ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال بنکور (Bancor)؛ نقدینگی متقابل زنجیره غیر متمرکز

بررسی کامل پلتفرم بنکور

در حالی که بسیاری از پروژه های بلاکچین متمرکز بر dApps و تبدیل رمزها وجود دارد ، یکی از موارد برجسته شبکه بنکور (Bancor) و رمز BNT آن است.

در واقع ، این پروژه یکی از شناخته شده ترین ها در فضای ارزهای رمزپایه است. همچنین سهم مناسبی از فراز و نشیب ها را داشته است. از ICO پرفروش گرفته تا چالش های حقوقی. از مشارکت گسترده گرفته تا هک تبلیغات گسترده.

با این حال ، آیا بنکور چیزی است که شما باید در نظر بگیرید؟

در این بررسی Bancor Network Token ، همه مواردی را که لازم است بدانید به شما می دهم. من همچنین نگاهی به آینده بلند مدت و پتانسیل پذیرش BNT خواهیم انداخت.

ارز دیجیتال بنکور (Bancor) چیست؟

بنکور (Bancor) شبکه یک راه حل ظریف در شبکه غیر متمرکز خود را که اجازه می دهد معامله گران به مبادله یک انتخاب گسترده ای از نشانه های یکپارچه در سراسر نزدیک به 10،000 جفت نشانه، و همه تنها با یک کلیک ایجاد کرده است.

بنکور به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به طرف مقابل در تجارت ، فوراً بین دو علامت تبدیل کنند. این همه درست در کیف پول همین ارز دیجیتال انجام می شود و این مدل به این ارز اجازه داده تا نقدینگی اتوماتیک معاملات را در اختیار کاربران قرار دهد.

مهمتر از همه ، این اجازه می دهد تا شبکه کاملا غیرمتمرکز باقی بماند و بیشتر کارایی شبکه به لطف استفاده ابتکاری از رمز BNT برای تسهیل معاملات است.

بنابراین ، همه اینها واقعاً جذاب به نظر می رسد اما برای فهمیدن انباشت واقعی این ارز دیجیتال ، ما باید تاریخچه نسبتاً پر حادثه آن را مرور کنیم.

پیشینه شبکه بنکور

شبکه بانكور تحت نظارت بنیاد بنكور واقع در زوگ سوئیس اداره می شود. این شرکت همچنین یک مرکز تحقیق و توسعه را در تل آویو ، اسرائیل اداره می کند ، که به این شرکت جایگاهی در هاب بلاکچین در Zug و همچنین مرکز فن آوری خاورمیانه در تل آویو می دهد.

این شرکت در سال 2016 توسط گروهی اسرائیلی با سابقه فعالیت در شرکت های نوپای سیلیکون ولی و همچنین تجربه در مقیاس گذاری استارت آپ ها و فناوری های بلاکچین تاسیس شد. نام آن به دلیل ارز متعادل کننده تجارت بین المللی بود که در ابتدا توسط جان مینارد کینز پیش بینی شده بود.

شبکه بنکور (Bancor) شاید به دلیل داشتن یکی از موفق ترین ICO ها تاکنون شناخته شده باشد. در سال 2017 با جمع آوری بیش از 153 میلیون دلار ارز Ethereum در کمتر از 3 ساعت رکورد جهانی را ثبت کرد . از آن زمان تاکنون چندین پروژه (از جمله آزمایشگاه های SIRIN و Tezos ) در رکورد جهانی قرار گرفته اند ، اما همچنان یک شروع چشمگیر برای این پروژه است.

از زمان ICO ، شبکه بانکور بیش از 1.5 میلیارد دلار تبدیل رمز را در سیستم عامل خود مشاهده کرده است که همه به کمک رمز BNT انجام می شوند. علاوه بر این ، بیش از 100 ارائه دهنده نقدینگی به عنوان گره های Bancor فعالیت می کنند و این گره ها با ذخیره توکن های BNT برای تغذیه تبدیل رمزها ، بیش از 13 میلیون دلار نقدینگی فراهم می کنند.

اخیراً ، در تاریخ 1 ژانویه 2020 ، بانکور با ریختن تمام ذخایر اتریوم خود ، که در مجموع 10٪ از ارزش بازار BNT در آن زمان بود ، به شکل توکن های استخر ETHBNT به طرز چشمگیری به جمع نقدینگی خود افزود.

در واقع این به 60،000 تأمین کننده نقدینگی افزود ، اگرچه قابل درک است که بسیاری از دریافت کنندگان ایردراپ به سادگی برگشتند و توکن ها را فروختند. با این وجود ، شبکه بنکور از اواسط ژوئن سال 2020 از نقدینگی کمی کمتر از 4 میلیون دلار به بیش از 17 میلیون دلار رسیده است.

تبدیل بین زنجیره ای

بنکور به راحتی تجربه کاربر در تبادل رمزها را ایجاد کرده است. برنامه کیف پول بصری نرم و صاف است و امکان تبدیل سریع و آسان نشانه ها را همان چیزی که کاربران هنگام استفاده از Coinbase Pro یا سایر کیف پول های حضوری دریافت می کنند ، می دهد.

در حالی که رابط کاربری آن را ساده نشان می دهد ، در پشت صحنه کیف پول بنکور در حال معامله مستقیم با قراردادهای هوشمند BNT در بلاکچین است ، این در حالی است که به کاربران امکان می دهد کنترل کامل کلیدهای شخصی و وجوه خود را در همه زمان ها حفظ کنند.

مزیت بارز کیف پول بانکور این است که نه تنها امکان تعویض رمز را فراهم می کند ، بلکه این کار را بدون نیاز به طرف مقابل انجام می دهد. این امر باعث می شود تا اولین شبکه ای باشد که امکان تبدیل متقابل زنجیره ای را فراهم می کند ، بدون اینکه از کاربران بخواهد در هنگام تبادل کلید خصوصی خود را رها کنند.

بانکور تلاش های یکپارچه سازی بین زنجیره ای خود را با EOS و Ethereum آغاز کرد ، با این حال ، آنها قصد دارند پل های دیگری را به مرور اضافه کنند ، در نهایت آنها را قادر می سازد به عنوان یک راه حل نقدینگی چند زنجیره ای کار کنند که می تواند تبدیل رمزهای فوری را برای بسیاری از بلاک چین های معروف فراهم کند. به عنوان بیت کوین ، ترون و ریپل.

دامنه تبدیل ها

در حال حاضر بنکور به معامله گران و سرمایه گذاران محدوده شگفت انگیزی از گزینه های تبدیل را می دهد ، با معاملات فوری بدون کارمزد و فوری برای بیش از 8700 جفت رمز ، از طریق کیف پول این ارز دیجیتال ، برای رمزها در دسترس است.

برای مقایسه ، یکی از محبوب ترین صرافی ها این ارز تقریباً 196 نشانه در اختیار دارد ، اما فقط 586 جفت معاملاتی دارد.

نقدینگی خودکار

یکی از بزرگترین مزایای این ارز دیجیتال و نشانه BNT این است که نقدینگی را به بازارهای ارزهای رمزپایه می آورند و بدون نقدینگی ، ارزها مناسب پژمردن و مردن هستند. از این گذشته ، چه کسی می خواهد ارزی داشته باشد که به راحتی قابل خرید و فروش نباشد.

مطمئناً ، ارزهای رمزپایه برتر مانند اتریوم ، ریپل ، لایت کوین و سایر 20 شرکت برتر به تنهایی حجم معاملات کافی را دارند ، اما پروتکل بنکور یک راه حل منحصر به فرد ارائه می دهد که نقدینگی غیرمتمرکز خودکار را به هر نشانه می رساند.

از طریق پروتکل بنکور ، هر توکن ، حتی آنهایی که به طور خصوصی ایجاد شده اند ، می توانند نقدینگی فوری دریافت کنند ، مهم نیست که حجم تجارت توکن از چه اندازه ای برخوردار است. این کار در مورد تسهیل پذیرش برنامه های غیرمتمرکز بسیار مهم است.

از آنجا که بسیاری از dApp ها رمزهای خاص خود را دارند و اکنون این رمزها می توانند با ارزهای رمزپایه دیگر بلافاصله و فقط با یک کلیک درست در کیف پول کاربر تبدیل شوند.

ارز دیجیتال بنکور چگونه کار میکند؟

در این مرحله ، ممکن است از خود بپرسید که آیا واقعاً انجام صرافی غیرمتمرکز دیگری ضروری است؟ به هر حال ، در این مرحله صرافی های متمرکز بسیار محبوب تر به نظر می رسند و ده ها صرافی فعال در حال حاضر بستر معاملاتی و نقدینگی ارزهای رمزپایه را فراهم می کنند.

به طور خلاصه ، بله جهان به تبادل دیگری احتیاج دارد ، یا حداقل به تعویض مانند بنکور نیاز دارد. دلیل آن این است که پلتفرم بانکور خدمتی بسیار ضروری را برای افزایش نقدینگی برای هر توکن و ایجاد بستری فراهم می کند که در آن هر توکن بدون نیاز به طرف مقابل مبادله شود.

این چیزی است که با هیچ دارایی دیگری قابل تحقق نیست. ارزهای فیات را به عنوان مثال در نظر بگیرید. اگر می خواهید دلار آمریکا را با ین عوض کنید ، برای تکمیل معامله باید شخصی را پیدا کنید که حاضر به فروش ین باشد. هر دارایی اینگونه است. برای کار معامله باید یک خریدار و یک فروشنده وجود داشته باشد.

بنکور فقط به یک نفر نیاز دارد تا معاملات را با نقدینگی ارائه شده توسط توکن BNT بومی و قراردادهای هوشمند آن انجام دهد. قراردادهای هوشمند توکن BNT اطمینان حاصل می کند که تعادل بین نشانه ها در همه زمان ها برقرار است. هنگامی که هر معامله ای منعقد شد ، کل باقی مانده نیز وجود خواهد داشت که نشان دهنده مانده BNT است که در قرارداد هوشمند رمزگذاری شده است.

این ساختار نیاز به صرافی را به عنوان شخص ثالث در معاملات از بین می برد. با بانکور و رمز BNT آن ، می توانید به طور مداوم مبادلات رمزهای سازگار با Ethereum و EOS را از طریق کیف پول این ارز دیجیتال انجام دهید.

می توانید سیستم را به عنوان ساعت شنی در نظر بگیرید. این یک سیستم بسته است و مهم نیست که چگونه ساعت شنی را بچرخانید ، همیشه مقدار یکسانی از شن را در خود نگه می دارد. در این تشبیه ، ساعت شنی نشان دهنده قرارداد هوشمند BNT است و دانه های شن نشانه های مورد معامله هستند.

و بعدی تیم ، بازار توسعه dApps خواهد بود که از سازگاری میان زنجیره ای و قراردادهای هوشمند متعادل نیز استفاده خواهد کرد. برای آینده نیز در نظر گرفتن جوایز برای ایجاد انگیزه در جهت نقدینگی و BancorDAO برای افزودن خودگردانی به بلاکچین و تمرکززدایی کامل آن است.

استیکینگ کردن بنکور و دریافت جوایز

جوایز BNT staking یک پیشرفت در آینده است که برای ایجاد انگیزه در کاربران جهت تأمین نقدینگی شبکه برنامه ریزی شده است. اساس افزودن سهام این است که بنکور برای کاهش کارمزد معامله گران به نقدینگی نیاز دارد و در عین حال حجم معاملات و کارمزد شبکه را نیز افزایش می دهد. با ارائه انگیزه به کاربران برای افزودن نقدینگی به شبکه ، بانکور انتظار دارد شاهد رشد و شکوفایی شبکه خود باشد.

در حالی که برنامه های اضافه کردن پاداش های شرطی در مراحل اولیه است ، اصول اولیه این است که کاربران با نگه داشتن BNT خود در یک مجموعه نقدینگی موجود مانند MKR / BNT یا ETH / BNT پاداش BNT دریافت می کنند. میزان BNT جدیدی که به عنوان پاداش استیکینگ و توزیع پاداش استیکینگ به مجموعه های مختلف در شبکه ایجاد می شود ، با تصمیم گیری کاربران در BancorDAO تعیین می شود.

انتظار می رود این نوع سیستم پاداش ، کاربران جدید را به لطف APR حاصل از کارمزد و جوایز زیاد ، به اکوسیستم بکشاند. بنکور در حال طراحی سیستم پاداش شرط بندی خود است تا از تمرکز جوایز در تعداد کمی استخر جلوگیری کند و به جای آن توزیع یکنواختی را در ده ها استخر شبکه انتخاب کند.

vortex

Vortex راه حلی است که در فوریه 2021 اجرا شد و به کاربران اجازه می دهد نقدینگی خود را در BNT تأمین کنند تا وام های خود را وام بگیرند و در عین حال بازدهی را از کارمزد مبادله ادامه دهند.

Vortex مکانیزم موجود vBNT را دوباره کار کرد ، که به غیر از تأمین حاکمیت ، قابلیت استفاده بیشتری را به این رمز اختصاص داد. همانطور که بعدا خواهید دید ، هنگامی که بنکور به رای گیری بدون گاز منتقل شد ، این بسیار خوب شد ، در غیر این صورت رمز vBNT همه سودمندی خود را از دست می داد.

vBNT هنگام قرار دادن BNT در یک استخر نقدینگی دریافت می شود که آن را تبدیل به نشانه ای برای شبکه بنکور می کند. Vortex قابلیت های اضافی دیگری را به vBNT اضافه می کند به گونه ای که کاربر قادر به فروش vBNT برای نشانه های BNT واقعی است. این بدان معناست که هنگامی که vBNT تبدیل شد ، BNT حاصل را می توان با هر رمز دیگری مبادله کرد.

افزودن این قابلیت ، Vortex را به یک بستر وام بدون تصفیه تبدیل می کند ، که بسیار جالب است زیرا به یک تأمین کننده نقدینگی امکان دریافت بلافاصله پاداش های آینده را می دهد. و از آنجا که مبلغ اصلی به کارمزد مبادله ادامه می دهد ، وام سرانجام خود را بازپرداخت می کند.

جنبه بدون انحلال Vortex به این دلیل بوجود می آید که vBNT و BNT اساساً یک رمز یکسان هستند. بنابراین هر تغییری در قیمت BNT توسط vBNT منعکس می شود. و در حالی که vBNT هنگام تنظیم در نسبت 1: 1 ایجاد می شود ، رابطه قیمت بین این دو چندان ساده نیست.

قرارداد vBNT

در ابتدا بنکور Vortex با یک راه حل مدیریت عرضه توکن پیش بینی شده بود که بخشی از درآمد تجاری را ضبط می کند و از آن برای خرید و سوزاندن vBNT استفاده می کند. این مدل اصلی پویا و پیچیده بود ، با این حال در مارس 2021 DAO رأی داد که مدل پویا را با یک مدل تخت عوض کند.

طبق این مدل هزینه ثابت ، 5٪ از کل درآمد مبادله پروتکل به قرارداد هوشمند vBNT Burner منتقل می شود و افزودن این مبلغ vBNT را به یک دارایی محدود تبدیل می کند. این تورم طولانی مدت است و برای اکوسیستم بانکور مثبت است.

نرخ سوخت مسطح طی 18 ماه به تدریج تنظیم می شود و هدف نهایی آن 15٪ است. این تئوری می گوید که با افزایش حجم تجارت ، سوزاندن vBNT نیز تسریع می شود. انتظار می رود در سالهای آینده این سازوکار سوزاندن vBNT بخشی مهم از سیاست پولی انعطاف پذیر باشد که توسط DAO استفاده می شود.

در مکانیزم رایت vBNT سوزاندن توکن ها به صورت خودکار انجام نمی شود. نشانه ها به قرارداد هوشمند سوخته منتقل می شوند و سپس به کاربران فرصت داده می شود تا با آن قرارداد ارتباط برقرار کنند و همچنین هزینه های لازم سوخت مربوط به سوختگی را پرداخت کنند.

هر رمز vBNT رایت شده نشان دهنده یک BNT است که برای همیشه در شبکه قفل شده است. این امر کمبود BNT را افزایش می دهد و از رشد کل ارزش قفل شده در طول زمان پشتیبانی می کند.

تیم Bancor همچنین استراتژی های جدید گرافیکی شده DeFi را از این مدل پیش بینی می کند. علاوه بر مشوق های مستقیم برای فعال سازی مکانیسم سوختن ، نوع جدیدی از بازی شفاف و فرصت برابر برای vBNT در دسترس قرار می گیرد.

دلالان ظرفیت کافی برای مشاهده فعالیتهای یکدیگر را به صورت زنجیره ای دارند و ممکن است در اوقات فراغت خود فرصت های آربیتراژ را در استخر vBNT به طور همزمان ایجاد و از آنها استفاده کنند.

تیم بنکور

شبکه بنکور در سال 2016 توسط خواهر و برادر اسرائیلی گای و گالیا بنارتزی تاسیس شد . هر دو با گای در شورای بنیاد فعال هستند ، در حالی که گالیا مسئول توسعه تجارت است. او همچنین طرفدار سرسخت زنان در بلاکچین و رمزنگاری است.

سایر اعضای هیئت مدیره شامل Olivier Nathan Cohen ، که همچنین بنیانگذار و مدیر مالی Altcoinomy است ، یک اپراتور KYC رمزنگاری – تسهیل پول نقد در بانک های خصوصی سوئیس ، غربالگری AML سرمایه گذاران ICO و معاملات نهادی Crypto / Fiat.

CTO بانكور Yudi Levi است و او از زمان شروع بنکور در 2016 این سمت را به عهده داشته است. پیش از این ، وی از بنیانگذاران و CTO AppCoin بود. وی همچنین بیش از یک دهه به عنوان معمار ارشد چندین پروژه موبایل از جمله Real Dice ، Mytopia و Particle Code به سر برد.

این تیم همچنین دارای یک لیست قابل توجه از مشاوران ، از جمله بروک پیرس ، رئیس هیئت مدیره بنیاد بیت کوین ، و سرمایه گذار مخاطره آمیز تیم دراپر است.

توکن BNT

همانطور که قبلاً ذکر شد ، بانکور در 12 ژوئن 2017 ICO برگزار کرد که تنها در مدت سه ساعت 153 میلیون دلار سرمایه جمع کرد. این ICO تقریباً 40 میلیون علامت BNT با قیمت متوسط ​​هر دلار 3.92 دلار فروخت. در حال حاضر ، تقریباً 70 میلیون علامت توزیع BNT وجود دارد.

رمز BNT در تاریخ 10 ژانویه 2018 به بالاترین قیمت خود در 10 دلار رسید و در تاریخ 13 مارس 2020 به کمترین قیمت خود در 0.117415 دلار رسید. از اواسط ژوئن سال 2020 به میزان قابل توجهی از پایین ترین سطح خود در مارس بهبود یافت و با قیمت 1.17 دلار معامله شد. فقط سه ماه بعد با سود شگفت انگیز 1500 درصدی! این سود در درجه اول با اخبار منتشر شده در بنکور V2 در ژوئیه 2020 تامین می شد.

BNT بنکور کاملاً مشابه بسیاری از آلتکوین های دیگر در سال 2021 را تجربه نکرد ، اگرچه در 7 مارس 2021 به 9.15 دلار رسید و روند صعودی داشت. از آن زمان به طور قابل توجهی سرد شده و از 22 مه 2021 با قیمت 4.36 دلار معامله می شود.

منبع تغذیه می تواند تغییر کند ، زیرا BNT در صورت لزوم برای شروع مبادلات ایجاد می شود. پروتکل بنکور به اندازه لازم BNT ایجاد می کند تا با ارزش ارزهای موجود در قرارداد هوشمند مطابقت داشته باشد. به محض اضافه شدن پاداش های احتمالی ، میزان عرضه در گردش الزاماً با سرعت و منظم بیشتری افزایش می یابد.

Bancor V2

اواخر آوریل سال 2020 ، با انعطاف پذیری رمز BNT در حدود 0.20 دلار ، تیم اعلام کرد که به زودی بنکور V2 را منتشر می کند. این توکن بلافاصله پاسخی نداد ، اما در اواسط ماه مه صعود جدی آغاز شد و یک ماه بعد با قیمت 1.17 دلار معامله شد. این به ویژه با توجه به اینکه توکن مدت کوتاهی قبل از اواسط مارس 2020 در کمترین زمان خود قرار داشت ، بسیار شگفت آور است.

انتظار می رود که پروتکل Bancor V2 چندین ویژگی مهم را اضافه کند که بنکور را در جلوی مجموعه پروژه های مالی غیرمتمرکز قرار می دهد. این تغییرات به منظور پرداختن به چهار موضوع اصلی است که معمولاً به عنوان موانعی در مورد پذیرش گسترده سازندگان بازار خودکار (AMM) ذکر می شود:

 1. قرار گرفتن در معرض “ضرر ناگهانی”
 2. قرار گرفتن در معرض دارایی های متعدد
 3. ناکارآمدی سرمایه (یعنی لغزش زیاد)
 4. هزینه فرصت برای تأمین نقدینگی

جالب است که ببینید ویژگی های جدید به عنوان گزینه انتخاب ایجاد شده اند و کاربران قادر به ایجاد و تأمین بودجه AMM جدید با برخی ، همه یا هیچ یک از ویژگی های جدید هستند.

ویژگی های Bancor V2:

 1. یک مجموعه نقدینگی سازنده بازار خودکار جدید (AMM) با خطرات قیمت Chainlink ادغام شده است که خطر ضرر ناگهانی را برای نشانه های پایدار و بی ثبات کاهش می دهد.
 2. با 100٪ قرار گرفتن در معرض یک رمز نقدینگی را تأمین کنید
 3. منحنی پیوند کارآمدتر که باعث کاهش لغزش می شود
 4. پشتیبانی از پروتکل های وام

Bancor V2.1

حتی قبل از راه اندازی کامل Bancor V2 ، تیم بنکور قبلاً در حال بررسی تغییرات لازم برای Bancor V2.1 بود. این به روزرسانی سطح بعدی برای بردن مدل AMM به سطح بعدی طراحی شده است و با Bancor V2 متفاوت است و سرانجام با ارائه راه حل هایی برای دو مشکلی که از زمان ایجاد AMM گریبانگیر آن شده است. این مشکلات عبارتند از:

قرار گرفتن در معرض غیر ارادی Token
ضرر ناپایدار
برخلاف سایر پروتکل های AMM ، بنکور از توکن پروتکل BNT بومی خود به عنوان دارایی اصلی در هر مجموعه Bancor استفاده می کند. از طریق استفاده از یک منبع الاستیک BNT ، پروتکل v2.1 برای پشتیبانی از قرار گرفتن در معرض AMM یک طرفه و تأمین هزینه ضرر ناخواسته با هزینه های مبادله حاصل از سرمایه گذاری های مشترک ، در استخرهای کنار LP سرمایه گذاری می کند.

قرار گرفتن در معرض یک طرفه

در اکثر AMMS نسل لازم برای ارائه دهندگان نقدینگی به کمک مقدار مساوی از هر یک از دارایی به نمایندگی در استخر.

بدیهی است که این نه تنها ناخوشایند است ، بلکه زمانی می تواند یک بدهی باشد که یک LP فقط به تأمین نقدینگی یک دارایی علاقه دارد یا حتی ممکن است فقط یک دارایی را در اختیار داشته باشد. Bancor v2.1 با اجازه دادن به LP ها برای تهیه یک رمز و یا حتی یک جفت تعیین شده ، این مسئله را می شکند.

با استفاده از Bancor v2.1 LPs می توانند نقدینگی یک طرفه را با استفاده از نشانه های ERC-20 یا توکن بنکور BNT ارائه دهند.

بیمه ضرر ناگهانی

به خوبی شناخته شده است که AMM هایی که مشمول فرصت های آربیتراژ هستند نیز به عنوان یک عارضه جانبی ضرر ناگهانی دارند. هر زمان که دو دارایی در یک محصول ثابت AMM جفت شود ، محصول این دو دارایی باید ثابت بماند.

این بدان معناست که هرگونه تغییر قیمت در هر یک از دارایی ها منجر به تغییر در مقدار هر دارایی نگهداری شده می شود. بنابراین ، دارایی هایی که ارزش آنها افزایش می یابد ، منحل می شوند ، در حالی که دارایی هایی که ارزش آنها کاهش می یابد ، برای حفظ محصول ثابت خریداری می شوند.

در برخی موارد کارمزد مبادله برای جبران خسارات ناپایدار استفاده می شود ، با این حال این ضررها به راحتی می تواند از هرگونه هزینه مبادله ای که توسط LP بدست آمده است فراتر رود. در این حالت LP هنگامی که سرانجام دارایی های خود را برداشت می کنند بازدهی منفی را تجربه می کند.

بنکور v2.1 برای جلوگیری از این وضعیت و اطمینان از بازپرداخت هر LP به همان ارزش واریز شده به اضافه هزینه تجارت طراحی شده است. این امر از طریق مفهوم منحصر به فردی به نام بیمه ضرر و زیان ناپایدار محقق می شود.

با این حال بیمه ضرر ناگهانی اتوماتیک نیست. با گذشت زمان 1٪ هر روز به آن تعلق می گیرد و پس از 100٪ به 100٪ حفاظت از وجوه موجود در استخر دست می یابد.

همچنین یک صخره 30 روزه استفاده شده است ، به این معنی که هر LP که سرمایه خود را قبل از اینکه 30 روز در استخر باشد خارج کند ، همان ضرر ناخواسته ای را متحمل خواهد شد که گویی هیچ گونه حمایت از بیمه وجود ندارد. با گذشت 100 روز ، حمایت از بیمه کامل شده و LP می تواند 100٪ خسارت را برای خسارت وارده در 100 روز اول یا هر زمان بعد از آن دریافت کند.

هنگامی که استخر دارای نشانه های کافی برای جبران خسارت به طور کامل با نشانه های سهام نیست ، بیمه می تواند با ارزش بنکور یعنی معادل توکن BNT پرداخت شود.

محدودیت ها

بنکور v2.1 دارای ویژگی های بسیار ویژه ای است ، اما برای داشتن ویژگی های مثبت نیز سه محدودیت قابل توجه در سیستم عامل وجود دارد:

 1. Bancor v2.1 فقط با مجموعه های دو دارایی کار خواهد کرد. برای استخرهایی با بیش از دو دارایی و وزن سفارشی. توسعه دهندگان باید استخرهای قدیمی V1 را به کار گیرند.
 2. بنکور v2.1 از نشانه های تنظیم پویا (“نشانه های” rebase “) پشتیبانی نمی کند که می توانند توازن رمزها را در کیف پول کاربران کنترل و تنظیم کنند.
 3. هنگامی که از سیستم خارج می شوید ، BNT برای مدت زمان از پیش تعیین شده قفل می شوند (به طور پیش فرض 24 ساعته) تا از تصفیه وحشت جلوگیری کنند.

نقشه راه ارز دیجیتال بنکور

بنکور نقشه راه رسمی ندارد ، اما تمرکز دارند و به بهبود سیستم عامل و افزودن ویژگی های جدید ادامه می دهند. از ماه مه 2021 ، بانكور سه ركن توسعه را اعلام كرد كه آنها روي آن كار مي كنند:

 1. رمزگذاری Token : درهای بنکور را تا آنجا كه ممكن است با پایین آوردن مانع در لیست سفید ، و آسان تر و ارزانتر كردن نقدینگی بوت استورپ و ایجاد انگیزه برای پروژه های رمز ، باز کنید.
 2. دسترسی و کنترل مالی: ابزارهای مالی قدرتمندی را برای LPs طراحی کنید تا بازده بالایی در دارایی های بیکار خود داشته باشند و در یک محیط بدون استرس و کاربرپسند ، بازده را مدیریت کنند.
 3. مکان تجارت جهانی : با ارائه بهترین قیمت در طیف وسیعی از دارایی ها ، تجربه تجارت در کلاس جهانی شامل نمودارها و تجزیه و تحلیل پیشرفته و ابزارهای جدید برای بازرگانان حرفه ای و خرده فروشی ، سهم رو به رشد از کل معاملات رمزنگاری را به دست آورید.

نتیجه گیری

کمبود نقدینگی و مشکل در مبادله رمزهای مختلف با یکدیگر ، یکی از سدهای اصلی تصویب انبوه است. پروتکل بنکور این مشکل را از طریق اتوماسیون نقدینگی برطرف کرده است.

درست است که مبتدیان کامل با یک منحنی کوچک یادگیری روبرو می شوند ، اما رابط کاربری کیف پول به همان سادگی است که می آیند. هرکسی که به ارزهای رمزنگاری شده تازه وارد می شود مشکلی برای یادگیری نحوه مبادله با استفاده از کیف پول Bancor ندارد.

و جدیدترین بروزرسانی سیستم عامل آنلاین ، کارها را برای کاربران حتی راحت تر کرده است ، زیرا تیم اکنون بیشتر تلاش خود را بر ایجاد یک سیستم عامل قدرتمند و آسان برای استفاده از ایجاد نقدینگی متمرکز کرده است.

علاوه بر این ، پروتکل بنکور ساخت برنامه های تبادل یکپارچه بین انبوهی از رمزها را برای توسعه دهندگان آسان کرده است. همچنین یک سری به روزرسانی وجود دارد که برای 6 تا 12 ماه آینده برنامه ریزی شده است. این بخشی از به روزرسانی های مداوم پروتکل و برنامه های درگیر در اکوسیستم Bancor است.

البته ، هنوز سوالاتی پیرامون این پروژه وجود دارد ، از جمله مسائل مربوط به مقررات در ایالات متحده و خارج از کشور. تمرکز بالقوه کنترل در دوره گذار سه ساله ممکن است برخی از افرادی را که از احتمال حساب های مسدود خودسرانه می ترسند ، باز دارد.

شما همچنین دارای عملکرد بسیار ضعیف رمز BNT به خصوص در سال گذشته هستید. در حالی که اکثر توکن ها در اوایل سال 2021 500٪ یا بیشتر افزایش یافته بودند ، سود BNT نسبتاً کمرنگ بود. این یکی از معدود نشانه هایی بود که در سال 2021 به بالاترین سطح تاریخی خود نرسید.

در هر صورت ، بنکور دارای یک تکنولوژی عالی است ، از مواردی استفاده می کند و تیم قدرتمندی آن را به جلو هدایت می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا