صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی سوشی سواپ چیست؟ بررسی کامل صرافی SushiSwap در سال 2021

در طول سال 2020 و آغاز سال 2021 ، فضای DeFi را می توان در دو کلمه خلاصه کرد: مبارزه با غذا. در واقع ، به نظر می رسید یک پروتکل مسخره جدید با موضوع غذا DeFi هر روز در میان به این کشتار آشپزی اضافه می شود. یکی از خوشمزه ترین غذاهای DeFi؟ البته سوشی!

برای اکثر علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ، معرفی سوشی سواپ “SushiSwap” نشان داد که DeFi رسماً بیش از حد پیش رفته است. در واقع ، رویدادهای بحث برانگیز پیرامون پروژه که در هفته های کوتاه پس از انتشار آشکار شد ، تقریباً نظر بسیاری را در فضای دیفای منفی کرد.

با این حال ، وقتی صحبت از سوشی سواپ به میان می آید ، چیزهای بسیار بیشتری نسبت به چشم (یا بینی) وجود دارد. 2500++ APY اولیه در وجوه سپرده گذاری شده فقط نوک ماهی تیلاپیا بود. در اواخر سال 2020 ، SushiSwap در واقع بزرگترین پروتکل DeFi در بازار بود و بر اساس گزارش دیفای پالس ، سوشی سواپ در حال حاضر در رتبه 8 برای Total Value Locked (TVL) در دیفای با تقریبا 4 میلیارد دلار دارایی در بستر خود ایستاده است.

در سپتامبر 2020 ، توکن SUSHI با موفقیت در بایننس لیست شد و کنترل پروژه از بنیانگذاران اصلی ناشناس به مدیرعامل FTX ، سام بانکمن فرید ، فردی فوق العاده معتبر در فضای رمزنگاری منتقل شد. بنابراین ، در پایان این مقاله ، می دانید که چرا SushiSwap ممکن است فقط مستحق یک ستاره میشلن باشد.

چه کسی سوشی سواپ را تأسیس کرد؟

سوشی سواپ توسط دو توسعه دهنده ناشناس به نام 0xMaki و Chef Nomi تاسیس شد . در 26 آگوست 2020 ، سرآشپز نومی یک پست متوسط منتشر کرد که جزئیات صرافی سوشی سواپ را توضیح می دهد. این 0xMaki را به پیوستن به این پلتفرم، Discord ترغیب کرد.

0xMaki به عنوان یکی از اولین شرکت کنندگان ، به طور طولانی با سرآشپز نومی صحبت کرد و در نتیجه بنیانگذار این صرافی شد. اعتقاد بر این است که در زمان انتشار حدود 5 توسعه دهنده روی پروژه کار می کردند.

در حالی که اطلاعات زیادی در مورد 0xMaki یا Chef Nomi در دست نیست ، در مصاحبه اخیر 0xMaki تأیید شد که سرآشپز نومی در آسیایی مستقر است. این واقعیت که بازی کارت Hearthstone که نام مستعار Chef Nomi از آن گرفته شده است در چین محبوب است ، این نشان می دهد که آشپز نومی می تواند چینی باشد.

با توجه به لهجه فرانسوی 0xMaki ، ظاهر و اشاره به منطقه زمانی ، او احتمالاً در جایی در فرانسه یا یکی از کشورهای خاورمیانه فرانسوی زبان مستقر است. 0x به شماره شروع و حرف همه آدرس های اتریوم اشاره دارد و Maki یک غذای سوشی محبوب است.

تاریخچه سوشی سواپ | SushiSwap

علاوه بر ایجاد توسط دو توسعه دهنده ناشناس ، سوشی سواپ قبل از انتشار مورد بررسی قرار نگرفت. با این اوصاف ، سرآشپز نومی آشکارا از برخی از معتبرترین شرکت ها از جمله Quanstamp و Consensys دعوت کرد تا کد SushiSwap را در اولین پست متوسط ​​در مورد پروژه بررسی کنند.

در اولین هفته از انتشار ، سوشی سواپ بیش از 1 میلیارد دلار در وجوه قفل شده جمع آوری کرده بود و به طور موقت از Aave به عنوان بزرگترین پروتکل DeFi پیشی گرفت . نرخ سود صندوق های قفل شده از 2500٪ APY فراتر رفت!

در 5 سپتامبر هفتم ، آشپز اصلی دریافت ناگهان منحل شدن بیش از 14 میلیون دلار از نشانه های سوشی که به عنوان بودجه توسعه توسط پروتکل انباشته شده بود مشاهده کرد. وی در یک سری پست های توییتری اشاره کرد که احساس می کند از این بودجه برخوردار است. این باعث خشم شدید جامعه ارزهای رمزنگاری شده شد ، به ویژه آندره کرونجه ، خالق مالی .

یوتیوبر محبوب Ivan on Tech نیز اظهار کرد که سوشی سواپ به اندازه سوشی واقعی بد است”. ایوان همچنین خاطرنشان کرد که فروش ناگهانی SUSHI احتمالاً باعث سقوط در بازار ارزهای رمزنگاری شده در روز بعد به دلیل تأثیر آن بر کل DeFi Space شد.

سرآشپز نومی متعاقباً از سوشی سواپ کنار رفت و آن را به Sam Bankman-Fried ، مدیرعامل صرافی مشتقات ارز رمزنگاری FTX سپرد . Andre Cronje همچنین توسط توسعه دهندگان SushiSwap به عنوان رهبر جدید پروتکل در نظر گرفته شده بود.

جامعه SushiSwap به 9 نفر در فضای DeFi مانند موسس کمپاند فاینانس ، روبرت لشنر ، به عنوان صاحبان کلید کیف پول چند ضلعی که بودجه توسعه سوشی سواپ را در اختیار دارد ، رای داد.

در 9 سپتامبر هفتم ، Uniswap از عنوان آن به عنوان بزرگترین ارز غیر متمرکز محروم شد هنگامی که کاربران سوشی سواپ مهاجرت بیش از 1.14 میلیارد دلار از Uniswap 1.9 میلیارد دلار دارایی ارز دیجیتال به پلت فرم SushiSwap جدید قفل شده است.

اگرچه این مهاجرت از زمان اعلام پروتکل برنامه ریزی شده بود ، 0xMaki معتقد بود که بیش از چند صد میلیون دلار ارز رمزنگاری شده منتقل نمی شود. این انتقال ناگهانی نقدینگی از یک پروتکل به پروتکل دیگر حمله خون آشام نامیده شده است.

در 11 سپتامبر ، آشپز اصلی دریافت ناگهان بازگشت وجوه به سرقت رفته به توسعه سوشی سواپ را تحویل گرفت. برخی معتقدند این کار برای جلب توجه بیشتر به پروژه انجام شده است. با این حال ، در مصاحبه فوق با 0xMaki ، وی خاطرنشان کرد که یک اولتیماتوم در توییتر به سرآشپز نومی اعلام کرده است که به او می گوید به پیامهای او پاسخ دهد یا در غیر این صورت جزئیات حساس در مورد SushiSwap (احتمالاً هویت واقعی سرآشپز نومی) را فاش می کند.

سرآشپز نومی دیگر با پروتکل درگیر نیست و اکنون خود را در توییتر به عنوان “سرآشپز سابق” در سوشی سواپ معرفی می کند.

سوشی سواپ چیست؟

سوشی سواپ یک صرافی غیرمتمرکز رمز ارز است که بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است. هدف آن تکامل Uniswap ، محبوب ترین DEX مبتنی بر اتریوم در بازار ارزهای رمزنگاری شده است. از نظر ظاهر و عملکرد تقریباً مشابه Uniswap است.

سوشی سواپ به کسانی که ارز رمزنگاری شده واریز می کنند برای ارائه نقدینگی به پروتکل با SUSHI پاداش می دهد ، یک توکن ERC-20 که به ارائه دهندگان نقدینگی در SushiSwap داده می شود که می تواند برای مدیریت پروتکل استفاده شود.

اگرچه سوشی سواپ دارای سابقه ای بحث برانگیز است ، اما به شدت تحت تأثیر جامعه بوده و همچنان متعهد به منبع باز اخلاق ارزهای رمزنگاری شده است. همه قراردادها و کد های هوشمند به راحتی توسط هر کسی از طریق پست های GitHub و Medium SushiSwap قابل دسترسی هستند .

SushiSwap همچنین توسط PeckShield ممیزی شده و توسط Quantstamp بررسی شده است . SushiSwap بسیاری از کد خود را از سایر پروتکل های DeFi معروف از جمله Uniswap ، Compound Finance و بدنام Yam Finance وام می گیرد.

SushiSwap در مقابل Uniswap

با توجه به اینکه سوشی سواپ یک چنگال Uniswap است ، هر دو پروتکل DeFi دارای شباهت های معماری و زیبایی هستند ، با این حال ، یک عنصر مهم تفاوت وجود دارد که باید در اینجا به آن توجه شود ، و آن مسئله ای است که در Uniswap وجود دارد که SushiSwap در واقع آن را ندارد.

ارائه دهندگان نقدینگی (LP) کاهش هزینه های معاملاتی را در هر دو پروتکل دریافت می کنند. در Uniswap ، هر چه شخص نقدینگی بیشتری ارائه دهد ، کاهش هزینه های معاملات از استخر بیشتری دریافت می کند. پیامد این امر این است که پاداش ها به تامین کنندگان نقدینگی کوچکتر با افزایش منابع کاهش می یابد. واحدهای بزرگی مانند مبادلات ارزهای رمزپایه ، استخرهای استخراج و صندوق های سرمایه گذاری خطرپذیر می توانند و اغلب سهم بزرگی از این هزینه های معاملاتی را دریافت می کنند.

برعکس ، سوشی سواپ انتشار SUSHI خود را به گونه ای طراحی کرد که پذیرندگان اولیه این پروتکل 10 برابر مقدار SUSHI را به عنوان کسانی که بعداً به پروتکل ملحق می شوند دریافت می کنند. این SUSHI می تواند برای کاهش هزینه های معاملاتی از همه استخرها استفاده شود ، حتی اگر استفاده کنندگان اولیه از ارائه نقدینگی به استخرها خودداری کنند (در مورد این بعداً بیشتر).

سوشی سواپ چگونه کار میکند؟

مانند بسیاری از DEX های دیگر ، سوشی سواپ اساساً از چندین مجموعه دارایی تشکیل شده است. هر استخر شامل 2 دارایی ، مانند ETH و LINK ( Chainlink ) است. این به این دلیل است که از یک بازار ساز خودکار استفاده می کند ، یک قرارداد هوشمند که از نسبت بین دو دارایی در هر مجموعه برای تعیین قیمت آنها استفاده می کند.

هنگامی که سوشی سواپ در ابتدا منتشر شد ، بر روی توکن های Uniswap LP (ارائه دهنده نقدینگی) تمرکز کرد. توکن های LP در Uniswap توکن های ERC-20 هستند که برای ارائه دهندگان نقدینگی هنگامی که دارایی های خود را در Uniswap واریز می کنند ، صادر می شوند.

این توکن ها را می توان با وجوه واریز شده مبادله کرد ، در سایر پروتکل های DeFi استفاده کرد و حتی با سایر توکن های LP مبادله شد. ارائه دهندگان نقدینگی همچنین سهمی از هزینه های معاملات دارایی ها را در حوضه هایی که نقدینگی آنها را از طریق توکن های LP دریافت می کنند ، دریافت می کنند.

کاری که سوشی سواپ انجام داد این بود که به ارائه دهندگان نقدینگی در یونی سواپ به دلیل قرار دادن توکن های LP یونی سواپ خود در پروتکل سوشی سواپ پاداش داد. پاداش آنها؟ نشانه های SUSHI! در 2 هفته اول راه اندازی پروتکل ، 1000 توکن SUSHI در هر بلاک اتریوم (12 ثانیه پوند) برای کاربرانی صادر می شد که توکن های LP یونی سواپ خود را در انواع استخرهای کمدی قرار می دادند.

با توجه به ارزش بازار بالا SUSHI در آن زمان ، سود در بسیاری از این استخرها بیش از 2500 AP APY در سال بود. بالاترین بازده بودند (و همچنان) از استخر حزب سوشی، که یک پاداش 2X اضافی در سوشی برای داد ردی یونی سواپ LP نشانه برای جفت شدن سوشی-ETH.

رابط کاربری جدید SushiSwap تقریباً مشابه رابط Uniswap است.
Sushi-ETH LP در SushiSwap

در پایان دوره دو هفته ای ، مهاجرت نقدینگی رخ داد. با این کار همه توکن های Uniswap LP به طور خودکار به یونی سواپ ارسال می شوند تا آنها را برای رمزنگاری اصلی استفاده کرده و همه آنها را به استخرهای جدید سوشی سواپ ارسال کنند. این رویدادی است که در طول 24 ساعت بیش از 1.14 میلیارد دلار از Uniswap تخلیه شد.

پس از این ، SushiSwap به طور موثر به نسخه ای از یونی سواپ با ویژگی های اضافی تبدیل شد. پاداش های SUSHI نیز به 100 SUSHI در هر بلوک کاهش یافت.

از نظر حاکمیت ، سوشی سواپ در نهایت توسط جامعه خود از طریق بحث های انجمن و پیشنهادات رای گیری که در SushiSwap Snapshot برگزار می شود اداره و اداره می شود . همه تغییرات عمده زیرساختی و استفاده از کیف پول صندوق توسعه توسط جامعه SushiSwap رای داده می شود ، در حالی که تغییرات کوچکتر که بر عملیات و جفت های کشاورزی تأثیر می گذارد توسط 0xMaki و تیم اصلی پلتفرم تصمیم گیری می شود.

صرافی سوشی سواپ

صرافی سوشی سواپ اجازه می دهد تا شما به راحتی بین 100+ ERC-20 نشانه مبادله. مانند یونی سواپ ، هیچ KYC برای استفاده از مبادله SushiSwap مورد نیاز نیست. تنها چیزی که نیاز دارید یک کیف پول Web 3.0 مانند Metamask و برخی از اتریوم برای پرداخت هزینه گاز برای اجرای مبادله است.

هزینه های معاملات در صرافی سوشی سواپ 0.3 برابر یونی سواپ است. 0.25 of از این هزینه ها به کسانی تعلق می گیرد که نقدینگی خود را در استخرهای نقدینگی SushiSwap تأمین می کنند و 0.05 remaining باقی مانده به استخر Sushi Bar (بیشتر در یک ثانیه) می رسد.

استخرهای نقدینگی

پس از مهاجرت نقدینگی ، سوشی سواپ استخرهای استخراج نقدینگی “رسمی” را معرفی کرد . ارائه دهندگان نقدینگی می توانند 0.25 cut هزینه های معاملات را در پلت فرم با واریز مقادیر مساوی از دو ارز رمزنگاری شده به یک استخر موجود در پلتفرم یا با ایجاد استخر خود به دست آورند.

به ارائه دهندگان نقدینگی نشانه های استخر نقدینگی سوشی سواپ (توکن SLP) داده می شود که دارای ویژگی های مشابه توکن های LP Uniswap هستند. همانطور که احتمالاً حدس زده اید ، این توکن هایی هستند که اکنون به جای توکن های LP Uniswap برای عملکرد مزرعه مورد استفاده قرار می گیرند.

منوی SushiSwap (مزرعه)

منوی سوشی سواپ شامل “استخرهای” کشاورزی قبلی است که در نسخه اولیه پروتکل یافت می شود. با این حال ، به جای توکن های LP Uniswap ، توکن های SLP خود SushiSwap برای کسب سود متفاوت سالانه در نظر گرفته شده است. و علاوه بر کشاورزی توکن خالص SUSHI ، سوشی سواپ در واقع طیف وسیعی از فرصت های کشاورزی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد ، از جمله انواع زیادی از جفت دارایی با سطوح ریسک و APY های مختلف.

کاربرانی که به دنبال مزرعه در SushiSwap هستند باید:

  • به Sushi.com سر بزنید.
  • روی ‘Enter App’ کلیک کنید.
  • متامسک کیف پول را وصل کنید.
  • روی “farming” کلیک کنید.

در این مرحله ، کشاورزان قادر خواهند بود تمام مزارع موجود در بستر سوشی سواپ را از طریق برگه های “All Farms” ، “Kashi Farms” ، “SushiSwap Farms” و “2x Farm Reward” مشاهده کنند.

هنگامی که مزرعه ترجیحی انتخاب می شود ، کاربران بعداً باید “Stake” را کلیک کنند ، تا فرآیند کشاورزی را آغاز کنند ، یا “Unstake” را برای برداشت وجوه دریافت کنند.

پس از وارد کردن مقدار مورد نظر و کلیک روی “Stake” ، کاربران می توانند جفت دارایی انتخابی خود را برای مزرعه مربوطه پیش نمایش کرده و معامله را در Metamask تأیید کنند. ETH برای تسویه معامله ملزم است.

در حال حاضر ، بسته به جفت دارایی و مزرعه ، APY ها می توانند از 7٪ تا بیش از 600٪ به شدت متغیر باشند ، که البته نمایانگر خطر مواجهه توسط کشاورزان در هر زمان است. به عنوان مثال ، مزرعه DAI-Aave Kashi 639 AP APY را به کشاورزان باز می گرداند ، اما از آنجا که ارزش کل قفل شده آن (TVL) بسیار کم است ، باید دقت لازم و مدیریت ریسک مناسب به طور کامل انجام شود.

SushiSwap SUSHI Bar (Stake)

بار سوشی SushiSwap جایی است که می توانید نشانه های SUSHI را برای به دست آوردن توکن های SUSHI بیشتر به اشتراک بگذارید. اگر می پرسید این پاداش ها از کجا می آیند ، 0.05 درصد هزینه معاملاتی را که قبلاً ذکر شده بود به خاطر بیاورید. 0.05٪ از کل هزینه های معاملاتی در سوشی سواپ به صورت توکن SLP به استخر Sushi Bar اضافه می شود.

حداقل هر 24 ساعت یکبار می توان قرارداد پاداش را نام برد که تمام نشانه های SLP موجود در استخر Sushi Bar را در ازای خرید توکن های SUSHI در صرافی سوشی سواپ ، منحل می کند. سپس این توکن ها در قالب توکن های xSUSHI که به توکن های SUSHI در Sushi Bar در توزیع می شوند ، توزیع می شود که می توانند در Sushi Bar به توکن های معمولی SUSHI تبدیل شوند.

حداقل پیشنهاد اولیه سوشی سواپ (MISO)

MISO مجموعه ای از قراردادهای هوشمند منبع باز است که برای سهولت روند راه اندازی یک پروژه جدید در صرافی سوشی سواپ ایجاد شده است. Minimal Initial SushiSwap Offering به عنوان یک راه اندازی شبیه به IDO برای SushiSwap عمل می کند و مکانی برای سازندگان نشانه و جوامع برای راه اندازی توکن های پروژه جدید است. هدف SushiSwap از طریق MISO ایجاد یک صفحه راه اندازی برای بنیان گذاران پروژه های فنی و غیر فنی است ، که به جوامع و پروژه ها امکان دسترسی به همه گزینه های مورد نیاز برای استقرار امن و موفق در صرافی سوشی سواپ را می دهد.

MISO مجموعه ای از قراردادهای هوشمند خارج از جعبه را برای بنیان گذاران غیر فنی ایجاد می کند تا روشهای سنتی و کد محور بیشتری را برای راه اندازی توکن انتخاب کنند. در حال حاضر ، صفحه راه اندازی MISO سوشی سواپ در حال ارائه مجموعه ای از دارایی های NFT به سرمایه گذاران از طریق یک سیستم حراج است تا راه اندازی توکن های جدید را در پلت فرم خود جشن بگیرد. بنابراین ، MISO نشانه روشنی از آینده نگری و معماری پیشرو در پلتفرم است زیرا می خواهد هم دنیای پرحاشیه NFT ها و هم پتانسیل اقتصادی IDO ها را در اکوسیستم خود قرار دهد.

حکمرانی سوشی سواپ

تیم سوشی سواپ در حال توسعه یک چارچوب حکومتی به نام Omakase DAO است که کنترل پروتکل را به جامعه واگذار می کند. هرکسی که دارای توکن SLP از طریق ارائه نقدینگی به استخر SUSHI-ETH یا کسانی که دارای توکن xSUSHI هستند (که برای به دست آوردن آنها نشانه SUSHI-ETH نیز نیاز است) می تواند به تغییرات SushiSwap رای دهد.

اگرچه هنوز جزئیات در دست بررسی است ، اما پیش بینی می شود که برای مشارکت در رأی گیری ، باید این نشانه ها را برای مدت زمان مشخصی در نظر بگیرید.

در حال حاضر ، پیشنهادات بهبود سوشی سواپ (SIPs) می تواند در صفحه SushiPowah SushiSwap در Snapshot در SushiSwap قرار داده و به آنها رای داده شود . برای افراد ناآشنا ، Snapshot یک انجمن حکومتی قابل مشاهده عمومی است که توسط پروتکل های DeFi مانند Aave ، Balancer و Yearn.Finance استفاده می شود.

با SushiPowah ، هر نشانه SLP برای استخر SUSHI-ETH برابر با یک رای موافق یا مخالف پیشنهاد است ، با 300000 SLP رای مثبت به علاوه 50 درصد حد نصاب برای تصویب و تصویب تغییرات پیشنهادی که باید توسط هر نه امضا شود نگهدارنده های کلید multi-sig.

توکن SUSHI

SUSHI یک توکن ERC-20 است که در صرافی غیر متمرکز سوشی سواپ (DEX) برای ارائه دهندگان نقدینگی (LP) صادر شده است. با ارائه نقدینگی به استخرها در SushiSwap یا از طریق شرط بندی در ازای توکن های SLP که برای کنترل پروتکل استفاده می شود ، به دست می آید.

این توکن برای پاداش دادن به کاربران اولیه پروتکل طراحی شده است تا به آنها اجازه دهند همچنان هزینه های سوشی سواپ را پس از قطع نقدینگی برای استخرهای SushiSwap متوقف کنند. این کار را می توان با شرط بندی SUSHI برای به دست آوردن SUSHI بیشتر در بار سوشی SushiSwap انجام داد .

تجزیه و تحلیل قیمت SUSHI

همانطور که ممکن است حدس زده، سوشی در 28 آگوست وارد بازار ارز دیجیتال به هفتم نزدیک به صفر ارزش. با این حال، سپتامبر 1 ST قیمت از چند سنت به بیش از 12 $ به عنوان کشاورزان عملکرد عجله به سرمایه گذاری بر روی دیوانه بازده درصد سالانه ارائه شده توسط سوشی سواپ skyrocketed بود.

فقط یک روز بعد قیمت به سقوط کرد توسط بیش از 50٪ کمتر از 6 $، و دوباره توسط بیش از 50٪ کاهش یافته است در تاریخ 5 سپتامبر هفتم به حدود 2.50 $ هنگامی که از بنیانگذاران سوشی سواپ آشپز اصلی دریافت بیش از 14M دلار از سوشی منحل شود.

SUSHI در حال حاضر تقریباً 9 دلار معامله می شود و نسبت به ATH مارس خود حدود 57 درصد کاهش یافته است. به عنوان یکی از بزرگترین DEX ها در فضای DeFi با مورد استفاده ثابت و بیش از 4 میلیارد دلار TVL ، سوشی سواپ نباید در بدست آوردن محدوده قبلی+ 20 دلار قبلی خود در چشم انداز میان مدت با مشکل بزرگی روبرو شود. ذاتاً پلتفرم برای این کار بسیار تلاش می کند و به احتمال زیاد در کنار بقیه اکوسیستم امور مالی غیر متمرکز رشد خواهد کرد.

کیف پول های رمزنگاری SUSHI

از آنجایی که SUSHI یک رمز ERC-20 است ، می توان آن را روی تقریباً هر کیف پول رمزنگاری شده ای که دارایی های مبتنی بر اتریوم را پشتیبانی می کند ، ذخیره کرد. اینکه کجا باید SUSHI خود را قرار دهید بستگی به این دارد که قصد دارید با آن چه کار کنید.

اگر علاقمند به استفاده از سوشی سواپ هستید تا نقدینگی خود را تامین کنید یا در مدیریت مشارکت داشته باشید ، بهترین گزینه شما کیف پول Web 3.0 مانند Metamask خواهد بود. اگر قصد دارید SUSHI خود را نگه دارید تا بازار گرسنه تر شود ، یک کیف پول موبایل امن مانند کیف اتمی یا کیف پول سخت افزاری مانند کیف Trezor باید این کار را انجام دهد!

نقشه راه سوشی سواپ

سوشی سواپ تنها یک هدف دارد: تبدیل شدن به بهترین DEX در ارزهای رمزنگاری شده. این یک هدف کاملاً گسترده است و در حال حاضر هیچ نقطه عطف خاصی در آینده توسط تیم جدید SushiSwap وجود ندارد.

نزدیک ترین سند به نقشه راه بصری پست سوشی سواپ است که در تاریخ 12 سپتامبر 2020 نوشته شده است. از آن زمان به بعد ، سوشی سواپ نقشه راه فوق العاده جاه طلبانه خود را در سال 2021 منتشر کرده است که شامل ارتقاء MISO ، آرزوی آن برای ایجاد زیرساخت های لایه 2 ، AMM 2.0 ، SushiBar است. نسخه 2 و نشانه های SLP بسته بندی شده برای ابزار بیشتر DeFi.

نتیجه گیری

علیرغم مسخره به نظر رسیدن پروژه و هرج و مرج ناشی از آن در تاریخ کوتاه آن ، سوشی سواپ هنوز موفق شده است تا حدود 800 میلیون از 1.14 میلیارد اولیه ای که از Uniswap تخلیه کرده است را حفظ کند. DEX همچنین حدود 300 میلیون دلار حجم روزانه خود را حفظ می کند.

رقابت در محیط دیفای DEX بسیار شدید است ، به ویژه با Uniswap ، با این حال سوشی سواپ از لحاظ تاریخی ثابت کرده است که یک مدعی قوی است و به احتمال زیاد بر عملکرد بیشتر DEX های موجود در خارج پیشی می گیرد.

علیرغم تجربه یک سفر نسبتاً پر تلاطم و پر دست و پا در ابتدای وجود ، SushiSwap به یکی از راه حل های DEX تبدیل شده است که دارای راه حل های کشاورزی و LP در DeFi است و به طور بالقوه حتی می تواند روزی برسد که تاج را از Uniswap بدزدد. به عنوان آخرین پلت فرم DEX

اما ، همچنین باید توجه داشت که نامگذاری نسبتاً غیرحرفه ای و رابط کاربری بسیاری از پروتکل های DeFi از جمله SushiSwap برای سرمایه گذاران خرده فروشی حتی ناخوشایندتر از کشاورزان با تجربه است. جنجال هایی مانند کلاهبرداری های خروج سرآشپز نومی واقعاً در انتهای روز به فضا آسیب می رساند.

با این اوصاف ، به نظر می رسد سوشی سواپ غذاهای خوشمزه تری را تحت مدیریت جدید ارائه می دهد. بلندپروازی و فداکاری توسعه دهندگان اصلی و جامعه قابل تحسین است و ممکن است فقط کافی باشد تا پروژه را به خوبی در آینده پیش ببریم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا