ارز دیجیتال و کریپتوقرارداد هوشمند

NFT چیست؟ مقرون به صرفه ساختن توکن های غیرقابل تعویض

NFT ها در حال اصلاح فضای رمزنگاری شده به شیوه ای بی سابقه هستند و به طور جدی خود را در داخل اکوسیستم تثبیت کرده اند. این به این دلیل است که توکن های غیرقابل انعطاف می توانند زیرساخت های پیچیده ای برای حفظ ارزش ارائه دهند و به طور موثر مفهوم منحصر به فرد بودن و کمیابی را در چارچوب دارایی های دیجیتال دوباره طراحی می کنند.

بنابراین نباید تعجب آور باشد که NFT ها از چنین حرکت سهمی در بازار برخوردار شده اند و باعث ایجاد چنین سطوح علاقه زیادی در بسیاری از سرمایه گذاران ، موسسات و VC های رمزنگاری شده شده اند.

علاوه بر این ، شوق اخیر که ما شاهد NFT های پیرامون آن بوده ایم می تواند در واقع با این واقعیت تقویت شود که اِن اِف تی سرمایه گذاران ، دارندگان دارایی و هنرمندان دیجیتال را با قالب جدیدی از مالکیت بلاک چین تقویت می کند. در حقیقت ، این دارایی های دیجیتالی منحصر به فرد اثبات اصالت را در اختیار مالکان قرار می دهد که تقریباً به هر چیزی که فکرش را بکنید مربوط می شود.

هنر دیجیتال ، موسیقی ، املاک و یا حتی فلزات گرانبها ، NFT به هر کسی اجازه می دهد تا دارایی خود را در بلاک چین از طریق سیستم دفتر کل توزیع شده جاودانه کند. علاوه بر این ، توانایی ذخیره اشیاء ارزشمند روی زنجیره به عنوان نشانه های غیرقابل تعویض ، برای هنرمندان و مجموعه داران بسیار مفید است زیرا محیطی جدید ، بدون مجوز و واسطه برای آنها ایجاد می کند تا بتوانند قطعات هنری خود را مبادله و مبادله کنند.

در حالی که این واقعیت دارد که NFT ها بازار جدیدی را ایجاد می کنند ، تخیل بسیاری را مجذوب خود می کنند و به هنرمندان و خالقان بیشتری اجازه می دهند تا به توانایی های بالقوه خود پی ببرند ، اما توکن های غیرقابل تعویض همچنان یک محیط نسبتاً منحصر به فرد ، طاقچه و تا حدی محصور باقی می مانند.

منحصر به فرد بودن و کمیابی آنها تمرکز اصلی و نقطه فروش آنها بوده است ، اما با وجود موفقیت باورنکردنی آنها ، نقص نقدینگی عمومی در بازار توکن های غیرقابل انعطاف وجود دارد. این امر به این دلیل است که بازار اِن اِف تی دسترسی مخاطبان بیشتری را محدود می کند ، که شامل سرمایه گذاران خرده فروشی و مجموعه داران کوچک می شود ، زیرا اکثر آثار هنری NFT گران قیمت بسیار گران قیمت هستند و برای اکثر سرمایه گذاران در این منطقه کاملاً ممنوع است.

بنابراین ، برای اطمینان از نقدینگی بیشتر و دادن فرصت به سرمایه گذاران برای قرار گرفتن بیشتر در معرض NFT ها ، بسیاری از هنرمندان ، سازندگان و صادرکنندگان اِن اِف تی شروع به آزمایش با یک مدل غیرقابل تعویض جدید ، NFT Fractionalised کرده اند. تا به اینجا ، اکثر برنامه های کاربردی و موارد استفاده برای اِن اِف تی ها تقریباً به حوزه هنرهای دیجیتال ، مجموعه ها و بازی ها مرتبط بوده است. اما ، اگر NFT های فراکسیون شده بتوانند راه حل نهایی برای دموکراتیزه کردن سرمایه گذاری در نه تنها در دارایی های دیجیتالی ، بلکه در کل سیستم مالی باشند؟

NFT چیست؟ بیایید این بحث را شروع کنیم!

مقدمه ای بر NFT ها

NFT یک نوع رمزنگاری است که یک دارایی منحصر به فرد و غیرقابل انعطاف را نشان می دهد و یک نسخه نمادین از یک دارایی دیجیتالی یا واقعی است. NFT ها به عنوان مدارک قابل تأیید صحت و مالکیت در یک شبکه بلاک چین عمل می کنند. علاوه بر این ، آنها قابل تعویض با یکدیگر نیستند و پیشنهاد جدیدی از کمیابی را در دنیای دارایی های دیجیتال ارائه می دهند.

اصطلاح “قابلیت انعطاف پذیری” به دارایی ای اطلاق می شود که واحدهای فردی آن اساساً یکسان و قابل تعویض با یکدیگر هستند. به عنوان مثال ، برای عمل به عنوان وسیله مبادله ، همه ارزهای فیات قابل تعویض هستند ، بدین معنی که هر واحد جداگانه باید با هر واحد فردی معادل دیگر قابل تعویض باشد. اسکناس 1 دلاری قابل تعویض با هر اسکناس اصلی دیگر است.

NFT ها می توانند توسط برنامه های غیر متمرکز (dApps) مورد استفاده قرار گیرند تا امکان ایجاد و مالکیت مجموعه های دیجیتالی و اقلام منحصر به فرد فراهم شود. در حالی که یک اِن اِف تی را می توان به طور آشکار در بازارهایی مانند OpenSea یا Binance NFT معامله کرد ، مهم است که توجه داشته باشیم که ارزش موجود در آن منحصر به خود دارایی است و همیشه خواهد بود.

چارچوب های مختلفی برای تسهیل صدور NFT ایجاد شده است که برجسته ترین آنها استاندارد توکن ERC-721 برای انتشار توکن های غیرقابل تعویض در بلاک چین اتریوم با نقدینگی بالا است . استاندارد جدیدتر و بهبود یافته ERC-1155 است که یک قرارداد واحد را قادر می سازد شامل توکن های قابل تعویض و غیرقابل تعویض باشد.

اکثر NFT ها با توکن های ERC-721 مرتبط هستند و آنها برای ارائه مدرک مالکیت در بلاک چین ردیابی می شوند. قراردادهای هوشمند ساختارهای منحصر به فرد داده ای را ذخیره می کنند که NFT را از همه نشانه های دیگر متمایز می کند و اساساً آن را منحصر به فرد می کند.

هنگامی که یک اِن اِف تی بین مالکان مبادله می شود ، می توان آن را به آدرس اصلی قرارداد هوشمند که در آن ضبط شده است ردیابی کرد و به خریداران و فروشندگان اجازه می دهد تا صحت NFT را بررسی کرده و از تقلب و جعل جلوگیری کنند. معرفی این استانداردهای توکن NFT سطح بالاتری از قابلیت همکاری بین شبکه ها ، هنرمندان و سرمایه گذاران را ممکن می سازد و انتقال بدون واسطه این دارایی های دیجیتالی منحصر به فرد از یک dApp به دیگری را امکان پذیر می کند.

با این حال ، پذیرش گسترده اِن اِف تی ها اشکالاتی دارد. این به این دلیل است که این توکن های ERC-721 با سایر ERC-721 قابل تعویض نیستند و روند معاملات را پیچیده تر و نقدشوندگی بازارها را کمتر می کند. علاوه بر این ، به دلیل مانع ورود زیاد ، اکثر سرمایه گذاران سرمایه ای برای مشارکت در بازار اِن اِف تی های نادر ندارند.

این محدودیت ها به طور قطع اِن اِف تی ها را از به دست آوردن نقدینگی و نقدینگی لازم برای تبدیل شدن به یک اکوسیستم دارایی دیجیتال کارآمد و پایدار منع کرده و از رشد بالقوه بازار آن به طور کلی جلوگیری کرده است. یک مدل NFT جدید ، NFT Fractionalised ، در واقع می تواند راه حلی برای برخی از این محدودیت ها باشد.

درباره NFT های فراکسیون شده

تجزیه و تحلیل NFT یک مفهوم جدید در فضای دارایی های دیجیتالی است و به دلیل پیشنهاد خلاقانه آن ، به احتمال زیاد قرار است انقلابی در معماری زیربنایی توکن های غیرقابل تعویض ایجاد کند و به طور بالقوه افق های جدیدی را در دنیای سرمایه گذاری باز کند.

هنگامی که یک NFT فرآیند تقسیم بندی خود را طی می کند ، ابتدا در یک قرارداد هوشمند قفل می شود. قرارداد هوشمند سپس ERC-721 NFT را به چند بخش در قالب توکن ERC-20 تقسیم می کند و هر کس نماینده مالکیت جزئی اِن اِف تی است.

سهامداران دارای کسری از اِن اِف تی ، در اصل درصدی از دارایی اصلی ERC-721 ، برابر با ارزش توکن های ERC-20 آنها تقسیم بر تعداد کل ERC-20 های ضرب شده در زمان قفل شدن NFT در قرارداد هوشمند . کسرها معمولاً برای مدت معینی با قیمت ثابت یا تا زمان فروش کامل به فروش می رسند.

NFT های تقسیم بندی شده جذابیت خاصی دارند زیرا مزایای جالب مختلفی را برای صادرکنندگان و دارندگان آنها ارائه می دهند. برای مثال ، سناریویی را تصور کنید که در آن می توانیم بگوییم لئوناردو داوینچی (برو ایتالیا!) “مونالیزا” را به رسمیت شناخته شده است. بیایید فرض کنیم که البته نقاشی بی قیمت 1 میلیارد دلار ارزش داشته است و به عنوان دارایی ERC-721 روی زنجیره نشان داده شده است. با توجه به قیمت فوق العاده بالای این اثر هنری ، تنها تعداد کمی از سرمایه گذاران می توانند برای آن پیشنهاد دهند.

با این حال ، اگر قرارداد هوشمند بخواهد MONLISA اِن اِف تی را به چند بخش تقسیم کند ، هر کس می تواند نشانگرهای قابل جابجایی ERC-20 را نشان دهد. این امر به نوبه خود به هر صاحب کسری اجازه می دهد تا از توکن های ERC-20 خود برای خرید ، فروش یا حراج سهم خود از NFT استفاده کند.

NFT های غیره قابل معاوضه

در میان مزایای فراوانی که از طریق کسری NFT به دست می آید ، دلایل متعددی وجود دارد که چرا مالک اِن اِف تی ممکن است بخواهد دارایی خود را کسری کند. در حقیقت ، سه مزیت عمده برای تجزیه اِن اِف تی وجود دارد که این موارد عبارتند از:

  • کشف قیمت
  • نقدشوندگی دارایی
  • دموکراتیزه کردن سرمایه گذاری

کشف قیمت

مکانیسم های کشف قیمت تعیین می کند که یک NFT خاص چقدر باید هزینه داشته باشد. به منظور انجام این کار ، ارزش یک اِن اِف تی به طور کلی با استفاده از سه معیار مختلف تعیین می شود: فروش گذشته ، حراج و کسر.

گذشته فروش ساز و بهره گیری از داده های تاریخی برای تولید یک برآورد قیمت برای اِن اِف تی ، و به طور معمول در بازار آزاد که در آن بسیاری دیگر مشابه، محصولات قابل تعویض برای فروش وجود دارد استفاده می شود. استفاده از این روش برای برآورد قیمت NFT ها لزوماً کارآمدترین نیست ، زیرا بیشتر اوقات داده های تاریخی کافی در مورد دارایی برای تدوین ارزیابی منصفانه وجود ندارد.

حراج ساز و نشان می دهد تمایل افراد به پرداخت هزینه برای یک دارایی NFT خاص، استفاده شده است برای ارزیابی قیمت برآورد خشن. مکانیزم حراج از داوطلبانی که مایل به پرداخت بیشترین قیمت برای دارایی هستند ، ارزش می گیرد و این معمولاً یک فرایند ارزیابی عالی و همچنین راهی عالی برای برآورد اِن اِف تی ها است ، زیرا جمع آوری کنندگان ارزش های متفاوت خود را دارند .

همانطور که قبلاً ذکر شد ، مکانیزم Fractionalisation مستلزم گرفتن NFT ، بستن آن در یک قرارداد هوشمند است که سپس آن را به چندین بخش از توکن های قابل تعویض ERC-20 تقسیم می کند و این توکن ها را می توان در بازار به طور آشکار معامله کرد. این فرآیند برآورد قیمت برای هر توکن ERC-20 ایجاد می کند ، که سپس امکان ارزیابی کلی خود NFT ERC-721 را فراهم می آورد.

نقدینگی دارایی بیشتر

NFT ها ذاتاً با این واقعیت متمایز می شوند که دارای ویژگی های منحصر به فرد و منحصر به فرد هستند. عدم انعطاف پذیری و کمیابی آنها همیشه تمرکز اصلی آنها و مهمترین نقطه فروش آنها بوده است. با این حال ، یکی از مهمترین موضوعات در مورد اِن اِف تی ها و معاملات اِن اِف تی ، بازار به طور کلی غیرقابل نقد است که آنها را در بر می گیرد. در واقع ، نقدشوندگی در فضا همچنان محل نگرانی هنرمندان ، سازندگان و سرمایه گذاران اِن اِف تی است ، زیرا واضح است که بازار اِن اِف تی دسترسی به انتخاب NFT های کمیاب و ارزشمند خود را محدود می کند.

در واقع ، با هزینه میلیون ها دلار NFT ، تعجب آور نیست که تنها چند سرمایه گذار در سطح جهان می توانند هزینه های پیشنهادی خود را برای آنها تعیین کنند و برخی از NFT های درجه یک را در دست بگیرند.

این امر به طور طبیعی باعث نقدشوندگی دارایی می شود زیرا تعداد کمی از سرمایه گذاران مایل به خرید این اِن اِف تی ها هستند. با این وجود ، کسری شدن NFT برای رفع و رفع کمبود نقدینگی موجود در بازارهای ثانویه ایجاد و طراحی شده است.

هنگامی که یک اِن اِف تی تجزیه می شود ، توکن های ERC-20 که نمایانگر هر کسر NFT هستند را می توان در مبادلات غیرمتمرکز و متمرکز معامله کرد ، بنابراین نقدینگی دارایی خود اِن اِف تی افزایش می یابد. به جای هنرمندی که هفته ها منتظر بماند تا آثار هنری اِن اِف تی آنها به فروش برسد ، بسیاری از سرمایه گذاران ممکن است بلافاصله کسرهای اِن اِف تی را با قیمت پایین خریداری کنند ، که به طور م someثر برخی از مشکلات نقدشوندگی NFT را برطرف می کند.

دموکراتیزه کردن سرمایه گذاری

بیشتر اوقات ، قیمت در بازارهای NFT سرمایه گذاران و مجموعه داران کوچکتر را از شرکت در مزایده های اِن اِف تی باز می دارد و تنها تعداد کمی از سرمایه گذاران قادر به خرید گران ترین قطعات اِن اِف تی هستند.

تجزیه اِن اِف تی گران قیمت و گران قیمت به چند بخش ، مانع ورود و هزینه های مالکیت را کاهش می دهد و اساساً به سرمایه گذاران بیشتر اجازه می دهد تا در بازار NFT های معتبر قرار بگیرند. علاوه بر این ، توجه به این نکته ضروری است که اگر قیمت کل NFT ERC-721 افزایش یابد ، قیمت بخش های جداگانه توکن های ERC-20 نیز افزایش می یابد.

به طور کلی ، به لطف طراحی آنها ، اِن اِف تی های کسری شده اساساً می توانند نقدینگی بازار اِن اِف تی را با تجزیه دارایی اصلی اِن اِف تی در اجزای مایع چندگانه و بومی افزایش دهند و همچنین می توانند فرصت های سرمایه گذاری بیشتری را برای مجموعه داران کوچکتر ایجاد کنند و دسترسی به NFT انحصاری قبلی را دموکراتیک کنند. محیط.

فراکسیون DeFi-NFT

کسرهای NFT کاربردهای متنوعی در دنیای واقعی و حوزه دارایی های دیجیتال دارند. در واقع ، آوردن قیمت ، نقدینگی و دموکراتیزه شدن در محیط اِن اِف تی فرصت های مهیجی را در فضا ، به ویژه در امور مالی غیر متمرکز (DeFi) باز می کند .

این به این دلیل است که اِن اِف تی های کسری شده می توانند به طور بالقوه در سرمایه گذاری در املاک و مستغلات ، هنرهای دیجیتالی ، واقعیت افزوده (AR) ، بازی ها ، ورزش های فانتزی و موارد دیگر استفاده کنند. با توجه به اِن اِف تی های تقسیم بندی شده در تجارت املاک و مستغلات ، پروژه هایی مانند LABS Group ، در حال حاضر آزمایش مفهوم تجزیه NFT در سرمایه گذاری بین املاک و مستغلات را آغاز کرده اند.

در واقع ، این پروژه به شرکت کنندگان اجازه می دهد تا از طریق اتریوم که در کیف پول Metamask خود دارند ، در چندین ملک در سراسر جهان سرمایه گذاری کنند . هنگامی که کاربران تصمیم به سرمایه گذاری در املاک از طریق گروه LABS می گیرند ، این پروژه به طور خودکار آنها را به انتخاب NFT های کسری شده املاک و مستغلات هدایت می کند که می توانند خریداری شده و برای کسب پاداش در پلت فرم قرار داده شوند.

در حوزه بازی ، چند گروه وجود دارند که در روند تجزیه جدید اِن اِف تی پیشگام هستند ، که اولین آنها Niftex است. Niftex یک استارتاپ مبتنی بر بلاک چین است که بر روی فناوری خرد کردن NFT خود کار می کند ، به این ترتیب NFT ها اساساً به “تکه های” تقسیم می شوند که می توانند در قالب IPO مانند خریداری شوند.

از آنجا ، یک بازار مایع برای تکه های NFT با استفاده از پروتکل Uniswap ایجاد می شود و به سرمایه گذاران و دارندگان این امکان را می دهد تا مانند سایر دارایی های رمزنگاری شده ، این تکه ها را خریداری و بفروشند. ایده اصلی Niftex این است که نقدینگی اِن اِف تی را از طریق خرد کردن افزایش دهد و اساساً به دارندگان اجازه دهد تا برای دستیابی به اِن اِف تی صلی به اندازه کافی تکه تکه کنند.

Niftex شاهد چندین پیروزی اولیه با جامعه Axie Infinity بوده است که در آن Axies فوق نادر ، دارایی های NFT پلت فرم بازی ، متعلق به اعضای جامعه ، کسری شده و از طریق پلت فرم Niftex به فروش می رسد.

یکی دیگر از پروژه های جالب که به دنبال پیشگام شدن روند تجزیه NFT است ، Fractional است. Fractional یک پروتکل غیر متمرکز است که صاحبان اِن اِف تی را قادر می سازد تا مالکیت کسری نمادین اِن اِف تی های خود را به عنوان ERC-20 ضبط کنند و هر کس به عنوان حاکمیت بر دارایی ERC-721 عمل می کند.

هدف پروتکل Fractional تسهیل روند خرید و نگهداری درصد معینی از NFT است. در اصل ، مکانیزم Fractional به کاربرانی که قبلاً از NFT های پیشرفته خاص توسط هنرمندان مشهور مانند Beeple و NFT “Everydays” او قیمت گذاری کرده بودند ، امکان می دهد قطعه ای از آثار هنری خود را خریداری کنند. این امر علاوه بر این به دارنده اِن اِف تی اجازه می دهد تا نقدینگی دارایی های خود را تقریباً بلافاصله افزایش دهد ، در حالی که باید هفته ها یا حتی ماه ها منتظر بماند تا خریدار ظاهر شود.

علاوه بر این ، به دلیل مزایای حاکمیت ذاتی در بخش توکن ERC-20 ، دارندگان کسر نیز می توانند به قیمت ذخیره کل دارایی اِن اِف تی رای دهند. این قیمت ذخیره شده بهای ETH است که باید توسط شخص ثالثی که مایل به خرید اِن اِف تی از طریق حراج است پیشنهاد شود. در پایان حراج ، همه دارندگان کسر می توانند کسرهای خود را برای ETH نقد کنند.

NFT های تقسیم بندی شده در دیفای

برخی از پروتکل های DeFi مانند Aave و Compound به کاربران امکان می دهند با وثیقه گذاشتن دارایی های رمزنگاری شده خود ، سرمایه دریافت کنند. وجوه وام گرفته شده از وام دهندگانی است که دارایی های خود را در قبال نوعی پاداش و در غالب پاداش ، در پروتکل DeFi واریز می کنند. به طور معمول ، وثیقه ای که توسط وام گیرندگان تعهد می شود در قالب ارزهای رمزنگاری شده معروف مانند Ethereum یا USDT است. در حال حاضر ، قلمرو وثیقه DeFi به تدریج وارد فضای NFT می شود ، با برخی از پروژه های جدید و هیجان انگیز که وام های وثیقه برای NFT ها و اِن اِف تی های کسری ارائه می دهند.

شاید یکی از مرتبط ترین پروژه های وثیقه DeFi-NFT ، NFTfi باشد ، یک پروتکل غیر متمرکز که به کاربران اجازه می دهد دارایی های NFT خود را به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن سرمایه یا ارائه وام به سایر کاربران در NFT خود قرار دهند. پروتکل NFTfi در حال حاضر با پیشنهاد وام های محور DeFi بر اساس NFT های کسر شده نیز آزمایش می کند ، به این ترتیب کاربران می توانند بخش ERC-20 خود از دارایی اِن اِف تی ERC-721 را به عنوان وثیقه برای قرض گرفتن رمزنگاری مانند ETH یا USDT متعهد کنند.

Charged Particles یک پروتکل غیر متمرکز است که اساساً اکوسیستم DeFi-NFT را بازسازی می کند و به کاربران اجازه می دهد دارایی های NFT بومی خود را با توکن های سودآور بسته بندی کنند. ذرات شارژ دارندگان NFT را قادر می سازد تا ERC-721 یا کسرهای NFT توکن شده خود را در dApp خود ذخیره کنند ، که سپس اِن اِف تی را از طریق ادغام آن با پروتکل DeFi Aave با توکن های دارای ذینفع علاقه مند می کند. این نشان دهنده تقاضای فزاینده برای اِن اِف تی در حوزه DeFi است و همچنین نمادی از زیرساخت های ترکیبی مشترک است که بین DeFi و NFT در حال توسعه است.

NFT های کسری شده برای نقدینگی قبل از IDO

در این مرحله ، باید واضح باشد که تقسیم بندی NFT مزایای زیادی را برای دارندگان ، ناشران ، هنرمندان و سرمایه گذاران به همراه دارد. با این حال ، یکی از جذاب ترین موارد استفاده از اِن اِف تی های کسری ، شاید توانایی آنها در ارائه نقدینگی پیش از شروع DEX یا پیش از IDO برای پروژه هایی است که در فضای DeFi راه اندازی می شوند.

از جمله معدود پروژه هایی که به دنبال پیشگام شدن نقدینگی DeFi-NFT قبل از IDO هستند ، Genesis Shards است ، یک پروتکل غیر متمرکز که توکنهای پیش از IDO غیر مایع را در اِن اِف تی ها قرار می دهد. ارزش پیشنهادی NFT های کسری شده در بازار توکن های قبل از راه اندازی در واقع بسیار مرتبط است ، زیرا توکن های پروژه قبل از IDO را قادر می سازد تا حتی قبل از نگهداری IDO به نوعی از قیمت و کشف اقتصادی دست یابند.

به طور معمول ، تنها راهی که سرمایه گذاران می توانند به نشانه های قبل از IDO دسترسی پیدا کنند ، معاملات و معاملات بدون نسخه (OTC) است ، با این حال ، این معاملات معمولاً بسیار غیرقابل اعتماد هستند ، با برخی از خطرات ذاتی همراه هستند و به مقدار قابل توجهی از سرمایه اولیه نیاز دارند.

NFT های تجزیه شده ، در سمت دیگر ، می توانند با ایجاد توقف های پیش از IDO در بخش های NFT که از توکن های قابل معامله ERC-20 تشکیل شده اند ، بازار مایع قبل از راه اندازی ایجاد کنند. این به پروژه هایی مانند Genesis Shards اجازه می دهد تا با استفاده از NFT های کسر شده ، کشف قیمت ، نقدینگی و دموکراتیزه شدن را به طور موثری به توکن های قبل از IDO برسانند.

این بخش های اِن اِف تی قبل از IDO را می توان در بازارهای NFT مانند OpenSea معامله کرد ، یا می توان تا زمانی که پروژه IDO خود را نگه داشت ، نگه داشت ، پس از آن دارندگان اِن اِف تی می توانند اِن اِف تی های خود را با توکن IDO پروژه عوض کنند.

بنابراین واضح است که ویژگی های NFT های تقسیم بندی شده فراتر از حوزه هنرهای دیجیتال و بازی ها هستند ، زیرا آنها به آرامی اما مطمئناً با اکوسیستم DeFi ادغام می شوند به نحوی که هنوز در رمزنگاری دیده نمی شد. در حقیقت ، به لطف پروژه هایی مانند LABS Group ، Niftex ، Axie Infinity ، NFTfi ، Charged Particles و Genesis Shards ، تجزیه NFT به تدریج در حال تبدیل شدن به یک پیشنهاد ثابت در فضا است و می تواند موارد استفاده خود را توسعه ، گسترش و تحقق بخشد. یک روش کاملاً غیر متمرکز ، بدون مجوز و واسطه.

نتیجه گیری

NFT ها به طور مستحکم خود را در فضای دارایی های دیجیتالی تثبیت کرده اند و به اکوسیستم فریبنده ای از ابزارهای مختلف هنری ، بازی محور و DeFi متصل می شوند. اِن اِف تی ها ذاتاً با این واقعیت متمایز می شوند که دارای ویژگی های منحصر به فرد و منحصر به فرد هستند. عدم قابلیت انعطاف پذیری و کمیابی آنها همیشه تمرکز اصلی آنها و همچنین مهمترین نقطه فروش آنها بوده است. با این حال ، یکی از مهمترین موضوعات در مورد اِن اِف تی ها و معاملات NFT ، بازار به طور کلی غیرقابل نقد است که آنها را در بر می گیرد.

از سوی دیگر ، NFT های تقسیم بندی شده به هنرمندان و سرمایه گذاران اجازه می دهد تا به نقدینگی بیشتری دسترسی پیدا کنند ، زیرا اِن اِف تی به چند بخش از توکن های ERC-20 تقسیم می شود که می توانند در سایر پروتکل های DeFi فروخته یا مجدداً توزیع شوند. دارنده دارایی با کسر کردن اِن اِف تی ، می تواند از مزایای جذاب مختلفی برخوردار باشد که شامل کشف قیمت اِن اِف تی ، نقدینگی بیشتر دارایی ها و دموکراتیزه شدن سرمایه گذاری می شود.

در واقع ، آوردن قیمت ، نقدینگی و دموکراتیزه شدن در محیط NFT فرصت های مهیجی را در فضا ، به ویژه در امور مالی غیر متمرکز (DeFi) باز می کند. در دنیای هنرهای دیجیتال ، واقعیت افزوده ، بازی ها ، ورزش های فانتزی و از همه مهمتر نقدینگی قبل از IDO یک مورد استفاده برای NFT های کسری شده وجود دارد.

با اشاره به این آخرین یادداشت ، می توان از NFT های کسری شده برای ایجاد بازار پیش از IDO غنی از نقدینگی استفاده کرد ، که در آن اِن اِف تی ها اساساً می توانند گزینه های DeFi و همچنین وسایل نقلیه مالی لازم برای حل بومی نقدینگی در محیط قبل از راه اندازی شوند.

در حالی که توسعه اکوسیستم اِن اِف تی هنوز بسیار جوان است ، توسعه NFT های کسری شده حتی جوانتر است ، اما در زمان مناسب ، احتمال دارد که جزء بندی اِن اِف تی نه تنها دنیای هنرهای زیبا و بازی ها ، بلکه حتی به طور غیرمتمرکز را مختل کند. سرمایه گذاری و سرمایه گذاری در کل.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا