صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی تریدر جو (Trader Joe) چیست؟ آموزش و نحوه کار با تریدر جو

مقدمه ای بر صرافی صرافی تریدر جو (Trader Joe)……..

صرافی‌های غیرمتمرکز (DEX) بخش مهمی از اکوسیستم کریپتو هستند. آن‌ها یکی از پایه‌های تامین مالی غیرمتمرکز (DeFi) هستند و برای اولین بار در تاریخ، راهی برای مبادله دارایی‌ها بدون نیاز به گذر از یک مرجع متمرکز به معامله‌گران ارائه می‌دهند. این بررسی و آموزش از تریدر جو توضیح می‌دهد که چرا خیلی بیشتر از یک DEX است و همه چیزهایی را که باید در مورد هاب رمزنگاری شماره 1 در اکوسیستم آوالانچ بدانید، توضیح می‌دهد.

صرافی تریدر جو چیست؟

صرافی تریدر جو (Trader Joe) خود را به عنوان فروشگاهی تک مرحله ای برای امور مالی غیرمتمرکز معرفی می کند و مطمئناً با این توصیف مطابقت دارند. Trader Joe در درجه اول یک DEX برای تجارت در آوالانچ است، اما دارای ویژگی هایی برای سرمایه گذاری، وام، استقراض، استخر نقدینگی، NFT، فارمینگ و…… است.

نگاهی به صفحه اصلی Trader Joe

صرافی تریدر جو در سال 2021 توسط بنیانگذاران مستعار 0xMurloc و Cryptofish تأسیس شد که قصد داشتند یک پلت فرم معاملاتی منحصر به فرد و خلاقانه برای بلاک چین آوالانچ ایجاد کنند و مرز جدید مالی غیرمتمرکز را پیش ببرند.

Cryptofish ادعا می کند که یک مهندس قرارداد کامل و هوشمند است که در مراحل اولیه چندین پروژه آوالانچ مانند Snowball و Sherpa Cash مشارکت داشته است و در حالی که دارای مدرک کارشناسی ارشد در علوم کامپیوتر بوده در گوگل کار کرده است. 0xMurloc یک توسعه دهنده تمام پشته با تجربه در چندین استارت آپ و همچنین یک رهبر ارشد محصول در Grab است. من به دلیل شبه ناشناس بودن بنیانگذاران، «ادعاها» را می گویم، بنابراین ما فقط می توانیم آنها را به قول آنها بپذیریم.

از زمان راه اندازی، این پلتفرم بیش از 4 میلیارد دلار ارزش کل قفل شده (TVL) جذب کرده است و به سرعت تبدیل به بزرگترین DEX در آوالانچ شده است. تریدر جو نیز توسط برخی از پول‌های کلان و بازیکنان موجود در فضا حمایت می‌شود، در اینجا تصویری وجود دارد که حامیانی را نشان می‌دهد که به پلتفرم اعتماد دارند:

⚠️نکته مهم⚠️: این برای هر DEX یا پلتفرمی صدق می کند. همیشه مطمئن باشید که از URL مناسب برای دسترسی به وب سایت استفاده می کنید. چندین وب‌سایت جعلی کپی‌های کربنی از نسخه اصلی با URLهای مشابه هستند که برای فریب کاربران برای واریز وجه به یک سایت کلاهبرداری راه‌اندازی شده‌اند. همیشه سایت مناسب را نشانه گذاری کنید و مطمئن شوید که URL را مستقیماً از کاغذ سفید پلتفرم یا سایتی مانند کوین مارکت کپ پیدا کنید. آدرس اینترنتی تریدر جو traderjoexyz.com است نه traderjoe.xyz.com .

اولین کاری که برای شروع کار با تریدر جو باید انجام دهید این است که شبکه آوالانچ را به کیف پول متامسک خود اضافه کنید و مقداری سرمایه اضافه کنید. اگر قبلاً می‌دانید چگونه این کار را انجام دهید، از آموزش Trader Joe صرفنظر کنید و مستقیماً به بخش «ویژگی‌های کلیدی» بروید .

نحوه اتصال متامسک به تریدر جو

اگر نمی‌دانستید، متامسک بسیار فراتر از شبکه اتریوم رشد کرده است و اکنون از پالیگان، آوالانچ، اسمارت چین، فانتوم و موارد دیگر پشتیبانی می‌کند، فقط باید مطمئن شوید که شبکه مناسب را انتخاب کرده‌اید. اگر با متامسک تازه کار هستید، در اینجا یک آموزش متامسک وجود دارد تا شما را با سرعت بالا آشنا کند.

برای تغییر شبکه در متامسک از اتریوم به آوالانچ، به سادگی به تنظیمات بروید:

سپس به شبکه ها بروید و از قبل باید آوالانچ را در دسترس ببینید:

اگر آوالانچ در دسترس نیست، باید به تنظیمات برگردید و “add custom RPC” را انتخاب کنید و سپس آن را به صورت دستی اضافه کنید. نگران نباشید، آسان است و فقط یک دقیقه طول می کشد. در اینجا مراحل اضافه کردن شبکه آوالانچ به متامسک آمده است.

اکنون برای دسترسی به تریدر جو، متامسک شما باید با انتخاب شبکه آوالانچ به این شکل باشد:

هنگامی که به سایت تریدر جو می روید، باید این را در گوشه سمت راست بالا مشاهده کنید و تأیید می کند که متامسک را روی شبکه صحیح تنظیم کرده اید:

اکنون شما مجوز دارید و می توانید جلو بروید و به جادوی دکس تریدر جو دسترسی پیدا کنید. اما صبر کنید، قبل از رفتن به اسلحه‌های بی‌نظیر به مهمات نیاز دارید. مطمئن شوید که متامسک شما با برخی از توکن های آوالانچ (AVAX) تامین می شود زیرا برای پوشش هزینه های تراکنش در شبکه آوالانچ لازم است.

آوالانچ را می توان در صرافی های اصلی دریافت کرد، من FTX یا بایننس را توصیه می کنم . نیاز به AVAX برای پوشش هزینه‌ها در شبکه آوالانچ همان مفهومی است که نیاز به نگه داشتن مقداری ETH برای پوشش هزینه‌های تراکنش در شبکه اتریوم است.

نکته مهم هنگام تامین مالی کیف پول متامسک خود با AVAX، مطمئن شوید که شبکه آوالانچ C-Chain با نام AVAXC (AVAX C-Chain) را هنگام برداشت آوالانچ خود از صرافی انتخاب کرده اید.

گزینه های برداشت آوالانچ در بایننس

انتخاب شبکه اشتباه برای برداشت می تواند منجر به از دست رفتن وجوه شود، بنابراین درک تفاوت بین Avalanches C-Chain، X-Chain و P-Chain مهم است.

C-Chain زنجیره قرارداد است. این زنجیره ای است که در درجه اول برای دسترسی به شبکه آوالانچ برای DeFi استفاده می شود. C مخفف “قراردادها” است، مانند نوع قراردادهای هوشمندی که در DeFi استفاده می شود. تفاوت اصلی این است که C-Chain از آدرس‌های سبک اتریوم استفاده می‌کند که با 0x شروع می‌شوند، که آن را با متامسک سازگار می‌کند.

X-Chain زنجیره تبادل است. تفاوت اصلی بین C-Chain و X-Chain این است که X-Chain را نمی توان با متامسک یا کیف پول های مشابه استفاده کرد و نمی توان از آن در DeFi استفاده کرد. آدرس X-Chain برای دسترسی به کیف پول های بومی آوالانچ استفاده می شود و از فرمت متفاوتی پیروی می کند.

X-Chain اساساً برای ارسال و دریافت وجوه در شبکه AVAX استفاده می شود و بر انتقال وجه تمرکز دارد و از هزینه های گران قیمتی که می تواند در C-Chain در هنگام استفاده زیاد از شبکه وجود داشته باشد اجتناب می کند. X-Chain می تواند تراکنش ها را با 0.001 AVAX ارسال کند، ارزان تر از C-Chain، و همچنین بسیار سریع تر.

P-Chain یک پلتفرم زنجیره است. عملکرد اصلی این زنجیره برای قرار دادن AVAX و خدمت به عنوان یک اعتبار سنجی است. هنگام اعتبارسنجی، جوایز AVAX شما در این زنجیره دریافت می شود و امکان دریافت حواله از دو زنجیره دیگر نیز در تریدر جو وجود دارد. اگر قصد ندارید AVAX را به اشتراک بگذارید، لازم نیست نگران این زنجیره باشید.

در حالی که داشتن سه زنجیره مختلف ممکن است احمقانه و غیر ضروری به نظر برسد، من در واقع فکر می کنم این کاملا هوشمندانه است. ما مشکلات مربوط به ETH را به شکل هزینه‌های گاز بسیار بالا و زمان کند تراکنش‌ها و شبکه‌هایی مانند سولانا که تحت فشار شبکه کاملاً از کار می‌افتند، دیده‌ایم.

به جای تلاش برای انجام همه کارها روی یک زنجیره، آوالانچ بار را پراکنده می‌کند و آن را به یکی از قابل استفاده‌ترین، ارزان‌ترین و پیشرفته‌ترین شبکه‌های لایه یک تبدیل می‌کند، با TPS بالای 4500، زمان تراکنش تقریباً 2 ثانیه، و تمرکززدایی کامل بیش از 1040 تایید کننده ها.

بسیار خوب، به تریدر جو برگردیم. همچنین احتمالاً می خواهید کیف پول متامسک خود را با توکن های JOE برای تعامل با پلتفرم تأمین کنید.

افزودن JOE به متامسک

با کلیک بر روی «Add Joe to Wallet»، آدرس رمز JOE را به طور خودکار به متامسک خود وارد می‌کنید، بنابراین اکنون JOE را در زیر دارایی‌های خود مشاهده خواهید کرد:

شما می توانید این کار را با هر یک از توکن های موجود در تریدر جو انجام دهید، که بسیار راحت است، ای کاش همه DEX ها این ویژگی را داشتند زیرا جستجوی آدرس های قرارداد توکن می تواند شما را در معرض خطر استفاده از آدرس اشتباه یا آدرس جعلی تنظیم شده توسط شما قرار دهد. کلاهبردارانی که وانمود می‌کنند نشانه واقعی هستند، که من را به یک نکته ایمنی می‌رساند:

نکته ایمنی: هنگام افزودن آدرس قرارداد توکن به متامسک یا هر کیف پولی، اگر پلتفرم گزینه «افزودن توکن» را مانند تریدر جو به شما نمی دهد و باید به صورت دستی آدرس قرارداد توکن را وارد کنید، مطمئن شوید شما همیشه آدرس رمز اصلی و قانونی را پیدا می کنید. این موارد را می‌توان در وب‌سایت‌های پروژه، کاغذهای سفید، کوین مارکت کپ یا کاوشگران بلاک چین مانند Etherscan یافت. آدرس قرارداد یک غریبه تصادفی که وانمود می کند به شما کمک می کند را در تلگرام کپی و جایگذاری نکنید.

اکنون که می‌توانید JOE را در زیر «دارایی‌ها» در متامسک ببینید، می‌توانید مقداری AVAX را با JOE در صفحه تریدر جو تعویض کنید، یا مقداری JOE را از FTX، Binance یا Crypto.com خریداری کنید و به کیف پول خود ارسال کنید.

در اینجا روش دیگری برای اضافه کردن آسان آدرس های توکن در تریدر جو وجود دارد: شما می توانید توکنی را که می خواهید با آن مبادله کنید انتخاب کنید، و دوباره گزینه “افزودن توکن به کیف پول” را مشاهده خواهید کرد، در اینجا نمونه ای از نحوه جستجوی USDC است. :

فقط روی آن کلیک کنید و اکنون USDC در زیر “assets” در کیف پول متامسک شما نمایان می شود.

ویژگی های کلیدی تریدر جو

چیزهای زیادی برای باز کردن در تریدر جو وجود دارد، آنها وقتی گفتند “One-Stop-Shop” برای DeFi، شوخی نکردند. من فقط به سرعت متوجه می شوم که در صورت غرق شدن، ترید/سوآپ بسیار ساده و ساده است، استیک و وام دادن نیز همینطور است. اگر بخواهید این کار را نکنید، نیازی به درگیر شدن با ویژگی های پیچیده تر تامین نقدینگی یا کشاورزی ندارید.

چگونه در معامله گر Trader Joe معامله کنیم

چیزهای زیادی برای باز کردن در تریدر جو وجود دارد، آنها وقتی گفتند “One-Stop-Shop” برای DeFi، شوخی نکردند. من فقط به سرعت متوجه می شوم که در صورت استفاده، تجارت/سوآپ بسیار ساده است، استیک و وام دادن نیز همینطور است. اگر بخواهید این کار را نکنید، نیازی به درگیر شدن با ویژگی های پیچیده تر تامین نقدینگی یا کشاورزی ندارید.

چگونه در معامله گر جو معامله کنیم

برای هر کسی که از AMM DEX استاندارد مانند یونی سواپ یا سوشی سواپ استفاده کرده است، این برای شما آشنا به نظر می رسد زیرا تریدر جو بر اساس همان اصول کار می کند. به سادگی به بالای صفحه بروید، جایی که می‌گوید “Trade” یا Trade tile را مانند این انتخاب کنید:

و این شما را به صفحه تجارت ساده می برد که در آن می توانید توکن ها را مبادله کنید که به شکل زیر است:

این به شما این امکان را می دهد که هر توکن موجود در متامسک خود را با توکن های جدید تعویض کنید. قبل از اینکه دکمه Swap را فشار دهید، یک صفحه تأیید خواهید دید که جزئیات مهمی در مورد مبادله شما در اختیار شما قرار می دهد:

حداقل دریافتی – این حداقل مقدار دریافتی را در تریدر جو نشان می دهد و مواردی مانند لغزش احتمالی را در نظر می گیرد. اگر قبل از تایید تراکنش، یک حرکت ناگهانی و نامطلوب قیمت زیاد رخ دهد، تراکنش به طور خودکار برگردانده می شود.

تأثیر قیمت – این نشان دهنده تأثیری است که سوآپ شما بر استخرهای نقدینگی تریدر جو خواهد داشت. این تنها زمانی باید در نظر گرفته شود که مبالغ هنگفتی معامله می کنید، زیرا نهنگ ها نمی خواهند تأثیر منفی زیادی روی استخر داشته باشند.

کارمزد تامین کننده نقدینگی – این کارمزدی است که به ارائه دهندگان نقدینگی برای ارائه نقدینگی به DEX پاداش می دهد. اگر این افراد نبودند، یک DEX نمی توانست اجرا شود، که بسیاری از آنها افراد متوسطی هستند، درست مثل من و شما که ترجیح می دهیم صرفاً نقدینگی ارائه کنیم.

هنگامی که دکمه Swap را در تریدر جو کلیک میکنید، یک پنجره بازشو خواهید دید که از شما می پرسد که آیا می خواهید تراکنش را تأیید کنید یا خیر. با زدن “تأیید مبادله” کیف پول متامسک شما باز می شود و از شما می خواهد که تراکنش را امضا یا تایید کنید. این برای متامسک طبیعی است، فقط تراکنش را از سمت کیف پول تأیید می کند.

استخرهای نقدینگی در Trader Joe

همانند سایر DEX ها، کاربران می توانند توکن های خود را به استخرهای نقدینگی تریدر جو اضافه کنند و از کارمزدهای ایجاد شده در پلتفرم مقداری درآمد غیرفعال کسب کنند.

وقتی روی بخش استخر کلیک می‌کنید، به صفحه‌ای نمایش داده می‌شوید که تمام استخرهای جفت توکن موجود را به شما نشان می‌دهد که می‌توانید به آنها بپیوندید و نقدینگی برای آنها فراهم کنید، و همچنین تمام توکن‌هایی که قبلاً بخشی از آنها هستید، و گزینه برای ایجاد یک استخر.

نگاهی به برخی از استخرهای نقدینگی معامله گر جو

اگر استخر USDC.e-AVAX را به عنوان مثال در نظر بگیریم، می‌توانیم معیارهای زیر را در دسترس ببینیم که اطلاعات مهمی در مورد آن استخر به کاربران می‌دهد:

APR یک کارمزد متغیر است و بسته به فعالیت و حجم معاملات در پلتفرم، روز به روز تغییر خواهد کرد.

برای افزودن توکن به استخر تریدر جو ، کاربران باید هر دو توکن را نگه دارند، بنابراین برای AVAX-USDC.e، کاربران به هر دو AVAX و USDC.e در کیف پول متامسک خود نیاز دارند. صفحه برای افزودن یا مدیریت وجوه خود در یک استخر به این صورت است:

وقتی مقدار یک توکن را وارد می‌کنید تا تعیین کنید چقدر می‌خواهید به استخر اضافه کنید، در مثال بالا 10 USDC.e را انتخاب کردم. پلت فرم به طور خودکار رقم دارایی دیگر را پر می کند، در مثال من، پلت فرم به طور خودکار 0.562006 AVAX محاسبه می شود.

این به این دلیل است که کاربران باید نقدینگی برابر را به هر دو طرف استخر اضافه کنند. شما نمی‌توانید 100 USDC.e و 0 AVAX اضافه کنید، زیرا این مقدار موجودی استخر را جبران می‌کند، بنابراین مطمئن شوید که به اندازه کافی از هر دو توکن در کیف پول خود برای مشارکت دارید.

برای آسان‌تر کردن این فرآیند، تریدر جو قابلیت «Zap» را اضافه کرد که تبدیل توکن‌ها به مقدار مناسبی از توکن‌های ارائه‌دهنده نقدینگی (LP) را آسان می‌کند:

قبل از Zap، برای افزودن نقدینگی به استخر USDC.e-AVAX، یک معامله‌گر باید هر دو USDC و AVAX را به توکن‌های LP صحیح تبدیل کند، سپس روی «add liquidity» کلیک کند. با Zap، کاربران می توانند این مراحل را دور بزنند و مستقیماً به توکن LP بروند و در هزینه ها و هزینه تراکنش صرفه جویی کنند.

نگاهی به ویژگی Zap

درک این نکته مهم است که وقتی نقدینگی را به یک استخر نقدینگی ارائه می‌کنید، توکن‌های LP را پس می‌گیرید، بنابراین اگر برای مثال توکن‌های JOE را اضافه کنید، در ازای آن توکن‌های JLP (توکن‌های جو نقدینگی استخر) را دریافت خواهید کرد.

این اساساً مانند رسید و مدرکی است که نشان می‌دهد شما JOE را به استخر کمک کرده‌اید، و شما از این توکن‌های LP برای تعویض توکن‌های سپرده‌شده خود در تریدر جو استفاده می‌کنید، وقتی آماده برداشت از استخر هستید، این در همه DEXها استاندارد است. بازده سالانه شما نیز به صورت توکن های LP پرداخت می شود.

این توکن‌های LP را می‌توان در یکی از مزارع مورد استفاده قرار داد تا بازدهی بیشتری را برای کاربرانی که می‌خواهند پاداش‌های بیشتری کسب کنند، به دست آورند.

اکنون، مهم است که در مورد بزرگترین ریسک موجود در هنگام ارائه نقدینگی در هر DEX و همچنین تریدر جو صحبت کنیم، و آن خطر ضرر دائمی (IL) است.

زیان دائمی زمانی رخ می دهد که نسبت قیمت جفت توکن عرضه شده تغییر کند. هر چه دارایی‌ها در استخر بی‌ثبات‌تر باشند، احتمال اینکه کاربران در معرض زیان‌های دائمی قرار گیرند بیشتر است. سیستم بازارساز خودکار (AMM) حکم می‌کند که نقدینگی کل باید در هر دو توکن متعادل بماند تا تعادل در استخر حفظ شود.

قسمت ناپایدار به این معنی است که ارزش توکنی که برای حفظ تعادل مجدداً تنظیم شده است، اگر در استخر باقی بماند، ممکن است به قیمت اولیه خود بازگردد. اگر کاربر توکن‌های خود را در حالی که موجودی خاموش است برداشت کند، می‌تواند توکن‌هایی را برداشت کند که اکنون ارزش کمتری نسبت به زمانی دارند که وارد استخر شده‌اند، که با برداشتن توکن‌های ساخته شده، بخش ضرر «دائمی» را به ضرر «دائمی» تبدیل می‌کند. زیان “تحقق یافته” است و دیگر برای استفاده از اصطلاحات مالی “عدم تحقق” نیست.

در اینجا یک نمودار عالی از Splintertalk.io وجود دارد که نمونه ای از آن را نشان می دهد:

تصویر از طریق Splintertalk

قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه آیا تامین نقدینگی برای شما مناسب است، مطمئن شوید که خطرات ناشی از زیان های دائمی را به طور کامل درک کرده اید.

بازده فارمینگ در تریدر جو

اگر می‌خواهید نقدینگی را در تریدر جو فراهم کنید، می‌توانید از مزیت کشاورزی بازده نیز استفاده کنید، یک ترکیب خوب یک و دو برای کسب درآمد غیرفعال.

مزارع راهی برای تشویق کاربران به افزایش نقدینگی در تریدر جو هستند. بخش مزرعه تمام جفت‌های توکن‌هایی را که می‌توانید به آنها توکن اضافه کنید نشان می‌دهد، همچنین مزارع برتر، مزرعه‌های استیبل کوین و مزرعه‌هایی را که قبلاً در آن شرکت کرده‌اید نشان می‌دهد:

اینجاست که می‌توانید آن توکن‌های LP را که در بخش Pool به آنها اشاره کردم، کار کنید، توکن‌هایی که کاربران با شرکت در استخرهای نقدینگی تریدر جو دریافت می‌کنند و به دست می‌آورند. توکن های LP را می توان برای یک APY اضافی در مزارع قرار داد.

هنگامی که مزرعه‌ای را پیدا کردید که توکن‌های LP مربوطه را برای آن نگه می‌دارید، ما از AVAX/USDC به عنوان مثال استفاده می‌کنیم، روی جفت در بخش Farm کلیک می‌کنید که شما را به صفحه‌ای می‌برد که شبیه این است:

شما اطلاعات مهمی مانند نقدینگی، Pool APR، JOE APR را پیدا خواهید کرد، و اینجاست که مقدار توکن های LP را که می خواهید در سمت راست قرار دهید، انتخاب می کنید.

یک بار دیگر، به محض اینکه روی stake کلیک کنید یا هر تراکنشی انجام دهید، کیف پول متامسک شما به طور خودکار دوباره برای شما ظاهر می شود تا تراکنش را تأیید کنید.

JOE APR یک جایزه کوچک خوب است، نه تنها معامله‌گران Pool APR را برای توکن‌هایی که به استخر سپرده‌اند به دست می‌آورند، بلکه توکن‌های JOE را نیز که توسط “JOE APR” نشان داده می‌شود، برای تشویق کاربران به استفاده از تریدر جو در مقابل رقبا به دست می‌آورند.

هنگامی که تعدادی توکن JOE جمع کردید، می‌توانید پاداش‌های JOE را ببینید و با زدن «harvest» این توکن‌ها به کیف پول شما اضافه می‌شود:

نکته حرفه ای برای DeFi Degenerates 💰: با توکن های JOE خود چه کنیم؟ خوب، می‌توانید به سادگی آن‌ها را نگه دارید و زمانی که ارزششان افزایش پیدا کرد، آنها را بفروشید، یا چرا به بخش تجارت برنگردید، JOE خود را با توکن‌های استخر اضافی عوض کنید، و آن توکن‌ها را دوباره در استخر سرمایه‌گذاری کنید، بنابراین پاداش‌های توکن بیشتری کسب کنید. و نشانه های JOE بیشتر، به دست آورید! 🤓 💸

سرمایه گذاری در معامله گر جو

تریدر جو همچنین از استیکینگ پشتیبانی می کند که یک امتیاز بسیار خوب است و قابلیت استفاده از پلتفرم را افزایش می دهد.

چرا تصویر خوکی است که کت و شلوار و عینک آفتابی پوشیده است؟ هیچ نظری ندارم. تصویر استخر برای استخرهای نقدینگی منطقی است، تصویری از یک محصول برای کشاورزی… بله، من با شما هستم.

به هر حال، بازگشت به استیکینگ. استیکینگ در تریدر جو کاملاً محدود است و فقط از شرط بندی توکن JOE پشتیبانی می کند.

دسته بندی های مختلف برای استیکینگ به شرح زیر است:

sJOE – این امکان به دست آوردن استیبل کوین USDC را به عنوان پاداشی برای شرط بندی JOE می دهد. 1٪ کارمزد سپرده وجود دارد و سهامداری دارای APR فعلی 13.92٪ در زمان نوشتن است.

rJOE – امکان شرکت در رویدادهای راه اندازی تریدر جو . استیکینگ JOE به کاربران با rJOE پاداش می دهد که می تواند برای شرکت در رویدادهای راه اندازی پروژه های جدید استفاده شود. من رویدادهای راه اندازی را در بخش بعدی پوشش خواهم داد.

veJOE – مخفف Voting Escrow JOE است که پاداش کشاورزی را افزایش می دهد.

xJOE بیان می‌کند که دیگر درآمدی دریافت نمی‌کند و این پلتفرم از کاربران می‌خواهد که از xJOE صرفنظر کنند و به جای آن به sJOE تغییر دهند.

راه اندازی تریدر جو (راکت جو)

لانچ‌پدها یکی از ویژگی‌های مورد علاقه من در تمام کریپتوها هستند. به‌عنوان کسی که احساس می‌کند شرکت‌های مالی نهادی غارتگر به‌عنوان سرمایه‌گذار خرده‌فروشی کاملاً روی کار آمده‌اند، احساس می‌کنم لانچ‌پدها به افراد معمولی توانایی انجام کارهایی را می‌دهند که به‌طور سنتی فقط توسط شرکت‌های VC، موسسات، افراد با جیب عمیق، و کسانی که با دوستان در مکان های بلند هستند.

همه ما می‌دانیم که سرمایه‌گذاران خرد آخرین گروهی هستند که تکه‌های داده‌ها و اطلاعات باقی‌مانده پس از کار شرکت‌ها را دریافت می‌کنند. خرده‌فروشی همیشه آخرین کسی است که اطلاعات مهمی مانند روندها و داده‌های اقتصادی را می‌داند، به همین دلیل است که از ما به عنوان “پول احمقانه” یاد می‌شود. لانچ‌پدها راهی را برای کاربران معمولی فراهم می‌کنند تا در پروژه‌های اولیه شرکت کنند، مزیتی که به طور سنتی برای «پول هوشمند» محفوظ است و چیزی که به ندرت قبل از DeFi ممکن است.

لانچ‌پدهای زیادی در صنعت کریپتو موجود است، راه اندازی تریدر جو را می‌توان با ضربه زدن به کاشی کشتی موشکی پیدا کرد:

هنگامی که مقداری rJOE دارید، می توانید به صفحه راه اندازی بروید که مجموعه ای از پروژه ها را نشان می دهد که بخشی از راه اندازی تریدر جو هستند. تخصیص توکن‌های تازه صادر شده از پروژه‌های جدید توسط معامله‌گرانی که توکن‌های rJOE را خرج می‌کنند و AVAX را واریز می‌کنند باز می‌شود. شرکت‌کنندگان سپس توکن‌های LP را از رویداد راه‌اندازی دریافت خواهند کرد.

در اینجا نگاهی به صفحه راه اندازی است:

در اینجا نموداری وجود دارد که نشان می دهد خود معامله گر تریدر جو در حال سرد شدن در ماه و خیره شدن به فرآیند است تا به شما کمک کند نحوه کارکرد آن را تجسم کنید:

لانچ پدها می توانند در تریدر جو بسیار سودآور باشند. ارزش های فوق العاده بالای برخی از پروژه های مورد علاقه شما را در طول دوره صعودی 2021 به تصویر بکشید، اکنون تصور کنید که می توانستید آن توکن ها را به صورت رایگان با استیکینگ یا کسری از هزینه به عنوان یک سرمایه گذار اولیه دریافت کنید.

بسیاری از سرمایه‌گذاران لانچ‌پد از هزاران درصد APY لذت می‌برند، برای مثال به موفقیت عظیم بایننس لانچ‌پد نگاهی بیندازید:

این نشان دهنده بازدهی بالقوه ای است که کاربران لانچ پد ممکن است تجربه کنند.

هشدار خطر ⚠️: اگرچه اشاره کردم که من از طرفداران پرشمار لانچ‌پدها هستم، اما همه پلتفرم‌های لانچ‌پد برابر نیستند. ویژگی لانچ در پلتفرمی مانند تریدر جو به دلیل کوچک بودن پروژه ها و در معرض خطر بالای شکست می تواند دارای ریسک بالایی باشد. توکن های دریافت شده از پروژه های شکست خورده هیچ ارزشی ندارند. علاوه بر این، از آنجایی که این پروژه‌های جدید دارای ارزش بازار کوچکی هستند، توکن‌های آن‌ها بی‌ثبات‌تر خواهند بود و خطر زیان‌های دائمی را افزایش می‌دهند.

من ترجیح می دهم از لانچ پدهای پلتفرم های معتبرتر استفاده کنم. برای لان‌پدهای متمرکز و با استفاده آسان، بایننس مکانی عالی برای رفتن است، و Crypto.com دارای ویژگی مشابهی به نام Supercharger است که به راحتی توکن‌های پروژه را به سادگی برای قرار دادن توکن‌های CRO در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

برای راه‌اندازی غیرمتمرکز، من پروژه تراشه آبی بازی Enjin و صفحه راه‌اندازی Enjinstarter آن‌ها را توصیه می‌کنم ، و TrustSwap یکی دیگر از پلت‌فرم‌های DeFi عالی با یک لانچ پد فوق‌العاده است که پروژه‌های رمزنگاری با دقت بررسی شده را به نمایش می‌گذارد.

تریدر جو، دیفای، وام دهی (بانکر جو)

در حالی که استخرهای نقدینگی و کشاورزی ممکن است طاقت فرسا به نظر برسند، وام دهی تریدر جو یک راه کاربرپسندتر و ساده تر برای کسب درآمد غیرفعال در دارایی های شما ارائه می دهد. می توان با ضربه زدن به کاشی با مردی که لباس مرد انحصاری با اردک/مرغ خانگی دارد به وام دسترسی پیدا کرد:

اگر توکن هایی در کیف پول متامسک خود دارید، می توانید آنها را به سایر کاربران قرض دهید و سود کسب کنید. پس از ورود به منطقه وام، توکن هایی را که می توانید سپرده گذاری کنید و APY را مشاهده خواهید کرد:

APY ها از 0.04٪ تا 9.85٪ در زمان نوشتن متغیر هستند و ممکن است تغییر کنند. در حال حاضر 11 دارایی برای وام دادن وجود دارد. کل فرآیند وام دهی و استقراض خودکار است، یکی از عملکردهای زیبای قراردادهای هوشمند ، بنابراین کاربر نیازی به جستجوی وام گیرندگان، بررسی آنها، یا نگرانی در مورد اینکه آیا قادر به بازپرداخت وام خواهد بود زیرا وام دهی بیش از حد وثیقه است، ندارد. و بازپرداخت ها به طور خودکار در قرارداد کدگذاری می شوند و وام دادن را کم ریسک می کنند.

وام دادن به تریدر جو بسیار عالی است زیرا برای توکنی که قرض می‌دهید، جوایز APY غیرمجاز دریافت می‌کنید. به عنوان مثال، کاربرانی که AVAX را قرض می دهند، پرداخت بهره AVAX را دریافت می کنند و برخی از نشانه های قرض داده شده نیز می توانند واجد شرایط دریافت APY توکن JOE اضافی به عنوان یک جایزه کوچک اضافه شده باشند. 😎

NFT ها و Trader Joe

تریدر جو در اینجا پیشرفت می‌کند، همچنین یک بازار NFT به نام Joepegs ارائه می‌کند، جایی که مردم می‌توانند فهرست‌بندی کنند و برای NFT‌های AVAX خرید کنند.

در حالی که دو شبکه بزرگ برای NFT ها بدون شک اتریوم و سولانا هستند، شبکه هایی مانند کاردانو و آوالانچ به سرعت تبدیل به بلاک چین های محبوب برای پشتیبانی NFT نیز می شوند.

در اینجا نگاهی به برخی از مجموعه های موجود در Joepegs می اندازیم:

دیدن یک بازار NFT در پلتفرم DEX جالب است. من فکر می کنم این یک حرکت عالی در مسیر درست است که امیدواریم پس از رشد بازارها شاهد افزایش حجم معاملات و استفاده از آن باشیم، اما در حال حاضر، Joepegs فعالیت معاملاتی زیادی در جریان نیست و به هیچ وجه مشابه آن نیست. از OpenSea یا Magic Eden از نظر انتخاب NFT. اما خب، باید از یک جایی شروع کرد!

کارمزد ها در Trader Joe

مانند هر DeFi DEX خوب (به استثنای موارد موجود در اتریوم)، کارمزدها در مقایسه با صرافی های متمرکز ناچیز است. همچنین، مانند هر DEX سطح بالا، بیشتر، اگر نگوییم همه هزینه ها، باید به جامعه و LP هایی برگردد که DEX را ممکن می کنند. معامله گر جو قانونی است و در بالا و پایین اینجا، هیچ تجارت مشکوکی در جریان نیست.

از آنجایی که DEX بر روی AVAX ساخته شده است، کاربران نسبت به همتایان اتریوم خود، کارمزدهای بسیار کمتری را تجربه خواهند کرد، با میانگین کارمزدها 1 تا 5 سنت در هر تراکنش، که همه آن ها به اعتبارسنجی شبکه آوالانچ تعلق می گیرد، نه پلتفرم تریدر جو.

مبادله توکن در تریدر جو 0.3 درصد کارمزد معاملاتی خواهد داشت.

  • 0.25% – پرداختی به استخرهای نقدینگی به صورت کارمزد معاملاتی برای تامین کنندگان نقدینگی
  • 0.05٪ – ارسال به sJOE استیکینگ

تریدر جو KYC و تأیید حساب

اینجا نه! از آنجایی که تریدر جو یک برنامه غیرمتمرکز است، نیازی به تایید KYC یا حساب کاربری نیست. اگر برای اولین بار است که با امور مالی غیرمتمرکز روبرو می شوید، این مطلب را بخوانید.

امنیت

از آنجایی که این یک پلتفرم غیرمتمرکز است، مسئولیت امنیت بیشتر بر عهده کاربر است، نه پلت فرم. خود پروتکل های پلتفرم توسط بلاک چین آوالانچ ایمن شده اند و پلتفرم به طور کامل توسط HashEX و Paladin ممیزی شده است. در اینجا نتایج ممیزی برای تریدر جو آمده است، اگر می خواهید این را برای خودتان تأیید کنید.

در نهایت، وقتی صحبت از DeFi به میان می‌آید، تمام مسئولیت‌های امنیتی همراه با مراقبت از خود در اینجا نقش دارند. اطمینان حاصل کنید که اهمیت امنیت و خدمات غیرحضوری را درک کرده اید.

ارزهای پشتیبانی شده

طبق Coin Gecko ، حدود 122 سکه و 293 جفت در تریدر جو موجود است. معامله گران سکه های اصلی مانند بیت کوین و اتریوم را در اینجا پیدا نخواهند کرد زیرا توکن های پشتیبانی شده باید در شبکه آوالانچ باشند، اگرچه نسخه های بسته بندی شده BTC و ETH را می توان دریافت کرد.

استیبل کوین های پشتیبانی شده عبارتند از USDC، Tether و DAI.

صرافی تریدر جو پلت فرم طراحی و قابلیت استفاده

همانطور که قبلاً اشاره کردم، هر کسی که فقط از صرافی های متمرکز مانند Coinbase و سیستم عامل های CeFi مانند Nexo یا BlockFi استفاده کرده باشد، اگر برای اولین بار به DeFi دسترسی داشته باشد، به اینجا سفر خواهد کرد.

دنیای DeFi مکان فوق‌العاده‌ای است و من قویاً هر کسی را که علاقه‌مند به رمزنگاری است تشویق می‌کنم که از DeFi بیشتر اطلاعات کسب کند. مزایای بسیاری نسبت به تامین مالی متمرکز دارد که دو مزیت اصلی آن عبارتند از:

  • امن تر – هیچ مرجع یا واسطه ای وجود ندارد که بتواند برداشت ها را متوقف کند، حرکت دارایی را محدود کند، حساب شما را مسدود کند یا وجوه را پس بگیرد. تریدر جو هم دقیقا همین است. معادل آن است که شما پول نقد در خانه خود دارید در مقابل اعتماد به آن به بانکتان، و همه ما دیده ایم که وقتی دولت ها مردم خود را از دسترسی به حساب های بانکی خود منع می کنند، چقدر خوب عمل می کند.
  • به طور قابل توجهی ارزان تر – از آنجایی که هیچ واسطه بانکدار حریص یا شرکتی وجود ندارد که کارمزدهای اضافی را دریافت کنند، DeFi بسیار ارزان تر است (به جز اتریوم … در حال حاضر). تنها کارمزدها به اعتبارسنجی‌ها و ماینرها در شبکه مرتبط تعلق می‌گیرد و تراکنش‌ها در شبکه‌هایی مانند آوالانچ، سولانا، نیر و کاردانو را می‌توان با کسری از دلار انجام داد.

هرکسی که از DEX مانند یونی سواپ یا پنکیک سواپ استفاده کرده باشد، مشکلی نخواهد داشت زیرا تریدر جو به طرز درخشانی ساخته و طراحی شده است. پیمایش این پلتفرم فوق‌العاده آسان است، استفاده از آن به قدری ساده است که احساس می‌کنم می‌توانم با چشمان بسته راهم را پیدا کنم.

برای کاربران اولیه DeFi، واضح است که تریدر جو یک پلت فرم DeFi نسل بعدی است. آنها بسیاری از پیچیدگی های اولیه را بهبود بخشیده اند و هر کار را تا حد امکان ساده کرده اند. آنها حتی برخی از گرافیک‌ها، طرح‌ها و منوهای سرگرم‌کننده را اضافه کردند، لازم نیست هر پلتفرم DeFi به اندازه کویک سواپ خسته‌کننده به نظر برسد .

توکن JOE: موارد استفاده و عملکرد

یکی از مواردی که من فکر می کنم پلتفرم تریدر جو بهتر از بسیاری از DEX ها انجام می دهد این است که آنها چندین محرک تقاضا ایجاد کرده اند و از مواردی برای توکن JOE استفاده می کنند که می تواند از طریق اصول ساده عرضه و تقاضا به افزایش قیمت طولانی مدت کمک کند.

اگر تریدر جو به پذیرش و رشد خود در طول زمان ادامه دهد، تقاضا برای کاربران برای نگه داشتن توکن افزایش خواهد یافت. متأسفانه، از آنجایی که در حین نوشتن این مطلب در اعماق بازار نزولی قرار داریم، حجم معاملات در این پلتفرم کم است زیرا علاقه به بازار ارزهای دیجیتال در حال کاهش است. در مورد توکن، می‌توانیم شاهد کاهش شدید حجم معاملات JOE از آگوست 2021 و تصویری مشابه برای کل ارزش قفل شده (TVL) در 180 روز گذشته باشیم:

با توجه به قیمت، این توکن در اواسط سال 2021 (بسیار بد شانس/زمان بندی) با قیمتی کمتر از 2 دلار عرضه شد. این توکن تقریباً فوراً به سرعت افزایش یافت و به طرز چشمگیری افزایش یافت تا اینکه چند هفته بعد به بالاترین حد خود یعنی کمتر از 5 دلار رسید. JOE از آن زمان به همراه بازار گسترده‌تر کریپتو به شدت سقوط کرده است و در حال حاضر در حدود 0.24 دلار است که 95 درصد کاهش نسبت به ATH و 88 درصد پایین‌تر از قیمت راه‌اندازی آن دارد.

اکنون، همه اینها برای توکن و پلتفرم JOE بسیار نزولی و تلخ به نظر می رسد، اما من لزوماً موافق نیستم.

همانطور که گفته شد، تریدر جو در زمانی واقعاً ناگوار در ژوئن 2021 راه اندازی شد، پس از اینکه بسیاری از سرخوشی های بازار گاوی از قبل از بین رفته بود. این پروژه نتوانست از مزایای پذیرش و سودآوری کل بازار صعودی بهره مند شود، اما مطمئناً کل بازار نزولی را احساس می کند.

تقریباً همه در صنعت کریپتو، احتمالاً بنیانگذاران تریدر جو نیز، انتظار داشتند که بازار صعودی بسیار طولانی‌تر از گذشته دوام بیاورد و شاید راه‌اندازی نمی‌شد اگر می‌دانستند که در دم یک بازار صعودی هستند قبل از تجربه یک بازار بسیار خشن. رکود بازار کریپتو

تریدر جو بزرگترین DEX در آوالانچ است و یکی از DEX های پر ویژگی و خوش طراحی است که من دیده ام. اگر آنها بتوانند از این بازار نزولی عبور کنند، می‌توانم ببینم که تریدر جو تبدیل به یونی سواپ اکوسیستم آوالانچ می‌شود.

در حالی که من توکن JOE را نگه نمی‌دارم، آن را تحت نظر خواهم داشت، زیرا اگر صادق باشم، نسبت به بیشتر توکن‌های DEX نسبت به توکن‌های JOE خوش‌بین‌تر هستم، صرفاً به این دلیل که پلتفرم این توکن را هوشمندانه در بسیاری از موارد خود ادغام کرده است. ویژگی‌ها، پتانسیل صعودی زیاد اکوسیستم آوالانچ و پلتفرم تریدر جو، و این واقعیت که قیمت‌ها در زمان نوشتن بیش از 85 درصد تخفیف دارند.

در اینجا برخی از موارد استفاده برای توکن JOE آورده شده است:

  • استیکینگ – برای به دست آوردن sJOE، xrJOE و veJOE و APY، JOE را به اشتراک بگذارید.
  • استخر نقدینگی و فارمینگ – رمز JOE را می توان در بسیاری از استخرها و مزارع استفاده کرد.
  • دسترسی به راه‌اندازی – برای دسترسی به پلتفرم لانچ به نشانه‌های rJOE نیاز است.
  • قرض دهید – نشانه های JOE را می توان به امانت داد
  • حکومت داری – توکن های JOE را می توان برای پیشنهادات حاکمیتی استفاده کرد.

یکی دیگر از مواردی که می‌تواند منجر به خوش‌بینی کاربران نسبت به توکن شود این است که هیچ پیش‌فروش، فروش خصوصی یا تخصیص پیش‌لیست توکن JOE وجود نداشت، بنابراین نیازی به نگرانی در مورد دور انداختن توکن‌ها توسط نهنگ‌ها و سرمایه‌گذاران اولیه و ایجاد سمت فروش نیست. فشار. این یک امتیاز بزرگ در کتاب های من است.

توزیع JOE نیز منصفانه است و اکثریت قریب به اتفاق آن به ارائه‌دهندگان نقدینگی می‌رود:

اگر معامله گر جو بتواند به عنوان یونی سواپ اتریوم حتی کسری از موفقیت را کسب کند، این می تواند نشانه ای باشد که ارزش بررسی آن را داشته باشد، به خصوص برای کسانی که در اکوسیستم بهمن صعودی هستند. تریدر جو تصمیم گرفت تا به یک پلتفرم DeFi یک مرحله ای تبدیل شود و آنها یک نمونه عالی از این موضوع هستند و با موفقیت بسیار بیشتر از یک DEX هستند.

به نظر می‌رسد که من تنها کسی نیستم که به آینده تریدر جو خوش‌بین هستم، زیرا حمایت صرافی برای چنین سکه‌ای با سقف کوچک را نشانه‌ای بسیار گویا می‌دانم. به طور معمول، توکن‌های چنین پروژه‌های جدید/کوچکی مانند این‌ها به سختی در صرافی‌های بزرگ یافت می‌شوند، اما توکن‌های JOE را می‌توان در Binance، FTX، Gate.io، OKX، Crypto.com و البته تریدر جو دریافت کرد.

پشتیبانی مشتری تریدر جو (Trader Joe)

پشتیبانی را می‌توانید در میز راهنمای رسمی Discord تریدر جو پیدا کنید. به عنوان یک قاعده کلی وقتی صحبت از DeFi به میان می آید، من معمولاً هرگز انتظار پشتیبانی مناسب یا هیچ گونه پشتیبانی را ندارم، زیرا باید در نظر داشته باشیم که بیشتر این پلتفرم ها توسط کارکنان حقوق بگیر اداره نمی شوند. آنها بسترهایی هستند که توسط مردم و برای مردم ایجاد شده اند.

عموماً یک جامعه قوی در پشت این پلتفرم‌ها وجود دارد و اغلب می‌توان با سخاوت جامعه که همه برای کمک به یکدیگر در سایت‌هایی مانند Reddit و Discord به همدیگر کمک می‌کنند، به پشتیبانی دست یافت. Discord تریدر جو یکی از چت های پشتیبانی بهتری است که من با بیش از 15 هزار عضو تجربه کرده ام، بنابراین پشتیبانی در اینجا بسیار سریع و آسان است.

تریدر جو همچنین دارای یک کاغذ سفید بسیار خوب است که همه چیزهایی را که کاربران باید بدانند، از جمله آموزش هایی برای کمک به پاسخگویی به بسیاری از سؤالات، توضیح می دهد.

سخن پایانی

من با تریدر جو شگفت زده شدم. پس از استفاده و بررسی بسیاری از DEX ها در طول سال ها، کاملاً واضح است که تیم پشت پلتفرم تریدر جو کاملاً متبحر، آگاه است و دقیقاً می داند که برای ایجاد یک هاب DeFi عالی چه چیزی لازم است.

در حالی که اکوسیستم آوالانچ کاملاً جدید و کوچکتر از بسیاری از شبکه های بلاک چینی دیگر است، رشد سریعی را تجربه می کند و یک رقیب جدی برای تبدیل شدن به یک بلاک چین لایه اول و یک رقیب بسیار قوی اتریوم است. با توجه به اینکه Trader Joe به طور محکم عنوان برترین DEX را در AVAX حفظ کرده است، از ادامه رشد، پذیرش و موفقیت این پلتفرم تعجب نخواهم کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا