اخبار

شبکه لایتنینگ در استرالیا با دستگاه خودپرداز بیت کوین شکل فیزیکی پیدا می کند

دستگاه‌های خودپرداز بیت‌کوین مجهز به لایتنینگ، قول می‌دهند که پشتیبانی فوری از تراکنش‌ها و کاهش قابل توجه هزینه‌ها را از دستگاه‌های خودپرداز رمزنگاری سنتی ارائه کنند.

دستگاه خودپرداز لایتنینگ بیت کوین کاملاً مشابه دستگاه های خودپرداز بیت کوین سنتی عمل می کند، اما به دلیل قابلیت تراکنش فوری راه حل لایتنینگ لایه-2، در زمان قابل توجهی صرفه جویی می کند. همچنین امکان خرید مقادیر بسیار کمی از بیت کوین را فراهم می کند، بیشتر در ساتوشی (Sats)، پایین ترین ارزش بیت کوین، که در آن یک ساتوشی برابر با 0.00000001 BT است.

در حال حاضر، دستگاه‌های خودپرداز ارزهای دیجیتال، تراکنش‌ها را مستقیماً روی بلاک چین تسویه می‌کنند. این خود محدودیت هایی دارد. به عنوان مثال، زمانی که هزینه های استخراج کننده در شبکه بیت کوین بین سال های 2017 و 2018 به طور قابل توجهی افزایش یافت، اپراتورها مجبور بودند خود را با دسته بندی تراکنش ها وفق دهند.

در عمل، این بدان معناست که حتی اگر یک کاربر بیت کوین را از طریق دستگاه خودپرداز خریداری کند، بلافاصله به آنها منتقل نمی شود. اپراتور فرآیندهایی دارد که منتظر می‌مانند تا سایر کاربران شبکه ATM از ماشین‌ها قبل از گروه‌بندی و ارسال تراکنش‌ها به چندین کاربر در یک تراکنش انبوه استفاده کنند. این مشکل با کمک شبکه لایتنینگ تا حد قابل توجهی قابل حل است.

با استفاده از لایتنینگ، تراکنش فوری می شود زیرا اپراتور نیازی به جمع آوری وجوه ندارد. به محض درج پول نقد، کاربر پرداخت را از طریق شبکه لایتنینگ دریافت می کند. در حالی که هنوز بحث در مورد اینکه آیا هزینه ها به طور قابل توجهی کاهش می یابد وجود دارد، اما احتمالاً کمتر از پرداخت زنجیره ای خواهد بود.

نصب اخیر دستگاه خودپرداز بیت کوین با لایتنینگ در استرالیا در پی پیشی گرفتن استرالیا از السالوادور و تبدیل شدن به چهارمین مرکز بزرگ خودپرداز بیت کوین در جهان انجام شد. استرالیا در سال 2023 دارای 216 دستگاه خودپرداز بود.

تعداد کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری در سراسر جهان 38602 دستگاه است که از این تعداد 6071 دستگاه خودپرداز تنها در سال 2022 نصب شده است.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا