اخبار

نمایه ریسک بازار ارزهای دیجیتال مشابه نفت و فناوری: کوین بیس

پوششی در برابر بازار سنتی؟ اقتصاددان ارشد موسسه کوین‌بیس می‌گوید: خیر، دارایی‌های کریپتو اکنون از نظر ریسک به نفت و گاز یا سهام خودروهای برقی مانند تسلا نزدیک‌تر هستند.

بر اساس تحلیل اقتصاددان ارشد کوین بیس، علیرغم اینکه برخی از ارزهای دیجیتال به عنوان پوششی در برابر بازارهای سنتی تبلیغ می‌کنند، دارایی‌های دیجیتالی امروز دارای ریسک مشابهی برای کالاهایی مانند نفت و گاز و سهام فناوری و دارویی هستند.

این مشاهدات از یک پست وبلاگی از سزار فراکاسی، اقتصاددان ارشد کوین بیس در روز چهارشنبه، با اشاره به این که “همبستگی بین قیمت سهام و دارایی های رمزنگاری شده به طور قابل توجهی از زمان همه گیری 2020 افزایش یافته است.”

فراکاسی اظهار داشت: «در حالی که در دهه اول وجود آن، بازده بیت کوین به طور متوسط ​​با عملکرد بازار سهام ارتباطی نداشت، این رابطه به سرعت از زمان شروع همه‌گیری کووید افزایش یافت.»

به ویژه، امروزه دارایی‌های کریپتو دارای پروفایل‌های ریسک مشابهی با قیمت کالاهای نفتی و سهام فناوری هستند.

این اقتصاددان به گزارش بینش ماهانه موسسه خود در ماه می اشاره کرد که نشان داد بیت کوین و اتر دارای نوسانات مشابهی با کالاهایی مانند گاز طبیعی و نفت هستند و روزانه بین 4 تا 5 درصد در نوسان هستند.

بر اساس این تحقیق ، بیت کوین که اغلب به عنوان طلای دیجیتال شناخته می شود، در مقایسه با فلزات گرانبهای دنیای واقعی خود مانند طلا و نقره که نوسانات روزانه نزدیک به 1 و 2 درصد را مشاهده می کنند ، دارای ریسک بسیار بیشتری است.

این اقتصاددان گفت که مناسب ترین مقایسه سهام با بیت کوین از نظر نوسانات و ارزش بازار، سازنده خودروهای الکتریکی تسلا بود.

از سوی دیگر، اتر بر اساس ارزش بازار و نوسانات، با سازنده خودروهای الکتریکی Lucid و شرکت داروسازی مدرنا بیشتر قابل مقایسه است.

فراکاسی گفت که این دارایی های کریپتو را در پروفایل ریسک بسیار مشابهی با کلاس های دارایی سنتی مانند سهام فناوری قرار می دهد:

این نشان می دهد که بازار انتظار دارد دارایی های رمزنگاری شده بیشتر و بیشتر با بقیه سیستم مالی در هم تنیده شوند و بنابراین در معرض همان نیروهای کلان اقتصادی قرار بگیرند که اقتصاد جهان را به حرکت در می آورند.

فراکاسی اضافه کرد که تقریباً دو سوم کاهش اخیر در قیمت ارزهای دیجیتال نتیجه عوامل کلان مانند تورم و رکود اقتصادی است. یک سوم کاهش کریپتو را می توان به یک چشم انداز ضعیف قدیمی «صرفاً» برای ارزهای دیجیتال نسبت داد.

کارشناسان کریپتو این واقعیت را که سقوط کریپتو توسط عوامل کلان رهبری می‌شد، نشانه مثبتی برای صنعت ارزیابی کرده‌اند.

اریک وورهیس، یکی از بنیانگذاران Coinapult و مدیرعامل و بنیانگذار ShapeShift، هفته گذشته در توییتر نوشت که سقوط فعلی کمترین نگرانی را برای او داشت، زیرا این اولین سقوط کریپتو بود که به وضوح «نتیجه عوامل کلان خارج از کریپتو بود. “

کیائو ونگ، مشارکت‌کننده اصلی Alliance DAO نظرات مشابهی در توییتر خود ارائه کرد و توضیح داد که چرخه‌های قبلی ناشی از عوامل «درون‌زا» مانند سقوط Mt. Gox در سال 2014 و ترکیدن حباب عرضه اولیه سکه (ICO) در سال 2018 بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا