اخبار ارزهای دیجیتال

لایتنینگ لبز و تاری با تبدیل دستور منع به علامت تجاری موافقت کردند

تاری لبز، که شکایت علیه این پروژه را خریداری کرد، با واکنش شدید جامعه رمزنگاری مواجه شد و برخی از آن‌ها ادعا کردند که این دعوا «بی‌اهمیت» بوده است.

شرکت نرم‌افزاری بیت‌کوین (BTC) لایتنینگ لبز و استارت‌آپ بلاک‌چین Tari Labs موافقت کرده‌اند که دستور منع موقتی را که به دستور دادگاه صادر شده است، تبدیل کنند که توسعه پروتکل تارو لایتنینگ را متوقف می‌کند.

در یک پرونده در 15 مارس ، وکلای لایتنینگ و تاری تبدیل دستور منع به دستور مقدماتی را پیشنهاد کردند – یک دستور موقت که از انجام اقدامات خاصی جلوگیری می کند.

تبدیل این دستور به دستور مقدماتی توسعه پروتکل را تا زمانی که تصمیم دادگاه به دست می‌آید متوقف می‌کند.

دو شرکت توافق کردند که لایتنینگ همچنان به‌روزرسانی‌های پروتکل تارو را انجام نمی‌دهد، به‌روزرسانی‌های داخلی را با کد منبع باز پروتکل ادغام نمی‌کند و نمی‌توانند «مرحله یا نقطه عطف بعدی» پروتکل TARO را اعلام یا راه‌اندازی کنند.

با این حال، لایتنینگ مجاز بود به ارتباطات توسعه دهندگان و کاربران غیر لایتنینگ پاسخ دهد، اگر از این ارتباطات برای توسعه بیشتر تارو استفاده نکند.

همچنین می تواند تارو را به عنوان “نام قبلی پروتکل” برای اطلاعیه های مربوط به تغییر نام پروتکل ارجاع دهد – تا زمانی که “به طور گیج کننده ای مشابه” تارو یا تاری نباشد.

دستور منع موقت در 13 مارس توسط قاضی دادگاه منطقه ای کالیفرنیا، ویلیام اوریک صادر شد، پس از آن که تاری لبز گفت که نام “Taro” حقوق علامت تجاری آن را نقض می کند زیرا بسیار شبیه به پروتکل خود به نام “Tari” – یک علامت تجاری ثبت شده در ایالات متحده است . ایالت ها.

در نتیجه، لایتنینگ لبز قادر به به روز رسانی پروتکل تارو یا مربوط به آن نیست.

تاری لبز برای اولین بار شکایتی را برای نقض علامت تجاری علیه لایتنینگ لبز در 8 دسامبر تنظیم کرد و مدعی شد که هر دو شرکت “در یک اکوسیستم بلاک چین دیجیتال رقابت می کنند” و خدمات مشابه و “در برخی موارد یکسان” ارائه می دهند.

به گفته تاری، هر دو شرکت همچنین برای توسعه دهندگان و کاربران مشابه بازاریابی می کنند و در پلتفرم های بلاک چین یکسان ظاهر می شوند.

انتشار این دستور منع توئیتر با واکنش شدیدی در توییتر مواجه شد. ریکاردو اسپانی، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه های تاری، از این شکایت دفاع کرد و در یک توییت در 15 مارس استدلال کرد که حروف “I” و “O” به اندازه کافی به یکدیگر نزدیک هستند که باعث سردرگمی می شوند و تاری پیشنهاد داده است که یک سال برای تغییر نام تجاری تارو سرمایه گذاری کند.

این شکایت به طور مشابه توسط بنیانگذار تاری، نوین جین، دفاع شد، که در پاسخ به یکی از کاربران توییتر که این دعوا را «بیهوده» خوانده بود، پیشنهاد کرد که «سخت است زمانی که یک قاضی دستور منع موقت را صادر می کند، چیزی را «بیهوده» خطاب کرد.

آزمایشگاه لایتنینگ نرم افزاری را برای شبکه لایتنینگ توسعه می دهد ، یک راه حل لایه 2 برای بلاک چین بیت کوین که امکان تراکنش هایی را فراهم می کند که ارزان تر و سریع تر از تراکنش های انجام شده در لایه پایه هستند.

پروتکل Taro آن یک پروژه جاه طلبانه است که در 5 آوریل در میان یک دور سرمایه گذاری 70 میلیون دلاری اعلام شد و قصد دارد بر اساس ارتقای Taproot بیت کوین ایجاد کند و امکان انتقال استیبل کوین ها از طریق شبکه لایتنینگ را فراهم کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا