صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی غیره متمرکز وان اینچ (1inch) ؛ بررسی و آموزش کامل

آموزش گام به گام صرافی 1inch

با توجه به انعطاف پذیر بودن منابع مالی غیرمتمرکز در سال گذشته ، جای تعجب نیست که تعداد زیادی DEX و استخر نقدینگی در حال کار و ظهور هستند.

پیگیری همه آنها و بهترین شرایط معامله گری می تواند یک کابوس واقعی باشد. و اینجاست که صرافی وان اینچ بسیار جالب است.

صرافی 1inch خود را “Leading DEX Aggregator” می نامد. این صرافی همچنین دارای استخرهای نقدینگی است و کاربران می توانند توکن 1INCH را بر روی سیستم عامل سرمایه گذاری کنند.

وان اینچ ، مانند بسیاری دیگر از پروژه های مبتنی بر اتریوم ، از یک کنفرانس توسعه ETH ظهور کرد. این بار در سال 2015 در هکاتون ETHGlobal بود. توسط Sergej Kunz ، که هنوز مدیر عامل شرکت 1inch است ، و آنتون بوکوف ، CTO آن تاسیس شده است.

در آگوست سال 2020 آنها یک دور Seed از صرافی Binance با حدود 2.8 میلیون دلار را به پایان رساندند. سپس ، در اوایل دسامبر سال 2020 ، آنها موفق به بستن دور بودجه 12 میلیون دلاری بسیار بزرگتری شدند که توسط پانتره پانترا هدایت می شد.

در ابتدا بنیانگذاران صرافی وان اینچ یک درگاه جداگانه برای تولید محصول ایجاد کردند که Mooniswap نامیده می شد. در اصل یک کلون Uniswap بود. از دسامبر سال 2020 ، با راه اندازی پروتکل نقدینگی 1 اینچی ، این پورتال منسوخ شد. اکنون 1inch با ترکیبی از استخرهای مبادله ای و نقدینگی بیشتر شبیه Uniswap عمل می کند. با این حال این سیستم عامل احتمالاً نرخ های بهتری را ارائه می دهد زیرا نقدینگی را از تعدادی دیگر از مراکز غیرمتمرکز خارج می کند.

در بررسی زیر جزئیات بیشتری در مورد ویژگی های موجود در صرافی 1 اینچ و همچنین توضیح نحوه انجام مبادله یا تأمین نقدینگی استخرها بیان خواهد شد. موارد زیادی برای بررسی وجود دارد ، بنابراین با ما همراه باشید.

صرافی وان اینچ (1inch) چیست؟

صرافی وان اینچ یک مبادله غیرمتمرکز یا همان DEX است. به جای اینکه خود به عنوان صرافی کار کند ، سفارشات را بین بسیاری دیگر از DEX ها و ارائه دهندگان نقدینگی خصوصی تقسیم می کند تا بهترین نرخ ارز ممکن را پیدا کند. در حالت فعلی ، 1inch بیش از دو ده منبع نقدینگی را پشتیبانی می کند.

در صرافی وان اینچ برای اتصال کیف پول web3 و شروع به تبادل نشانه های ERC-20 با بهترین نرخ ممکن یک فرآیند ساده است. اگر این چیزی باشد که برای به دست آوردن بهترین نرخ برای کل سفارش انجام می شود ، این صرافی حتی سفارشات را بین چندین صرافی تقسیم می کند.

همچنین امکان ایجاد سفارشات محدود در 1 اینچ ، کسب درآمد با قرار دادن نشانه های 1INCH و کسب درآمد از طریق تأمین نقدینگی استخرهای نقدینگی 1 اینچ وجود دارد.

جوانب مثبت و منفی

به عنوان یک معرفی کوتاه بر نقاط قوت و ضعف سیستم عامل ، این مزایا و معایب را برای شروع کار در نظر می گیریم:

جوانب مثبت

 • صرافی وان اینچ هیچگونه نقض امنیتی یا حادثه هکری نداشته است.
 • رابط کاربری ایجاد شده است تا بسیار کاربر پسند باشد.
 • صرافی 1INCH هیچ هزینه ای برای معاملات ، سپرده گذاری یا برداشت ندارد.
 • صرافی 1INCH با تجمیع دفترهای سفارش DEX ، نقدینگی بالا و نرخهای عالی را تضمین می کند ، در حالی که تعداد کارمزد معاملات را نیز محدود می کند.
 • نشانه های گاز CHI می توانند هزینه معاملات را حتی بیشتر کاهش دهند.
 • افزودن پروتکل نقدینگی 1 اینچی امکان تولید محصول را فراهم می کند.

جوانب منفی

 • این پلتفرم از استفاده از ارزهای فیات پشتیبانی نمی کند.
 • حتی اگر این پلتفرم کاملاً کاربرپسند است ، مبتدیان می توانند برای درک چگونگی استفاده از صرافی وان اینچ تلاش کنند.
 • ویژگی “Infinity Unlock” در آینده می تواند به طور بالقوه نقطه حمله باشد. گرچه در هزینه و زمان معامله صرفه جویی می شود ، باز کردن قفل هر معامله به طور جداگانه ایمن تر است.

مسیریابی سفارش در وان اینچ

وان اینچ از یک API اختصاصی که نام آن را Pathfinder گذاشته اند استفاده می کند که شامل الگوریتم کشف و مسیریابی است. Pathfinder بهترین مسیرهای ممکن را برای هر مبادله توکن پیشنهادی پیدا می کند ، در صورت لزوم مبادله را در چندین صرافی و حتی در عمق مختلف بازار همان صرافی تقسیم می کند. در نتیجه ، نرخ ارز و / یا هزینه های بنزینی که کاربر دریافت می کند بهتر از آن است که در هر صرافی واحد دریافت می کند.

افزودن Pathfinder قسمت عمده ای از بروزرسانی به نسخه 2 اینچ بود. Pathfinder از “عمق بازار” مختلف به عنوان پل ارتباطی با نشانه های مبدا و مقصد استفاده می کند. بدین ترتیب ، algo از رویکرد پیچیده تری نسبت به تقسیم مبادله در پروتکل های مختلف استفاده می کند. علاوه بر این ، می تواند بخشی از مبادله پروتکل خاصی را بین “عمق بازار” مختلف در همان پروتکل تقسیم کند و همچنین با در نظر گرفتن مصرف گاز ، بهترین نرخ را به کاربر برساند.

هزینه های معامله

یکی از نکات مثبت استفاده از وان اینچ کمبود کامل آن است. هیچ هزینه مبادله ای ، هزینه سپرده گذاری و هزینه برداشت وجود ندارد. تنها هزینه های کاربران فقط به مبادلات غیرمتمرکز مورد استفاده برای تأمین نقدینگی برای معاملات بستگی دارد و 1inch حتی تمام تلاش خود را می کند تا حد ممکن از طریق استفاده از “Uninite Unlock” و CHI Tokens گاز را محدود کند.

به عنوان مثال ، صرافی Uniswap برای سفارشات خود هزینه ثابت 0.3٪ دارد و Balancer بسته به اینکه در کدام استخر وارد می شوید ، هزینه متغیری دریافت می کند. به طور کلی تقریباً هیچ DEX وجود ندارد که معاملات بدون هزینه را انجام دهد.

ارز وان اینچ بومی فقط یک رمز ابزار نیست ، بلکه برای سیستم عامل نیز حکمرانی می کند و هزینه ها و جوایز 1inch اکنون کاملاً به پیشنهادات DAO و رای گیری متکی است. اگر به زبانه “DAO” وب سایت 1inch و سپس پیوند “Governance” به سمت چپ نگاه کنید ، می توانید هزینه مبادله فعلی ، پاداش های حاکمیتی و سایر پارامترها و همچنین شرکت در حاکمیت را با رأی دادن به پیشنهادها مشاهده کنید.

بر خلاف پروتکل های دیگر با DAO ، حداقل نیاز برای نگهداری در وان اینچ وجود ندارد. کاربرانی که به طور کلی علائم 1INCH دارند می توانند رأی دهند و در مورد تغییرات بالقوه پارامترهای پروتکل حرفی برای گفتن دارند.

اگرچه هزینه ای توسط صرافی دریافت نمی شود ، اما هنوز هم می تواند درآمدزایی کند. به عنوان مثال ، بخشی از کارمزد مبادله را که به منابع نقدینگی با آن همکاری می شود ، دریافت می کند. همچنین می تواند از لغزش مثبت سفارشات ، مقداری درآمد کسب کند. این درآمد برای پرداخت مرجع و پرداخت جوایز حکمرانی به استخر می رسد.

یکی از بزرگترین مزایای استفاده از وان اینچ راهی است که می تواند هزینه های بنزین پرداخت شده برای معاملات را کاهش دهد. با افزایش هزینه های معاملات فعلی 20 دلار ، به حداقل رساندن هزینه های بنزین در هر زمان ممکن بسیار مهم است. 1inch این کار را به دو روش انجام می دهد: از طریق “Uninite Unlock” و از طریق نشانه های CHI Gas. بعداً در بررسی با جزئیات بیشتری در مورد هر دو بحث خواهیم کرد.

توکن 1inch

توکن 1INCH بسیار بیشتر از یک رمز سودمند ERC-20 برای مبادله وان اینچ است. این یک نشانه حاکمیت فوری است که برای ارائه حاکمیت به پروتکل تجمع و نقدینگی DEX استفاده می شود.

دارندگان توکن 1INCH ، صرف نظر از مقدار آن ، می توانند از قدرت رای گیری خود برای تصمیم گیری در مورد پارامترهای مختلف پروتکل وان اینچ استفاده کنند. اینها شامل پاداش حاکمیت ، هزینه مبادله برای پروتکل نقدینگی ، هزینه تأثیر قیمت و زمان فروپاشی برای مبادله است. همه این پارامترها در زیر تب DAO وب سایت صرافی 1INCH یافت می شوند. کاربران همچنین می توانند برای رأی دادن به پیشنهادهای فعلی به اینجا بروند.

میزان کل توکن های 1INCH 1.5 میلیارد تعیین شده است که 30٪ از آن به جامعه وان اینچ اختصاص یافته است. تیم 1inch انتخاب کرده است که این توکن های جامعه را از طریق قطره های هوایی توزیع کند و برنامه ریزی شده است که کل عرضه در طی 4 سال توزیع شود.

مقدار توکن باقیمانده برای توسعه استفاده خواهد شد (14.5٪) و به تدریج بین سرمایه گذاران اولیه و اعضای تیم توزیع خواهد شد (55.5٪).

خرید توکن های 1 اینچ

توکن 1INCH از تعداد زیادی صرافی در دسترس هستند ، اما هیچ یک از آنها نماد را با ارز فیات به شما نمی فروشند بنابراین برای خرید اولین توکن های وان اینچ خود ، داشتن برخی از ارزهای رمزنگاری شده دیگر ضروری است. البته این کار را می توانید در Exchange 1inch انجام دهید ، اما یک راه آسان تر ممکن است استفاده از Binance برای خرید 1INCH باشد.

کسانی که حساب Binance ندارند میتوانند این آموزش را مطلاعه و یک حساب برای خود باز کنند.

ایردراپ وان اینچ

یکی از مواردی که باعث ایجاد هیجان و هیاهوی اولیه در اطراف صرافی 1inch شد انتخاب آن برای نشانه گذاری airdrop به عنوان بخشی از راه اندازی توکن بود.

به عنوان بخشی از آن airdrop ، کلیه کیف پول هایی که تا 24 دسامبر سال 2020 در نیمه شب (UTC) با اینچ در ارتباط بودند ، تا زمانی که یکی از شرایط زیر را داشته باشند ، نشانه های وان اینچ دریافت می کنند:

 1. حداقل یک معامله قبل از 15 سپتامبر سال 2020.
 2. حداقل 4 معامله در کل.
 3. درمقابل حداقل 20 دلار معامله می شود.

در نتیجه 90 میلیون نشانه در روز کریسمس 2020 مورد استفاده قرار گرفت. اندکی بعد در 12 فوریه 2021 دومین پیام هوایی 6 میلیون تومانی برای کاربران Uniswap ساخته شد. ترفند بازاریابی به کاربران Uniswap که دارای معیارهای زیر هستند ، نشانه هایی را تحویل می دهد:

 • حداقل 20 روز با Uniswap معامله می شود.
 • در سال 2021 حداقل 3 معامله انجام داده است.
 • بدون ربات مجاز است.

همچنین برای اعضای جامعه 1 اینچی که در طول اولین پرواز مورد غفلت قرار گرفتند ، یک Airdrop دوم با 9 میلیون نشانه وان اینچ وجود داشت. طرح توزیع اعمال شده برای Mooniswap (اصلاح شده در پروتکل نقدینگی 1 اینچی در دسامبر ، 2020) ، برخی کیف پول ها با رله های معاملاتی و کاربران سفارش محدود ، و همچنین برای برخی از ارائه دهندگان نقدینگی به استخرهای یک اینچی که توکن های مورد نظر خود را دریافت نکردند توزیع اولیه کریسمس.

آیا قطرات هوای بیشتری وجود خواهد داشت؟ چه کسی به طور قطع می داند. برنامه های استخراج نقدینگی در حال انجام است که توزیع رمزهای اضافی را بر اساس تأمین نقدینگی به استخرهای خاص انجام می دهد و ما انتظار داریم که برای مدتی ادامه یابد. برای اطلاع از برنامه های جدید استخراج airdrops و نقدینگی ، وبلاگ صرافی وان اینچ یا سایر کانال های اجتماعی آن را تحت نظر داشته باشید.

1 اینچ در زنجیره هوشمند Binance

در تاریخ 25 فوریه سال 2021 بنیاد وان اینچ توکن 1INCH را در زنجیره هوشمند Binance مستقر کرد و پروتکل تجمع 1 اینچ و پروتکل نقدینگی 1 اینچ را در دسترس کاربران BSC قرار داد.

رمز 1INCH روی Binance Smart Chain برای ارتباطی بین شبکه های Binance و Ethereum استفاده خواهد شد. هنگامی که یک کاربر توکن های 1INCH را به BSC می فرستد ، در Binance Bridge قفل می شود و در نتیجه مقدار مربوط به توکن های وان اینچ در Binance قفل می شود. بنابراین کاربران 1inch به PancakeSwap و سایر مبادلات غیرمتمرکز و پروتکل های وام مبتنی بر BSC دسترسی پیدا می کنند.

در ابتدا 10 میلیون توکن 1INCH در BSC صادر شده است و از آنها به عنوان نقدینگی در Binance Bridge برای معاملات بین Ethereum و Binance Smart Chain استفاده خواهد شد. کاربران می توانند اطلاعات بیشتری در مورد استفاده از 1 اینچ در زنجیره هوشمند Binance را در اینجا دریافت کنند.

استیکینگ کردن توکن 1INCH

در حالی که مهمترین عملکرد توکن وان اینچ ویژگی حاکمیت آن است ، اما همچنین دارای یک ویژگی ذخیره سازی است که به هر دارنده 1INCH اجازه می دهد سکه ها را سهام کند و نشانه های 1INCH بیشتری ایجاد کند. با رفتن به تب DAO در وب سایت و سپس رفتن به بخش Governance ، به راحتی می توان رمزها را ذخیره کرد.

کسانی که توکن های 1INCH خود را استیکینگ میکنند از هزینه مبادله و هزینه تاثیرگذاری پاداش دریافت می کنند. بعلاوه ، کسانی که رمز 1INCH را در اختیار دارند ، حق رأی دادن به هر دو این پارامترها را دارند و همچنین هنگام دارندگان رأی ، پاداش حکمرانی نیز دریافت می کنند.

قرار دادن نوکن های 1INCH کاملاً ساده است. ابتدا لازم است برخی از نشانه های 1INCH را بدست آورید. سپس به صرافی وان اینچ بروید و روی برگه DAO کلیک کنید. پس از ورود به صفحه DAO ، اگر قبلاً در آن نبوده ، به برگه Governance بروید. جعبه نشانه گذاری را در سمت راست بالای صفحه پیدا کنید و روی دکمه اتصال کیف پول کلیک کنید.

پس از اتصال کیف پول ، مقدار 1INCH توکن را که می خواهید سهام آن را وارد کنید وارد کرده و سپس قفل آنها را باز کنید. می توانید از “باز کردن قفل” معمولی استفاده کنید یا می توانید از ویژگی “قفل بی نهایت” استفاده کنید. Infinity Unlock شما را از پرداخت مجدد بنزین برای این معامله نجات می دهد ، اما اگر هرگز مورد بهره برداری قرار گیرد ، می تواند یک خطر امنیتی باشد.

همچنین می توانید روی نماد تنظیمات در گوشه بالا سمت راست جعبه staking کلیک کنید تا هزینه بنزین بین Standard ، Fast و Instant تغییر کند. با باز شدن قفل سهام ، همیشه می توانید با انجام آخرین معامله سهام بیشتری را در اختیار داشته باشید.

توکن Chi Gas

CHI gastoken به عنوان روشی برای صرفه جویی در هزینه های Ethereum برای کاربران صرافی وان اینچ معرفی شد که می تواند بسیار گران شود. کارمزد دریافتی توسط بانک ها را در نقل و انتقالات در نظر بگیرید ، اما با وجود هزینه های دریافتی ، هرچه میزان مراجعه به شبکه بیشتر باشد ، هزینه ها نیز بالاتر می رود. به دلیل محبوبیت برنامه های DeFi ، شبکه اتریوم کاملاً شلوغ شده است و از فوریه 2021 هزینه های گس بیش از 20 دلار برای هر معامله است.

CHI gastoken یک رمز ERC-20 است که برای پرداخت هزینه های معامله در بورس وان اینچ استفاده می شود. مطابق با وان اینچ معاملات در صرافی به دلیل هزینه CHI تا 42٪ ارزان تر است.

قیمت CHI به قیمت اتریوم وابسته است ، بنابراین وقتی قیمت آن زیاد است ، هزینه CHI نیز بالا خواهد بود و بالعکس. CHI در واقع کاملاً شبیه به گاستوکن Ethereum (GST2) است ، اما با برخی پیشرفت ها. خرید (ضرب) Chi در مقایسه با استفاده از گاز توکن 1٪ در مصرف شما صرفه جویی می کند. در حالی که فروش Chi در مقایسه با GST2 ده درصد در شما صرفه جویی می کند.

کیف پول های وان اینچ

از آنجا که 1inch یک تجمع مبادلات غیرمتمرکز و تأمین کننده نقدینگی است ، بنابراین نیازی به ایجاد حساب برای تجارت از طریق آنها نیست. تمام آنچه لازم است این است که کیف پول پشتیبانی شده را به صرافی متصل کنید و آن را با رمزهای پشتیبانی شده ERC-20 تأمین کنید. هیچ وقت هیچ شخص ثالثی بین کیف پول و مبادله شما وجود ندارد.

صرافی وان اینچ از تعدادی کیف پول برای تعویض رمزها پشتیبانی می کند. کیف پول های پشتیبانی شده شامل MetaMask ، TrustWallet ، MEW ، WalletConnect و کیف پول سخت افزاری Ledger هستند.

بسته به علاقه شما ، از صرافی وان اینچ می توان با تعدادی کیف پول تحت وب ، تلفن همراه و سخت افزار استفاده کرد. در زیر نحوه استفاده از صرافی 1inch با کیف پول Metamask را به شما نشان می دهیم.

قدم اول: اتصال کیف پول به صرافی

ابتدا در مرورگر خود به کیف پول متامسک خود وارد شوید. به آدرس 1inch.exchange بروید و بر روی دکمه ”اتصال کیف پول” واقع در گوشه سمت راست بالای صفحه کلیک کنید. شرایط را بپذیرید و روی MetaMask کلیک کنید. اگر وان اینچ هنوز متامسک را شناسایی نکرده است ، ممکن است به عنوان کیف پول Web3 نیز دیده شود. در این صورت می توانید صفحه را Refresh کنید.

قدم دوم : تایید اتصال در متامسک

وقتی روی MetaMask در صرافی وان اینچ کلیک کنید، اعلانی برای تایید روی کیف پول متامسک ظاهر می‌شود..در این مرحله می‌توانید به راحتی آدرس مورد نظر خود را انتخاب کرده و کیف پول خود را از طریق اعلان متامسک به 1inch.exchange متصل کنید.

قدم سوم : مبادله توکن در صرافی وان اینچ

ابتدا توکنی را که می‌خواهید مبادله کنید انتخاب کنید و مقدار توکن را وارد کنید. سپس کوین‌ای را که می‌خواهید با آن مبادله کنید انتخاب کنید. در مثال زیر ، ما اتریوم را با AAVE مبادله می‌کنیم.

برای انجام مبادله ابتدا باید توکن مورد نظر برای مبادله را unlock کنید اگر قبلاً این کار را نکرده‌اید. در مثال زیر ما اتر را قبلا unlock کرده‌ایم پس گزینه‌ای برای unlock وجود ندارد.

فقط بالانسر برای این سفارش استفاده می‌شود زیرا بهترین نرخ را در لحظه ارائه می‌دهد. گاهی اوقات ممکن است سفارش برای دستیابی به بهترین نرخ در چند صرافی غیرمتمرکز تقسیم شود.

با کلیک بر روی لوگو تنظیمات می‌توانید کارمزد گس سفارشی تعیین کنید و همچنین برای پرداخت کارمزدهای پایین تر از توکن Chi که یک Gastoken است، استفاده کنید.اگر نمی‌خواهید معامله شما به دلیل تغییرات قیمت از بین رود، می‌توانید نرخ کمی کارمزد را افزایش دهید. برای اجرای مبادله، بر روی دکمه “swap token” کلیک کنید و معامله را در متامسک تأیید کنید.

نحوه استفاده از infinity unlock در صرافی

شما باید با کلیک کردن روی “unlock” یا “infinity unlock”، به پلتفرم وان اینچ اجازه می‌دهید تا توکنی را که می خواهید معامله کنید، خرج کند. infinity unlock در کارمزدهای گس صرفه‌جویی می‌کند زیرا برای معاملات بعدی آن رمز ارز نیازی به باز کردن دوباره کوین یا توکن نخواهید داشت. از طرف دیگر استفاده از گزینه unlock و صرف مقدار مشخصی کارمزد می‌تواند امن‌تر باشد زیرا اتصال کیف پول شما با قراردادهای هوشمند پروتکل، دائمی نخواهد بود. اما اگر قصد استفاده طولانی مدت از آن را داشته باشید سبب افزایش هزینه‌های شما می‌شود. و توصیه می‌شود که اگر از برنامه‌های جدید و کمتر شناخته شده استفاده می‌کنید حتما از گزینه unlock استفاده کنید.

استخر نقدینگی

استخرهای نقدینگی اصلی برای وان اینچ در پورتال Mooniswap بود که بر اساس مدل Uniswap ساخته شده بود. اخیراً پورتال Mooniswap منسوخ شده است و پروتکل نقدینگی 1 اینچی را تغییر نام داده و به صرافی 1 اینچی منتقل کرده است .

با رفتن به تب DAP در وب سایت تبادل ، و سپس رفتن به برگه استخرها در نوار کناری سمت چپ ، می توانید استخرهای پروتئین نقدینگی 1 اینچی را پیدا کنید. کسانی که ممکن است نقدینگی باقی مانده در Mooniswap داشته باشند ، توانستند این نقدینگی را حذف کرده و به پروتکل نقدینگی 1 اینچی منتقل کنند.

همانطور که می بینید تعدادی استخر با نقدینگی خوب و APY بسیار سخاوتمندانه در دسترس است.

توجه داشته باشید که همه استخرها در وان اینچ گنجانده نشده اند ، بنابراین اگر شما علاقه مند به جمع آوری رمزهای LP خود برای به دست آوردن رمز 1INCH هستید ، باید استخرهای نقدینگی مانند 1INCH-ETH ، 1INCH-USDC و 1INCH-DAI را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن نقدینگی به استخرهای نقدینگی وان اینچ

برای افزودن نقدینگی به استخرهای نقدینگی وان اینچ، ابتدا کیف پول خود را به پلتفرم متصل کرده و روی گزینه “استخرها” در زیر تب DAO کلیک کنید. می‌توانید استخرهای نقدینگی مختلفی را با نرخ سود سالیانه و سایر اطلاعات در بخش “استخرها” مشاهده کنید. روی استخری که می‌خواهید نقدینگی به آن اضافه کنید کلیک کنید و سپس روی دکمه ”تأمین نقدینگی” کلیک کنید.

شما باید مقدار یکسانی از هر توکن داخل استخر را به آن استخر واریز کنید. مقداری که می‌خواهید برای نقدینگی وارد کنید را ثبت کنید تا توکن‌های نقدینگی آن صادر شود. از دکمه “unlock” یا “infinity unlock” استفاده کنید تا قرارداد هوشمند بتواند توکن‌های شما را خرج کند.

سیستم وام‌دهی صرافی 1inch

شما نه تنها می‌توانید با بهترین نرخ‌ها در وان اینچ توکن‌ها را مبادله کنید، بلکه می‌توانید رمز ارزهای خود را نیز قرض دهید یا برای کسب سود ، نقدینگی خود را به استخرهای نقدینگی وارد کنید. روی گزینه”earn” در.صرافی 1inch کلیک کنید تا استخرهای وام‌دهی و نقدینگی را مشاهده کرده و آنها را براساس توکن و پلتفرم فیلتر کنید. شما می‌توانید نرخ بازده روزانه، هفتگی و ماهانه را مشاهده کرده و به استخرهای وام‌دهی مختلف وام مانند Aave ، Compound و Uniswap نقدینگی ارائه دهید. (این کار تنها در ورژن یک پلتفرم امکان پذیر است زیرا در ورژن دو استخرهای نقدینگی خود پروتکل 1inch وجود دارد)

امنیت وان اینچ

همانطور که در مورد هر چیزی وجود دارد ، امنیت مربوط به رمزنگاری کلیدی است و نگرانی عمده برای همه کاربران است.

یکی از راه های ایمن 1inch این است که یک سیستم تجمع DEX غیر حضوری است. این بدان معناست که آنها هرگز سکه یا کلید خصوصی شما را در اختیار ندارند. برخلاف صرافی های متمرکز که برای تجارت شما نیاز به واریز ارزهای رمزپایه خود دارند ، در 1 اینچ سکه های شما همیشه در کیف پول و در اختیار شماست.

یک اشاره دیگر به سمت امنیت در وان اینچ این است که سیستم عامل هرگز از هک و تهدید امنیتی رنج نبرد. و از آنجا که هرگز اطلاعات شخصی ، حتی آدرس ایمیل را در اختیار شما قرار نمی دهیم ، دیگر نیازی به نگرانی در مورد نقض داده ها نیست.

نتیجه گیری

به طور کلی روشن به نظر می رسد که ویژگی ها و ابزارهای ابتکاری ارائه شده توسط صرافی وان اینچ می تواند بیش از مشکلات احتمالی این سیستم عامل باشد. در حقیقت ، ما فکر می کنیم که صرافی 1 اینچ در زمینه مقابله با برخی از مشکلات اکوسیستم در حال ظهور DeFi کار بسیار خوبی انجام داده است.

یکی از راه حل های آنها تأمین نقدینگی بسیار بیشتر از بسیاری از DEX های موجود است. کمبود نقدینگی مشکلی است که به دلیل تکه تکه شدن سیستم عامل های DEX ایجاد می شود ، اما به عنوان یک جمع کننده 1 اینچ بیشتر از این است.

با تقسیم سفارشات در چندین صرافی در صورت لزوم ، وان اینچ لغزش را از بین می برد که می تواند منجر به هزینه های تجاری بسیار بالاتر از حد ضروری شود. همچنین بسیار خوب است که شما قادر به مقایسه نرخ و هزینه های بنزین ارائه شده در چندین صرافی هستید. معامله گران فعال در می یابند که این می تواند باعث صرفه جویی در وقت تلف شده در جستجوی کتابهای سفارش چندین صرافی شود.

سایر ویژگی های قابل توجه موجود در این سیستم عامل تاکنون شامل CHI gastoken ، پروتکل نقدینگی 1 اینچی ، افزودن سفارشات محدود و حرکت به منظور ایجاد پل ارتباطی با زنجیره هوشمند Binance است.

همانطور که گفته شد ، این پلتفرم احتمالاً برای مبتدیان ارزهای رمزپایه مناسب نیست ، اما در عوض چیزی مناسب تر برای کسانی است که نه تنها در ارزهای رمزپایه بلکه با سیستم عامل های DeFi نیز تجربه دارند.

این تیم در تلاش است تا کارها را به ساده ترین شکل ممکن انجام دهد ، و اگر آنها بتوانند بستر مناسب برای تمام سطح تجربه را ایجاد کنند ، ممکن است به راحتی به یک رهبر در اکوسیستم DEX تبدیل شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۳ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا