اخبار

ارزش بازار تتر (USDT) به دنبال شکست تورنادو کش 2 میلیارد دلار افزایش یافت

ارزش بازار تتر روند نزولی سه ماهه را معکوس کرده است در حالی که USDC پس از اعمال تحریم های ایالات متحده علیه تورنادو کش شاهد کاهش ارزش خود است.

ارزش بازار توکن‌های تتر (UST) از زمانی که وزارت خزانه‌داری آمریکا تحریم‌هایی را علیه میکسر ارزهای دیجیتال تورنادو کش اعمال کرد ، نزدیک به ۲ میلیارد دلار افزایش یافته است .

دفتر کنترل دارایی‌های خارجی اساساً آمریکایی‌ها را از استفاده از نقدینگی تورنادو در 8 آگوست منع کرد و آدرس‌های 44 دلاری کوین (USDC) و اتر (ETH) متصل به سرویس را در لیستی از اتباع ویژه و افراد مسدود شده (SDN) در لیست سیاه قرار داد.

OFAC ادعا می کند که تورنادو کش از سال 2019 توسط افراد و سازمان های جنایی برای سواستفاده بیش از 7 میلیارد دلار ارز دیجیتال استفاده شده است. همچنین اعتقاد بر این است که وجوه مرتبط با هکرهای گروه لازاروس کره شمالی از طریق نورنادو کش انجام شده است.

سیرکل، صادرکننده استیبل کوین USDC، تا آنجا پیش رفت که دارایی های مرتبط با 44 آدرس پرچم گذاری شده توسط OFAC را مسدود کرد. با توجه به پیامدهای بالقوه ادامه تعامل با آدرس ها، حرکت دایره تضمین شده بود.

مجازات برای عدم رعایت از 50،000 دلار تا 10،000،000 دلار و 10 تا 30 سال حبس متغیر است. Circle 75000 USDC از وجوه مرتبط با حساب های مورد نظر را در تلاش برای مطابقت کامل با حکم خزانه داری مسدود کرد.

نکته جالب این است که ارزش بازار USDC حدود 2 میلیارد دلار از بالاترین رقم حدود 55 میلیارد دلار در ماه گذشته به ارزش فعلی آن در حدود 53 میلیارد دلار کاهش یافته است. کاهش USDC توسط شرکت‌کنندگان مختلف بازار ارزهای دیجیتال در رسانه‌های اجتماعی مورد توجه قرار گرفته است، با رابطه‌ای بین کاهش ارزش بازار USDC و افزایش ارزش USDT.

یکی از کاربران در توییتر پیشنهاد کرد که کاربران پس از تحریم‌های تورنادو نقدی، حدود 1.6 میلیارد دلار USDC را به USDT منتقل کردند.

پائولو آردوینو، مدیر ارشد فناوری تتر و صرافی ارزهای دیجیتال بیت‌فینکس نیز در توییتر از «تغییر» USDC-USDT انتقاد کرد. USDC و USDT هر دو توانایی مسدود کردن وجوه را از طریق عملکرد قرارداد هوشمند اتریوم دارند – با این حال اولی تنها صادرکننده‌ای بود که مسدود شدن دارایی‌ها را در آدرس‌های لیست سیاه اعلام کرد.

یک رسانه با تتر تماس گرفته است تا مشخص کند آیا قصد دارد یا انتظار می رود USDT را که توسط آدرس های لیست سیاه مرتبط با تورنادو کش مسدود می شود، مسدود کند.

هم Circle و هم تتر به جامعه گسترده تر ارزهای دیجیتال اطمینان داده اند که هر دو پلتفرم استیبل کوین از ادغام آتی اتریوم در زنجیره بیکن اثبات سهام آن پشتیبانی می کنند ، که گفته می شود در ماه سپتامبر برگزار می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا