اخبار

اپل قوانین جدیدی را برای برنامه‌ها و بازی‌های ارزهای دیجیتال منتشر کرد!

اپل بر روی رشد سریع صنعت وب 3 سرمایه گذاری می کند.

اپل مجموعه‌ای از قوانین جدید را برای برنامه‌های رمزنگاری در اپ استور منتشر کرد که نشان‌دهنده موضع این شرکت در مورد NFT، کریپتو و پرداخت است. با توجه به اندازه بازار برنامه های iOS، مطمئناً تأثیر زیادی بر مسیر توسعه ای که برنامه های غیرمتمرکز برای آینده قابل پیش بینی انتخاب خواهند کرد، خواهد داشت.

فعال کردن خرید NFT

از این پس، توسعه‌دهندگان می‌توانند از IAP برای فروش NFT یا ارائه خدمات مرتبط با موارد غیرقابل تعویض مانند ضرب، فهرست‌بندی و انتقال استفاده کنند. از نظر فنی، اپل رسما یک دروازه ورود به ارزهای دیجیتال برای کاربران موبایل ایجاد کرد. با این حال، یک جنبه منفی وجود دارد.

طبق قوانین ذکر شده، توسعه دهندگان قادر به پیاده سازی راه حل های پرداخت جایگزین نخواهند بود، بنابراین کاربران در اکوسیستم ایجاد شده توسط اپل محدود خواهند شد. پیش از این، این موضوع توسط تنظیم کننده های متعددی مطرح شده بود.

علاوه بر محدود کردن گزینه‌های پرداخت، اپل قرار نیست از NFT به عنوان کلید برای باز کردن قفل محتوای ممتاز یا عملکرد اضافی استفاده کند. از نظر فنی، اگر قبلاً یک NFT دارید که خارج از اکوسیستم اپل به دست آورده اید، از نظر کاربردی در برنامه های iOS مفید خواهد بود.

صرافی ها می توانند از به روز رسانی سرمایه گذاری کنند

صرافی هایی مانند کوین‌بیس در حال حاضر از اندازه اکوسیستم ساخته شده توسط اپل و استفاده از آن برای تسهیل نقل و انتقالات رمزنگاری شده استفاده می کنند. با این حال، در این مورد، NFT ها ارزهای رمزنگاری شده در نظر گرفته نمی شوند.

اما به لطف دستورالعمل‌های جدید، صرافی‌های ارزهای دیجیتال می‌توانند با وضوح بیشتری کار کنند و حتی عملکردهای جدیدی را برای کاربران خود پیاده‌سازی کنند. متأسفانه، خریدهای ثانویه NFT به یک مشکل تبدیل می‌شوند، زیرا صرافی‌هایی مانند اوپن سی، رمپ‌های پرداخت مانند Moonpay و سایرین نمی‌توانند وارد جریان پرداخت اپل شوند و میلیون‌ها دلار درآمد را از دست بدهند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا