اخبار ارزهای دیجیتال

بیت کوین با تقسیم زنجیره ای دو بلوکی مواجه است: معنی آن چیست؟

در موارد نادر، بلاک چین بیت کوین با تقسیم زنجیره ای دو بلوکی مواجه شد که باعث واگرایی موقت در دفتر کل دیجیتالی شد که همه تراکنش ها را ثبت می کند.

همانطور که توسط BitMEX Research از طریق توییتر گزارش شده است ، بیت کوین، ارز دیجیتال پیشرو در جهان، ساعاتی پیش با یک شکاف زنجیره ای دو بلوکی نادر مواجه شد .

تقسیم‌های زنجیره بیت‌کوین رویدادهایی هستند که در آن بلاک چین، دفتر دیجیتالی که تمام تراکنش‌های بیت‌کوین را ثبت می‌کند، به‌دلیل استخراج همزمان بلوک‌های جدید، به‌طور موقت به دو زنجیره جداگانه تقسیم می‌شود.

این تقسیم ها معمولاً به محض طولانی‌تر شدن و سنگین‌تر شدن یک زنجیره برطرف می‌شوند و زنجیره دیگر کهنه می‌شود و منجر به رها شدن نهایی آن توسط شبکه می‌شود.

در حالی که این تقسیمات زنجیره ای کاملاً غیر معمول نیستند، تقسیم زنجیره ای دو بلوکی برای بیت کوین بسیار نادر است و آخرین بار در نوامبر 2020 چنین رویدادی رخ داد.

با این حال، با توجه به افزایش اخیر بلوک‌های قدیمی، تقسیم زنجیره‌ای کاملاً غیرمنتظره نبود. بلوک‌های قدیمی بلوک‌هایی هستند که قبلاً معتبر تلقی می‌شدند، اما به دلیل سازمان‌دهی مجدد بلاک چین، دیگر بخشی از طولانی‌ترین زنجیره نیستند.
در این مورد خاص، چندین بلوک در ارتفاع 788686 تولید شد. با استخراج بلوک‌های جدید و ارجاع یکی از این بلوک‌ها به عنوان مادر، سنگین‌ترین زنجیره زنده می‌ماند و بلوک‌های دیگر کهنه می‌شوند.

برخی از کاوش‌گران بلوک‌های قدیمی را فراموش می‌کنند، زیرا به دلیل قوانین حفاظت از مهر زمانی بلاک بیت‌کوین، مُهر زمانی گزارش‌شده در یک بلوک لزوماً دقیق نیست.

علیرغم نادر بودن تقسیمات زنجیره ای دو بلوکی، جامعه ارزهای دیجیتال تا حد زیادی آشفته باقی مانده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا