صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی Bisq چیست؟ معرفی کامل صرافی بیسک و توکن BSQ

صرافی Bisq (بیسک) چیست؟ دیفای به یک رویای آزادیخواهان واقعی تبدیل شده است و کل بخش دیفای در حال رشد در ارزش معاملات و پذیرش است که با انفجار اینترنت در دهه 90 قابل مقایسه است. اما همه DEX ها یکسان ایجاد نمی شوند، این بررسی از صرافی Bisq به شما کمک می کند تعیین کنید که آیا این صرافی غیرمتمرکز رمزنگاری برای شما مناسب است یا خیر.

در واقع صرافی بیسک نرم افزاری است که برای معامله گران برای خرید یا فروش بیت کوین به قیمت فیات یا معامله با سایر دارایی های ارزهای دیجیتال به میزبانی وب متکی نیست. Bisk یک شبکه همتا به همتا امن، خصوصی، غیرقابل اعتماد و غیرمتمرکز است که به یک پلتفرم تجاری محبوب برای کسانی تبدیل شده است که از حریم خصوصی مالی برای تجارت ارزهای دیجیتال لذت می برند.

صرافی Bisq چیست؟

صرافی Bisq ممکن است غیرمتمرکزترین صرافی در بازی باشد. بسیاری از پروژه‌های رمزنگاری و حتی پروتکل‌های DeFi ادعا می‌کنند که «غیرمتمرکز» هستند، اما واقعاً چقدر غیرمتمرکز هستند؟

تمرکززدایی باینری نیست، سیاه و سفید نیست و درجات و مقیاس های مختلفی از تمرکززدایی وجود دارد. تمرکز می تواند در سطح تیم، سطح گره، سطح شبکه، سطح اعتبار سنجی، هش ریت و حتی فقط از تعداد کیف پول ها و کاربران فعال در یک شبکه یا دارندگان یک توکن اتفاق بیفتد. یک توکن می‌تواند به صورت غیرمتمرکز ایجاد و استفاده شود، اما اگر یک کیف پول 90 درصد توکن‌ها را در خود جای دهد، یا فقط 3 اعتبارسنجی وجود داشته باشد، اکنون خیلی غیرمتمرکز نیست، درست است؟

صرافی Bisq یکی از قدیمی‌ترین صرافی‌های غیرمتمرکز موجود است که در سال 2014 ایجاد شد، که در سال‌های کریپتو قدیمی است و حتی قبل از صرافی‌هایی مانند یونی سواپ و کوییک سواپ نیز قدمت دارد.

Bisq یک DEX میزبان وب مانند یونی سواپ نیست، بلکه یک نرم افزار منبع باز است که بر روی رایانه شما دانلود می شود، که باعث کاهش بیشتر ریسک طرف مقابل و تمرکز می شود. از آنجایی که Bisq یک نرم‌افزار است، نه یک وب‌سایت که توسط نهاد دیگری اداره و میزبانی می‌شود، از اخلاق واقعی رمزنگاری و تمرکززدایی صحبت می‌کند که در آن کاربر کنترل کامل را در دست دارد و نیازی به اعتماد یا تکیه به شخص ثالثی ندارد.

با DEX مانند یونی سواپ یا یکی از ده‌ها شبیه‌سازی یونی سواپ، وب‌سایت در معرض خطر سانسور است زیرا آنها به صورت آنلاین میزبانی می‌شوند و ما قبلاً دیده‌ایم که تیم یونی سواپ زیر نظر نظارت‌کنندگان قرار گرفته و با بررسی‌های تحقیقاتی مواجه شده است.

با بیسک، از آنجایی که به سادگی نرم‌افزاری است که روی رایانه‌های ما دانلود می‌شود، و هیچ شرکتی کنترل پروتکل را ندارد، کاربران می‌توانند از Bisq برای تجارت در یک شبکه همتا به همتا خالص برای مبادله بیت‌کوین و سایر ارزهای دیجیتال با فیات استفاده کنند. محیط غیر متمرکز و خصوصی

صرافی Bisq کاملاً منبع باز است که وقتی از خود بپرسید “آیا بیسک ایمن است؟” یک چراغ سبز بزرگ است؟ از آنجایی که هر کسی می‌تواند وارد شود و کد را برای خود تأیید کند، و این واقعیت که برای مدت طولانی وجود داشته است و کد آنها بارها توسط کاربران از سراسر جهان تأیید شده است، معامله‌گران در این صرافی می‌توانند خیالشان راحت باشد که بدانند هیچ کدی وجود ندارد. بندهای پشتی یا کدهای مخرب در نرم افزار.

Bisq که در سال 2014 توسط مانفرد کارر، علاقه‌مند به رمزنگاری مشهور تأسیس شد، برای رفع نیاز به تراکنش‌های پولی شخص ثالث طراحی شده بود و اکنون نزدیک به یک دهه است که یک DEX بسیار محبوب باقی مانده است. این واقعیت که این پلتفرم فعال باقی مانده است و “فروخته” نشده است یا از ماموریت اصلی خود برای زنده نگه داشتن چشم انداز ساتوشی منحرف نشده است، گواهی واقعی بر این است که بیسک چه پلتفرمی فوق العاده برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال است.

ویژگی های کلیدی صرافی Bisq (بیسک)

همانطور که گفته شد، صرافی Bisq کاملاً متفاوت از سایر صرافی های غیرمتمرکز موجود است. از آنجایی که میزبان وب نیست و کاربر همچنان کنترل را در دست دارد، این DEX جامعه محور نمونه درخشانی از DeFi در واقعی ترین شکل آن است.

به قول خود بیسک که آن را به طرز درخشانی خلاصه می کند:

«تفاوت بین Bisq و سایر صرافی‌های به اصطلاح غیرمتمرکز به اندازه تفاوت بین مالکیت خانه خود و اجاره دیگران است – در مورد اول، شما کنترل کامل بر ملک دارید و در دومی، همیشه تابع هستید. به خواسته ها و خواسته های صاحبخانه.»

کاربران این صرافی را دوست دارند زیرا می‌دانند که همیشه مالک و کنترل هستند، نه فقط رمزنگاری خود، بلکه بر داده‌هایشان. هیچ جمع آوری یا فروش داده های کاربر وجود ندارد!

چه چیزهایی این صرافی را متغیر میکند:

 • صرافی Bisq هیچ بیت کوین یا سایر دارایی های رمزنگاری را در اختیار ندارد. تمام بیت کوین مورد استفاده برای معاملات در 2 از 2 آدرس چند امضایی نگهداری می شود که فقط توسط خود همتایان معامله کنترل می شود. در واقع هیچ کنترل یا دسترسی به وجوه کاربر ندارد.
 • بیسک هیچ ارز ملی ندارد. پول ملی با استفاده از خدمات بانکداری و پرداخت سنتی به طور مستقیم از یک معامله گر به معامله گر دیگر منتقل می شود.
 • همه داده‌ها از طریق شبکه امن همتا به همتا که بر روی شبکه Tor و بدون سرور مرکزی ساخته شده است، منتقل می‌شوند. این بدان معناست که هیچ هانی پات داده ای وجود ندارد و هک در مقیاس بزرگ پایگاه های اطلاعاتی مشتری غیرممکن است.
 • از آنجایی که KYC و بیسک از TOR استفاده نمی‌کنند، شرکت و سرورها هیچ اطلاعاتی در مورد معامله‌گرانی که از شبکه استفاده می‌کنند نمی‌دانند و هیچ داده‌ای در مورد اینکه چه کسی با چه کسی معامله می‌کند ذخیره نمی‌شود.
 • Bisq یک شرکت نیست، فقط یک کد نرم افزاری است. این یک پروژه منبع باز است که به عنوان یک سازمان مستقل غیرمتمرکز (DAO) بر روی بیت کوین ساخته شده است.

همچنین یک برنامه موبایل برای IOS و Android وجود دارد، اما فقط می‌توان از آن برای دریافت اعلان‌ها و نظارت بر معاملات استفاده کرد، این برنامه نمی‌تواند برای تجارت، خرید یا فروش فعال استفاده شود.

Bisq DAO

به لطف Bisq DAO، این شبکه از کاربران توسط یک سازمان غیرمتمرکز مستقل و مقاوم در برابر سانسور اداره می شود که بر پایه بیت کوین ساخته شده است.

DAOها یک مفهوم انقلابی هستند و به نظر من منصفانه ترین و دموکراتیک ترین سیستمی هستند که تا کنون توسط بشریت ایجاد شده است. همانطور که فناوری بلاک چین و قراردادهای هوشمند پیشرفته و خودکار شده اند، گاهی اوقات نیاز به نوعی تصمیم گیری وجود دارد که باید توسط افراد انجام شود.

به جای اینکه تمام قدرت در دست چند نفر در بالا باشد، که تقریباً همیشه منجر به فساد و طمع می‌شود، DAOها اغلب توسط گروهی از کاربران در پلتفرم و اعضای جامعه که برای انجام آنچه درست است، هدایت و کنترل می‌شوند. برای پلتفرم و جامعه

به قول خود تیم، در اینجا “چرا” پشت Bisq DAO آمده است:

Bisq DAO اجازه می دهد تا تصمیم گیری به صورت غیرمتمرکز و بدون نیاز به ساختارهای سازمانی سنتی که دارای محدودیت های قانونی و صلاحیتی، همراه با نقاط منفرد خطر شکست هستند، انجام شود.

این قابلیت از سال 2019 در شبکه بیت کوین اجرا می شود و هیچ خطر یا اختلال عمده ای در اداره پلتفرم نداشته است.

از طریق توکن BSQ، همچنین Bisq DAO انتقال ارزش را از معامله‌گران به مشارکت‌کنندگان بدون نیاز به حساب‌های بانکی مرکزی یا آدرس‌های کیف پول امکان‌پذیر می‌سازد. این امکان توزیع کارمزدهای معاملاتی بین مشارکت کنندگان پروژه را بدون نیاز به بانک ها، شرکت ها یا سایر اشخاص حقوقی با حفظ حاکمیت Bisq فراهم می کند.

بیسک از BSQ، یک سکه رنگی مبتنی بر بیت کوین برای توزیع درآمد حاصل از کارمزد معاملات بین مشارکت کنندگان استفاده می کند. مشارکت‌کنندگان برای کارشان BSQ جدید صادر می‌کنند و وقتی معامله‌گران از آن برای پرداخت هزینه‌های معاملاتی استفاده می‌کنند، BSQ سوزانده می‌شود. سهامداران صرافی در مورد هر درخواست صدور BSQ رای می دهند بنابراین هیچ نهاد مرکزی که BSQ را جمع آوری یا ایجاد کند وجود ندارد.

از آنجایی که هیچ مدیر عامل، هیئت مدیره یا تیم رهبری وجود ندارد، این سهامداران، معامله‌گران و مشارکت‌کنندگان این صرافی هستند که مالک Bisq هستند و تصمیمات مربوط به پلتفرم را می‌گیرند. از طریق اجماع اجتماعی از طریق رای گیری، استراتژی و موقعیت آینده مشخص می شود.

چگونه معامله گران می توانند بیسک را پایدار کنند؟

معامله گران با معامله بیت کوین برای سایر دارایی های رمزنگاری شده یا فیات با استفاده از Bisq، نقش کلیدی در پایداری و قابلیت استفاده پروژه دارند. معامله گران می توانند با خرید BSQ از مشارکت کنندگان به اکوسیستم و توسعه سوخت کمک کنند. این به تثبیت Bisq به عنوان بهترین مکان مقاوم در برابر سانسور برای خرید و فروش بیت‌کوین و دارایی‌های کریپتو کمک می‌کند.

با برگزاری BSQ، معامله‌گران می‌توانند در صورت انتخاب هزینه‌های معاملاتی در BSQ از تخفیف‌های معاملاتی بهره‌مند شوند که منجر به یک چارچوب سودمند متقابل برای معامله‌گران، مشارکت‌کنندگان و اکوسیستم بیسک می‌شود.

مشارکت کنندگان چگونه می توانند سود ببرند؟

مشارکت‌کنندگان می‌توانند کارهایی مانند رأی دادن به درخواست‌های غرامت، کار بر روی پیشرفت‌های پروتکل و همکاری با سایر برنامه‌نویس‌ها به نفع جامعه انجام دهند. با مشارکت مثبت، مشارکت‌کنندگان BSQ کسب می‌کنند، که می‌توانند آن را به معامله‌گران برای BTC بفروشند و یک حلقه بازخورد مثبت دیگر ایجاد کنند.

اگر می خواهید بیشتر بیاموزید یا با Bisq DAO درگیر شوید، می توانید تمام اطلاعات اضافی را در bisq.network/dao مطالعه کنین.

هزینه های صرافی Bisq

تمام کارمزدهای معاملاتی برای تامین مالی Bisq DAO پرداخت می شود و کارمزدها را می توان به صورت BTC یا توکن BSQ پرداخت کرد که تا 50٪ تخفیف برای معامله گران فراهم می کند.

نرخ کارمزد معاملاتی ترکیبی BTC در واقع 1٪ است، به 0.12٪ توسط سازندگان و 0.88٪ توسط گیرندگان تقسیم می شود. حداقل هزینه برای جلوگیری از گرد و غبار 0.00005 BTC است

برای BSQ، نرخ کارمزد 0.5% در نظر گرفته شده است که توسط سازندگان به 0.06% و توسط گیرندگان به 0.44% با حداقل 0.03 BSQ تقسیم می شود.

در اینجا جدولی وجود دارد که کارمزد معاملاتی هر 1 بیت کوین را نشان می دهد:

هرگونه برداشت بیت کوین از پلتفرم مشمول هزینه های استاندارد شبکه خواهد بود.

صرافی Bisq و KYC و تأیید حساب

Bisq به تأیید KYC یا شناسه صفر نیاز دارد. برخی از روش‌های پرداخت که توسط بانک یا ارائه‌دهنده پرداخت تعیین می‌شود ممکن است به KYC یا آدرس ایمیل نیاز داشته باشند

امنیت

صرافی Bisq برای به حداکثر رساندن ایمنی معامله گران از نظر اطلاعاتی و عملکردی طراحی شده است. هیچ اطلاعات معامله گر به هیچ وجه جمع آوری، ذخیره یا استفاده نمی شود و هیچ سرور متمرکزی وجود ندارد که تاریخچه یا اطلاعات معاملات در آن ذخیره شود. این امر هویت کاربر را در برابر هکرها، نقض داده ها ایمن نگه می دارد و امکان ناشناس ماندن را فراهم می کند.

Bisq همچنین هیچ وجهی را نگهداری یا مدیریت نمی کند، زیرا یک شرکت نیست، فقط نرم افزاری است که دو طرف را به منظور انجام تراکنش ها به هم متصل می کند، هیچ نقطه مرکزی خطر شکست یا هیچ خطری وجود ندارد که شرکت با وجوه کاربر از بین برود.

به لطف پروتکل بسیار امنی که از طریق یک شبکه TOR رمزگذاری شده ارتباط برقرار می کند و بدون اتکا به وب سایت میزبان شخص ثالث، تجارت در Bisq فوق العاده ایمن و امن است، تا زمانی که رایانه کاربر عاری از ویروس ها و بدافزارهایی باشد که می توانند کلیدهای خصوصی کیف پول را فاش کنند.

از آنجایی که هر معامله به سپرده امنیتی بیت کوین قابل بازپرداخت نیاز دارد، خطر کلاهبرداری ذاتی در معاملات P2P نیز به حداقل می رسد زیرا وجوه باید در یک کیف پول سپرده گذاشته شود تا بازیگران بد و هر کسی که قصد سوء قصد دارد منصرف شود.

درست مانند هر راه حل رمزنگاری خودسرانه، مسئولیت امنیت در نهایت بر عهده کاربر است. چیزهایی مانند گذرواژه‌های قوی، و رایانه‌ای بدون ویروس/بدافزار در تضمین ایمنی و امنیت وجوه رمزنگاری مهم هستند .

Bisq نزدیک به یک دهه است که تنها با یک مشکل امنیتی قابل توجه کار می کند که قابل ذکر است. در سال 2021، یک وصله امنیتی ناقص وجود داشت که منجر به آن شد که یک هکر با 250 هزار وجوه از 7 کاربر، پول خود را به دست آورد. بیسک وصله را تعمیر کرد و به قربانیان غرامت پرداخت کرد.

ارزهای دیجیتال پشتیبانی شده در بیسک

Bisq از 20 دارایی رمزنگاری موجود برای خرید از جمله بیت کوین، دوج کوی، اتریوم، استیبل کوین، مونرو و غیره، همراه با بیش از 20 ارز فیات از جمله USD، EUR، GBP، AUD، CAD، بات تایلند، راند آفریقای جنوبی، پزو مکزیک، هند پشتیبانی می کند. روپیه و بسیاری دیگر.

بدون محدودیت مکان، بیسک واقعاً یک صرافی جهانی است و از پرداخت‌های فیات از کشورهای توسعه‌یافته و در حال توسعه پشتیبانی می‌کند، همراه با بسیاری از کشورهایی که به نظر می‌رسد بیشترین نیاز را به بیت‌کوین دارند، زیرا از سطوح فزاینده تورم رنج می‌برند .

می توانید لیست کاملی از دارایی های پشتیبانی شده را در صفحه Bisq Markets پیدا کنید.

طراحی و قابلیت استفاده بستر صرافی Bisq

برخلاف DEX های میزبان وب مانند یونی سواپ ، پنکیک سواپ ، ساندی‌سواپ ، یا تعداد زیادی از DEX های موجود، Bisq نرم افزار قابل دانلودی است که می تواند برای Windows، Mac، Debian/Ubuntu، Red Hat، Linux یا Qubes دانلود شود.

برای استفاده از Bisq، باید یک کیف پول بیت کوین با مقداری وجوه بیت کوین در حال حاضر داشته باشید، حدود 0.002-0.01 BTC کافی است. هر بارگیری بیسک دارای گزینه ای برای ایجاد یک کیف پول BTC جدید برای ادغام با صرافی است، یا می توانید کیف پول موجود را وارد کنید.

دلیل اینکه شما باید قبل از معامله بیت کوین را نگه دارید این است که هر معامله گر باید یک سپرده بیت کوین را در یک سپرده چند امضایی قفل کند تا زمانی که معامله کامل شود، این کار با کیف پول بیت کوین متصل انجام می شود و یک عنصر اعتماد بین هر دو طرف معامله ایجاد می کند.

نیاز به نگه داشتن مقداری بیت کوین در امان از مسائل مربوط به تقلب و مسائل مربوط به بازپرداخت وجه جلوگیری می کند. BTC همچنین باید برای پوشش هزینه های شبکه و معاملات نیز نگهداری شود.

نکته حرفه ای : اگر قصد استفاده از Bisq را دارید، احتمالاً به این دلیل است که به حفظ حریم خصوصی و ناشناس بودن علاقه دارید و خواندن اینکه قبل از خرید بیت کوین باید ابتدا بیت کوین را نگه دارید، کمی شبیه مشکل مرغ و تخم مرغ است. به احتمال زیاد نمی خواهید بیت کوین را از یک صرافی متمرکز برای تامین مالی کیف پول DEX خود خریداری کنید زیرا این هدف را شکست می دهد. نترسید، زیرا در اینجا چند نکته برای تامین هزینه کیف پول Bisq به صورت ناشناس آورده شده است:

 • از اتاق ماتریکس Bisq برای دریافت اولین بیت کوین ساتوشی خود استفاده کنید. این سایت چت یک بازار غیررسمی برای معاملات کوچک بیت کوین است که به منظور کمک به معامله گران برای خرید ایمن و مطمئن بیت کوین مورد نیاز برای انجام اولین معامله خود در صرافی طراحی شده است.
 • مقداری بیت کوین از شخصی که به آن اعتماد دارید بخرید و آنها می توانند مقدار کمی را به آدرس کیف پول بیسک شما ارسال کنند.
 • دستگاه های خودپرداز بیت کوین اغلب به شما امکان می دهند پول نقد سپرده گذاری کنید و مقداری بیت کوین را بدون نیاز به شناسه یا KYC دریافت کنید.
 • از یک سایت پرداخت همتا به همتا مانند LocalBitcoins برای خرید اولین بیت کوین خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که LocalBitcoins در همه حوزه های قضایی قانونی نیست، حتما قوانین محلی خود را بررسی کنید.
 • در جلسات بیت کوین شرکت کنید و از بازارهایی مانند فیس بوک یا کریگزلیست استفاده کنید تا ببینید آیا می توانید فردی را پیدا کنید که به دنبال تعویض بیت کوین با پول نقد است یا خیر. فقط در اینجا بسیار مراقب باشید تا خود را کلاهبرداری نکنید.

سپس هنگامی که کمی بیت کوین در کیف پول صرافی Bisq خود دارید، آماده شروع خرید، فروش و تجارت هستید.

استفاده از صرافی به چند مرحله بیشتر از DEX استاندارد میزبانی وب نیاز دارد. هنگامی که نرم افزار بر روی رایانه شما نصب شد، باید از کلیدهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و عبارت seed را یادداشت کنید، همانطور که با هر کیف پول رمزنگاری خودسرپرستی انجام می دهید . پس از دانلود نرم افزار سه مرحله بسیار مهم وجود دارد:

 1. رمز عبور کیف پول را تنظیم کنید – این یک صرافی است که با کیف پول بیت کوین داخلی همراه است تا به طور یکپارچه با صرافی ادغام شود، بنابراین برای جلوگیری از دسترسی غیرمجاز باید رمز کیف پول تنظیم کنید.
 2. عبارت seed را یادداشت کنید – مانند هر کیف پول ارزهای دیجیتال، مهمترین قدمی که می توانید بردارید نوشتن عبارت seed است. ما عبارات اولیه و ایمنی کیف پول را در مقاله چگونه امنیت رمزنگاری خود را حفظ کنیم، پوشش می دهیم .
 3. پشتیبان گیری از دایرکتوری داده – این یک نسخه پشتیبان از داده ها ایجاد می کند و در صورت نیاز به بازیابی در آینده، آن را در رایانه شما ذخیره می کند.

این گزینه ها را می توانید با رفتن به برگه Account در بالا پیدا کنید.

از آنجا گزینه های مختلف حساب و کیف پول را مشاهده خواهید کرد:

برای پشتیبان‌گیری از فهرست داده‌ها، باید برگه «Backup» را انتخاب کنید، دایرکتوری را باز کنید، سپس پوشه والد Bisq را در جایی امن در رایانه خود کپی کنید.

برای معامله بیت کوین در Bisq، باید راهی برای ارسال یا دریافت وجوه دیگر ایجاد کنید. بیسک بخش بیت کوین را مدیریت می کند، جنبه فیات باید از طریق خدمات پرداخت مانند بانک ها، حواله ها، پول نقد یا کیف پول های آلت کوین انجام شود.

در اینجا به رایج ترین روش های پرداخت فیات برای یورو و دلار نگاهی می اندازیم:

هنگام استفاده از این پلتفرم، تب بازار به شکلی است که کاربران می توانند به نمودار عمق دسترسی داشته باشند، قیمت بیت کوین و تعداد خریداران در مقابل فروشندگان را مشاهده کنند:

همچنین می‌توانید فهرستی از کاربرانی که در پلتفرم به دنبال خرید هستند و کسانی که به دنبال فروش هستند را مشاهده کنید.

هنگامی که به دنبال معامله هستید، ارائه یک پیشنهاد اغلب می تواند قیمت بهتری برای شما به ارمغان بیاورد و کنترل بیشتری را برای شما فراهم کند زیرا می توانید روش پرداخت و درصد سپرده را تعیین کنید، اگرچه صرف پیشنهادی که قبلاً تبلیغ شده است ممکن است راحت تر باشد.

در برگه «Details»، کاربران می‌توانند خلاصه کل فعالیت‌های معاملاتی را که در شبکه Bisq در زمان واقعی انجام می‌شود، مشاهده کنند، همه پیشنهادات افرادی که به دنبال خرید یا فروش ارز دیجیتال هستند و تعداد پیشنهادات برای هر فیات یا فیات مختلف را نشان می‌دهد. دارایی کریپتو:

هنگامی که آماده خرید یا فروش بیت کوین هستید، دو تب را با عنوان مناسب در بالای رابط مشاهده خواهید کرد:

این جایی است که احتمالاً بیشترین زمان را در پلتفرم سپری خواهید کرد. در اینجا شما این امکان را دارید که پیشنهادات جدیدی برای خرید یا فروش BTC بگیرید یا ایجاد کنید.

هنگام ایجاد یک پیشنهاد یا ارائه یک پیشنهاد سودمندتر از دریافت یک پیشنهاد در Bisq خواهد بود، زیرا هزینه های میکر 80٪ کمتر از هزینه های گیرنده است، به علاوه شما می توانید پارامترهای معامله مانند قیمت، روش پرداخت، درصد سپرده امنیتی و غیره را تعیین کنید.

از برگه خرید یا فروش بیت کوین، یک دکمه سبز رنگ بزرگ برای ایجاد یک پیشنهاد جدید خواهید دید:

از آنجا می‌توانید حساب معاملاتی را که می‌خواهید به آن واریز کنید یا از آن برداشت کنید، ارز، مبالغ و گزینه‌های سپرده امنیتی را در Bisq انتخاب کنید:

آن وقت می توانید بنشینید و منتظر بمانید تا کسی پیشنهاد شما را بپذیرد.

هنگامی که پیشنهاد خرید بیت کوین را قبول کردید و روش پرداخت خود را تأیید کردید، به صفحه تأیید منتقل می شوید که شناسه تراکنش را به شما می دهد.

پس از دریافت تاییدیه سفارش پذیرفته شده خود، اعلانی دریافت خواهید کرد که توجه شما را می طلبد.

این دستورالعمل‌های بیشتری را که برای تکمیل معامله نیاز دارید، در اختیار شما قرار می‌دهد، مثلاً اگر فروشنده تصمیم بگیرد از یک سؤال امنیتی استفاده کند یا اگر برای تکمیل روش‌های پرداخت خاصی نیاز به آدرس ایمیل باشد.

برگه پورتفولیو نسبتاً ساده است، این قسمت پیشنهادات باز، معاملات باز و تاریخچه معاملات شما را نشان می دهد.

در اینجا یک نمودار عالی از Bisq آمده است که جریان سطح بالای فرآیند معاملاتی را نشان می دهد تا آنچه را که در بالا به آن پرداختیم خلاصه شود:

پس از سال‌ها استفاده از صرافی‌های متمرکز و DEX‌های میزبان وب، در ابتدا متوجه شدم که پلتفرم Bisq کمی یک منحنی یادگیری است، همانطور که معمولاً هر زمان که یک محصول جدید را امتحان می‌کنید، اما زمانی که به آن عادت کردم و از آن استفاده کردم. چند مسیر انحرافی در اطراف راهنمای شروع، پلت فرم به سرعت به سمت جلو و آسان برای استفاده تبدیل شد.

نمی‌دانم که آیا Bisq را الزاماً «مبتدی پسند» می‌دانم زیرا با تمام پیچیدگی‌های DeFi و خود سرپرستی همراه است یا خیر، اما وقتی با این پلتفرم آشنا شدید و روش‌های پرداخت خود را اضافه کردید و معامله را با موفقیت انجام دادید. یا دو، من متوجه شدم که رابط کاربری بسیار ساده و کاربر پسند است. این یک روش بدون زواید برای تجارت بدون زنگ و سوت فانتزی است، فقط یک شبکه تجاری همتا به همتا که به خوبی کار می کند که عالی کار می کند.

من از طرفداران پر و پا قرص Bisq هستم و پس از انجام بررسی عمیق برای این بررسی، قصد دارم از این پلتفرم در آینده بیشتر استفاده کنم، زیرا واقعاً راهی فوق العاده برای ناشناس ماندن در هنگام خرید و فروش دارایی های رمزنگاری شده است. متأسفانه، از زمان سرکوب بزرگ KYC در صرافی‌های متمرکز، شرط می‌بندید که اگر از یکی از صرافی‌های اصلی استفاده کنید، دولت دقیقاً می‌داند چه مقدار ارز دیجیتال نگه دارید.

من هرگز از مخفی کردن چیزی از دولت یا انجام کار غیرقانونی چشم پوشی نمی کنم، اما وقتی صحبت از آزادی واقعی مالی، حریم خصوصی مالی و حاکمیت شخصی به میان می آید، هیچ کس، حتی عمو سام، نیازی به دانستن تعداد ساتوشی های شما ندارد. اگر از دنبال کنندگان ساتوشی هستید و به بیت کوین برای هدفی که در نظر گرفته شده است علاقه مند هستید، این عکس برداری از صفحه از سایت Bisq به زیبایی آن را خلاصه می کند:

آخرین چیزی که در مورد قابلیت استفاده و طراحی می گویم این است که نه تنها این نرم افزار به طور یکپارچه همانطور که در نظر گرفته شده است کار می کند، بلکه یک بخش راهنمای فوق العاده نیز دارد که آموزش های گام به گام، فیلم های مفید و هر آنچه را که شما نیاز دارید ارائه می کند. استفاده از Bisq را مانند یک حرفه ای شروع کنید.

موارد استفاده توکن BSQ

توکن BSQ یک سکه رنگی در بلاک چین بیت کوین است. یک توکن BSQ 100 ساتوشی تعریف شده است. در خارج از اکوسیستم Bisq، یک توکن BSQ مانند نگه داشتن چند ساتوشی به نظر می رسد، اما در پلت فرم بیسک، توکن ها دارای ویژگی های زیر هستند:

 • Sats ارزش بازار توکن BSQ را می گیرد
 • به صاحب ساتوشی ها این قدرت داده می شود که در عملکردهای حاکمیتی صرافی شرکت کند

BSQ فقط برای خرید در پلتفرم Bisq در دسترس است و فقط توسط نرم افزار صرافی شناسایی می شود. توجه داشته باشید که BSQ نباید به آدرس کیف پول بیت کوین ارسال شود، فقط باید از آدرس کیف پول Bisq که هنگام دانلود با پلتفرم موجود است استفاده شود.

با حفظ حالت غیرمتمرکز واقعی، BSQ مشابه بیت کوین “منصفانه راه اندازی شد”. هرگز یک ICO وجود نداشت و هیچ BSQ برای افزایش سرمایه فروخته نمی شد، به این معنی که مقامات توجیه بسیار کمی برای برچسب گذاری آن به عنوان یک امنیت خواهند داشت و باید از نظارت نظارتی در امان باشد.

پشتیبانی مشتری در Bisq

صرافی Bisq به معنای سنتی «پشتیبانی مشتری» ندارد. از آنجایی که هیچ کارمند و شرکتی وجود ندارد، تمام درخواست های پشتیبانی توسط جامعه رسیدگی می شود.

جامعه بیسک وفادار، فداکار و خوشحال است که به هر کاربر نیازمند Bisq کمک می کند. کانال‌ها و راه‌های متعددی برای دریافت پشتیبانی وجود دارد، روش‌هایی که به نظرم مفیدترین آنها پرسش‌های متداول است.

پرسش‌های متداول و ویکی به‌طور باورنکردنی به‌خوبی طراحی شده‌اند و حاوی مقالات مفید متعدد، راهنماها و راهنماهایی هستند که می‌توانند اکثر مسائل را حل کنند و به اکثر سؤالات پاسخ دهند.

در صورت نیاز به پشتیبانی، پلتفرم های زیر برای دسترسی اعضای انجمن در دسترس است:

 • ماتریس
 • تلگرام
 • مشکلات GitHub
 • انجمن
 • Reddit
 • مدیاشن

برای این بررسی، من به چت ماتریکس، تلگرام، انجمن و Reddit صرافی Bisq دسترسی پیدا کردم تا کیفیت پشتیبانی و پاسخگویی را خودم بررسی کنم. چت Reddit، Telegram و Matrix با جامعه ای با اندازه مناسب بین 2k-7k در پلتفرم های مختلف کاملاً فعال بودند.

اگرچه تعداد اعضای انجمن به اندازه‌ای که انتظار داشتم برای پلتفرمی که از سال 2014 وجود داشت زیاد نبود، اعضای این پلتفرم‌های اجتماعی با بحث‌های فراوانی در جامعه فعال هستند. به نظر می رسد که سوالات اعضای انجمن اغلب در عرض چند دقیقه پاسخ داده می شود و پشتیبانی دوستانه و مفید است.

مزایای برتر صرافی بیسک

با توجه به همه چیزهایی که من کشف کرده ام و تجربه خودم پس از استفاده از Bisq، این پلتفرم واقعاً یک راه فوق العاده برای خرید و فروش بیت کوین با فیات و مبادله بیت کوین با آلت کوین های دیگر است.

این واقعیت که همه چیز به صورت ایمن، خصوصی و به شیوه ای غیرمتمرکز و غیرقابل اعتماد انجام می شود بسیار عالی است زیرا از اخلاق واقعی ارزهای دیجیتال صحبت می کند و دلیل اینکه بسیاری از ما در وهله اول وارد رمزنگاری شده ایم را تایید می کند. همه چیز در مورد کنترل امور مالی خود، عدم نیاز به اتکا به شخص ثالث، و تبدیل شدن به یک حاکمیت مالی است. صرافی Bisq این امکان را به روشی می دهد که از هر پلتفرمی که من با آن برخورد کرده ام مؤثرتر است.

سخن پایانی

صرافی Bisq برای زنده نگه داشتن روح و اخلاق واقعی بیت کوین و ارزهای دیجیتال تاسیس شد و این ماموریت را به طرز باورنکردنی به خوبی انجام می دهد.

بیسک با ارائه مکانی بسیار ایمن، امن و غیرمتمرکز برای تجارت P2P، راهی محکم برای خرید و فروش بیت کوین و تجارت برای سایر دارایی های رمزنگاری شده است.

در حالی که این پلتفرم در ابتدا کمی غریبه و ناآشنا است، پس از راه‌اندازی و راه‌اندازی، مکانی فوق‌العاده کاربرپسند و عالی برای انجام تراکنش‌های ارزهای دیجیتال به‌صورت خصوصی و ناشناس است، واضح است که چرا چنین بوده است. پلتفرم محبوب برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از سال 2014.

Bisq برای هر کسی که به حریم خصوصی مالی علاقه دارد و به دنبال یک پلت فرم بدون KYC مقاوم در برابر سانسور برای تجارت همتا به همتا است، ایده آل است. به دلیل فقدان عملکرد نمودار و انواع سفارشات پیشرفته، همراه با زمان‌های تأیید کند ذاتی که با تراکنش‌های بیت‌کوین همراه است، بیسک برای معامله‌گران فعال روزانه یا کاربران مکرر تحلیل تکنیکال برای انجام معاملات مناسب نیست.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا