اخبار

دولت بوکله لایحه ای برای راه اندازی اوراق قرضه بیت کوین ارائه کرد

یک لایحه جدید برنامه دولت برای جمع آوری 1 میلیارد دلار و سرمایه گذاری آن در ساخت «شهر بیت کوین» را تأیید می کند.

در بحبوحه رکود بازار کریپتو، السالوادور سرانجام گامی تعیین کننده برای تحقق پروژه بلندپروازانه “اوراق قرضه بیت کوین” خود برداشت. وزیر اقتصاد ماریا لوئیزا هایم بروو لایحه ای را ارائه کرد که در آن برنامه دولت برای جمع آوری 1 میلیارد دلار و سرمایه گذاری آن در ساخت «شهر بیت کوین» تأیید می شود.

یک لایحه 33 صفحه ای اوراق بهادار دیجیتال ، مورخ 17 نوامبر، از قانونگذاران می خواهد که یک چارچوب قانونی با استفاده از ارز دیجیتال در انتشارات عمومی توسط السالوادور ایجاد کنند. آنها همچنین باید تمام الزامات این رویه و تعهدات ناشران و ارائه دهندگان دارایی را در نظر بگیرند.

اوراق قرضه آتشفشانی یا اوراق قرضه بیت کوین توسط دولت نایب بوکله در سال 2021 معرفی شد. طرح اولیه انتشار تقریباً 1 میلیارد دلار از این اوراق و تخصیص بودجه جمع‌آوری‌شده به ساخت «شهر بیت‌کوین» در پایگاه را پیشنهاد می‌کرد. آتشفشان کولچاگوا فرضاً، انرژی هیدروترمال آتشفشان، شهر را به یک مرکز استخراج رمزنگاری عالی تبدیل می‌کند. نیمی از وجوه جمع آوری شده همچنان مستقیماً در بیت کوین سرمایه گذاری می شود.

در طول 12 ماه گذشته، این پروژه بارها به تعویق افتاده است – در مقطعی، مرحله راه اندازی آن برای اوایل ماه مارس برنامه ریزی شده بود، سپس به سپتامبر موکول شد تا یک بار دیگر به دلیل “دلایل امنیتی” به تعویق بیفتد.

به گفته برخی منابع ، این لایحه ممکن است قبل از کریسمس توسط قانونگذاران تصویب شود. به نظر می رسد پائولو آردوینو، مدیر ارشد صرافی ارزهای دیجیتال بیتفینکس، که با دولت السالوادور در پروژه اوراق قرضه همکاری می کند، نسبت به آن زمان خوش بین است:

السالوادور پس از تبدیل بیت کوین به یک ارز قانونی در 7 سپتامبر 2021، بیش از 2301 بیت کوین به قیمت تقریباً 103.9 میلیون دلار جمع آوری کرد. در طول بازار صعودی، سود حاصل از سرمایه گذاری حتی برای ساخت مدارس و بیمارستان ها استفاده شد. با این حال، از آنجایی که اقتصاد کشور همچنان با مشکل مواجه است، 77.1 درصد از شهروندان ترجیح می‌دهند که دولت سالوادور از «خرج پول عمومی برای بیت‌کوین» خودداری کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا