اخبار

جامعه ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا دو هفته فرصت دارد تا به گفتگو در مورد داده های رمزنگاری بپیوندد

ESMA به دنبال «داده‌های خارج از زنجیره رمزنگاری» یا داده‌هایی از معاملات نقدی و مشتقات در صرافی‌های متمرکز یا پلت‌فرم‌های معاملات ارزهای دیجیتال OTC است.

رگولاتور اوراق بهادار اتحادیه اروپا به تقویت تمرکز خود بر مقررات ارزهای دیجیتال ادامه می دهد و حرکتی را برای اعمال نظارت بیشتر بر تراکنش های رمزنگاری آغاز می کند.

سازمان بازارهای اوراق بهادار و اروپا (ESMA) روز سه‌شنبه یک سند مناقصه عمومی با هدف جمع‌آوری اطلاعات اضافی درباره داده‌های معاملاتی در تراکنش‌های رمزنگاری منتشر کرد.

رگولاتور به طور خاص به دنبال «داده‌های خارج از زنجیره رمزنگاری» یا تراکنش‌های مرتبط با رمزنگاری است که از یک بلاک چین منشأ نمی‌گیرند. به گفته ESMA، چنین معاملاتی شامل معاملات نقدی و مشتقات در صرافی های متمرکز یا پلتفرم های معاملاتی خارج از بورس است.

در این سند آمده است: «این پوشش باید همه صرافی‌های اصلی و دارایی‌های رمزنگاری را در بر بگیرد تا نمایشی منصفانه از چشم‌انداز بازار ارزهای دیجیتال ارائه کند. ESMA اشاره کرد که ارائه دهندگان داده های رمزنگاری باید داده های خود را به صورت روزانه به روز کنند و بیان کرد:

«داده‌ها باید با فرکانس روزانه در دسترس باشند و شامل دسترسی به دفترچه‌های سفارش برای دیدن اسپردها و نقدینگی در صرافی‌ها و جفت‌های معاملاتی – در فیات و کریپتو» باشد.

ESMA خاطرنشان کرد که سقف قرارداد 100,000 یورو (102,000 دلار) است که مطابق با حداکثر مدت قرارداد چارچوب چهار ساله است. رگولاتوری از اشخاص حقیقی و حقوقی دعوت کرد تا 27 مرداد در مناقصه شرکت کنند.

این خبر اندکی پس از آن منتشر شد که شورای اروپا به توافقی مبنی بر ایجاد یک مرجع جداگانه مبارزه با پولشویی (AML) برای نظارت بر برخی از ارائه دهندگان خدمات دارایی های رمزنگاری شده در اواخر ژوئن 2022 دست یافت. انتظار می رود تنظیم کننده جدید “ریسک بالا و فرامرزی را نظارت کند. نهادهای مالی» از جمله شرکت‌های رمزنگاری به منظور «پایان دادن به غرب وحشی رمزارزهای غیرقانونی».

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا