ارز دیجیتال و کریپتو

نکسو چیست؟ آشنایی با برترین پلتفرم وام‌دهی Nexo و توکن NEXO

نکسو (Nexo) یکی از پیشروترین پلتفرم‌های اعطای وام و استقراض کریپتو در جهان با پایگاه کاربر بزرگ جهانی و حضور قوی در اروپا است. این سیستم یکی از 3 پلتفرم وام دهی بزرگ در کنار BlockFi در نظر گرفته می شود و شهرت مثبتی در جوامع کریپتو و فین تک دارد، به همین دلیل خوشحالیم که امروز این بررسی پلتفرم وام‌دهی نکسو را برای شما ارائه می کنیم.

⚠️ اطلاعیه ایمنی ⚠️- با توجه به مشکلات نقدینگی اخیر که پلتفرم وام دهی سلسیوس و 3AC با آن مواجه شده است، و خطر بالای سرایتی که می تواند منجر به شکست بیشتر شرکت در این شرایط سخت بازار شود، به کاربران توصیه نمی کنیم که وجوه خود را در هر گونه پلتفرم وام‌دهی نگه دارند. پلتفرم ها یا صرافی های متمرکز تا زمانی که بازارها بهبود پیدا کنند. ما به دارندگان کریپتو پیشنهاد می‌کنیم در این زمان‌های نامشخص خود حضانت کنند.

نکسو چیست؟ این پلتفرم به چیزی بیش از یک پلتفرم وام دهی تبدیل شده است و به طور مداوم در حال نوآوری است و به یک رهبر در راه حل های فین تک تبدیل می شود و همچنین توسط برخی از نام های بسیار تأثیرگذار در فضای ارزهای دیجیتال پشتیبانی می شود که در ادامه به آنها خواهیم پرداخت. توکن NEXO نیز از زمان انتشار خود شتاب بسیار زیادی پیدا کرده است و در دراز مدت به عملکرد مثبت خود ادامه می دهد و جایگاه خود را به عنوان یکی از 100 ارز دیجیتال برتر تضمین می کند.

نگاهی به صفحه اصلی Nexo

اگر به دنبال کسب اطلاعات بیشتر در مورد پلتفرم‌های وام‌دهی و استقراض کریپتو هستید یا می‌خواهید از نکسو استفاده کنید و راه‌حل‌های رمزنگاری دیگر را بررسی کنید، به جای درستی آمده‌اید با بیگ اینکام همراه باشید.

پلتفرم نکسو چیست؟

Nexo پروژه ای است که خدمات وام دهی را در حالی که از ارزهای دیجیتال به عنوان وثیقه استفاده می کند، ارائه می دهد. پلتفرم‌های وام دهی در صنعت کریپتو بسیار محبوب شده‌اند، زیرا به دارندگان رمزارز امکان دسترسی به پول نقد بدون نیاز به فروش دارایی‌های دیجیتال خود را می‌دهند. کاربران کریپتو می‌توانند ارزهای فیات یا استیبل کوین‌ها را در برابر ذخیره ارزهای دیجیتال خود قرض کنند تا بتوانند هزینه‌های روزانه خود را برآورده کنند، از ایجاد یک رویداد مشمول مالیات بر عایدی سرمایه جلوگیری کنند، چیز خوبی برای خود بخرند، یا حتی ارزهای دیجیتال بیشتری بخرند!

نکسو که در سال 2018 تاسیس شد و دفتر مرکزی آن در Zug، سوئیس قرار دارد، یکی از “OGs” در صنعت کریپتو است. با آنچه که به نظر می‌رسد پروژه‌های رمزنگاری بی‌شماری همیشه ظاهر می‌شوند و ناپدید می‌شوند، خوب است که بتوان به پلتفرمی اعتماد کرد که از سال 2018 وجود داشته است که اساساً در سال‌های کریپتو قدیمی است و دارای شهرت عالی و سابقه عالی در بین علاقه‌مندان به ارزهای دیجیتال است.

با Nexo به یک خط اعتباری دسترسی فوری داشته باشید

نکسو یکی از منظم‌ترین و سازگارترین سرویس‌های رمزنگاری در سراسر جهان است، تیم تلاش زیادی کرده است تا اطمینان حاصل کند که آنها در سمت راست مقررات باقی می‌مانند. Nexo در شبکه اجرای جرایم مالی ایالات متحده، FINTRAC، ASIC ثبت شده است و دارای چندین مجوز خاص ایالتی ایالات متحده است که می توانید در اینجا پیدا کنید .

دستیابی به این سطح از انطباق با مقررات، نکسو را به یکی از بهترین گزینه‌های موجود برای کاربران اروپایی، کانادایی و استرالیایی تبدیل می‌کند، اگرچه آنها مشتریانی از آسیا و سراسر جهان نیز دارند. برای خوانندگان مستقر در بریتانیا، بسیاری از مشتریان در بریتانیا نیز از Nexo استفاده می‌کنند، اگرچه در FCA ثبت نام نکرده‌اند، بنابراین از آن آگاه باشید.

بررسی نکسو: وام دادن

پلتفرم‌های وام‌دهی به یکی از محبوب‌ترین مکان‌ها برای مشتریانی تبدیل شده‌اند که می‌خواهند یک APY کوچک خوب از وجوه خود کسب کنند. اگر کسی هستید که روی یک ارز دیجیتال تمرکز دارد و نمی‌خواهد فقط در کیف پول آن را نگه دارد، می‌توانید آن‌ها را در یک پلتفرم وام مانند نکسو برای بازدهی خوب در نظر بگیرید.

کاربران برای اینکه چگونه می‌خواهند سود غیرفعال Nexo را در کریپتو خود کسب کنند، دو گزینه دارند. آنها می توانند به صورت غیر نقدی درآمد کسب کنند، به این معنی که اگر اتریوم را سپرده گذاری کنید، سود در اتریوم، سپرده بیت کوین، کسب بیت کوین و غیره را کسب می کنید. گزینه دیگر این است که می توانید نکسو را به توکن در این پلتفرم کسب کنید که به کاربران یک جایزه خوب 2٪ می دهد. در اینجا نگاهی به برخی از APY های موجود می اندازیم:

در 32 دارایی مختلف APYهای جذاب به دست آورید

APY که کاربران می توانند انتظار کسب آن را داشته باشند به سطح وفاداری آنها و دارایی انتخاب شده بستگی دارد. یکی از چیزهایی که من در مورد نکسو خیلی دوست دارم این است که آنها با افرادی که چند صد دلار دارند از نظر سطح وفاداری مانند افرادی با یک میلیون دلار رفتار می کنند. سطح وفاداری کاربران بر اساس چند درصد از پورتفولیوی آنها در NEXO است، نه میزان پولی که در پلتفرم دارند که خوب است. هرچه سطح وفاداری بالاتر باشد، نرخ‌های APY که مشتریان می‌توانند در بخش درآمد از آن بهره‌مند شوند، بالاتر می‌رود و نرخ بازپرداخت وام کمتر می‌شود. در اینجا نگاهی به سطوح وفاداری داریم:

کسب درآمد در Nexo آسان است. برای کسب درآمد در دارایی های رمزنگاری خود، به سادگی هر یک از 32 دارایی پشتیبانی شده در پلتفرم را خریداری یا انتقال دهید و از آن خارج شوید.

نقد و بررسی Nexo: قرض گرفتن

وام دادن به این صورت عمل می کند که به وام گیرندگان اجازه می دهد ارزهای دیجیتال را به عنوان وثیقه در ازای ارز فیات یا استیبل کوین قفل کنند. پول نقد مستقیماً به حساب بانکی ارسال می شود یا می توان آن را به کارت نقدی اضافه کرد. در صورت نوسانات بازار (که تقریباً در مورد ارزهای رمزنگاری شده مشخص است) محدودیت کارت نقدی در پاسخ به تغییرات در ارزش بازار ارز دیجیتال اصلی تنظیم می شود.

با نکسو، اگر کاربران عضو طلایی یا پلاتینیوم شوند و نسبت وام به ارزش خود را کمتر از 20٪ نگه دارند، می توانند به اندازه 0٪ وام بگیرند که شگفت انگیز است. کاربران همچنین می‌توانند بدون بررسی اعتبار، بدون هزینه مبدأ وجوه قرض کنند و پس از واریز وجه در بیشتر موارد، دسترسی فوری داشته باشند، اما در برخی موارد ممکن است تا 24 ساعت طول بکشد تا تأیید شود.

در مقابل کریپتو خود با 0% در آوریل وام بگیرید

یکی از تمایز مهمی که نکسو را از پلتفرم‌های وام‌دهی بلاک‌فای متمایز می‌کند، این است که Nexo وام‌های رمزنگاری سنتی را ارائه نمی‌کند، بلکه یک خط اعتباری کریپتو ارائه می‌کند که انعطاف‌پذیری بیشتری را فراهم می‌کند.

نگاهی به خط اعتباری هوشمند Nexo

در اینجا برخی از بهترین دلایل برای قرض گرفتن با نکسو آورده شده است:

 • نرخ ها از 0٪ – 13.9٪
 • تایید فوری در اکثر موارد
 • بدون بررسی اعتباری
 • بیش از 40 ارز برای قرض گرفتن از جمله فیات یا استیبل کوین
 • امکان تبدیل چندین دارایی
 • بدون اقساط – کاربران می توانند هر زمان که بخواهند بدون برنامه پرداخت ثابت، مانده خود را به طور جزئی یا کامل پرداخت کنند
 • گزینه های بازپرداخت آسان از طریق فیات، کریپتو یا ترکیبی
 • از بین 38 گزینه وثیقه و بیش از 40 ارز فیات و استیبل کوین برای استقراض انتخاب کنید.

Nexo نه تنها از وام گرفتن برای دارایی های بیشتر از هر پلتفرم دیگری پشتیبانی می کند، بلکه یکی از اولین پلتفرم هایی است که به کاربران اجازه می دهد در مقابل NFT های خود وام بگیرند! درست است، همه دارندگان Bored Apes و CryptoPunks می توانند تا 20 درصد از ارزش NFT های ارزشمند خود را وام بگیرند.

NFT چیست؟ مقاله ما را بخوانید.

در مقابل NFTهایی مانند BAYC و CryptoPunks وام بگیرید

صرافی/سواپ

کاربران نکسو می‌توانند بین 300+ از دارایی‌های رمزنگاری مورد علاقه خود و استیبل کوین‌ها را سواپ کنند و حتی بسته به سطح وفاداری، 0.5 درصد بازگشت نقدی دریافت کنند.

نگاهی به تعویض کریپتو در Nexo

نکسو نرخ‌های رقابتی سواپها را از طریق سیستم مسیریابی هوشمند Nexo ارائه می‌کند که کاربران را به‌طور هم‌زمان به 10 صرافی برتر متصل می‌کند تا مطمئن شود کاربران مقرون‌به‌صرفه‌ترین نرخ‌ها را دریافت می‌کنند. مبادله ها تقریباً بلافاصله انجام می شوند و موجودی ها بلافاصله به روز می شوند تا کاربران ارزهای دیجیتال منتظر مبادلات خود نباشند. تمام مبادلات جدید نیز مستقیماً در کیف پول پس‌انداز مشتری قرار می‌گیرند، به این معنی که آنها همیشه سود خوبی برای راحتی همه جانبه به دست می‌آورند.

تقویت کننده

مشتریان نکسو می‌توانند با استفاده از اهرمی که در دارایی‌های ارز دیجیتال خود دارند، سبد سهام خود را 3 برابر افزایش دهند.

از اهرم 3 برابری در کریپتو هلدینگ استفاده کنید

با استفاده از هولینگ های کریپتو، کاربران می توانند وجوه بیشتری قرض کنند و موقعیت خود را در دارایی های پشتیبانی شده افزایش دهند. اساساً، آنچه به مشتریان امکان می دهد انجام دهند این است که از دارایی های فعلی خود برای خرید تا 3 برابر بیشتر دارایی دیجیتال مورد علاقه خود با تأمین مالی خرید از طریق یک خط اعتباری با پشتوانه رمزنگاری استفاده کنند. در اینجا نگاهی به نحوه کار آن است:

چگونه Boost کار می کند

اگر به درستی استفاده شود، اهرم می تواند به کاربران کمک کند تا از روندهای صعودی بیشتر سرمایه گذاری کنند، در هنگام افت بازار بیشتر خرید کنند و سبدهای خود را بدون نیاز به سرمایه اضافی رشد دهند.

خرید کریپتو در نکسو

نکسو دارای بیش از 38 دارایی دیجیتال است که کاربران می توانند به سادگی با استفاده از کارت نقدی/اعتباری، ویزا یا از طریق انتقال بانکی خریداری کنند.

Nexo رمپ مستقیم را برای USD، EUR و GBP ارائه می دهد و هر دو کارت مسترکارت و ویزا پذیرفته می شوند. پس از خرید، وجوه رمزنگاری مستقیماً به بخش Earn واریز می شود که واقعاً راحت است. افراد نکسو می‌خواهند اطمینان حاصل کنند که هیچ سرمایه‌ای از مشتری بیکار نمی‌ماند، آنها می‌خواهند همه از لحظه‌ای که سرمایه‌شان در پلتفرم واریز می‌شود، سود سالمی کسب کنند.

بسته به سطح وفاداری، مشتریان می توانند 0.5٪ بازگشت نقدی اضافی در خرید ارزهای دیجیتال از طریق پلت فرم نیز کسب کنند. برای خرید رمزارز، مشتریان باید KYC و تأیید هویت را انجام دهند که می تواند در چند دقیقه تکمیل شود. خریدهای کارت فوری هستند و حداقل سقف تراکنش کارت 50 دلار است در حالی که حداکثر آن 5000 دلار با سقف ماهیانه 10000 دلار است.

حواله های بانکی بسته به کشور شما معمولاً 1 تا 3 روز کاری طول می کشد. در اینجا نگاهی به فرآیند 3 مرحله ای خرید رمزنگاری ساده می اندازیم:

به راحتی کریپتو را در 3 مرحله خریداری کنید

اگر قبلاً رمزنگاری دارید، وجوه می‌تواند به همان پلتفرم منتقل شود که کریپتو را از کیف به کیف پول یا مبادله به کیف پول ارسال می‌کنید. فقط مطمئن شوید که دوبار بررسی کنید تا ببینید آیا دارایی رمزنگاری که به نکسو ارسال می کنید به یادداشت یا شناسه/برچسب مقصد نیاز دارد یا خیر. رایج‌ترین دارایی‌هایی که هنگام ارسال به صرافی به برچسب‌های یادداشت/مقصد/شناسه نیاز دارند عبارتند از: کازماس (ATOM)، EOS ، استاکس (STX)، استلار (XLM)، ریپل (XRP)، هدرا هش گراف (HBAR) و برخی دیگر، بنابراین همیشه قبل از ارسال حتما بررسی کنید.

Nexo Card

من از طرفداران زیادی از کارت‌های رمزنگاری شده هستم، زیرا با استفاده از آن به نظر می‌رسد سود مضاعفی از درآمد برگشت نقدی دریافت می‌کنید. با وام‌دهی نکسو (Earn) و کارت Nexo، می‌توانید صرفاً برای پس‌انداز کردن، یک APY خوب به دست آورید، در حالی که برای خرج کردن، 2% وجه نقد دریافت کنید.

با Nexo Card خود را از بانک خارج کنید

استفاده از کارت رمزنگاری گامی عالی برای رفع بانک و دور شدن از آن گربه های چربی حریص بانکی است. کاربران کریپتو انتخاب سختی دارند: پس انداز پول در بانک و کسب 0.02% و دریافت 0% بازپرداخت هنگام خرج کردن، یا استفاده از پلتفرمی مانند نکسو که در آن می‌توانید بیش از 10% پس‌انداز و 2% پس‌انداز برای خرج کردن کسب کنید. هوم، شاید این انتخاب آنقدرها هم سخت نبود.

استفاده از کارت‌های نقدی کریپتو نیز یک راه عالی برای اطمینان از کسب سود در طول دوره صعودی است. کارت Nexo در هر جایی که مسترکارت پذیرفته شود پذیرفته می شود. در اینجا برخی از مزایا به تفکیک شرح داده شده است:

 • در سراسر جهان که مسترکارت پذیرفته می شود، پذیرفته می شود
 • تا 2% بازگشت نقدی در تمامی خریدها
 • کارت های مجازی اضافی رایگان برای پرداخت های آنلاین امن
 • پرداخت به ارزهای محلی
 • بدون هزینه ماهانه، سالانه یا عدم فعالیت

توانایی پرداخت با ارزهای محلی بسیار مهم است که زندگی را برای کسانی که سفر می‌کنند بسیار راحت می‌کند، به خصوص در اروپا که می‌توانید با عبور از مرزها در یک روز با 3 ارز مختلف هزینه کنید. اگر یک سفر آینده را پیش‌بینی می‌کنید، بال‌های آب، کرم ضد آفتاب، عینک آفتابی را بیرون بیاورید و نکسو کارت را در دست بگیرید، زیرا می‌توانید با ارز محلی خرج کنید، یک ویژگی عالی است و در مقایسه با استفاده از آن، باعث صرفه‌جویی در هزینه‌های باورنکردنی می‌شود. یک بانک سنتی یا کارت های اعتباری در خارج از کشور. در اینجا به برخی از مزایای اضافی کارت Nexo نگاهی می اندازیم:

برنامه سفیر

اگر می‌خواهید در جامعه رمزنگاری تأثیر بگذارید، در مبارزه برای پذیرش رمزنگاری مشارکت داشته باشید و تمام مزایایی که بلاک چین ارائه می‌دهد را ارتقا دهید، برنامه سفیر نکسو ممکن است برای شما مناسب باشد.

سفیران می توانند برای تبلیغ پلتفرم نکسو و آوردن کاربران جدید، جریان درآمدی ثابتی کسب کنند. کاربرانی که در برنامه Ambassador ثبت نام می کنند می توانند از مزایای زیر برخوردار شوند:

 • غرامت سخاوتمندانه و حقوق رقابتی
 • جوایز مبتنی بر نتیجه – سفیران که به طور منظم به اهداف ماهانه دست می‌یابند، محدودیتی در میزان درآمدی که می‌توانند کسب کنند، ندارند.
 • فرصت‌های شبکه‌ای- با شبکه‌سازی با اعضای تیم و سایر سفیران، درها را به روی بازارها و مشتریان جدید باز کنید.
 • شناخت و نفوذ- تصور کنید که نماینده رسمی برای کشور خود شوید. هرچه بیشتر سوار شوید، درآمد بیشتری خواهید داشت.
 • راهنمایی و راهنمایی – شما به تنهایی پیش نخواهید رفت، پلتفرم فرصت های آموزشی و راهنمایی را با رهبران در فضای بلاک چین ارائه می دهد.
 • دسترسی انحصاری – سفیران اطلاعات دست اول خود را در مورد ویژگی ها، نسخه ها و اخبار آینده Nexo دریافت می کنند.

این بیشتر از متوسط ​​برنامه وابسته شما است و ممکن است برای همه مناسب نباشد. برای تبدیل شدن به یک سفیر نکسو، کاربران باید به ارزهای دیجیتال علاقه داشته باشند و نه صرفاً برای پول. در اینجا چیزی است که این پلتفرم از نظر Ambassador به دنبال آن است:

به عنوان یک سفیر، ماموریت شما، اگر بخواهید آن را بپذیرید، ارتقای نکسو در کشورتان و نقش داشتن یک بازیگر کلیدی در ایجاد جامعه محلی Nexo خواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد برنامه سفیر، می توانید تمام اطلاعات را در اینجا بخوانید.

امنیت

هر کسی که به اندازه کافی در فضای کریپتو لگد می زند، اهمیت امنیت را می داند، به خصوص با تعداد هک های مبادلاتی که مکرر اخبار و تمام داستان های وحشتناکی که در مورد از دست دادن سرمایه مشتریان می شنویم. پلتفرم های زیادی وجود ندارند که بتوانند به خود ببالند که هرگز هک نشده اند، و من خوشحالم که اعلام کنم شهرت و سابقه امنیتی نکسو بی عیب و نقص است.

با امنیت پیشرو در صنعت در Nexo از آرامش خاطر لذت ببرید

نکسو از بهترین شیوه‌های صنعت پیروی می‌کند و با BitGo، Ledger Vault، Bakkt، و دیگران به منظور تامین سرمایه و ارائه بیمه به ارزش 375 میلیون دلار همکاری کرده است. Nexo همچنین از قراردادهای هوشمند کاملاً حسابرسی شده استفاده می کند و آنها آزمایش های نفوذ شخص ثالث را به طور منظم انجام می دهند تا اطمینان حاصل کنند که هیچ نقصی در امنیت وجود ندارد.

بیت گو از طریق برنامه سرپرستی دارای گواهینامه SOC 2 Type 2، راه‌حل‌های ذخیره‌سازی سرد و خزانه‌های کلاس III بانکی را در اختیار نکسو قرار می‌دهد. Ledger Vault دارایی های دیجیتال را تا سقف 150 میلیون دلار بیمه می کند و زیرساخت نگهداری دارایی دیجیتال مبتنی بر ابر را فراهم می کند. Bakkt در اختیار این پلتفرم قرار می دهد که بیت کوین و اتریوم را نگه می دارد که از راه حل های ذخیره سازی سرد با شکاف هوا استفاده می کند. در اینجا نگاهی به راه حل های امنیتی اضافی، گواهینامه ها و شرکای مورد استفاده توسط این پلتفرمآورده شده است:

یک رویکرد جامع چند لایه تاثیرگذار به امنیت

اطلاعات مشتری در پشت شبکه های ایمن با دسترسی محدود پرسنل موجود است. نکسو از یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات معتبر استفاده می کند که دارای گواهی ISO/IEC 27001 است.

به جرات می توان گفت که Nexo دارای امنیت پشتیبان در قفل کردن است، اما می دانیم که بسیاری از “هک ها” نتیجه بی دقتی و اشتباهات کاربر هستند. در اینجا نگاهی به ویژگی‌های امنیتی پلتفرم نکسو داریم که مشتریان می‌توانند برای کمک به تبدیل حساب‌های خود به Fort Knox پیاده‌سازی کنند:

 • احراز هویت 2FA: تأیید پیامک، تأیید ایمیل، پشتیبانی از برنامه احراز هویت
 • شناسایی بیومتریک: با استفاده از اثر انگشت یا تشخیص چهره
 • لیست سفید: آدرس های رمزنگاری خود را مدیریت کنید یا با فعال کردن لیست سفید آدرس، امنیت حساب خود را حتی بیشتر بهبود بخشید.
 • تاییدیه های برداشت و هشدارهای ورود به سیستم

امنیت نکسو بسیار عمیق تر از آن چیزی است که بتوانم در این مقاله با جزئیات کامل به آن بپردازم. اگر می‌خواهید در تمام مراحلی که این پلتفرم برای اطمینان از ایمنی وجوه و مشخصات و گواهینامه‌های خاص انجام داده است غوطه‌ور شوید، می‌توانید تمام این اطلاعات را در اینجا بیابید.

مقررات نکسو

همانطور که در بالا ذکر شد، نکسو یکی از رگولاتوری ترین پلتفرم های رمزنگاری موجود است. این پلتفرم در بیان اینکه توکن NEXO یک توکن امنیتی است و با قانون 506 (c) D مقررات کمیسیون بورس و اوراق بهادار مطابقت دارد، بسیار واضح بوده است. جالب اینجاست که توکن NEXO اولین اوراق بهادار مبتنی بر دارایی‌های دارایی منطبق با SEC در جهان بود.

نکسو کار خارق‌العاده‌ای انجام داده است تا در مورد وضعیت دارایی‌های رمزنگاری‌شده خود به‌خوبی صحبت کند، و آن‌ها آینده نگری داشتند تا مقررات ارزهای دیجیتال را درک کنند و از قبل برای آن آماده شده بودند. این پلتفرم تلاش های زیادی را متحمل شده است تا با مقررات ایالات متحده مطابقت داشته باشد و یک قدم جلوتر از سرکوب های مداوم که توسط سیستم عامل هایی و BlockFi تجربه می شود، باقی بماند.

توکن NEXO

تیم نکسو انگیزه جالبی برای جذب سرمایه گذاران به برگزاری توکن NEXO ایجاد کرده بود. تا ژوئن 2021، به سرمایه‌گذارانی که توکن‌ را نگه می‌داشتند، سود سهام پرداخت می‌شد. 30 درصد از سود حاصل از وام‌های پلتفرم به یک استخر تقسیم شد که سپس بین دارندگان توزیع شد. در ابتدا سود سهام در اتریوم (ETH) پرداخت می‌شد ، اما تیم بعداً تصمیم گرفت قبل از پایان برنامه سود سهام، یک پرداخت نهایی به سرمایه‌گذاران در این توکن انجام دهد تا به روش پرداخت سود روزانه ساده برای دارندگان کریپتو در پلت‌فرم روی بیاورد. در حال حاضر در محل است.

کاربران انگیزه دارند که توکن NEXO را نگه دارند و از آن استفاده کنند تا APYهای بالاتری کسب کنند، از نرخ بهره پایین تری در هنگام استقراض بهره مند شوند، و هنگام بازپرداخت وجوه قرض گرفته شده با استفاده از توکن، تخفیف دریافت کنند. نگه داشتن توکن همچنین برای کاربرانی که می‌خواهند سطح وفاداری خود را برای مزایا و مزایای بهتری مانند برداشت رایگان و برگشت نقدی در مبادلات و خریدهای رمزنگاری افزایش دهند، ضروری است.

این توکن خود را در 1 آوریل 2018 انجام داد و 52.5 میلیون دلار جمع آوری کرد و توکن ها را به قیمت 0.10 دلار فروخت. متعاقباً، توکن نکسو در 1 می 2018 با قیمت 0.190647 دلار شروع به معامله کرد. به سرعت از دروازه خارج شد و تنها یک هفته بعد به 0.539466 دلار رسید. توکن Nexo در نیمه اول سال 2021 با بازارهای گسترده تر ارزهای دیجیتال منفجر شد و در ماه می به بالاترین حد خود یعنی کمتر از 4 دلار رسید.

توکن Nexo با بقیه بازار کریپتو مشکل داشت و در نیمه دوم سال 2021 ارزش خود را کاهش داد و در میان نگرانی‌های اقتصاد کلان رو به رشد که بر کل فضای سرمایه‌گذاری تأثیر می‌گذارد، به سمت سال 2022 می‌رویم. این توکن در زمان نگارش این مقاله (مارس 2022) در قیمت 2.40 دلار قرار دارد که بسیار بالاتر از قیمت توکن اولیه آن است و به طور کلی توکن از افزایش قیمت ثابت برخوردار بوده است. عملکرد بلندمدت نکسو همچنان قوی است، و به نظر من این توکن ممکن است فضایی برای اجرا داشته باشد.

تصویر از طریق CoinMarketCap

افزایش قیمت توکن با رشد شدید محبوبیت و پذیرش پلتفرم نکسو، که تقاضا برای توکن را افزایش داده است، تقویت شده است. سال‌ها در لیست ۱۰۰ دارایی ارزهای دیجیتال برتر باقی مانده است و در حال حاضر از نظر ارزش بازار در جایگاه ۷۹ قرار دارد.

برنامه خرید

در نوامبر 2021، نکسو برنامه بازخرید 100 میلیون دلاری خود را برای توکن NEXO راه اندازی کرد.

این ابتکاری است که توسط تیم نکسو راه اندازی شده است، جایی که آنها به صورت دوره ای توکن را با اصل بازار باز خریداری می کنند که به افزایش نقدینگی، کاهش نوسانات و کمک به ارتقای افزایش ارزش سرمایه توکن کمک می کند.

چگونه Nexo با نوسانات کریپتو مدیریت می کند

ارزهای رمزنگاری شده برخی از بی ثبات ترین دارایی های روی کره زمین هستند، با نوسانات قیمت روزانه 10 درصد معمول، و نوسان قیمت ماهانه 50 درصد یا بیشتر غیرعادی نیست. استیبل کوین‌هایی مانند TrueUSD و تتر (USDT) یاد گرفته‌اند که با حرکت صعودی قیمت کنار بیایند، اما همچنان با کاهش قیمت‌ها دست و پنجه نرم می‌کنند.

نکسو از مفهومی از وام‌دهی سنتی به نام وام به ارزش برای ارزیابی ریسک استفاده می‌کند. در وام دهی سنتی، به وام گیرنده ای که ریسک نکول در نظر گرفته می شود، LTV بالاتری داده می شود.

نکسو از الگوریتمی به نام Nexo Oracle برای تعیین نسبت LTV برای وام گیرندگان استفاده می کند. با توجه به نوساناتی که با ارزهای دیجیتال همراه است، این احتمال وجود دارد که نسبت LTV اغلب بیشتر از 50٪ باشد، مگر اینکه نوسانات ارزهای دیجیتال به مراتب کمتر شود (که برای بیت کوین اتفاق افتاده است). در عمل، این بدان معناست که اگر 10000 دلار بیت کوین در کیف پول خود دارید و LTV 50 درصد است، می توانید 50 درصد موجودی بیت کوین کیف خود یا 5000 دلار را قرض بگیرید.

Nexo Oracle برای جلوگیری از وضعیتی مشابه بحران مسکن در ایالات متحده که ارزش بسیاری از خانه‌ها به زیر ارزش وام‌های آن املاک کاهش یافته است، کار خواهد کرد. از آنجایی که همیشه خطر کاهش ارزش دارایی در بازارهای ارزهای دیجیتال وجود دارد، اوراکل نکسو برای صدور مارجین فراخوان استفاده خواهد شد. کاربران می توانند سلامت LTV خود را زیر نظر داشته باشند و در صورت نزدیک شدن به یک فراخوان مارجین به آنها اطلاع داده می شود تا بتوانند اقدامات مناسب را انجام دهند و وجوه قرض گرفته شده خود را بازپرداخت کرده یا مجدداً وثیقه بگیرند.

اوراکل نکسو تمام جنبه‌های پلتفرم از جمله تجزیه و تحلیل، توزیع وام، نظارت بر دارایی، نگهداری کیف پول و موارد دیگر را نظارت و تنظیم می‌کند. در اینجا نموداری از نحوه عملکرد اوراکس آورده شده است:

تیم

نکسو دارای یک تیم اصلی موسس متشکل از 14 عضو است که اکثر آنها در شرکت اروپایی مصرف کننده فین تک Credissimo نیز سمت های سطح بالایی دارند . کوستا کانچف شریک اصلی و یکی از بنیانگذاران Nexo است و همچنین یکی از بنیانگذاران Credissimo بود.

دومین شریک مدیر و یکی از بنیانگذاران نکسو آنتونی ترنچف است که قبلاً نماینده پارلمان در مجلس ملی جمهوری بلغارستان بود. وی همچنین دارای بیش از 7 سال تجربه در توسعه و استراتژی تجارت الکترونیک و همچنین اتوماسیون فرآیندهای تجارت الکترونیکی است.

سومین شریک مدیر و همچنین یکی از بنیانگذاران نکسو، گئورگی شولف است. او بیش از 6 سال تجربه در صنعت بانکداری سرمایه گذاری دارد و یکی از بنیانگذاران Consestimate، یک پلت فرم تخمین مالی باز بود.

از طرف IT، چهارمین بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری Nexo Vasil Petrov است که بیش از 16 سال تجربه در مدیریت سیستم، توسعه back-end و معماری را در پروژه نکسو به ارمغان آورد.

مشاوران Nexo عبارتند از مایکل آرینگتون، بنیانگذار TechCrunch و Arrington XRP Capital . Trevor Koverko، بنیانگذار Polymath ، مشاور دوم است. تیم مشاوره توسط Ugo Bechis تشکیل می شود که بیش از 40 سال تجربه در انطباق با SEPA و امور مالی را برای پروژه به ارمغان می آورد.

نکسو همچنین دارای یک تیم قدرتمند از شرکای استراتژیک است که برخی از آنها عبارتند از: bakkt، بیت‌گو، لجر، پاکسوس، Circle، Fireblocks، ترا، سکوریتیز، براو و غیره. Nexo دارای عضویت در بنیاد بیت کوین، کریپتو ولی، انجمن مالی + فناوری سوئیس، کریپتو انگلستان، انجمن فین‌تک اروپا و غیره است.

انجمن

در روزهای اولیه، نکسو با مشکلات و مشکلات فزاینده‌ای مواجه شد که اعضای انجمن پس از اینکه ظاهراً پرداخت سود سهام ماهانه خود را به حالت تعلیق درآورد، زیرا آن‌ها نحوه ساختاربندی ویژگی سود سهام را دوباره ارزیابی کردند. علاوه بر شکایات در مورد عدم رعایت این تعهد توسط پروژه، شکایات و بررسی های منفی دیگری نیز در مورد عدم رعایت سایر تعهدات و مهلت های مقرر توسط شرکت وجود داشت.

اگرچه به نظر می رسد که بسیاری از این مشکلات اکنون برطرف شده اند و بررسی های اخیر Nexo به طور کلی مثبت هستند، این پلتفرم شاهد رشد گسترده میلیون ها کاربر خوشحال است.

نکسو از فالوورهای زیادی در رسانه های اجتماعی برخوردار است و با اختلاف زیادی از آنچه که من توانستم از پلتفرم های اجتماعی آنها و انبوهی از نظرات مثبت از سایت هایی مانند Trustpilot جمع آوری کنم، انتقادات مثبت بیشتری نسبت به منفی دارد. حساب توییتر آن‌ها 117 هزار فالوور دارد و شاهد افزایش فعالیت است که با نرخ تخمینی 197 فالوور در روز افزایش می‌یابد.

Nexo subreddit همچنین یک مرکز شلوغ با بیش از 30 هزار عضو و پست‌ها و بحث‌های روزانه در مورد همه چیزهای مرتبط با نکسو است. چت تلگرام آن ها همچنین مکانی عالی برای بررسی است، زیرا در آن تیم و انجمن با بیش از 37000 عضو فعال ترین هستند.

نکته حرفه ای: اکثر پروژه های رمزنگاری دارای جوامع درگیر کننده در سایت هایی مانند Reddit و تلگرام هستند. اگر هرگز نتوانستید پاسخی را که به دنبال آن هستید در پایگاه دانش بیابید، اغلب ارزش دارد که سؤال خود را در Reddit یا تلگرام پست کنید، زیرا جامعه اغلب در پاسخ به سؤالات سریعتر از کارکنان پشتیبانی است.

فقط توجه داشته باشید که Reddit و تلگرام مملو از کلاهبردارانی هستند که وانمود می‌کنند برای پشتیبانی مشتری کار می‌کنند، بنابراین هرگز اطلاعات شخصی مانند کلیدهای خصوصی، گذرواژه‌ها، عبارات بازیابی و غیره را به اشتراک نگذارید، زیرا هر کسی که این اطلاعات را می خواهد به احتمال زیاد سعی می کند به حساب / وجوه شما دسترسی پیدا کند.

پشتیبانی در نکسو

من فوراً تحت تأثیر هر پلتفرم رمزنگاری که چت زنده و زمان پاسخ سریع را ارائه می دهد تحت تأثیر قرار می گیرم. البته، بسیاری از کهنه‌کارهای قدیمی کریپتو داستان‌های ترسناکی از تجربیات خدمات مشتری تاسف‌باری که با بسیاری از پلتفرم‌های رمزنگاری مواجه شده‌اند را برای شما تعریف می‌کنند، اما نکسو از نظر پشتیبانی بسیار درجه یک است.

کاربران نکسو می‌توانند با ارسال تیکت/پشتیبانی ایمیل یا کلیک کردن بر روی نماد چت کوچک هنگام ورود به سیستم، پشتیبانی 24 ساعته را دریافت کنند. بخش دانش قادر به پاسخگویی به اکثر مسائل یا سوالاتی است که ممکن است در مورد پلتفرم داشته باشید.

رابط اپلیکیشن موبایل

نکسو از طریق مرورگر وب و موبایل در IOS و اندروید در دسترس است. هر دو سیستم عامل بسیار تمیز، بصری و آسان برای استفاده هستند. وقتی می گویم استفاده آسان است، منظورم واقعاً آسان است! می توانم بگویم که پیمایش Nexo هم در وب و هم در تلفن همراه ساده تر از هر برنامه بانکی دیگری است که من استفاده کرده ام.

چیدمان منو ساده است و سادگی پلتفرم کاملاً با طراوت است. به نظر می‌رسد که بسیاری از پلتفرم‌های رمزنگاری تلاش می‌کنند تا چاقوی ارتش سوئیس برای همه چیز باشند، و می‌توان به راحتی با کلیک کردن در اطراف برای همیشه گم شد.

به نظر می رسد که این فقط من نیستم که تحت تأثیر برنامه تلفن همراه نیز قرار گرفته ام. بررسی های موجود در فروشگاه گوگل پلی و iTunes Store کاملاً مثبت به نظر می رسد.

جمع‌بندی

نکسو به سرعت رشد کرد و به یکی از بزرگترین پلتفرم‌های وام‌دهی رمزنگاری در جهان تبدیل شد. یک پلتفرم بدون داشتن محصول، پلتفرم و تیم عالی پشت نمایش به آن وضعیت نمی رسد. پلتفرم‌های وام دهی به شدت محبوب می‌شوند زیرا پذیرش کریپتو به سیر صعودی خود به سمت پذیرش جریان اصلی ادامه می‌دهد. آنها به دارندگان اجازه می دهند تا ارزش دارایی های خود را بدون دست کشیدن از مالکیت آنها باز کنند. یکی دیگر از جذابیت‌های برجسته بدیهی است که APYهای فوق‌العاده‌ای هستند که بالاتر از آن چیزی هستند که در یک موسسه بانکی سنتی دریافت می‌کنید، و البته، کارت رمزنگاری شیرین برگشت نقدی.

این واقعیت که تیم دارای بیش از 15 سال تجربه در اداره یک شرکت خدمات مالی است، یکی دیگر از موارد مثبت برای نکسو است. می‌توانید مطمئن باشید که آن‌ها نیاز به خدمات وام‌دهی ارزهای دیجیتال را تحلیل کرده‌اند و می‌دانند برای راه‌اندازی یک کسب‌وکار موفق فین‌تک چه چیزی لازم است. آنها همچنین از برخی از بزرگ‌ترین نام‌های این فضا به‌عنوان مشاور و شریک حمایت می‌کنند.

وام‌دهی کریپتو به سرعت رشد کرده و به یک صنعت میلیارد دلاری تبدیل شده است و شرکت‌های وام‌دهنده کریپتو از سریع‌ترین رشد و پذیرش در کل فضای کریپتو برخوردار هستند. همانطور که بسیاری از مشاوران مالی پیشنهاد کرده‌اند، اگر ارزش ارزهای دیجیتال افزایش یابد، وام‌های رمزنگاری ممکن است به طور بالقوه خود را به عنوان یک صنعت تریلیون دلاری ببینند. بنابراین اگر به دنبال یک مکان فوق‌العاده برای وام گرفتن، قرض دادن، خرج کردن و باز کردن قدرت رمزنگاری هستید، Nexo ممکن است ارزش بررسی را داشته باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا