ارز دیجیتال و کریپتوصرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

پنکیک سواپ (PancakeSwap) چیست؟ پیشرو در زنجیره هوشمند بایننس

آموزش کامل صرافی پنکیک سواپ

ارز دیجیتال پنکیک سواپ (PancakeSwap) یک صرافی غیرمتمرکز نسبتاً جدید (DEX) است که در زنجیره هوشمند Binance (BSC) ایجاد شده است. سازنده بازار خودکار (AMM) چندین روش ابتکاری برای ایجاد جریان درآمد از ارزهای رمزپایه شده خود به کاربران ارائه می دهد. در بررسی زیر ، جزئیات بیشتری در مورد اینکه چه چیزی تبادل PancakeSwap کار می کند و اینکه چگونه ممکن است خودتان بتوانید از آن بهره مند شوید ، توضیح خواهیم داد.

سایت رسمی پنکیک سواپ

پنکیک سواپ چیست؟

پنکیک سواپ در 20 سپتامبر سال 2020 راه اندازی شد و یک DEX در BSC است که از استخرهای نقدینگی غیرمجاز استفاده می کند و به طور کامل توسط الگوریتم ها خودکار عمل می کنند. این استفاده از الگوریتم ها برای اجرای استخرها ، PancakeSwap را به یک تولید کننده خودکار بازار تبدیل می کند.

چرا نام PancakeSwap نامگذاری شده است؟ خوب ، این به سادگی از روند مالی غیرمتمرکز پیروی می کند که از نشانه های غذایی استفاده می کند. ابتدا SushiSwap ، سپس BakerySwap وجود داشت ، و اکنون PancakeSwap وجود دارد. بسیاری از پروژه ها و نشانه های دیگر با موضوع غذا نیز در فضای DeFi وجود دارد.

در مورد PancakeSwap ، آنها از توکن CAKE با نام دلپذیر استفاده می کنند ، که یک توکن BEP-20 در BSC است و از استخرهای SYRUP به همان نام خوشمزه استفاده می کنند. صرافی PancakeSwap از معاملات سریع و هزینه کمتری نسبت به پروژه های DeFi ساخته شده بر روی Ethereum برخوردار است. از آنجا که پلت فرم شماره یک AMM در BSC پنکیک سواپ را می توان در همان لیگ AMM مستقر در ERC-20 مانند SushiSwap و Uniswap در نظر گرفت.

اگر هنوز از AMM استفاده نکرده اید ، مبادلاتی است که به کاربران امکان می دهد دارایی های دیجیتال خود را با مجموعه نقدینگی معامله کنند و بازدهی را جمع کنند. این بیشتر شبیه سهام حامل سود یا اوراق قرضه است تا یک صرافی سنتی که در آن یک کتاب سفارش با خریداران و فروشندگان مطابقت داشته باشد و سود تنها با فروش دارایی های شما بدست آید. در AMM یک کاربر دارایی های دیجیتالی خود را به مجموعه نقدینگی وام می دهد و در ازای آن نشانه نقدینگی دریافت می کند که می تواند برای به دست آوردن دارایی های دیجیتال بیشتر سهام آن را به دست آورد.

در PancakeSwap چه کاری می توانید انجام دهید؟

همانطور که ممکن است بر اساس توضیحات بالا حدس بزنید ، PancakeSwap به کاربران امکان تبادل نشانه های BEP-20 را می دهد. همچنین به آنها این امکان را می دهد تا از ارزهای رمزپایه خود برای تأمین نقدینگی استخرهای مبادله ای استفاده کنند و در نتیجه رمزهای اضافی کسب کنند. همچنین می توان در پنکیک سواپ توکن در اختیار گرفت و از آن روش نشانه های بیشتری کسب کرد.

PancakeSwap همه موارد زیر را امکان پذیر می کند:

 • تجارت توکن های BEP20
 • نقدینگی را در صرافی تأمین کنید و کارمزد کسب کنید
 • برای به دست آوردن رمز CAKE ، نشانه های LP (تأمین کننده نقدینگی) خود را به اشتراک بگذارید
 • کیک استیک برای بدست آوردن کیک بیشتر
 • Stake CAKE برای به دست آوردن نشانه های پروژه های دیگر

مزایای پنکیک سواپ

برخی از مزایای بارز پنکیک سواپ وجود دارد ، و پس از آن مزایای پشت صحنه وجود دارد که چندان شناخته شده نیستند ، اما برای آن اهمیت کمتری ندارند.

بیایید این مزایا را بررسی کنیم:

رمزهای بیشتری کسب کنید

PancakeSwap ، مانند بسیاری از DEX ها ، رمز اصلی خود را دارد که CAKE نام دارد. کاربران می توانند برای بدست آوردن نشانه های CAKE بیشتر یا حتی نشانه های دیگر پروژه های ساخته شده در زنجیره هوشمند Binance مانند DODO ، UST (Terra USD) یا LINA (Linear Finance) ، CAKE را در معرض خطر قرار دهند یا از آن در استخرهای SYRUP پنکیک سواپ استفاده کنند چندتا را نام بردن. در حال حاضر 16 استخر ذکر شده است و تمام وقت بیشتر به آنها اضافه می شود.

هزینه کم و معاملات سریع

یکی از شکایات فزاینده در مورد پروژه های ساخته شده بر روی اتریوم ، هزینه های بالای و کندی معاملات از شبکه است. پنکیک سواپ از شبکه اتریوم استفاده نمی کند ، از شبکه BSC و نشانه های BEP-20 استفاده می کند. در نتیجه هزینه های پرداخت شده بسیار کمتر است ، به طور معمول از 0.04 تا 0.20 دلار متغیر است و معاملات به طور متوسط ​​کمتر از 5 ثانیه طول می کشد. این را با Ethereum مقایسه کنید ، جایی که هزینه های بیشتر از 2021 بیش از 20 دلار بوده و تأیید معاملات تا 5 دقیقه طول می کشد.

بدون نیاز به KYC

هر مبادله متمرکز که از آن مطلع هستیم ، الزامات لازم برای شناخت مشتری و مبارزه با پولشویی (KYC / AML) را دنبال می کند که حریم خصوصی کاربران را از بین می برد و آنها را ملزم به ارائه مستندات گسترده برای اثبات هویت خود می کند.

به عنوان مبادله غیرمتمرکز و تحت هیچ مقام نظارتی ، کاربران قادر به معامله با حریم خصوصی در پنکیک سواپ نیستند. هر کسی در هر جای دنیا قادر به تجارت صدها دارایی موجود در PancakeSwap با بیش از 600 میلیارد دلار نقدینگی است.

حسابرسی شده و ایمن

پنکیک سواپ زمان و هزینه دریافت حسابرسی را از شرکت امنیت سایبری CertiK سپری کرده است.

همچنین با CertiK ادغام شده است تا از تمام محافظت های زیر برخوردار باشد:

 • اوراکل امنیتی
 • سپر CertiK
 • عمق دریا
 • ماشین مجازی CertiK

تجارت در پنکیک سواپ

همانطور که تصور می کنید اکثر نشانه های CAKE در PancakeSwap معامله می شوند. با این وجود سطح معامله مناسبی در نشانه های CAKE در Binance وجود دارد و حتی می توانید آنها را مستقیماً در Binance خریداری کنید و سپس آنها را به کیف پول منتقل کنید که از دارایی های CAKE و BEP-20 پشتیبانی می کند تا نشانه های CAKE خود را در پنکیک سواپ به استکینگ کردن منتقل کنید.

اگر حساب Binance ندارید می توانید با کلیک بر روی این لینک به راحتی آموزش آن را مطالعه و حساب خود را باز کنید.

هزینه های پنکیک

اگر با سایر AMM ها مانند Uniswap و Sushiswap آشنا باشید ، سیستمی را می شناسید که به موجب آن کاربران نقدینگی استخرها را تأمین می کنند و در ازای آن نشانه های LP (تأمین کننده نقدینگی) دریافت می کنند.

این نشانه های LP به دارندگان این حق را می دهد که بخشی از هزینه های معاملاتی تولید شده در سیستم عامل را دریافت کنند. هزینه معاملات در پنکیک سواپ 0.2٪ پایین است ، 0.17٪ به تأمین کنندگان نقدینگی و 0.03٪ باقیمانده به خزانه داری PancakeSwap پرداخت می شود ، جایی که برای پایین نگه داشتن عرضه سوختند.

کیف پول های پشتیبانی شده از پنکیک سواپ

پنکیک سواپ از تعدادی کیف پول معروف از جمله Trust Wallet ، TokenPocket ، WalletConnect ، MathWallet و MetaMask پشتیبانی می کند. در حالی که MetaMask یک کیف پول ERC-20 است ، اما در صورت تنظیم صحیح ، می تواند دارایی های BEP-20 را نیز ذخیره کند. Binance در اینجا دستورالعمل هایی را برای نحوه انجام این کار ارائه می دهد.

توزیع توکن کیک

توکن های CAKE را می توان به عنوان تأمین کننده نقدینگی و از طریق نشانه های CAKE خریداری یا کسب کرد. میزان انتشار فعلی برای نشانه های CAKE به شرح زیر است:

میزان انتشار

انتشار ها در پنکیک سواپ :

پاداش در هر بلوک – 40 کیک ، با این وجود 15 کیک در هر بلوک سوزانده می شود و باعث می شود پاداش موثر در هر بلوک 15 کیک باشد.

انتشار روزانه (بر اساس 30 کیلو بلاک در روز) – 1.2 میلیون کیک ، اما با سوختن 450،000 در روز ، انتشار موثر روزانه 750،000 کیک در روز است.

توزیع

 • کشاورزان – 60٪ پاداش هر بلوک (15 کیک)
 • دارندگان کیک – 40٪ جوایز هر بلوک (10 کیک)
 • کشاورزان روزانه – 450،000 کیک (بر اساس 30 کیلوگرم بلوک در روز)
 • دارندگان کیک روزانه – 300000 کیک (بر اساس 30 کیلوگرم بلوک در روز)

اقدامات تورمی اضافی در حال حاضر به شرح زیر وجود دارد:

 • 09٪ از کیک برداشت شده از مزارع به آدرس dev ارسال می شود و سپس سوزانده می شود
 • 10٪ از کیک خرج شده برای بلیط های قرعه کشی سوخته است
 • 100٪ کیک تولید شده در IFO سوزانده می شود
 • همه این نرخ ها از طریق پیشنهادات حکومتی در آینده تغییر می کنند. هر دارنده کیک می تواند با رأی دادن به پیشنهادهای موجود یا ایجاد پیشنهادات خود ، در حاکمیت پنکیک سواپ شرکت کند.

با استفاده از پنکیک سواپ

استفاده از پنکیک سواپ دشوار نیست اگر بدانید که در هر منطقه از سایت چه می گذرد. هنگامی که برای اولین بار به وب سایت مراجعه می کنید ، دستیابی به آنچه اتفاق می افتد دشوار است ، اما این به این دلیل است که بسیاری از ویژگی ها قفل می مانند تا زمانی که کیف پول را متصل کرده و قفل آن را باز نکنید.

پس از مراقبت ، تعداد زیادی اطلاعات اضافی را مشاهده می کنید که قبل از اتصال کیف پول قفل به سایت از دست رفته بودند. بازدههای مختلفی را که در مزرعه ها و استخرهای مختلف ارائه می شود مشاهده خواهید کرد و این فرصت را خواهید داشت که خود نقدینگی اضافه کرده و به سهام بپردازید.

استیکینگ کردن Cake

به منظور استیکینگ کردن برخی از نشانه های CAKE ، ابتدا باید برخی از نشانه های CAKE را به همراه مقداری BNB خریداری کرده و هر دو را به کیف پول مورد حمایت پنکیک سواپ منتقل کنید. BNB می تواند برای پرداخت هزینه های معامله شما به آدرس BEP-20 BSC شما منتقل شود.

برای شروع قرار دادن کیک ابتدا باید کیف پول را به PancakeSwap وصل کنید. پس از انجام این کار ، می توانید به برگه “استخرها” در سمت چپ سایت پنکیک سواپ بروید. این استخرهای در دسترس را به شما ارائه می دهد ، جایی که می توانید کیک خود را بچرخانید و کیک یا نشانه های BEP-20 بیشتری کسب کنید.

یکی از ویژگی های عالی هزینه های معاملاتی پایین است که از کار با BSC لذت خواهید برد ، به این معنی که مجبور نیستید برای انتقال ارزش تصمیم گیری در مورد ارزش پرداخت هزینه معامله ، هر یک از انتقال ها را حدس بزنید. در زنجیره هوشمند Binance حتی به هزینه های ناچیز هر معامله فکر نخواهید کرد.

افزودن نقدینگی

اگر استفاده از AMM را تجربه کرده اید ، می دانید که این روش چگونه کار می کند. واقعاً دشوار نیست ، اما ما می دانیم که برخی افراد فقط به دلیل آشنا نبودن با روند کار ، مانع می شوند. بنابراین ، اولین قدم برای استفاده از پنکیک سواپ افزودن نقدینگی به صرافی ها است.

“Trade” را در نوار کناری سمت چپ پیدا کرده و روی آن کلیک کنید تا منو کشویی شود. سپس روی “نقدینگی” کلیک کنید و سپس “Add Liquidity” را کلیک کنید. در ادامه جفت توکن مورد نظر برای واریز نقدینگی را انتخاب می کنید. شما باید هر طرف جفت را انتخاب کنید و اگر یک جفت کاملاً جدید باشد ، نسبت توکن هایی که ارائه می دهید قیمت استخر را تعیین می کند. همچنین مهم است که قبل از شروع روند افزودن نقدینگی ، خطرات ناشی از ضرر ناگهانی را درک کنید.

کشاورزی

جادو از اینجا شروع می شود و من مطمئن هستم به همین دلیل است که بسیاری از شما که این مطالب را می خوانید به پنکیک سواپ علاقه مند هستید. بازدهی حاصل از کشاورزی ، چه در مقایسه با نرخ های بهره سنتی بانکی و چه غیر از آن ، به سادگی قابل توجه است.

بنابراین شما برخی از نشانه های LP مرحله قبل را دارید و اکنون وقت آن است که آنها را سهام گذاری کرده و برای خود کیک تهیه کنید. اولین کاری که باید انجام دهید حرکت به برگه “Farms” در نوار کناری سمت چپ است. در مرحله بعدی می خواهید گزینه ای را که با نشانه های LP شما مطابقت دارد انتخاب کنید.

خواهید دید که چندین روش برای کسب بازده در پنکیک سواپ وجود دارد. از اواخر فوریه 2021 ، 69 استخر نقدینگی مختلف وجود دارد که می توانید برای تأمین نقدینگی استخرها بازدهی از 23.52 to تا 378.19 AP را در نظر بگیرید و بازدهی کسب کنید.

هنگامی که نقدینگی استخرها را تأمین می کنید ، لازم است که علامت های انتقال به استخر را تأیید کنید. تأیید شما همان چیزی است که به قرارداد هوشمند اجازه می دهد توکن ها را از طرف شما پس بگیرد. هنگامی که کیف پول خود را متصل می کنید ، با کلیک روی “تأیید قرارداد” ، می توانید نشانه های LP خود را به خطر بیندازید. با کلیک بر روی دکمه ، یک پنجره بازشو می بینید که از شما می خواهد معامله را تأیید کنید و به شما می گوید که هزینه این معامله چقدر خواهد بود.

در آن مرحله مبلغ مورد نظر خود را انتخاب کنید و آن را تأیید کنید. پس از بهم زدن می توانید از صفحه خارج شوید و هر زمان که برگردید خواهید دید که چه مقدار کیک بدست آورده اید. برای برداشتن جوایز خود و انتقال آنها به کیف پول خود ، می توانید در هر زمان برداشت را کلیک کنید.

فقط برای ایجاد ایده در اینجا برخی از استخرهای موجود برای کشاورزی وجود دارد:

 • CAKE-BNB LP
 • SUSHI-ETH LP
 • DODO-BNB LP
 • SWINGBY-BNB LP
 • BRY-BNB LP
 • ZEE-BNB LP
 • LTC-BNB LP
 • DAI-BUSD LP

همه جوایز LP در توکن های CAKE است. شما همچنین می توانید برای آرا govern حاکمیت از CAKE استفاده کنید ، می تواند بسته بندی شود و CAKE یا سکه های دیگر بیشتری بدست آورید ، یا می تواند برای شرکت در یک قرعه کشی تورم در پنکیک سواپ استفاده شود. بسیار مهم است که شما نحوه کار این استخرهای AMM و فرصت های ارائه شده برای آربیتراژ را بفهمید.

همچنین مهم است که شما درک کنید که LP ها در برخی شرایط در معرض خطر از دست دادن ناگهانی قرار دارند. این می تواند هنگام جمع آوری دارایی های غیر همبسته و دارای نوسانات بالا ، بسیار خطرناک باشد ، بنابراین درک خطرات مرتبط ضروری است.

علاوه بر استفاده از نشانه های LP برای تولید محصول ، نشانه های CAKE را می توان در استخرهای SYRUP که در زمان نوشتن مقاله 43.33٪ به 275.12٪ APY بازده داده اند ، قرار داد. همچنین هنگام تهیه کیک می توانید از این استخرهای SYRUP برای بدست آوردن سکه های دیگر استفاده کنید. به عنوان مثال می توانید UST ، LINA ، SWINGBY و بسیاری از نشانه های دیگر را بدست آورید. اگر دوست داشتید می توانید رمز خود را نیز اضافه کنید.

بخت آزمایی پنکیک سواپ

همانطور که در بالا ذکر شد ، قرعه کشی تورمی در پنکیک سواپ برگزار می شود و هر کسی با 10 کیک یا بیشتر می تواند شرکت کند.

هر جلسه قرعه کشی 6 ساعت طول می کشد ، بنابراین روزانه 4 قرعه کشی انجام می شود. هر بلیط برای قرعه کشی 10 کیک است و به صورت تصادفی ترکیبی از چهار رقم را در اختیار خریدار قرار می دهد که هر یک از 1 تا 14 است. به عنوان مثال ممکن است 14 – 8 – 4 – 1 به عنوان چهار شماره خود دریافت کنید. برای برنده شدن برنده تمام پولها ، که نیمی از مجموعه قرعه کشی است ، چهار شماره شما باید با چهار شماره موجود در بلیط برنده مطابقت داشته باشد ، از جمله موقعیت اعداد. بنابراین در مثالی که به شما داده شد فقط برنده می شوید که بلیط 14 – 8 – 4 – 1 باشد. اگر چیزی در حدود 14 – 8 – 1 – 4 بود ، ضرر می کردید زیرا اعداد در یک ترتیب نیستند.

اگر دو یا سه شماره در موقعیت مشابه بلیط در پنکیک سواپ برنده باشید جایزه های کمتری نیز کسب خواهید کرد. سه عدد 20٪ از کل برنده تمام پولها را بدست می آورند و دو عدد نیز 10٪ از کل برنده تمام پولها را برنده می شوند. البته اگر بیش از یک برنده وجود داشته باشد ، باید برنده ها را تقسیم کنید. بنابراین به عنوان مثال در زمان نوشتن کل برنده تمام پولها 24،276 کیک است. این بدان معنی است که شما می توانید به شرح زیر پیروز شوید:

4 عدد – کیک 12139
3 عدد – کیک 4855
2 عدد – کیک 2428

در آخرین نقاشی بلیط با 4 شماره وجود نداشت ، اما 15 بلیط با سه شماره و 320 بلیط با دو شماره مطابقت داشت. این بدان معناست که هر شخص با سه شماره تطبیق 323.67 کیک دریافت کرده است ، و هر شخص با دو شماره تطبیق 7.5875 کیک دریافت کرده است.

تیم ها و پروفایل ها

درصورتی که فکر نکنید مبادله به اندازه کافی بازی سازی شده است ، می توانید یک نمایه عمومی ایجاد کنید و به تیم ها بپیوندید تا آمار شخصی خود را نشان دهید و برای موفقیت های تیم رقابت کنید.

توجه داشته باشید که این ویژگی هنوز در حال توسعه است ، اما در صورت انتشار وظایفی وجود دارد که برای تیم های درگیر امتیاز ایجاد می کند.

پیشنهاد اولیه مزرعه

پیشنهاد اولیه مزرعه (IFO) روشی است که توکن های تازه راه اندازی شده برای کاربران جدیدی که در پنکیک سواپ مشغول کشاورزی هستند توزیع می شود. کاربران می توانند با ارتکاب نشانه های LP از یکی از استخرهای پشتیبانی شده به توکن های IFO دسترسی پیدا کنند تا به فروش توکن تازه راه اندازی شده دسترسی پیدا کنند.

یک زبانه IFO در نوار کناری سمت چپ وب سایت پنکیک سواپ وجود دارد که می توانید IFO های آینده و شرایط خرید توکن های تازه راه اندازی شده را بررسی کنید.

نشانه Cake

رمز CAKE درست پس از راه اندازی پنکیک سواپ در سپتامبر و با برخی از نوسانات اولیه با قیمت نزدیک به 1.37 دلار از اجاق خارج شد و در حدود 0.25 دلار قرار گرفت. پس از گذراندن تقریباً دو ماه در آنجا ، با افزایش بخار تجمع altcoin در سال 2021 ، کوهنوردی شروع به صعود کرد.

پس از رسیدن به بالاترین رقم 21.41 دلار در 19 فوریه 2021 ، به همان سرعتی که رشد کرد غرق شد و یک هفته بعد تقریباً در نیمی از بالاترین قیمت خود در 11.72 دلار معامله شد. افت سریع بخشی از فروش بزرگتر بازار ارزهای رمزنگاری شده بود که با نوشتن این مقاله همچنان ادامه دارد. با این وجود ، هیچ جای مشخصی وجود ندارد که این توکن در یک هفته ، یک ماه یا یک سال دیگر می تواند حل شود. با توجه به محبوبیت روزافزون سیستم عامل های DeFi و تولید محصول حدس می زنیم که این بالاتر باشد.

آیا پنکیک سواپ بی خطر است؟

از زمان نوشتن این مقاله 5 ماه است که پنکیک سواپ بدون هیچ مشکلی دست به کار شده است و به عنوان یک مبادله غیرمتمرکز کاملاً ایمن به نظر می رسد. تیم پشت DEX تا آنجا پیش رفته است که توسط CertiK حسابرسی شده و نتایج نشان می دهد که همه کد امن است. البته یک حسابرسی به این معنی نیست که مبادله کاملاً ایمن است و شما باید همیشه با بودجه ای که قصد تعهد به هر یک از برنامه های جدید DeFi را دارید مراقبت کنید.

پنکیک

خوب ، این واقعاً یک نقشه راه نیست ، بیشتر شبیه یک لیست کار است. هرچه می خواهید آن را بنامید ، تیم پنکیک سواپ در مدت پنج ماه که DEX وجود داشته است ، در بررسی اقلام کار بسیار خوبی انجام داده است. از فوریه 2021 موارد زیر باقی مانده است:

 • امانت دادن و وام گرفتن: وام های BSC و LP را وام دهید و وام بگیرید – CAKE نرخ تخفیف را فراهم می کند
 • Margin Trading: نشانه های BSC را با استفاده از اهرم زنجیره ای خریداری کنید – خرید دوره ای کیک و سوزاندن آن
 • Gamification مبتنی بر NFT: برای بدست آوردن NFT ، کارهای کامل ، سطح بالا و غیره را انجام دهید – از CAKE برای نعناع استفاده کنید
 • گزینه های دودویی
 • استیکینگ کردن مدت دار

نتیجه گیری

در Binance Smart Chain پنکیک سواپ بزرگترین و پرمصرف ترین AMM برای تولید محصول و ذخیره سازی است. با بیش از 650 میلیون دلار حجم تجارت روزانه ، بیش از دو برابر حجم ردیابی SushiSwap و تقریباً به اندازه Uniswap (v2) است. این بزرگترین پروژه در حال اجرا بر روی BSC است و با افزایش محبوبیت DeFi ، تعجب آور خواهد بود که به رشد خود ادامه ندهد.

صادقانه افزودن یک DeFi dApp به BSC یک گام اساسی است زیرا به کاربران این امکان را می دهد تا بدون گرفتار بودن در هزینه های هنگفت شبکه اتریوم در DeFi شرکت کنند. فقط در 5 ماهگی احتمال دارد که پنکیک سواپ در آینده رشد چشمگیری داشته باشد. Binance با گنجاندن PancakeSwap در صندوق شتاب دهنده Binance ، بودجه ای را فراهم می کند که به رشد سریعتر پروژه کمک می کند.

به طور کلی روشن است که DeFi به رشد خود ادامه می دهد ، هم در Ethereum و هم در BSC ، و PancakeSwap در حال ایجاد نامی برای خود به عنوان مکانی برای تولید محصول است. این تیم در مدت زمان کوتاهی که فعالیت DEX و بهبود DEX انجام داده است ، کار برجسته ای انجام داده است و ما انتظار داریم که آنها سطح بالاتری از نوآوری را در فضای DeFi به وجود آورند.

پنکیک سواپ پروژه ای است که ارزش استفاده از آن برای تولید محصول را دارد و ارزش دیدن آن را دارد تا ببینید در ماهها و سالهای آینده چه تحولاتی ایجاد می شود.

۱
۲
۳
۴
۵
میانگین امتیازات ۳.۷ از ۵
از مجموع ۳ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهی ثبت نشده است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • تجربیات شما می تواند در تصمیم گیری سایر کاربران مفید باشد ، لطفاً اطلاعات مفید و .. مربوط به سایت فوق را با توجه به تجربیات خود به اشتراک بگذارید.
 • از ارسال لینک‌ و اطلاعات شخصی از قبیل تلفن، ایمیل و آی‌دی شبکه‌های اجتماعی خودداری کنید.
 • از بکار بردن کلمات و اصطلاحاتی که محتوای نامناسب و توهین آمیز و قومیتی دارند خودداری کنید.
 • اين سايت تابع قوانين و مقررات جمهوري اسلامي ايران است.
دکمه بازگشت به بالا