اخبار

سرمایه گذار افسانه ای جیم راجرز به ایمنی ارزهای دیجیتال اعتقادی ندارد: دولت همه آن را خواهد گرفت!

جیم راجرز، گزارشگر ارشد اقتصاد آسیایی بلومبرگ، در جدیدترین مصاحبه خود با میشل جمریسکو، دلایل خود را توضیح داد که چرا با وجود افزایش سطح پذیرش در بین سرمایه گذاران خرد، تمایلی به سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال و دارایی های دیجیتال ندارد.

یکی از بنیانگذاران مدیریت صندوق سوروس اظهار داشت که او معتقد است ارزهای رمزنگاری شده قرار است در مقطعی به “پول دولت” تبدیل شوند. راجرز گفت که با افزایش سطح پذیرش، نهادهای دولتی متمرکز به دنبال وجوه مردم خواهند رفت و سعی خواهند کرد به نحوی آنها را کنترل کنند.

این سرمایه‌گذار به انتشار آتی تعداد زیادی CBDC اشاره کرد که دارایی‌های دیجیتال هستند اما لزوماً ارزهای دیجیتال نیستند، که توسط بانک‌های مرکزی یا سایر مؤسسات مالی متمرکز منتشر می‌شوند که با ارز رسمی دولت پشتیبانی می‌شوند.

راجرز حتی می‌گوید که همسر و دوستانش روی ارزهای دیجیتال سرمایه‌گذاری کرده‌اند و برخی حتی سودهایی به دست آورده‌اند، در حالی که برخی دیگر با صفر شدن پرتفوی خود همه چیز را از دست داده‌اند.

آیا او در مورد ارزهای رمزپایه درست است؟

راجرز در طول مصاحبه خود مشخص نکرده است که آیا به طور انحصاری در مورد CBDC ها صحبت می کند یا ارزهای بانک مرکزی و ارزهای دیجیتال غیرمتمرکز را پوشش می دهد. از نظر فنی، شخص ثالث نمی‌تواند از طریق رایانه شخصی شما به کیف پول سرد غیرقانونی شما دسترسی داشته باشد، اگر به بدافزاری که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال را هدف قرار می‌دهد آلوده نباشد.

بدون دسترسی فیزیکی به رایانه شخصی شما، هیچ راهی برای “دریافت” وجوه از کیف پولی که به اینترنت متصل نیست وجود ندارد. با توجه به این واقعیت که کیف پول‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند کاملاً ناشناس و بی هویت باشند، نحوه دسترسی دولت یا هر شخص دیگری به وجوه کاربران دارایی‌های دیجیتالی که آدرس‌های خود را به صورت عمومی نشان نمی‌دهند یا دارایی‌های دیجیتال خاصی را در اختیار دارند ، مورد سوال است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا