آنها یک فالوور بزرگ توییتر و بیش از 2600 عضو دارند که در Subreddit رسمی آنها شرکت می کنند . کسانی که پروژه را دنبال می کنند نیز بیشتر با این فناوری درگیر هستند و بیشتر بر روی چشم انداز بلند مدت متمرکز هستند.

این تیم همچنین وبلاگ رسمی خود را حفظ می کند که در آن همه به روز رسانی ها و اطلاعیه های مهم را در آن پست می کنند. این پروژه سعی می کند تا حد امکان در مورد اعضایی که روی پروژه کار می کنند باز باشد و تعدادی مصاحبه جالب با توسعه دهندگان Particl در این وبلاگ انجام شده است.

سخن پایانی

ارزش پیشنهادی Particl به عنوان یک پلتفرم بلاک چین متمرکز بر حریم خصوصی بدون شک مهم خواهد بود زیرا بسیاری از بلاک چین ها قبلاً شروع به به خطر انداختن حریم خصوصی و امنیت برای دستیابی به مقیاس پذیری کرده اند.

بزرگترین مانع پارتیکل برای حرکت رو به جلو این است که بفهمد چگونه از سایر سکه های حریم خصوصی متمایز شود و ارزش کافی برای جبران ضررهایی که آنها و اکثر آلت کوین ها در سال گذشته به دلیل چرخه نزولی بازار تجربه کرده اند، ارائه دهد.

به نظر می‌رسد این پروژه بسیار فعال است و به‌روزرسانی‌های توسعه زیادی در راه است، بنابراین ارزش آن را دارد که پیشرفت آنها را زیر نظر داشته باشیم تا ببینیم آیا آنها می‌توانند در بازاری که به طور فزاینده‌ای شلوغ می‌شود تسلط پیدا کنند.

از شما بابت این که تا انتها این مقاله از بررسی ارز دیجیتال Particl را دنبال کرده اید ممنونیم (:

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا