ارز دیجیتال و کریپتو

پلتفرم وام دهی BlockFi (بلاک فای) چیست و چگونه کار میکند؟

مقدمه ای بر پلتفرم وام دهی BlockFi (بلاک فای) ………

اگر کریپتو نگه میدارید یا در صرافی است که آن را خریده‌اید یا اگر کسی هستید که امنیت را دوست دارید، شاید آن را به کیف پول منتقل کرده باشید.

اما جدای از افزایش بلندمدت سرمایه، بیایید صادق باشیم و بگوییم که اکثر ما فقط منتظر میمانیم و شاهد بالا و پایین شدن قیمت دارایی های رمزنگاری مورد علاقه مان میشویم. اگرچه نیازی نیست که اینطور باشد، اما راه‌هایی وجود دارد که می‌توانید آن رمزارز را به کار ببندید و در عین حال به امید دستاوردهای آینده ادامه دهید.

فقط خرید نکنید و هدرل کنید – کسب درآمد کنید!

BlockFi (بلاک فای) به شما این امکان را می دهد که این کار را انجام دهید. این یک پلتفرم رمزنگاری متمرکز مالی (CeFi) است که به کاربران این فرصت را می‌دهد که از دارایی‌های رمزنگاری خود بهره کسب کنند، با استفاده از رمز ارز خود به عنوان وثیقه به دلار وام بگیرند، با استفاده از کارت اعتباری بلاک فای Bitcoin cashback خرج کنند و ارزهای دیجیتال مختلف را معامله کنند. همچنین یک وام دهنده نهادی است که به شرکت ها و سازمان هایی که به خدمات مالی نیاز دارند، وام های ارزهای دیجیتال، استیبل کوین ها و دلار آمریکا ارائه می دهد.

BlockFi یکی از 3 پلتفرم بزرگ وام‌دهی کریپتو است، که در فضای وام‌دهی کریپتو به همراه دو بازیگر اصلی دیگر، سلسیوس و نکسو، نقش مهمی دارد.

در این بررسی، نگاهی دقیق تر به پلتفرم وام دهی BlockFi خواهیم داشت. خدماتی که ارائه می دهد، افرادی که پشت آن هستند و مهمتر از همه، ایمن بودن و ارزش توجه شما را دارد.

با BlockFi چه کاری می توانید انجام دهید؟

بیایید با مروری بر خدمات و محصولاتی که BlockFi ارائه می دهد شروع کنیم. ما به جزئیاتی مانند نرخ بهره و دارایی های پشتیبانی شده نگاه می کنیم و هر یک از ویژگی های کلیدی پلتفرم را تجزیه می کنیم.

کسب سود در یک حساب دارای بهره

این شاید محبوب‌ترین ویژگی BlockFi برای کاربران خرده‌فروشی کریپتو باشد، زیرا فرصتی را برای کسب درآمد غیرفعال در انبار رمزنگاری شما فراهم می‌کند. هنگامی که فرآیند KYC را طی کردید و حساب باز کردید، می‌توانید ارز دیجیتال خود را از یک کیف پول انتقال دهید یا مستقیماً روی پلتفرم رمزارز بخرید و بلافاصله شروع به کسب سود مرکب کنید.

در اینجا نگاهی داریم به اینکه 0.1 BTC پس از 10 سال نگهداری چگونه به نظر می رسد:

نرخ‌های ارائه‌شده توسط BlockFi در گذشته جزو بالاترین نرخ‌های موجود از پلتفرم‌های CeFi بودند، اگرچه در سال گذشته کمی در پتانسیل درآمد حاکم بوده‌اند. APY های ارائه شده توسط بلاک فای هنوز هم در مقادیر پایین فوق العاده و رقابتی هستند، اما هر چیزی بیش از 0.1 بیت کوین و 1.5 ETH، و اگر هدف اصلی شما APY بالا باشد، بهتر است به گزینه هایی مانند Nexo یا Celsius نگاه کنید.

نرخ ها بسته به دارایی و مبلغی که سپرده گذاری کرده اید متفاوت است. اگر یکی از سه استیبل کوین آنها را در اختیار داشته باشید، می توانید تا 8 درصد درآمد کسب کنید که با استانداردهای هر کسی بسیار خوب است. موفق باشید چنین نرخ هایی را در بانک خود دریافت کنید. در اینجا به برخی از نرخ ها نگاهی می اندازیم:

لیست کل نرخ ها و بیش از 20 دارایی پشتیبانی شده را می توانید در اینجا پیدا کنید .

توجه داشته باشید که BlockFi اخیراً با SEC مشکلاتی داشته است و در نتیجه، حساب های بهره بلاک فای در ایالات متحده در دسترس نیستند. این پلتفرم در راستای مقررات و انطباق ایالات متحده کار می کند، اما در این بین، Nexo را برای کاربران مستقر در ایالات متحده توصیه می کنم.

دارایی‌هایی که در حساب‌های بهره نگهداری می‌شوند، سود مرکب به دست خواهند آورد که معامله بزرگی است. کامپوندینگ ابزار قدرتمندی است و خود اینشتین یک بار گفت :

“علاقه مرکب هشتمین عجایب جهان است. کسی که آن را می فهمد، آن را به دست می آورد. کسی که آن را نمی پردازد.»

بنابراین، قطعاً نمی‌خواهید فرصتی را برای کسب سود مرکب از دست بدهید. در BlockFi، سود رمزنگاری درست از روز اول سپرده محاسبه می شود و پرداخت سود در آخرین روز کاری هر ماه انجام می شود. در اینجا یک نمودار عالی از Acorns آمده است که قدرت بهره مرکب را نشان می دهد:

مشتریان می توانند دو روش را برای نحوه پرداخت سود کسب شده خود انتخاب کنند. ابتدا، سود ایجاد شده را می توان به ارزی که در ابتدا سپرده شده است پرداخت کرد، به این معنی که اگر بیت کوین را واریز کرده باشید، سود ماهانه به بیت کوین دریافت خواهید کرد.

گزینه دیگر این است که این پلتفرم سرویسی به نام Interest Payment Flex معرفی کرده است که به مشتریان امکان می‌دهد تا زمانی که یکی از دارایی‌های پشتیبانی شده توسط BlockFi باشد، آن پرداخت‌های بهره را با ارز دیگری دریافت کنند.

وام رمزنگاری

اگر نیاز به دسترسی به پول نقد دارید اما نمی خواهید دارایی های رمزنگاری خود را بفروشید، BlockFi وام هایی با پشتوانه رمزنگاری ارائه می دهد. مشتریان بلاک فای می‌توانند با پرداخت 4.5 درصد در ماه آوریل به اضافه 2 درصد هزینه اولیه وام بگیرند. به عنوان مثال، در اینجا مقدار وثیقه در BTC است که باید 10 هزار وام بگیرید:

حداقل مبلغ وام 10000 دلار است و می توانید BTC، ETH، LTC یا PAXG را به عنوان وثیقه سپرده گذاری کنید. سپس پول به حساب بانکی شما به دلار یا به یک کیف پول خارجی در استیبل کوین‌های GUSD یا USDC منتقل می‌شود. BlockFi این سرویس را به عنوان یک راه ایده آل برای تامین مالی خریدهای بزرگ مانند املاک، اتومبیل، تعطیلات، پرداخت بدهی، اجتناب از ایجاد رویدادهای سود سرمایه با فروش، یا به عنوان فرصتی برای تنوع بخشیدن به سبد مالی خود تبلیغ می کند. BlockFi در واقع دارای این مرکز منبع عالی است که راه‌های متعددی را که افراد می‌توانند از وام‌های رمزنگاری بهره ببرند، برجسته می‌کند.

مقدار دلاری که مشتریان می توانند وام بگیرند بستگی به مقدار وثیقه ارسال شده در برابر وام و نسبت وام به ارزش (LTV) دارد. LTV با تقسیم مبلغ وام بر ارزش وثیقه برای وام تعیین می شود. مشتریان باید سرمایه بیشتری برای سپرده گذاری به عنوان وثیقه داشته باشند تا واجد شرایط دریافت وام حداقل 10000 دلاری باشند. حداکثر نرخ وام به ارزش (LTV) 50٪ است، با نرخ های 30٪ و 20٪ نیز موجود است. در اینجا خلاصه ای از این نرخ های وام به طور کامل آورده شده است:

درخواست‌های وام به سرعت پردازش می‌شوند و تصمیم این پلتفرم اغلب در همان روز کاری بازمی‌گردد. این برنامه بر امتیاز اعتباری شما نیز تأثیر نمی گذارد، زیرا BlockFi بررسی های اعتباری سخت یا نرم را انجام نمی دهد.

این پلتفرم به‌جای تکیه بر چک‌های اعتباری، سابقه اعتباری و صورت‌های درآمد، از عوامل دیگری برای محاسبه نرخ بهره استفاده می‌کند، از جمله اندازه وام و وثیقه خاصی که داده می‌شود. این یک جاذبه بزرگ برای بسیاری در فضای رمزنگاری است که به دنبال رهایی از تشریفات اداری، محدودیت‌ها، محدودیت‌ها و اغلب نرخ‌های بهره بالا هستند که موسسات سنتی اغلب بر مشتریان خود تحمیل می‌کنند.

حداقل بازپرداخت فقط با بهره است، و خوب است که اضافه پرداخت ها را می توان بدون اعمال جریمه انجام داد. در اینجا انواع بازپرداخت وام وجود دارد که مشتریان می توانند انتخاب کنند:

 • بازپرداخت جزئی : مشتریان می توانند در هر زمان بخشی از وام خود را بازپرداخت کنند. برای وام های کمتر از 50000 دلار، این میزان سود پرداختی ماهانه را کاهش می دهد.
 • پرداخت کامل : مشتریان می توانند کل موجودی وام خود را در هر زمان پرداخت کنند و فقط سود تعلق گرفته از تاریخ پرداخت آن را پرداخت کنند.

یکی از خطرات مرتبط با وام های کریپتو، نوسانات در کریپتو است. اگر ارزش وثیقه شما به میزان قابل توجهی کاهش یابد، ممکن است لازم باشد وجوه اضافی تهیه کنید یا مانده وام را پرداخت کنید. این به عنوان یک رویداد ماشه ای شناخته می شود. اگر وام شما به نرخ LTV 70٪ برسد، BlockFi شما را از نیاز به اقدام برای جلوگیری از انحلال وثیقه آگاه می کند.

وام های رمزنگاری از طریق این پلتفرم برای همه واجد شرایط نیست، زیرا بسته به ایالت و کشور متفاوت است و اینکه آیا مشتری قبل از تغییرات نظارتی مشتری فعلی بوده است یا خیر. برای کسب اطلاعات بیشتر ، فهرست حوزه های قضایی واجد شرایط آنها را بررسی کنید .

ارزهای دیجیتال را معامله کنید

کاربران بلاک‌فای همچنین می‌توانند وجوهی را در این پلتفرم واریز کرده و از آن برای خرید، فروش یا معامله برای سایر ارزهای دیجیتال یا استیبل کوین استفاده کنند. تراکنش ها آنی هستند و وجوه مستقیماً به حساب سود شما واریز می شود، بنابراین از لحظه ای که معامله انجام می شود سود دریافت می کنید.

این پلتفرم از تجارت بیش از 15 دارایی، از جمله BTC ، ETH ، ADA، SOL ، ALGO ، DOGE ، MATIC و موارد دیگر، با کارمزد صفر پشتیبانی می کند که شگفت انگیز است! در اینجا لیست کامل دارایی های قابل معامله در BlockFi آمده است.

ارزهای دیجیتال را در BlockFi بخرید

مشتریان می توانند ارز دیجیتال را از طریق حواله بانکی و ACH خریداری کنند. گزینه‌های تامین مالی حساب شما فقط USD است، نقل و انتقالات ممکن است ۱ تا ۳ روز کاری طول بکشد، و فیات پس از ورود به استیبل کوین تبدیل می‌شود.

شما می توانید با کمتر از 10 دلار شروع به کار کنید و حتی استراتژی خرید خود را برای سبد خود به طور خودکار انجام دهید. از طریق BlockFi، مشتریان می توانند با تنظیم خریدهای مکرر در طول زمان که به عنوان میانگین هزینه دلاری نیز شناخته می شود، نوسانات را کاهش دهند و معاملات خرید را می توان به صورت روزانه، هفتگی یا ماهانه تنظیم کرد.

کارت اعتباری Crypto Rewards

BlockFi اولین شرکتی بود که کارت اعتباری پاداش کریپتو صادر کرد. می‌دانم که احتمالاً فکر می‌کنید این چیز مهمی نیست، زیرا کارت‌های رمزنگاری این روزها یک دوجین سکه هستند، اما کارت این پلتفرم یک پله بالاتر از رقبا است.

چیزی که کارت BlockFi را از رقبا متمایز می کند این است که یک کارت اعتباری واقعی است و طبق اطلاعات من، هنوز تنها کارت موجود در بازار است. سایر کارت‌های رمزنگاری یا به‌عنوان کارت‌های نقدی از پیش بارگذاری‌شده کار می‌کنند یا رمزارز را در محل خرید به فیات تبدیل می‌کنند. سایر کارت های رمزنگاری نیز اغلب در توکن پلتفرم پاداش می پردازند. به عنوان مثال، کارت Binance در BNB بازپرداخت نقدی را پرداخت می کند، کارت Crypto.com به صورت CRO بازپرداخت می کند، کارت Plutus پاداش بازپرداخت را در PLU پرداخت می کند و غیره. کارت BlockFi به مشتریان 1.5 درصد بازگشت نقدی نامحدود در هر خرید طلای دیجیتال شیرین، بیت کوین، پرداخت می کند. خود خیلی دلنشین.

این کارت بدون کارمزد سالانه، بدون کارمزد تراکنش خارجی و تبلیغاتی است که در آن کاربران جدید 3.5٪ بازگشت نقدی برای 3 ماه اول خود دریافت می کنند. این کارت در زمان نگارش این مقاله فقط برای ساکنان ایالات متحده در دسترس است، اما آنها به دنبال ارائه کارت در سطح بین المللی هستند، امیدوارم زودتر از دیرتر. اگر به دنبال کارت رمزنگاری هستید، مقاله ما را در مورد برترین کارت های رمزنگاری بررسی کنید.

وام و خدمات سازمانی

BlockFi از رمزنگاری سپرده شده توسط سرمایه گذاران برای تامین مالی وام به موسسات استفاده می کند. این یکی از راه‌های اصلی کسب درآمد از پلتفرم است که در ادامه به جزئیات بیشتر آن خواهیم پرداخت. این پلتفرم انواع مختلفی از موسسات را با مجموعه ای از محصولات سرمایه گذاری دیجیتال مانند:

بلاک فای پریم مجموعه ای کامل از قابلیت های وام دهی و معاملاتی است که برای موسسات طراحی شده است. کسب‌وکارها می‌توانند دارایی‌های دیجیتال یا دلار را با شرایط مورد مذاکره برای پوشش ریسک، بازارسازی، کوتاه‌سازی یا سایر نیازهای سرمایه قرض کنند. خدمات BlockFi Prime برای موارد زیر ایده آل هستند:

 • صندوق های سرمایه گذاری
 • بازارسازان
 • مستمری، موقوفات، بنیادها و بیمه
 • ماینرها، صرافی ها و دستگاه های خودپرداز
 • دفاتر خانواده و UHNW
 • سازمان های غیر متمرکز

بلاک فای از نزدیک با مؤسسات کار می کند و محصولات قابل تنظیم و انعطاف پذیری را برای ایجاد راه حل های سفارشی متناسب با نیازهای آنها ارائه می دهد.

BlockFi Trust- بلاک فای یک بیت کوین، اتریوم و Litecoin Trust را ارائه می‌کند تا سرمایه‌گذاران نهادی و معتبر را با دارایی‌های رمزنگاری شده بدون نیاز به درک پیچیدگی‌های سرمایه‌گذاری در کریپتو و خود نگهبانی در اختیار سرمایه‌گذاران قرار دهد.

بازده شخصی BlockFi

اگر شما فردی خوش شانس هستید که به عنوان نهنگ کریپتو در نظر گرفته می شوید، این خدمات ممکن است برای شما مناسب باشد. BlockFi خدمات بازدهی شخصی‌شده را در اختیار مشتریانی قرار می‌دهد که حداقل ۳ میلیون دلار دارایی برای سرمایه‌گذاری دارند.

مشتریان با ارزش خالص بالا می‌توانند در مورد نرخ‌ها مذاکره کنند، از تخفیف‌ها و اسپردهای معاملاتی لذت ببرند، به مدیر روابط دسترسی داشته باشند و پشتیبانی شخصی‌شده را با سرویس «white-glove» دریافت کنند.

درباره BlockFi

تیم رهبری BlockFi متشکل از افرادی با تجربه مرتبط فراوان و برخی از اعتبارنامه های چشمگیر است که همیشه شروعی مثبت برای هر پروژه رمزنگاری است. این شرکت در سال 2017 تاسیس شد و مقر آن در نیوجرسی است. بنیانگذاران آن زک پرینس و فلوری مارکز هستند که به ترتیب مدیر عامل و معاون عملیات هستند.

پرینس دارای مدرک لیسانس در تجارت بین‌الملل از دانشگاه ایالتی تگزاس و سابقه کار در فناوری است. قبل از BlockFi، پرینس سمت معاون توسعه تجارت در Orchard Platform و مدیر فروش در Sociomantic Labs را داشت. مارکز، فارغ‌التحصیل کرنل، تجربه مالی سنتی را برای تیم به ارمغان می‌آورد، که در Bond Street و Oak Hill Advisors کار کرده است و یکی از ستاره‌های در حال ظهور کرین در بانکداری و امور مالی برای سال 2020 است.

یوری مشکین مدیر ارشد ریسک است و بر استراتژی و عملیات مدیریت ریسک سازمانی بلاک فای نظارت دارد. قبل از این پلتفرم، یوری به‌عنوان مدیر ارشد ریسک برای Beneficent Group LLP، یک متولی سهام خصوصی/دارایی جایگزین، خدمت می‌کرد. قبل از آن، او در McKinsey and Company و Goldman Sachs کار می کرد، بنابراین آقای Mushkin مطمئناً تجربه و دانش گسترده ای دارد که به تیم BlockFi آورده است.

بقیه اعضای تیم رهبری ترکیبی از تجربه مشابه در فین‌تک و امور مالی با چندین دهه تجربه در وام‌دهی مصرف‌کننده و خدمات مالی دارند. BlockFi همچنین از حمایت نهادی قابل توجهی از سوی سرمایه گذاران، از جمله Valar Ventures، Winklevoss Capital، Galaxy Digital، Fidelity، 3 Arrows Capital و دیگران بهره می برد. یکی از قوی‌ترین نشانه‌های اطمینان هنگام ارزیابی معتبر و قابل اعتماد بودن یک پلت‌فرم کریپتو، نگاه کردن به فهرستی از سرمایه‌گذاران آن است، و بلاک فای پول زیادی پشت آن دارد.

به گفته لینکدین، این شرکت از زمان راه اندازی خود رشد انفجاری را تجربه کرده است و در حال حاضر 794 کارمند در سراسر جهان استخدام کرده است. این پلتفرم توسط بیش از 1 میلیون مشتری تأیید شده و 350 موسسه جهانی مورد اعتماد است و در حال حاضر بیش از 10 میلیارد دلار دارایی رمزنگاری شده را مدیریت می کند. پلتفرم و تیم پشت آن در خرده فروشی ها و فضاهای کریپتو سازمانی به دلیل شفاف بودن، نوآوری و قابل اعتماد بودن بسیار مورد احترام هستند. به راحتی می توان فهمید که چرا BlockFi یکی از بزرگترین و قابل اعتمادترین پلتفرم های وام دهی در فضای کریپتو است.

هزینه ها

خوب است که قبل از ورود به سیستم آل-این با پلتفرمی مانند BlockFi از هزینه ها و محدودیت های موجود آگاه باشید. برای جلوگیری از هزینه‌های سنگین هنگام برداشت، بهتر است فقط مبالغ بزرگ‌تر و فقط در مواقع ضروری برداشت کنید یا کریپتو را به یک صرافی ارزان‌تر با رمپ خارج از فیات منتقل کنید و در محدوده یک برداشت رایگان کریپتو در ماه باقی بمانید. در اینجا به تفکیک هزینه های برداشت آورده شده است:

 • Wire: بیست دلار هزینه برداشت برای سیم های داخلی و 30 دلار هزینه برداشت برای سیم های بین المللی. BlockFi بیان می‌کند که این کارمزدها توسط شریک بانکی آنها اعمال می‌شود و آنها مسئولیتی در قبال هزینه‌هایی که بسیاری از بانک‌ها برای دریافت سیم دریافت می‌کنند، ندارند.
 • ACH : این پلتفرم برای ارسال حواله بانکی به بانک شما کارمزدی دریافت نمی‌کند و اعلام می‌کند که مسئولیتی در قبال هزینه‌هایی که ممکن است توسط مؤسسه دریافت‌کننده دریافت شود، ندارند.

برای برداشت ارزهای دیجیتال، بلاک فای یک ساختار برداشت پیچیده دارد که شامل یک برداشت رایگان رمزنگاری در هر ماه تقویم بسته به دارایی است، همانطور که در اینجا نشان داده شده است:

اگر به دنبال آن هستید که کارت اعتباری نقدی بیت کوین شیرین را به دست آورید، در اینجا هزینه هایی وجود دارد که باید از آنها آگاه باشید:

 • هزینه سالانه: 0 دلار
 • انتقال موجودی: غیر قابل قبول (انتقالات موجودی موجود نیست)
 • پیش پرداخت نقدی: غیر قابل قبول (پیش های نقدی موجود نیست)
 • کارمزد معاملات خارجی: ندارد
 • هزینه تأخیر پرداخت: حداکثر 25.00 دلار
 • پرداخت برگشتی: تا 37.00 دلار
 • بیش از حد اعتبار: ندارد

تمام نقل و انتقالات داخلی انجام شده در این پلتفرم و همچنین برداشت های استیبل کوین از طریق انتقال بانکی رایگان است. BlockFi هیچ کارمزد کمیسیون یا کارمزد ماهانه/سالانه برای نگهداری رمزارز شما در پلتفرم ندارد، بنابراین مشتریان می توانند با دانستن اینکه می توانند آن APY خوب را بدون کارمزد کسب کنند، در بهشت ​​هدلر آسوده خاطر باشند.

کارمزد وام در بالا در بخش وام مورد بحث قرار گرفته است. اگر کاربران بخواهند سررسید وام خود را برای یک سال دیگر تمدید کنند، باید 2% کارمزد مبدأ را علاوه بر نرخ بهره وام بپردازند و دوباره کارمزد مبدأ را بپردازند.

چگونه BlockFi پول در می آورد؟

در حالی که من صورت‌های حسابداری، اظهارنامه‌های مالیاتی، صورت‌های سرمایه‌گذاری BlockFi را بررسی نکرده‌ام و سکه‌های آن‌ها را حساب نکرده‌ام تا بفهمم هر سنت چگونه ساخته می‌شود، اما آنها روشن می‌کنند که راه اصلی کسب درآمد از طریق وجوهی است که سرمایه‌گذاران به آن سپرده می‌کنند. پلتفرم، و البته، رویدادهای عظیم افزایش سرمایه آنها. وجوه سپرده شده با این پلتفرم برای تأمین مالی وام به سازمان ها و مشتریان از طریق فرآیندی به نام rehypothecation استفاده می شود.

بهره ای که BlockFi پرداخت می کند با نرخ کمتری نسبت به نرخی که از مشتریان وام می گیرند پرداخت می شود. وام ها بیش از حد وثیقه هستند و این پلتفرم دارای سیستم های مدیریت ریسک خودکار است که به طور مداوم سلامت تمام وام های معوق خود را ارزیابی می کند.

خود این شرکت سه نوع اصلی از سازمان ها را شناسایی کرده است که از خدمات خود به این طریق استفاده می کنند:

 • معامله‌گران و صندوق‌های سرمایه‌گذاری: این افراد و شرکت‌هایی هستند که به دنبال فرصت‌های آربیتراژ هستند و به دنبال قرض گرفتن کریپتو برای بستن قیمت‌گذاری نادرست بین صرافی‌ها یا بازارهای پراکنده هستند. معامله گران حاشیه ممکن است برای پوشش هزینه های استراتژی های معاملاتی خود وام بگیرند.
 • بازارسازان خارج از بورس (OTC): BlockFi خریداران و فروشندگانی را که به دنبال انجام تجارت به دور از صرافی‌های عمومی هستند که اغلب دارای هزینه‌ها و نشانه‌های بالا هستند، به هم متصل می‌کند. موسسات به جای متعهد کردن سرمایه برای مالکیت مستقیم رمزارزها، ممکن است ترجیح دهند برای رفع نیازهای نقدینگی وام بگیرند.
 • کسب‌وکارهایی که برای تامین نقدینگی به ارز دیجیتال نیاز دارند: موسسات ممکن است بخواهند اکثر دارایی‌های خود را در سردخانه نگه دارند، اما همچنان برای تامین نقدینگی مشتریان خود به نقدینگی نیاز دارند.

افزایش قیمت دارایی‌های کریپتو با افزایش پذیرش و محبوبیت، همراه با افزایش ثبت‌نام‌های مشتری، باعث شده است که استخر دارایی‌ها و سودآوری BlockFi به طور قابل‌توجهی از آخرین دور تأمین مالی رشد کند. در سه ماهه چهارم سال 2021، این پلتفرم اعلام کرد که در یک رویداد سرمایه گذاری عظیم 350 میلیون دلاری سری D که ارزش شرکت را به 3 میلیارد دلار می رساند، بسته است.

این به میزان قابل توجهی از دور سرمایه گذاری 50 میلیون دلاری سری C است که تنها 6 ماه قبل از زمانی که ارزش شرکت تنها 450 میلیون دلار بود، انجام شد. همه اینها شواهدی را نشان می دهد که BlockFi با سرعت سرسام آوری در حال رشد است و سرمایه گذاران به رشد، سلامت و پایداری پلتفرم اطمینان دارند.

آیا BlockFi ایمن است؟

متولی اصلی BlockFi جمینی است که آزمون انطباق SOC 2 Type 2 خود را به پایان رساند و آن را به اولین صرافی ارز دیجیتال تبدیل کرد که به این سطح از امنیت دست یافت. Gemini توسط وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک (NYDFS) تنظیم می شود و 95٪ از دارایی های خود را در انبارهای سرد و بدون هوا نگهداری می کند. BlockFi با استفاده از راه حل های نگهبانی BitGo و Coinbase برای جلوگیری از قرار دادن تمام تخم مرغ های خود در یک سبد، خطر را بیشتر گسترش می دهد.

پروتکل‌های امنیتی جمینی از جمله پروتکل‌های امنیتی در سطح جهان است که توسط مشتریان نهادی و دارای ارزش خالص بالا مورد اعتماد قرار می‌گیرند که به این شرکت با نگهداری میلیاردها دلار دارایی اعتماد دارند. بنابراین، احتمال سرقت وجوه یا هک شدن حساب ها بسیار کم است. مانند تمام دارایی‌های رمزنگاری، وجوهی که با بلاک فای نگهداری می‌شوند توسط FDIC یا SPIC بیمه نمی‌شوند ، اما در صورت نقض، BlockFi از Aon بیمه می‌کند و امیدواریم هر گونه ضرر جبران شود.

علاوه بر امنیت شدید Gemini، خود BlockFi از طیف وسیعی از ویژگی‌ها برای ایمن نگه داشتن حساب‌های مشتری استفاده می‌کند. احراز هویت دو مرحله‌ای برقرار است و همه رمزهای عبور و اطلاعات شخصی رمزگذاری شده‌اند.

این پلتفرم همچنین به کاربران اجازه می‌دهد تا «لیست مجاز» (معروف به لیست سفید) را در حساب‌های خود فعال کنند. این گزینه ای است که مشتریان می توانند از آن استفاده کنند تا اطمینان حاصل شود که وجوه فقط می تواند به آدرس های از پیش تأیید شده برداشت شود. آنها حتی می‌توانند فهرست‌های مجاز خود را خالی بگذارند ، که از انجام هرگونه برداشت جلوگیری می‌کند. علاوه بر این، برنامه تلفن همراه این پلتفرم می تواند احراز هویت بیومتریک را برای لایه دیگری از امنیت فعال کند.

همه این ویژگی های امنیتی، راه حل های نگهداری و بیمه به بسیاری از کاربران اطمینان می دهند که استفاده از BlockFi ایمن است.

در زمان نگارش این مقاله، هیچ حمله موفقیت آمیزی یا نقض امنیت که منجر به سرقت وجوه شود، وجود نداشته است. با این حال، تیم بلاک فای یک اشتباه مهم و کمی طنز آمیز داشت که به شدت به شهرت پلتفرم لطمه زد. در ماه مه 2021، BlockFi به اشتباه پرداخت‌های بیت‌کوین بزرگ را به مشتریان واریز کرد که در نتیجه برخی از مشتریان یک شبه میلیونر شدند.

این پرداخت‌ها با تبلیغی مرتبط بود که این پلتفرم اجرا می‌کرد، که در آن مشتریان دلار را در استیبل کوین GUSD دریافت می‌کردند. به نوعی، به بسیاری از حساب‌ها مبلغی که به بیت‌کوین پرداخت می‌شد، نه GUSD، با برخی از مشتریان بیش از 700 بیت کوین، که در آن زمان 28 میلیون دلار ارزش داشت، دریافت کردند. تصور کنید حساب BlockFi خود را باز کنید تا 28 میلیون در آنجا پیدا کنید! چمدانم را می‌بندم و می‌رفتم تا به دنیا سفر کنم.

BlockFi توانست برخی از وجوه را از مشتریانی که از پلتفرم خارج نشده بودند بازیابی کند، و برای مشتریانی که وجوه را برداشت کردند (از آنجایی که تراکنش های بیت کوین قابل برگشت نیست)، این پلتفرم باید تماس می گرفت و از مشتریان می خواست که بیت کوین را برگردانند. . بلاک فای حتی تا آنجا پیش رفت که اقدامات قانونی را تهدید کرد و 500 دلار غرامت برای کسانی که بلافاصله وجوه را پس ندادند، ارائه کرد.

درام به همین جا ختم نشد. ایمیل های تهدیدآمیز به خوبی دریافت نشد. بسیاری از کاربرانی که بیت کوین خود را پس گرفتند و حتی متوجه نشدند که چه اتفاقی می افتد، با دیدن ایمیل های تهدیدآمیز در صندوق ورودی خود شگفت زده و شوکه شدند زیرا ایمیل ها برای بسیاری از مشتریان اشتباه ارسال می شد. بحث های زیادی در مورد اینکه آیا این پلتفرم حتی می تواند با موفقیت در مورد اشتباه خود اقدام قانونی انجام دهد یا خیر وجود داشته است. تا آنجا که من می توانم بگویم، BlockFi تمام وجوه را بازیابی کرد.

سخن پایانی

BlockFi مزایای زیادی برای ارائه به دارندگان رمزنگاری دارد و میلیون‌ها مشتری راضی در سراسر جهان از آن استفاده می‌کنند. این یک پلتفرم عالی است که راه‌حل‌های بانکداری سنتی را به جامعه رمزنگاری ارائه می‌کند که دیدن آن بسیار عالی است. پلتفرم‌های وام دهی مانند بلاک فای در واقع Celsius و Nexo شاهد برخی از سریع‌ترین رشد و پذیرش در فضای کریپتو هستند، زیرا دارندگان کریپتو به این پلتفرم‌ها هجوم می‌آورند تا یک APY خوب به دست آورند یا از وام‌های وثیقه‌شده کریپتو استفاده کنند.
یکی دیگر از دلایل افزایش محبوبیت این است که این پلتفرم‌های CeFi راه آسان‌تری را برای دارندگان کریپتو فراهم می‌کنند تا از دارایی‌های کریپتو خود بدون نیاز به درک و پیمایش پیچیدگی‌های DeFi بهره ببرند.

BlockFi یک تیم قوی با ترکیبی سالم از تجربه در فناوری بلاک چین و امور مالی سنتی دارد و هیچ حمایتی از سوی سرمایه گذاران وجود ندارد. مشتریان با سرعت فزاینده ای در حال ثبت نام هستند زیرا رمزارزها محبوب تر می شوند و جهش دیوانه کننده در ارزش گذاری بلاک فای نشانه واضحی است که تجارت کاملاً شکوفا شده است. جدای از اشتباه آنها در باریدن بیت کوین، هیچ پروتکل امنیتی برای ایمن نگه داشتن وجوه نیز وجود ندارد، بنابراین مشتریانی که از این پلتفرم استفاده می کنند می توانند با اطلاع از ایمن و بیمه بودن وجوه خود، با آرامش بخوابند.

پیمایش پلتفرم واقعاً آسان است و برنامه تلفن همراه برای مدیریت نمونه کارها در حال حرکت بسیار آسان است. من طرفدار پلتفرم‌های ساده برای پیمایش و بصری هستم و تقریباً مطمئن هستم که می‌توانم مادربزرگم را در عرض چند دقیقه مانند یک حرفه‌ای در سایت جستجو کنم.

مهم‌ترین خطر در مورد BlockFi موضوعی است که در میان دارندگان رمزارز مورد بحث قرار می‌گیرد، و این موضوع مالکیت و مانترای قدیمی «نه کلیدهای شما، نه رمزارز شما» است. کاربران باید توجه داشته باشند که وقتی رمزارز خود را به یک پلتفرم نگهبانی مانند این پلتفرم منتقل می‌کنید، از نظر فنی از کنترل شما خارج است و پلتفرم در نهایت کنترل آن وجوه را در اختیار دارد، بنابراین باید مطمئن باشید که به پلتفرم یا صرافی اعتماد دارید. نگه داشتن وجوه شما

همچنین باید مطمئن شود که آنها احساس می کنند سودی که احتمالاً به دست می آورند ارزش ریسک واگذاری کنترل دارایی های رمزنگاری خود را به شخص ثالث دارد. درک این نکته مهم است که وجوهی که به BlockFi سپرده می‌کنید به سایر کاربران در پلتفرم قرض داده می‌شود و همیشه خطر عدم پرداخت انبوه وام‌ها وجود دارد، هر چند بعید باشد.

همچنین باید توجه داشته باشم که به ناامیدی بسیاری از مشتریان، از جمله ناامیدی من، BlockFi بارها نرخ بهره ای را که برای دارایی های رمزنگاری پرداخت می کند کاهش داده است. در حالی که این پلتفرم قبلاً نرخ‌های فوق‌العاده‌ای در دارایی‌های کریپتو داشت، اکنون فقط 1٪ به حساب‌های BTC با بیش از 0.1 بیت‌کوین پرداخت می‌کند، بنابراین قبل از واریز، نرخ‌های سطح را دوباره بررسی کنید و مطمئن شوید که چقدر درآمد دارید و اینکه آیا درآمد دارید یا خیر. ارزشش را دارد

با وجود این مقدار منفی، شکی وجود ندارد که بلاک فای یک پلتفرم قانونی و قابل اعتماد است و می‌توان به رمزارز شما اعتماد کرد. این یک راه خوب برای به دست آوردن APY غیرفعال در دارایی های خود و وام گرفتن در برابر رمزنگاری شما است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا