صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی سوئیس بورگ (SwissBorg) چیست؟ راه حل مدیریت مالی مبتنی بر بلاک چین

ارز دیجیتال SwissBorg

سوئیس بورگ (SwissBorg) یک پلتفرم مدیریت ثروت مبتنی بر بلاک چین است که زیرساخت ها و ابزارهایی را در اختیار کاربران خود قرار می دهد تا سرمایه گذاری های ارزهای دیجیتال خود را کارآمدتر مدیریت کنند.

هدف این پروژه از ایجاد این پلتفرم با کاربری آسان، کمک به کاربران در مسیریابی در حوزه مالی جدید ارزهای دیجیتال است. بنیانگذاران سوئیس بورگ برای غلبه بر ماهیت گاهی اوقات پیچیده ارزهای دیجیتال و زیرساخت ها و ابزارهای پراکنده که هنوز هیچ استانداردی پیدا نکرده اند، نیاز به چنین پلتفرمی را دیدند.

در این بررسی SwissBorg، بیگ اینکام به بررسی کامل آن می پردازد و بررسی خواهیم کرد که چه مشکلاتی را برای حل آن تلاش می کند، چگونه این کار را انجام می دهد، و مزایا و معایب این پلتفرم چیست.

نقد و بررسی: سوئیس بورگ چیست؟

پروژه SwissBorg زاییده فکر بنیانگذاران آنتونی لسویزمر و سایروس فاضل است. این دو در ابتدا 53 میلیون دلار برای حمایت از پروژه جمع آوری کردند و سپس در اوج رالی ارزهای دیجیتال در سال 2017 در دسامبر راه اندازی شدند. سوئیس بورگ در سال 2021 به یکی از صرافی های ارز دیجیتال اروپایی با رشد چشمگیر تبدیل شد و توکن CHSB بومی آنها به “وضعیت تکشاخ” رسید و به نقطه عطف ارزش بازار 1 میلیارد دلاری رسید.

دفتر مرکزی سوئیس بورگ در سوئیس قرار دارد و آن را تبدیل به یک صرافی رمزنگاری محبوب اروپایی کرده است. این تیم دارای اعضای تیمی است که در سرتاسر جهان پراکنده شده اند و اعضایی از بیش از 20 کشور به عنوان بخشی از تیم چندفرهنگی و چند رشته ای آن که در حال حاضر از حدود 300 کارمند تشکیل شده است، به حساب می آید.

SwissBorg یک پلت فرم مدیریت ثروت ایمن مبتنی بر بلاک چین برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. این اولین در نوع خود است و هدف آن ساده سازی فرآیند سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. این کار را به روش‌های مختلفی انجام می‌دهد، از جمله ادغام با صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال، پروتکل‌های دیفای، و ارائه یک مدل مالکیت مبتنی بر جامعه.

علاوه بر پلتفرم دسکتاپ، اپلیکیشن سوئیس بورگ برنده جایزه نیز وجود دارد که برای دستگاه‌های iOS و اندروید در دسترس است و روند دسترسی به پلتفرم را بسیار آسان‌تر می‌کند. جوایز کسب شده توسط این تیم، نه تنها از نظر رشد و پذیرش، بسیار چشمگیر است، بلکه به رتبه بندی 4.5 ستاره برای برنامه، همراه با دریافت جایزه پروژه سال برای پذیرش انبوه و جایزه استارت آپ های برتر فین تک سوئیس.

از مهمترین دستاوردهای این پروژه می توان به تلاش موفقیت آمیز 53 میلیون دلاری آن برای جمع آوری سرمایه، ایجاد یک جامعه بزرگ، رسیدن به ارزش 1 میلیارد دلاری، راه اندازی دو برنامه موفق، ایجاد کیف پول های بسیار محبوب Smart Yield، و مدیریت جامعه اشاره کرد. ابتکارات و ایجاد SwissBorg DAO، و پذیرش زیاد پلتفرم و توکن بومی CHSB.

در حال حاضر، سوئیس بورگ را می توان در بیش از 115 کشور در سراسر جهان مورد استفاده قرار داد، و آنها برنامه هایی برای گنجاندن بسیاری از موارد دیگر در آینده دارند. نکته ای که باید در نظر گرفت این است که ساکنان برخی کشورها نمی توانند به طیف کاملی از ویژگی های این پلتفرم دسترسی داشته باشند. با مراجعه به صفحه کشورهای حمایت شده این پلتفرم ، می توانید ببینید که آیا کشور شما شامل می شود یا خیر.

یکی از استثناهای قابل توجه از این فهرست، ایالات متحده است. به دلیل قوانین سختگیرانه مالی در ایالات متحده، سرمایه گذاران در ایالات متحده نمی توانند در این پلتفرم حساب باز کنند یا از برنامه Wealth App خود استفاده کنند.

تیم سوئیس بورگ

SwissBorg خود را «تیمی متشکل از کارشناسان مالی و فناوری می‌داند که برای بهبود صنعت کریپتو از طریق سرگرم‌کننده، منصفانه و معنادار برای همه تلاش می‌کنند».

در حالی که وب سایت سوئیس بورگ تنها 9 نفر از اعضای برتر تیم را نشان می دهد، از جمله دو بنیانگذار آن آنتونی لسویزمر و سایروس فاضل، همچنین ادامه می دهد که تیم کامل شامل 20 کشور مختلف است. بسیاری از اعضای تیم سالها تجربه در مدیریت پورتفولیو و خدمات مشاوره مالی را روی میز آورده اند. بسیاری از آنها همچنین از برخی از مدارس برتر کسب و کار در اروپا فارغ التحصیل شده اند.

بخشی از تیم جهانی

سیروس فاضل یکی از بنیانگذاران مهم است و به عنوان مدیر عامل آن فعالیت می کند. کوروش یک متخصص فین‌تک چندفرهنگی با بیش از یک دهه تجربه در مدیریت دارایی و تجارت الگوریتمی است. او قبل از تاسیس سوئیس بورگ، رئیس پلتفرم مدیریت سرمایه گذاری و مشاور ارشد صندوق تامینی در SEQUOIA Asset Management SA بود.

علاوه بر نقش خود در SwissBorg، سایروس همچنین رئیس مشترک Disruption Diciples، یک مجموعه جهانی غیرمتمرکز از مبتکران و علاقه مندان به فناوری است که با ارزش‌های مشترک و تمایل به ساختن جهانی بهتر با کمک فناوری‌های نمایی متحد شده‌اند. آنها از طریق جلسات محلی و گردهمایی های بین المللی، تبادل فکر و همکاری مستمر، راه حل های خلاقانه ای را برای مسائل مبرم کشف و توسعه می دهند.

آنتونی لسویزمر یکی دیگر از بنیانگذاران سوئیس بورگ و CSO آن است. قبل از تأسیس این پلتفرم رئیس بخش مشاوره دیجیتال بازار مالی در بروکر JFD بود.

اعضای ارشد کارکنان

از جنبه فنی، مدیر ارشد فناوری نیکلاس ریموند ، یک مهندس نرم افزار با تجربه است. پس از اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود در علوم کامپیوتر از مدرسه ملی معادن پاریس، او چندین نقش را در ایجاد و طراحی نرم افزار انجام داد.

با نگاهی به تیم کلی، واضح است که آنها تجربه گسترده ای در امور مالی و سرمایه گذاری دارند، و با توجه به رشد و موفقیت آنها، بدون ذکر نقشه راه چشمگیر و ویژگی های آینده، به نظر می رسد که آنها استعداد مناسبی در مکان های مناسب دارند. می توانید در صفحه درباره ما در سایت رسمی آن ها درباره تیم بیشتر بدانید.

ویژگی های کلیدی صرافی سوئیس بورگ

اپلیکیشن صرافی سوئیس بورگ مرکز این پلتفرم است که به کاربران امکان می‌دهد سبدهای رمزنگاری خود را ایجاد و مدیریت کنند، کریپتو بخرند و بفروشند، بازدهی کسب کنند و موارد دیگر. این یک راه آسان و شهودی برای مدیریت ثروت رمزنگاری شما است.

بسته های سبد ارزی

سوئیس بورگ فوق‌العاده به نظر می‌رسد و سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال را با قرار گرفتن در معرض پرتفوی کریپتوهای متنوع ساده می‌کند. این ویژگی “به زودی” می آید و می تواند یک تغییر جدی بازی برای سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال باشد. من نمی توانم برای این یکی صبر کنم!

بسته های رمزنگاری از قبل انتخاب شده

سرمایه گذاری رمزنگاری گاهی اوقات می تواند مانند چشم بند بودن در هنگام پرتاب دارت به سمت تخته دارت متحرک احساس شود. اجازه دهید SwissBorg حدس و گمان را برای شما انجام دهد و اجازه دهید بسته‌های طراحی شده توسط متخصصان آن نوع مواجهه و تنوع ارزهای دیجیتال را که برای هر سرمایه‌گذار ارز دیجیتال مهم است، ارائه دهد.

بسته‌هایی که سرمایه‌گذاران می‌توانند از بین آن‌ها انتخاب کنند، موضوعات را دنبال می‌کنند. سرمایه‌گذاران می‌توانند موضوعی را انتخاب کنند که به آن باور بلندمدت داشته باشند، و برنامه سوئیس بورگ به طور خودکار در معرض پروژه‌های برتر در آن موضوع قرار می‌گیرد، در حالی که تخصیص مجدد را متعادل می‌کند و بسته به شرایط بازار تنظیم می‌کند تا از تنوع و قرار گرفتن در معرض مستمر اطمینان حاصل شود.

این فقط یک مثال است زیرا ما هنوز نمی‌دانیم چه تم‌هایی در دسترس خواهند بود، اما تصور می‌کنم می‌توانید مواردی مانند تم‌های متاورس را انتخاب کنید که به شما امکان می‌دهد در معرض پروژه‌هایی مانند دسنترالند و سندباکس قرار بگیرید، یا طرح‌های لایه یک که حاوی یک سبد باشد. پروتکل های لایه یک مانند اتریوم ، کاردانو ، سولانا ، آوالانچ و غیره.

دلیل انقلابی بودن این امر این است که در امور مالی سنتی، مدیریت فعال پرتفوی یک روش معمول است و از طریق مدیران پورتفولیو و برنامه‌ریزان مالی انجام می‌شود که عموماً فقط توسط ثروتمندان قابل پرداخت است. این یک ویژگی باورنکردنی است و بیشتر نشان می دهد که چرا من عاشق صنعت کریپتو هستم. خدماتی مانند این برای سرمایه گذاران خرده فروشی متوسط ​​در صنعت مالی سنتی در دسترس نیست.

حساب بازده هوشمند SwissBorg

حساب‌های Smart Yield یکی از بزرگترین جاذبه‌های پلتفرم سوئیس بورگ هستند. چه کسی عاشق کسب درآمد غیرفعال در دارایی های رمزنگاری خود نیست؟

حساب‌های بازده هوشمند سوئیس بورگ به کاربران این امکان را می‌دهد تا برای سپرده‌گذاری ارزهای دیجیتال و استیبل کوین‌های مختلف و به سادگی هدینگ، یک APY رقابتی کسب کنند. حساب‌های Smart Yield از پروتکل‌های دیفای در پشت صحنه استفاده می‌کنند که به حساب‌ها امکان می‌دهد بازدهی ایجاد کنند. من از طرفداران پر و پا قرص حساب‌های Smart Yield هستم، زیرا به کاربران معمولی کریپتو دسترسی راحت و آسان به مزایای دیفای را بدون نیاز به یادگیری پیچیدگی‌های دیفای و گم شدن در پروتکل‌های مختلف دیفای می‌دهد.

مزایای DeFi به راحتی از رابط ساده قابل دسترسی است

SwissBorg در حال حاضر دارای بیش از 20 دارایی است که برای کسب بازدهی در دسترس هستند، نرخ ها از 0.2٪ برای بیت کوین، 3.8درصد برای اتریوم، 14 درصد برای SushiSwap تا بالاترین 25٪ APY برای توکن CHSB متغیر است.

برنامه های مزایای SwissBorg

مشابه صرافی هایی مانند بایننس و کوکوین یا پلتفرم های CeFi مانند نکسو و سلسیوس ورشکسته ، سوئیس بورگ دارای ساختار عضویت لایه ای است که امتیازات و مزایای خاصی را در پلتفرم باز می کند.

طرحی که کاربران SwissBorg تحت آن قرار می‌گیرند بستگی به این دارد که چه تعداد توکن CHSB دارند. هر چه تعداد توکن‌های سهام بیشتر باشد، بازده بالاتر و کارمزد کمتر می‌شود. برای ارتقای طرح خود، مقدار مورد نیاز CHSB باید خریداری و به مدت 12 ماه نگهداری شود. توکن‌ها را نمی‌توان برای 12 ماه اول مبادله یا برداشت کرد زیرا برای مدت زمان قفل هستند، پس از 12 ماه اولیه، کاربران می‌توانند در صورت کاهش طرح خود، برداشت یا سواپ کنند.

خوشبختانه سوئیس بورگ اخیراً اضافه شدن دو ردیف جدید “Explorer” و “Pioneer” را اعلام کرد. دیدن این عالی بود زیرا ضعف ها را از بین می برد و جامعه را با یک مسیر واقع بینانه برای رسیدن به سطوح بالاتر برای صعود فراهم می کند و آنها می توانند APY های بهتری را در هر سطح حفظ کنند و کسب کنند، که به صعود از طریق رتبه ها کمک می کند.

در یک پست وبلاگ ، سوئیس بورگ دلیل ایجاد سطوح اضافی و تمام مزایای اضافی را که به جامعه کمک می کند، توضیح می دهد. یک حرکت هوشمندانه!

با این حال، من یک انتقاد دیگر و چیزی برای در نظر گرفتن برای کسانی که به دنبال ثبت نام برای این پلتفرم هستند، قبل از اینکه وارد سطوح برتر شوند، دارم.

نگه داشتن 20000 یا 50000 توکن CHSB کار کوچکی نیست و بهتر است قبل از رها کردن این نوع پول نقد به مبادله و پتانسیل قیمت توکن اطمینان داشته باشید. توکن CHSB به بالاترین سطح تاریخ خود در حدود 1.50 دلار رسید. من شما را نمی‌دانم، اما من نمی‌خواهم توکن پلتفرمی به ارزش 75000 دلار را نگه دارم.

این فقط مقدار CHSB نیست که یک ضعف زننده است، بلکه این است که وقتی توکن ها قفل می شوند، واجد شرایط کسب بازده نیستند. با 75000 دلار می توانم به استفاده های بهتری فکر کنم. منظورم این است که اگر می‌خواستم CHSB به ارزش 75 هزار دلار نگه دارم، می‌توانم آن را در حساب بازدهی یکی از پلن‌های پایین‌تر بگذارم و 12.54 درصد سود کسب کنم که در مقابل قفل کردن آن برای باز کردن قفل برنامه‌های پریمیوم و کسب درآمدی از آن، بسیار شیرین است.

حدس می‌زنم که عضویت‌های بالاتر به کارتان می‌آید اگر یک نهنگ جدی هستید و خیلی بیشتر از توکن‌های CHSB مورد نیاز برای باز کردن قفل طرح عضویت بالاتر سرمایه‌گذاری می‌کنید، زیرا نرخ بازدهی بسیار بهتر و هزینه‌های کمتری را باز می‌کنید. جنبه مثبت همه اینها، حتی برنامه های استاندارد و اجتماعی است که به راحتی قابل دستیابی هستند، هنوز هم ارزش زیادی دارند، و حتی در برنامه های اصلی خود، سوئیس بورگ هنوز به شدت رقابتی است و مکانی عالی برای مدیریت ثروت کریپتو شماست.

موتور هوشمند صرافی سوئیس بورگ

موتور هوشمند تضمین می‌کند که کاربران برنامه سوئیس بورگ به بهترین نقدینگی و نرخ‌های ارز موجود در هر زمان در بازارهای گسترده‌تر ارزهای دیجیتال دسترسی دارند. یکی از ویژگی های مورد علاقه طرفداران این پلتفرم اسپرد صفر و بدون نرخ ارز متورم یا کارمزد پنهان است. این پلتفرم به ارائه یک پلتفرم کم هزینه افتخار می کند و فقط هزینه شفاف کمی را دریافت می کند که مجدداً در اکوسیستم سوئیس بورگ سرمایه گذاری می شود.

موتور هوشمند صدها جفت معاملاتی را در عرض چند ثانیه با اتصال به صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال مانند بایننس ، کراکن ، ال‌مکس، هیت‌بی‌تی‌سی و بیت فینکس تجزیه و تحلیل می‌کند و بهترین مسیر را برای اجرای سفارش‌های مشتری در میلی‌ثانیه پیدا می‌کند. این به برنامه اجازه می‌دهد تا بهترین نرخ‌ها را برای خرید یا فروش در هر یک از ارزهای دیجیتال یا رمزنگاری پشتیبانی‌شده کشف کند و در زمان لازم برای جستجوی بهترین نرخ‌های مبادله صرفه‌جویی کند.

تجزیه و تحلیل پورتفولیو هوش مصنوعی صرافی

برنامه سوئیس بورگ به طور مداوم دارایی های پشتیبانی شده را تجزیه و تحلیل می کند و از طریق الگوریتم های یادگیری عمیق خود، کاربران می توانند بینش بهتری در مورد نمونه کارها و نشانه های مورد علاقه خود به دست آورند. این شامل تجزیه و تحلیل عملکرد کلی کاربر، و برجسته کردن بازگشت سرمایه شخصی برای موارد غیر واقعی است. و به دستاوردهایی پی برد. من شفافیت بخش هزینه ها را دوست دارم که دقیقاً میزان هزینه های شما را نیز مشخص می کند.

این برنامه همچنین تجزیه و تحلیل دارایی ساعتی را در اختیار کاربران قرار می دهد که برای معامله گران عالی است زیرا معیارها و شاخص های احساسات و تحلیل تکنیکال را از طریق پیش بینی کننده Cyborg SwissBorg، اندیکاتور سوئیس بورگ، احساسات جامعه، و حمایت و مقاومت نشان می دهد.

پیش بینی سایبورگ از یادگیری ماشینی استفاده می کند که می تواند به پیش بینی حرکت دارایی کمک کند و ترکیبی از داده های تاریخی و شاخص های فنی را ترکیب کند. این با اندیکاتور این پلتفرم تکمیل می شود که محبوب ترین شاخص های فنی را ترکیب می کند و به معامله گران کمک می کند تا قدرت بازار را در یک نگاه درک کنند.

شاخص احساسات جامعه بر اساس حجم تراکنش‌های پلتفرم در یک دوره 24 ساعته است و نشانگر حمایت و مقاومت به طور خودکار سطوح کلیدی را که باید مراقب آن‌ها باشید برجسته می‌کند.

برنامه های پاداش

برنامه پاداش سوئیس بورگ یک برنامه ارجاعی است که به کاربران امکان می دهد دوستان خود را دعوت کنند و در این فرآیند CHSB کسب کنند. هر دعوت موفق برای کاربر و دوستش یک بلیط پاداش به ارزش 1 تا 100 یورو در توکن های CHSB به دست می آورد. روند کار بسیار ساده است:

 • مرحله 1: پیوند دعوت خود را با باز کردن برگه پاداش در پلتفرم و به اشتراک گذاری پیوند جوایز منحصر به فرد به اشتراک بگذارید.
 • مرحله 2: دوست شما اپلیکیشن را دانلود می کند و 50 یورو یا بیشتر (یا معادل آن به واحد پول خود) سپرده گذاری می کند.
 • مرحله 3: هم کاربر و هم دوستان یک بلیط پاداش دریافت می کنند و می توانند پاداش CHSB خود را مطالبه کنند. سپس به اشتراک گذاری ادامه دهید تا بلیط و جوایز بیشتری کسب کنید.

هزینه های سوئیس بورگ

به نظر می‌رسد که تقریباً هر پلتفرمی در صنعت کریپتو هیچ کارمزد یا کارمزد پایینی را وعده نمی‌دهد، اما به ندرت شفافیتی برای پشتیبان‌گیری از ادعاهای خود ارائه می‌کنند. هزینه های سوئیس بورگ یکی از شفاف ترین کارمزدها در صنعت کریپتو است. این تیم یک تفکیک جامع از هزینه های پلتفرم ارائه می دهد که به راحتی در سایت آنها یافت می شود و همه هزینه ها در لحظه مبادله به خوبی برجسته می شوند.

این به کاربران این امکان را می‌دهد که همیشه از هزینه‌های خود مطمئن باشند و به آنها امکان مقایسه را می‌دهد تا مطمئن شوند که بهترین نرخ‌های ارز موجود را همیشه دریافت می‌کنند. همانطور که در بخش موتور هوشمند ذکر شد، سوئیس بورگ اسپردی را که فوق‌العاده است، دریافت نمی‌کند و نرخ مبادله‌ای نیز وجود ندارد که فوق‌العاده است.

هر کسی در بازی کریپتو می‌تواند به شما بگوید که وقتی برخی از پلتفرم‌ها از نرخ‌های ارز متورم و اسپردهای شناور استفاده می‌کنند که به نظر می‌رسد به راحتی و مشکوک در همان ثانیه‌ای که شما خرید می‌کنید افزایش می‌یابند، چقدر خسته‌کننده است… تعداد دفعاتی که من X مقدار خرید کرده‌ام. کریپتو در دیگر پلتفرم‌ها، پرداخت هزینه‌های مورد انتظار و دریافت بسیار کمتر یکی از دلایلی است که من شروع به استفاده از این پلتفرم کردم.

هزینه‌ برای سپرده‌ها وجود ندارد، اما برداشت‌های کریپتو کارمزدهایی را در قالب کارمزد شبکه مشاهده می‌کنند، و پلتفرم هزینه‌های برداشت زیر را علاوه بر کارمزد شبکه دریافت می‌کند:

 • BTC- 0.10٪
 • ETH- 0.10٪
 • CHSB- 0.10٪

کارمزد صرافی از جفت‌هایی دریافت می‌شود که کارمزد بالاتر از 2 ارز در یک جفت برای محاسبه کارمزد استفاده می‌شود. سوئیس بورگ به طور خودکار مقدار گاز را تنظیم می کند تا اطمینان حاصل شود که تراکنش ها بدون تاخیر یا شکست انجام می شوند. کارمزدها نسبتاً پایین است، اما بسته به مواردی مانند سطح وفاداری، و اینکه کدام دارایی فیات یا کریپتو مورد استفاده قرار می‌گیرد، بسیار متفاوت است.

تأیید حساب و KYC در سوئیس بورگ

سوئیس بورگ از قوانین و مقررات مربوط به KYC و AML پیروی می کند. پلتفرم چندین سطح حساب با محدودیت تراکنش های مختلف دارد، این سطوح به سطوح مختلف تایید KYC/AML نیاز دارند. سطوح زیر عبارتند از:

 1. سطح 1- اثبات هویت: سپرده محدود به 5000 یورو، برداشت محدود به 5000 یورو
 2. سطح 2- اثبات اقامت: سپرده محدود به 50000 یورو، برداشت محدود به 1000000 یورو
 3. سطح 3- اثبات وجوه: واریز نامحدود، برداشت نامحدود

تأیید سطح 1 زمانی انجام می‌شود که کاربر مدرک هویتی ارائه می‌کند، در حالی که سطوح 2 و 3 زمانی که کاربر به محدودیت‌های واریز و برداشت برسد، درخواست می‌شود.

در اینجا مراحلی وجود دارد که کاربران باید برای تکمیل KYC دنبال کنند:

 1. روی نماد نمایه در گوشه سمت چپ بالای برنامه ضربه بزنید
 2. روی Account Level ضربه بزنید
 3. روی دکمه Verify ضربه بزنید
 4. مدارک مورد نیاز را برای تکمیل تایید خود ارسال کنید.

برای سطح 1، مدارک هویتی می تواند پاسپورت، کارت شناسایی صادر شده توسط دولت، کارت اقامت یا گواهینامه رانندگی باشد. تأیید حساب معمولاً خودکار است و در حدود دو دقیقه انجام می شود. آمار نشان می‌دهد که بیش از 60 درصد حساب‌ها به‌طور خودکار ظرف چند دقیقه تأیید می‌شوند، و سایر موارد برای تأیید دستی بین 24 تا 48 ساعت طول می‌کشد.

امنیت سوئیس بورگ

از آنجا که سوئیس بورگ خطرات ارائه شده توسط هکرها را درک می کند، آنها امنیت پلتفرم و ایمنی منابع مالی کاربران را در اولویت قرار می دهند. به همین دلیل، آنها سرمایه گذاری زیادی در شیوه های امنیتی، از جمله رمزنگاری MPC، تست استرس پلت فرم، و ایجاد نرم افزارهای امنیتی پیشرفته انجام داده اند.

فناوری بدون کلید محاسبات چند جانبه (MPC) بسیار ایمن در نظر گرفته می شود زیرا برای ایجاد کلید خصوصی نیازی ندارد، بنابراین نمی توان آن را به خطر انداخت. این یک نقطه شکست را از بین می برد و امنیت پلت فرم را افزایش می دهد. MPC توسط چندین طرف کار می کند که به طور مشترک محاسبات ریاضی را انجام می دهند، بدون اینکه یک طرف اطلاعات خود را به طرف دیگر فاش کند. اینجاست که Fireblocks وارد می شود.

سوئیس بورگ فایر بلوکس را به عنوان یک شریک در امنیت انتخاب کرده است، زیرا آنها به طور گسترده ای مورد احترام هستند و به عنوان امن ترین و انعطاف پذیرترین پلت فرمی هستند که از فناوری محاسبات چند جانبه برای ایمن سازی دارایی های دیجیتال استفاده می کند. در نتیجه، Wealth App پایدار و قوی است و از هکرها و اشکالات در امان می ماند و از ایمن بودن وجوه کاربران اطمینان می دهد.

تا به امروز هیچ هک موفقیت آمیزی در صرافی SwissBorg وجود نداشته است.

توکن CHSB: موارد استفاده و عملکرد

توکن ابزار رمزنگاری سوئیس بورگ که در پلتفرم استفاده می شود دارای علامت CHSB است. این یک توکن ERC-20 است که مجموع عرضه آن 1 میلیارد توکن است. فقط کمتر از 30 درصد از عرضه در گردش CHSB در حال حاضر در معرض خطر است، با بیش از 55 درصد از توکن های CHSB در حال حاضر در حساب های بازده نگهداری می شود که تأثیر بسیار مهمی بر عرضه دارد.

توکنومیک

سوئیس بورگ در ایجاد محرک‌های تقاضای چند وجهی برای توکن CHSB، بهتر از بقیه، کار فوق‌العاده‌ای انجام داده است، که البته به تشویق افزایش قیمت دارایی کمک می‌کند. البته انگیزه‌هایی برای نگه‌داشتن توکن CHSB برای کسب بازدهی و به اشتراک گذاشتن و باز کردن ردیف‌های پاداش بالاتر و مزایای حق بیمه برای نام‌گذاری یک زوج وجود دارد. SwissBorg همچنین هر هفته CHSB را با استفاده از کارمزدهای ایجاد شده توسط برنامه Smart Yield بازخرید می کند و 20٪ از کل درآمد حاصل از کارمزد مبادله، توکن های CHSB را خریداری می کند که سپس در پایان هر سه ماهه سوزانده می شود.

همچنین این فرصت برای دارندگان CHSB وجود دارد که در همه پرسی شرکت کنند، جایی که کاربران می توانند نظرات خود را در مورد اینکه آینده پلتفرم باید به کجا برسد، ارائه دهند. در نهایت، سوئیس بورگ مایل است ببیند این برنامه توسط یک مدل حاکمیتی کاملاً غیرمتمرکز اجرا می‌شود که با روح واقعی رمزنگاری و عدم تمرکز صحبت می‌کند. موارد استفاده و مزایای نگه داشتن توکن CHSB را در بخش بعدی با عمق بیشتری پوشش خواهیم داد.

مزایای توکن CHSB

گذشته از پتانسیل افزایش قیمت، همانطور که در بالا ذکر شد، محرک‌ها و مزایای متعدد تقاضا با نگه داشتن توکن رمزنگاری سوئیس بورگ به دست می‌آیند. این مزایا عبارتند از:

 • دسترسی به محصولات و خدمات انحصاری مدیریت ثروت آینده در برنامه.
 • عضویت ممتاز با نرخ ارز بسیار رقابتی و کارمزد صفر. این به عنوان “استیکینگ” در برنامه ثروت شناخته می شود.
 • حق رای در همه پرسی ها و آینده پلتفرم.
 • برای سرمایه گذاری در اکوسیستم جوایز شگفت انگیزی کسب کنید.

در مورد افزایش قیمت، توکن CHSB همچنین دارای ویژگی به نام Protect & Burn است که با سوزاندن توکن ها برای کاهش عرضه در گردش، از قیمت CHSB محافظت می کند. این ویژگی به منظور محافظت از توکن در برابر خرابی فلش و کاهش ارزش است و انتظار می‌رود به ارائه فشار صعودی و ثبات ثابت برای قیمت CHSB کمک کند. در حال حاضر، 20٪ از هزینه های ایجاد شده توسط Wealth App برای خرید CHSB استفاده می شود که به منظور کاهش عرضه و محافظت از قیمت سوزانده می شود.

از آنجایی که توکن سوئیس بورگ کل اکوسیستم را نیرو می دهد، کاربرد بسیار خوبی دارد. کاربران نه تنها می توانند CHSB را برای جبران برخی از هزینه های پلتفرم به اشتراک بگذارند، این توکن همچنین حق رای برای مشارکت در اداره پلتفرم را اعطا می کند. همچنین در توزیع‌های پاداش که توسط مفهوم اثبات شایسته‌سالاری تعیین شده است، استفاده می‌شود.

محافظت و انتخاب کنید

سوئیس بورگ قبلاً یک خط‌مشی محافظت و سوزاندن داشت که به حمایت از قیمت توکن‌های CHSB با بازخرید و سوزاندن توکن‌های در گردش هر زمان که قیمت CHSB روند پایین‌تری داشت، کمک می‌کرد. برای اینکه یک پلتفرم واقعی جامعه محور باشد، این به ویژگی Protect and Choose تبدیل شده است که اکنون وجود دارد.

به جای اینکه سوئیس بورگ توکن‌های CHSB را دوباره بخرد و بسوزاند، در مارس 2022، تیم به بازخرید توکن‌ها و سپس قرار دادن آن‌ها در استخری روی آورد که دارندگان توکن وفادار بتوانند در پایان هر سه‌ماهه درباره نحوه استفاده از توکن‌ها رأی دهند. یکی از دلایل تغییر این بود که تیم مشاهده کرد که مکانیسم‌های Protect و Burn برای شکستن CHSB از روندهایی که کل بازار در حال سقوط یا در حال تغییر است کافی نیست.

مدل Protect and Choose به صورت زیر کار خواهد کرد:

 • پلتفرم در شرایط بهینه بازار برای کمک به حمایت از قیمت، به خرید با 20 درصد کارمزد ادامه خواهد داد.
 • هر سه ماه یک رأی گیری از جامعه در مورد آنچه که باید با مجموعه توکن ها انجام شود انجام می شود.

دارندگان توکن از طریق برنامه و ایمیل در صورت انتخاب زمان برای شرکت در رای گیری مطلع می شوند. تصمیم بر این است که آیا ژتون ها اصلاً باید بسوزند یا نه و چند درصد باید بسوزند. اگر جامعه تصمیم بگیرد که رایت نکند، می‌تواند در مورد کارهایی که باید با توکن‌ها انجام شود، انتخاب بین مواردی مانند افزایش بازده CHSB، ارائه بازدهی برای توکن‌های ممتاز، گسترش اکوسیستم در فضای دیفای، تقویت برنامه پاداش برنامه سوئیس بورگ و بیشتر.

پشتیبانی مشتری سوئیس بورگ

به نظر می رسد تیم پشتیبانی سوئیس بورگ در سراسر وب برای زمان پاسخگویی سریع و پشتیبانی مفید، نظرات خوبی دارد. سوالات و مشکلات را می توان از طریق فرم درخواست در وب سایت بررسی کرد، اگرچه روش رایج تر استفاده از عملکرد چت درون برنامه ای است.

برای این بررسی و از زمانی که خودم کاربر این پلتفرم هستم، سه یا چهار بار از طریق چت درون برنامه ای با تیم پشتیبانی تماس گرفتم و تحت تأثیر قرار گرفتم که در عرض چند دقیقه تا حداکثر نیم ساعت پاسخی دریافت کردم، که فوق العاده است. . آفرین به تیم پشتیبانی آنها! در فضای کریپتو، من به طور کلی هر زمان که در عرض 24 ساعت پشتیبانی دریافت کنم، خوشحالم. هر کسی که به اندازه کافی در بازی کریپتو کار می کند، می داند که انتظار گرفتن چند روز، اگر نه هفته ها، برای پاسخ پشتیبانی چقدر می تواند رایج باشد.

سوئیس بورگ همچنین دارای یک مرکز راهنمایی کامل است که همراه با راهنماها و آموزش هایی است که به پاسخگویی به بسیاری از سوالاتی که کاربران ممکن است داشته باشند کمک می کند.

مزایای برتر سوئیس بورگ

سوئیس بورگ یک صرافی فوق‌العاده اروپایی است که با ویژگی‌های مدیریت ثروت بصری، با استفاده آسان و یکپارچه، کارهای بیشتری انجام می‌دهد.

این پلتفرم خدماتی را ارائه می‌کند که در فضای کریپتو بسیار مورد نیاز است، به عنوان یک راه امن و عالی برای خرید، فروش و مبادله ارزهای دیجیتال عمل می‌کند، تجزیه و تحلیل‌های ارزشمندی ارائه می‌کند، در حالی که مانند یک برنامه‌ریز مالی و مدیر پورتفولیو برای ارزهای دیجیتال عمل می‌کند.

اگر با سرمایه‌گذاری سنتی آشنا هستید، کاری که SwissBorg برای سبد رمزنگاری شما انجام می‌دهد، معادل کاری است که معمولاً در یک دفتر بانک خصوصی با افرادی که لباس‌های خفه‌پوش می‌نشینند، اوراق را امضا می‌کنند، و صادقانه بگوییم، هزینه‌های بیشتری برای خدمات آنها نسبت به میانگین دریافت می‌کند. فرد قادر به استطاعت است.

سوئیس بورگ احساس می کند که تخصص یک برنامه ریز مالی و توجه یک مدیر پورتفولیو را به صورت رایگان و درست در جیب شما دارد. خوبه 😎

سخن پایانی

جمع آوری کمک مالی 53 میلیون دلاری در سال 2017 یکی از موفق ترین ها در صنعت بلاک چین در آن زمان بود. سوئیس بورگ نیز سرمایه را هدر نداده است، اما محصولی چشمگیر ارائه کرده است که بسیاری از مشکلات مرتبط با مدیریت ثروت خصوصی برای ارزهای دیجیتال را حل می کند. همچنین سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال را برای همه ساده و در دسترس می کند.

برنامه Wealth که توسط SwissBorg توسعه داده شده است یک راه حل قدرتمند و در عین حال ساده برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال است. کاربران قادر به خرید و فروش، واریز و برداشت، کسب درآمد، تجارت و مدیریت تمام دارایی های رمزنگاری خود در یک رابط هستند.

جالب‌تر اینکه سوئیس بورگ با تمام چارچوب‌های نظارتی برای بیش از 115 کشوری که می‌توانند از برنامه Wealth استفاده کنند، کاملاً مطابقت دارد. این بدان معناست که کاربران می توانند بدون نگرانی در مورد قانونی بودن اقدامات خود در سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال شرکت کنند.

جامعه ای که این صرافی در حال ایجاد آن است نیز در میان قوی ترین ها در صنعت کریپتو است. این واقعیت که یک DAO وجود دارد و انگیزه‌های قوی برای عضویت در جامعه این صرافی و کمک به اکوسیستم وجود دارد، بسیار عالی است زیرا قدرت هر پلتفرمی به قدرت یک پایگاه کاربر متکی است، و SwissBorg فقط ایجاد یک پایگاه کاربر، اما یک جامعه رمزنگاری واقعی.

در مجموع به نظر می رسد که برنامه ثروت سوئیس بورگ در حال تحقق ماموریت این پروژه برای ساده و قابل دسترس تر کردن مدیریت ثروت ارزهای دیجیتال است. به نظر می‌رسد سرمایه‌گذاران با توجه به افزایش قیمت عظیمی که در توکن CHSB در سال‌های 2020-2021 مشاهده شد و رشد در پذیرش این پلتفرم موافق هستند.

اگر این صرافی بتواند به مسیری که برای خود تعیین کرده است ادامه دهد، این می تواند یکی از پروژه های بنیادی بلاک چین باشد که سرعت مدیریت ثروت را برای دهه های آینده ادامه خواهد داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا