اخبار

مطالعه نشان می دهد که آزمایش بیت کوین السالوادور یک شکست بزرگ است

مطالعه اخیر نشان می دهد که آزمایش بیت کوین السالوادور در حال شکل گیری یک شکست بزرگ است.

طبق مطالعه اخیر انجام شده توسط دفتر ملی تحقیقات اقتصادی (NBER)، یک سازمان تحقیقاتی غیرانتفاعی آمریکایی، پذیرش بیت کوین در السالوادور شکست خورده است .

بیش از 60 درصد از پاسخ دهندگان پس از استفاده از پاداش 30 دلاری، کیف پول دولتی Chivo را کنار گذاشتند. 89٪ از مردم سالوادور هرگز با کمک این برنامه حواله دریافت نکرده اند (تنها 3٪ از پاسخ دهندگان آنها را به بیت کوین دریافت کرده اند). نود و نه درصد از پاسخ دهندگان هرگز با بیت کوین مالیات پرداخت نکرده اند.

تصویر توسط nber.org

60 درصد از شهروندان علیرغم اینکه اکثر آنها به تلفن هوشمند با دسترسی به اینترنت دسترسی دارند، Chivo را اصلا دانلود نکردند.

اکثر مردم سالوادور هرگز از دستگاه های خودپرداز Chivo که در سراسر کشور نصب شده است استفاده نکرده اند.

استفاده از پول نقد و همچنین کارت های نقدی و اعتباری پس از دانلود کیف پول Chivo برای اکثریت قریب به اتفاق کاربران تقریباً بدون تغییر باقی ماند.

از آوریل، 80 درصد از شرکت‌ها در السالوادور با وجود این واقعیت که قانون بحث‌برانگیز بیت‌کوین نیاز به پذیرش اجباری دارد، همچنان بزرگترین ارز دیجیتال را نمی‌پذیرند. هفتاد و یک درصد از آن شرکت‌هایی که فروش بیت‌کوین را گزارش کردند، در نهایت آن‌ها را به دلار آمریکا تبدیل کردند (تنها ۱۲ درصد از آن‌ها ترجیح دادند سکه‌های خود را در کیف پول ذخیره کنند).

السالوادور در ماه سپتامبر به طور رسمی بیت کوین را به عنوان ارز قانونی پذیرفت که سر و صدای زیادی داشت. از آن زمان تا کنون، هیچ کشوری از آن پیروی نکرده است. گزارش‌های اخیر درباره پرداخت قانونی بیت‌کوین توسط جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) نادرست است.

رئیس‌جمهور نایب بوکله، که معمولاً در مورد معاملات بی‌موقع بیت‌کوین‌اش توییت می‌کرد، اکنون در مورد کریپتو ساکت است زیرا در حال انتشار عکس‌هایی از اعضای باند دستبند شده است. السالوادور وضعیت اضطراری وضع شده در ماه مارس را برای مبارزه با خشونت گروهی تمدید کرد. Bukele حضور خود را در کنفرانس بیت کوین 2022 در میامی در اوایل این ماه لغو کرد.

در ماه مارس، السالوادور نیز انتشار اوراق قرضه بیت کوینی را که بسیار شایعه شده بود، به تعویق انداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا