صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) ؛ پالی گان لایه 2 در DEX

کوییک سواپ و توکن کوییک

صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) یک مورد جدید برای فضای غیر متمرکز تبادل (DEX) میباشد ، اما با تفاوتی که به آن اجازه می دهد در میان رقبای خود برجسته تر نیز شود. در حالی که مبتنی بر اتریوم میباشد ، اما در زیرساخت لایه 2 پالی گان (شبکه Matic سابق) ساخته شده است ، که مزایای زیادی را در DEX مانند Uniswap مشاهده نمی کند.

از آنجا که از زیرساخت لایه 2 برای معاملات خود استفاده می کند ، کاربران QuickSwap می توانند هر یک از هزاران دارایی ERC-20 را با تقریباً هزینه صفر و با سرعت کمتری معامله کنند.

صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) همچنین از یک ساختار حکمرانی مبتنی بر جامعه و توزیع عادلانه توکن استفاده می کند که بر اساس هیچ پیشنهاد قبلی یا استخراج خصوصی نبوده است. DEX به کاربران و معامله گران خود قدرت می بخشد و هزینه های بیش از حد مرتبط با DEX در سال 2021 را برطرف می کند.

☑ لینک وب سایت رسمی: ,,کلیک کنید,,

صرافی کوییک سواپ (QuickSwap)

QuickSwap از یک اکوسیستم قوی از تأمین کنندگان نقدینگی نیز برخوردار است ، که نتیجه تولید محصول و فرصت های استخراج نقدینگی است که انگیزه رشد سیستم عامل است.

بعلاوه ، برخلاف بسیاری از مبادلات به نام QuickSwap ، توسط بهترین و درخشان ترین رهبران فکر اکوسیستم اتریوم توسعه ، ایجاد و پشتیبانی شد. آنها دانش و تجربه گسترده ای در مورد مقیاس پذیری لایه 2 و استانداردهای توافق و قرارداد Ethereum را به DEX می آورند.

تیم صرافی کوییک سواپ Quick Swap بر این باورند که این پروتکل لایه 2 نسل جدید مبادلات و معاملات غیرمتمرکز است و موج بعدی معامله گران را برای ورود به فضای DeFi آغاز می کند.

کاربر با تأمین نقدینگی از این طریق ، هزینه های تولید شده را هر بار که کاربر دیگری با استفاده از آن جفت تجاری معامله می کند ، بدست می آورد که این امر باعث ایجاد انگیزه در کاربران برای تأمین نقدینگی هرچه بیشتر می شود.

تأمین کنندگان نقدینگی هم با فرصت های استخراج نقدینگی و هم با فرصت های تولید محصول انگیزه می گیرند. تأمین کنندگان نقدینگی علاوه بر داشتن بخشی از هزینه معاملات 0.3٪ که توسط سیستم عامل در هر معامله اخذ می شود ، برخی از رمزهای بومی حاکمیت QUICK بومی را نیز برای مشارکت در تأمین نقدینگی جمع آوری می کنند.

این به تأمین کنندگان نقدینگی سهمی در سیستم عامل می دهد زیرا پروتکل توسط جامعه دارندگان QUICK اداره می شود. آن انجمن می تواند پیشنهادهایی را ارائه دهد و به آن پیشنهادات رأی دهد تا پارامترهای مورد استفاده را اصلاح یا اضافه كند.

اینها شامل هزینه معامله یا میزان کارمزد مشترک با تأمین کنندگان نقدینگی است. صرافی کوییک سواپ با محوریت حاکمیت جامعه ساخته شده است و توسعه دهندگان آن قصد دارند کاملاً توسط جامعه اداره شود.

چرا ما به لایه 2 DEX نیاز داریم

پلتفرم های مالی غیرمتمرکز در سال 2020 به سرعت رشد کرد به طوری که تا سال 2021 به دلیل رشد نمایی تولید محصول ، استخراج نقدینگی و معاملات DeFi ، اکوسیستم دیفای به مرحله حساس رسیده بود.

به همین دلیل صرافی کوییک سواپ به محبوبیت نیز میرسد.

این رشد باعث ایجاد فشارهای عظیم بر روی شبکه اصلی اتریوم می شود ، همانطور که توسط همه کاربران DeFi به وضوح مشاهده شده است. افزایش استفاده از پروتکل DeFi باعث شده است که زمان معاملات و هزینه ها سر به فلک بکشد ، و هیچ پایانی برای آن وجود ندارد.

بیشترین مبادلات غیر متمرکز محبوب مثل Uniswap و SushiSwap طور کامل وابسته به اتریوم mainchain برای انجام معاملات خود هستند. گرچه تنها مسئول تراکم شبکه ای نیستند که در شبکه اصلی اتریوم دیده می شوند ، اما آنها کمک بزرگی به آن ازدحام می کنند. این در واقع زیان آور است و آنها را قربانی موفقیت های خود کرده است.

هنگامی که Uniswap در 16 سپتامبر 2020 رمز UNI خود را صادر کرد ، هزینه معاملات در اتریوم برای معامله سریع کمتر از 30 ثانیه به 800 GWEI (6.31 دلار) افزایش یافت. کسانی که مایلند 11 دقیقه یا بیشتر صبر کنند می توانند از هزینه های معامله کند 3.98 دلار استفاده کنند.

حال صرافی کوییک سواپ راه حل ها را ارایه میدهد!

سریع به می 2021 بروید و همانطور که از تصویر بالا مشاهده می کنید وضعیت کمی بهبود یافته است. در حقیقت ، هزینه ها به آرامی بالاتر می رود و طرفداران DeFi همچنان به دنبال گزینه هایی برای شبکه اتریوم هستند.

همچنین توجه داشته باشید که هنگام استفاده از Uniswap یا سایر پروتکل های DEX ، هزینه گاز بسیار بیشتر است. در واقع ، آنها با ضریب 10 برابر افزایش می یابند! این بدان معناست که کاربران برای انجام یک معامله در کمتر از 30 ثانیه تا 40 دلار یا بیشتر هزینه را پرداخت می کنند.

برای همه واضح است که این قیمتهای گزاف و مداوم در حال افزایش قیمتها و مدت زمان معاملات طولانی برای وارد کردن بازرگانان جدید به اکوسیستم DeFi مناسب نیست. و بدون استفاده از جریان اصلی رشد و شکوفایی جامعه DeFi از DeFi غیرممکن است.

در اکوسیستم DeFi دوگانگی بزرگی وجود دارد ، به همان اندازه که هرچه تعداد افراد بیشتری روی آن سوار شوند ، ازدحام شبکه بیشتر می شود و با این وجود ازدحام شبکه بیشتر ، ورود کاربران جدید به اکوسیستم DeFi دشوارتر می شود. این Catch-22 از دستیابی DeFi به پتانسیل واقعی خود جلوگیری می کند و تا زمانی که برطرف نشود ، این کار را ادامه می دهد.

آنچه DeFi به آن نیاز دارد ، زیرساختی مقیاس پذیر ، با کارایی بالا و کم هزینه است که امکان رشد اکوسیستم را بدون ایجاد هزینه های معاملاتی زیاد و زمانهای بیش از حد طولانی معاملات فراهم می کند.

خبر خوب این است که ما در حال حاضر یک راه حل در پروتکل های لایه 2 داریم. و کوییک سواپ DEX است که از لایه 2 جلوتر است. صرافی کوییک سواپ معتقد است که این راه حل برای مشکلاتی است که در حال حاضر محصول DEX ها را تحت تأثیر قرار می دهد.

پالی گان (شبکه MATIC سابق)

Polygon بستری است که صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) بر روی آن ساخته شده است. نام تجاری مجدد از شبکه MATIC در سه ماهه اول سال 2021 Polygon یک پروتکل بسیار دوستانه مبتنی بر اتریوم است.

این از Proof-of-Stake و Plasma برای ایجاد محیطی استفاده می کند که توسعه دهندگان بتوانند به راحتی و به سرعت dApp های سازگار با اتریوم را مستقر کنند که با رشد می توانند به راحتی مقیاس بندی کنند.

از طریق استفاده از سیستم های بازرسی PoS ، پالی گان قادر است با استفاده از شبکه اصلی اتریوم تراکنش ها را انجام دهد و dApp ها را با امنیت اتریوم فراهم کند. در عین حال معاملات Polygon به مراتب ارزان تر از هزینه های گاز اتریوم هستند ، و همچنین بسیار سریعتر هستند ، در معاملات زیر 2 ثانیه پردازش می شوند.

زنجیره های چند ضلعی همچنین قادر به استفاده از شبکه اصلی اتریوم برای اجرای عناصر منطق خود هستند. آنها این کار را با استفاده از یک سری قراردادهای هوشمند انجام می دهند.

ادغام این موارد با صرافی کوییک سواپ !

Polygon همچنین به توسعه دهندگان اجازه می دهد تا شبکه های بلاکچین سفارشی را مستقر کنند. این امر با مقیاس پذیری و انعطاف پذیری ارائه شده توسط Polygon ، امنیت و استحکام اتریوم را به آنها می دهد.

این ترکیب کد نویسی ، آزمایش و انتشار dApps برای بازاریابی ایمن و سریع را برای توسعه دهندگان بسیار آسان می کند. به علاوه ، این برنامه ها با تمام ابزارهای توسعه دهنده اتریوم موجود سازگار هستند.

Polygon چندین پروژه موفق را به جای اتریوم در شبکه خود آغاز کرده است زیرا توسعه دهندگان از هزینه های بالای گاز و مدت زمان معاملات طولانی اتریوم ناامید شده اند.

این شامل برخی از سیستم عامل های معروف NFT مانند SuperFarm است. پذیرش Polygon به جای اتریوم ثابت می کند که راه حل های لایه 2 مورد تقاضا هستند و استفاده از آنها برای ادامه رشد اکوسیستم DeFi ضروری است.

بستر سریع صرافی کوییک سواپ

حتی اگر صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) با استفاده از زیرساخت لایه 2 ساخته شده است ، هنوز هم می تواند تمام ویژگی های محبوب صرافی های غیرمتمرکز پیشرو را به بازرگانان ارائه دهد.

علاوه بر این ، ماده مفقوده آن DEX های محبوب را نیز فراهم می کند – یعنی معاملات سریع و تقریباً بدون هزینه معاملات. در زیر ویژگی هایی وجود دارد که هنگام استفاده از QuickSwap پیدا خواهید کرد:

لیست های بدون مجوز

کاربران می توانند هر کدام از هزاران نشانه ERC-20 را در کوییک سواپ (QuickSwap) لیست کنند ، دقیقاً همانطور که می توانند در سایر سیستم عامل های پیشرو DEX نیز موجود باشند.

تمام آنچه برای ذکر یک نشانه مورد نیاز است تأمین نقدینگی برای یک جفت معاملاتی است. بر خلاف مبادلات سنتی ، نیازی به درخواست مجوز از هر شخص یا نهادی برای لیست کردن یک دارایی نیست.

معاملات لایه 2

تراکنش های در صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) توسط Polygon (قبلاً Matic Network که یک راه حل مقیاس پذیری مبتنی بر لایه 2 اتریوم مبتنی بر پلاسما است) انجام می شود. این بدان معنی است که مبادله دارایی در QuickSwap در کسری از هزینه ها در کمتر از دو ثانیه انجام می شود. تجار در مشاغل اصلی اتریوم تجربه می کنند.

معاملات در Polygon امنیت خود را حفظ می کنند ، زیرا در شبکه اصلی اتریوم نهایی می شوند. این بدان معناست که معامله گران از مزایای بهبود عملکرد ارائه شده توسط راه حل لایه 2 بهره مند می شوند ، در حالی که هنوز از مزایای امنیتی بلاکچین اتریوم بهره مند می شوند.

تجارت غیر حضوری

برخلاف مبادلات متمرکز اولیه مانند Binance ، کاربران در کوییک سواپ قادر به خرید و فروش مستقیم از کیف پول شخصی خود هستند. این شامل MetaMask ، Coinbase Wallet و کیف پول های مختلف دیگری است که دارایی های ERC-20 را پشتیبانی می کنند.

این بدان معناست که بازرگانان کنترل کاملی بر کلیدهای خصوصی توکن خود دارند زیرا نیازی به واریز رمزها در کیف پول مبادله ای نیست. این قطعاً از نظر حضانت ارجح است.

نقدینگی

کاربران صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) قادر به تأمین نقدینگی استخرهای معاملاتی در پلتفرم هستند و به آنها انگیزه می دهند تا کاربرانی که نقدینگی ارائه می دهند ، توکن QUICK به عنوان پاداش دریافت کنند. این نوع انگیزه رشد جامعه تأمین کننده نقدینگی قوی را تشویق می کند.

علاوه بر این ، این به ماهیت حاکمیت توزیع شده پلت فرم می افزاید زیرا کاربران پلت فرم اکنون نهادهای حاکمیتی نیز هستند. بنابراین سازندگان تصمیمات مهمی می گیرند که می تواند در استفاده آنها از سیستم عامل تأثیرگذار باشد.

تیم کوییک سواپ (QuickSwap)

برخلاف برخی دیگر از کلونهای Uniswap ، صرافی کوییک سواپ در مورد تیم توسعه دهنده خود کاملاً شفاف است. و این تیم از برجسته ترین رهبران اکوسیستم اتریوم تشکیل شده است.

موسسان و توسعه دهندگان در مورد مقیاس بندی لایه 2 و استانداردهای قرارداد اتریوم تجربه و دانش زیادی دارند.

Nick Mudge : Nick یک برنامه نویس ، مرورگر کد ، حسابرس امنیتی ، نویسنده استاندارد و توسعه دهنده وب اتریوم با بیش از 6 سال تجربه فعال در زمینه برنامه نویسی بلاکچین است.

نیک علاوه بر استانداردهای قرارداد ERC1538 و ERC998 Ethereum ، در بحث هایی که استاندارد ERC721 را توسعه داده و نویسنده EIP-2535 Diamond Standard است شرکت کرد. نیازی به گفتن نیست که وی از نزدیک با اکوسیستم ، شبکه و بلاکچین Ethereum آشنا است.

نیک مودج (چپ) و Sameep Singhania (راست) از بنیانگذاران QuickSwap

Sameep Singhania : Sameep بنیانگذار و مدیر شرکت توسعه و مشاوره بلاک چین Ginete Technologies است. او یک توسعه دهنده باتجربه بلاکچین است که دو سال گذشته از زندگی خود را صرف کمک به مشاغل در کشف هم افزایی با بلاکچین و ادغام آن کرده است. Sameep در تسهیل پذیرش گسترده فن آوری های غیرمتمرکز، متمرکز است.

مشاوران

دارایی های دیجیتال : Lunar Digital Assets یک شرکت برتر مشاوره در زمینه بازاریابی بلاکچین است. داروهای دیجیتال Lunar که قبلاً طرفداران عظیم Polygon قبل از کار با صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) بودند ، ماهیت انقلابی لایه 2 را برای زیرساخت های بلاکچین درک می کنند و تمام وزن خود را پشت QuickSwap قرار می دهند تا اطمینان حاصل شود که جامعه وسیعتر گزاره ارزش تأثیرگذار پروتکل را به درک می کند اکوسیستم DEX.

کمک های سریع کوییک سواپ

Polygon (شبکه Matic سابق): Polygon یک پروتکل و چارچوبی برای ساخت و اتصال شبکه های بلاکچین سازگار با Ethereum است و توسط یک تیم غیرمتمرکز از مشارکت کنندگان از سراسر جهان ساخته شده است.

Polygon از نزدیک در سطح فنی از تیم کوییک سواپ (QuickSwap) پشتیبانی نزدیک می کند و کمک هزینه ای جهت کمک به QuickSwap برای داشتن جامعه بیشتر از جهت گیری VC در نظر گرفته است. چند ضلعی نیز در اداره سیستم عامل مشارکت دارد.

توکن های سریع

توکن QUICK که در صرافی کوییک سواپ دریافت میشود بدون هیچ گونه فروش پیش فروش ، خصوصی یا عمومی منتشر شد. بنیانگذاران فکر کردند این مهم برای رشد و سلامت پروتکل درازمدت مهم است ، زیرا پروتکل یک جامعه است.

در کل 90٪ از 1،000،000 نشانه QUICK برای خزانه داری حاکمیت جامعه اختصاص داده شده و از طریق استخراج نقدینگی توزیع می شود. برنامه ریزی شده است که در چهار سال اول پروتکل توزیع شود ، در سالهای بعد تعداد آنها کاهش یابد.

در طول سال اول 986 نشانه QUICK در هر روز توزیع خواهد شد که به طور مساوی بین استخرهای قابل تقسیم تقسیم می شوند. با این حال ، جامعه می تواند از طریق حاکمیت رأی دهد تا توزیع توکن های موجود در خزانه را تعیین کند.

علاوه بر این ، 3.25٪ از کل توکن به بنیانگذاران و مشاوران اختصاص داشت. 5٪ به عنوان ادای احترام به Uniswap و به منظور تأمین موقعیت حاکمیت قابل توجه جامعه Uniswap در دارندگان رمز UNI توزیع شد.

استخرهای UNI نیز در طول سال اول جوایز بیشتری دریافت می کنند. سپس 1٪ در بین تولیدکنندگان MATIC توزیع می شود و 0.75٪ باقیمانده برای تبلیغات راه اندازی کوییک سواپ (QuickSwap) در نظر گرفته شده است.

این مدل توزیع توکنومیکس به منظور رشد سریع پلت فرم و ایجاد یک جامعه کاربر فعال و درگیر ، به دقت ساخته شده است.

روزهای ابتدایی سال 2021 معاملات توکن QUICK در صرافی ها آغاز شد و قیمت طی هفته های اول از 350 تا 580 دلار تقریباً متغیر بود. در اوایل ماه مارس قیمت در محدوده 150 تا 200 دلار قرار گرفت و در 6 هفته بعدی نزدیک به 150 دلار باقی ماند.

اواخر آوریل قیمت بالاتر رفت و تا 30 آوریل 2021 به بالاترین رقم 1669 دلار و 32 سنت رسید. قیمت تقریباً به همان سرعت از آن نقطه کاهش یافت و از 8 مه 2021 QUICK توکن ها با 795.54 دلار معامله شدند.

توکن های QUICK اساساً از طریق تأمین نقدینگی در صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) در دسترس هستند ، اما همچنین می توانند در صرافی های Uniswap ، Bilaxy و 1inch خریداری شوند.

توکن های سریعتر در کوییک سواپ

توکن دیگری در سیستم عامل استفاده شده است و آن رمز dQUICK یا Dragon’s Quick است. این برنامه برای کسانی که سریع خود را در استخر “Dragon’s Lair” در صرافی کوییک سواپ وارد می کنند توزیع می شود.

این برای تشویق وام در سیستم عامل استفاده می شود ، و هر چه QUICK در استخر Dragon’s Lair قرار بگیرد ، کاربران QUICK بیشتر هنگام بازپرداخت و برداشت از آن باز می گردند. در زمان نوشتن APY برای dQUICK 1.034٪ بود.

نتیجه گیری

صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) تجارت غیر متمرکز را به ارتفاعات جدید می رساند زیرا محدودیت های عملکردی را که در شبکه اصلی اتریوم وجود دارد برطرف می کند. به هر کسی این امکان را می دهد تا با کارمزد ناچیز و سرعت معاملات سریع کمتر از 2 ثانیه ، نشانه های ERC-20 را معامله کند. و این کار را ضمن تأمین امنیت و اطمینان از محتوای اصلی اتریوم انجام می دهد. با تشکر از زیرساخت لایه 2 که توسط Polygon ارائه شده است.

جای تعجب نیست که QuickSwap از زمان راه اندازی در فوریه 2021 حجم زیادی از نقدینگی را به خود جلب کرده است. کاربران در حال مهاجرت به QuickSwap هستند تا از معاملات تقریباً رایگان و سرعت سریع معاملات استفاده کنند. در کمتر از سه ماه QuickSwap به یکی از محبوب ترین AMM ها در دسترس علاقه مندان به DeFi تبدیل شده است.

با گسترش تعداد جفت رمزها و استخرهای نقدینگی ، صرافی کوییک سواپ باید حتی بیشتر کاربران را به خود جلب کند و به شما این امکان را می دهد تا با بزرگترین سیستم عامل DeFi (مانند Uniswap) و راه حل های مقیاس لایه 2 رقابت کند. و البته رمز QUICK از زمان راه اندازی تاکنون دستاوردهای چشمگیری داشته است که به جذب نقدینگی بیشتر پلتفرم کمک می کند.

کسانی که به دنبال راهی جدید و بهتر برای کسب سود از DeFi هستند ممکن است بخواهند نگاهی به صرافی کوییک سواپ (QuickSwap) بیندازند تا ببینند آیا این نیاز شما را برآورده می کند یا خیر.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

  1. سلام
    چطور میتونم ارز matic یا usdc صرافی کوییک سواپ که به کیف پول متامسک وصل کردم رو شارژ کنم
    اخه ادرس واریز نداره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید
عضویت