اخبار

مسئول سابق SEC مشارکت دالاس ماوریکس وویجر را با هروئین مقایسه می کند

جان رید استارک پیشنهاد کرد NBA باید حمایت مالی از رمزارزها را ممنوع کند، درست مثل اینکه تیمی با “شرکت تولید هروئین یا یک شرکت استخراج الماس خون” همکاری می کند.

جان رید استارک، رئیس سابق اجرای اینترنت در کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده، در یک شکایت علیه انجمن ملی بسکتبال (NBA) در کنار سرمایه‌گذاران آسیب دیده ارزهای دیجیتال قرار گرفته است.

استارک در پستی در 8 فوریه X از NBA به دلیل تایید شراکت بین صرافی ارزهای دیجیتال منحل شده وویجر دیجیتال و دالاس ماوریکس انتقاد کرد که منجر به شکایت دسته جمعی از سوی سرمایه گذاران شد. شراکت بین وویجر و تیم NBA که در اکتبر 2021 اعلام شد، در حالی رخ داد که صرافی کریپتو ادعاهای نادرستی در مورد حمایت از سرمایه گذاران داشت.

استارک می‌گوید: «[به نظر من متواضعانه]، ماوها با شراکت با وویجر، نه تنها بی‌شرمانه از طرفداران و بازیکنان خود با شیل کردن FOMO کریپتو و دست‌های الماسی بهره‌کشی کردند، بلکه ماوس‌ها نیز در مورد ویرانی‌هایی که وویجر بر سر سرمایه‌گذاران خود وارد کرد، مقصر هستند. . به این فکر کنید: اگر واشنگتن ویزاردز تصمیم بگیرد با یک شرکت تولید هروئین یا یک شرکت استخراج الماس خون شریک شود، NBA قطعا وارد عمل خواهد شد و این ترتیب را ممنوع خواهد کرد. همین امر باید در مورد شراکت های رمزنگاری نیز صدق کند.

او اضافه کرد:

«اینکه آیا NBA برای تقلب ادعایی وویجر مسئولیتی دارد یا خیر، مشخص نیست. اما برداشت من این است که NBA باید مسئول رفتارهای نادرست مرتبط با وویجر و سایر موارد مشابه توسط تیم های NBA باشد.

وویجر در جولای 2022 در بحبوحه رکود بازار کریپتو و تقریباً هشت ماه پس از اعلام شراکت ماوریکس، درخواست ورشکستگی فصل 11 را داد . در اکتبر 2023، کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده و کمیسیون تجارت فدرال (FTC) شکایت های موازی را علیه استفان ارلیش، مدیر عامل سابق وویجر به دلیل اظهارات متقلبانه تنظیم کردند.

صرافی کریپتو در نوامبر 2023 برای 1.65 میلیارد دلار کمک مالی با FTC تسویه حساب کرد. استارک اشاره کرد که NBA باید به دلیل نقش ادعایی خود در گمراه کردن سرمایه‌گذاران علاوه بر دعوای حقوقی طبقه‌بندی مدنی در 6 فوریه با اتهامات جنایی نیز مواجه شود.

پرونده وویجر در دادگاه ورشکستگی ناحیه جنوبی نیویورک در زمان انتشار ادامه داشت. از ماه مه 2023، یک طرح بازسازی پیشنهاد کرد که مشتریان وویجر در ابتدا 35.7 درصد از مطالبات خود را در ارزهای دیجیتال یا پول نقد بازپس بگیرند.

استارک به عنوان وکیل اجرای احکام با SEC کار می کرد و دفتر اجرای اینترنت آن را به مدت 18 سال مدیریت می کرد. او در حال حاضر رئیس شرکت مشاور جان رید استارک است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا