اخبار

بایننس به دلیل عملیات غیرقانونی در هلند 3 میلیون دلار جریمه شد

بانک مرکزی هلند گفت که صرافی ارز دیجیتال بایننس “تعداد بسیار زیادی مشتری در هلند” دارد.

صرافی بزرگ جهانی ارزهای دیجیتال بایننس پس از عدم دریافت مجوز قانونی برای فعالیت در این کشور، در هلند با جریمه مواجه شده است.

بانک مرکزی هلند (DNB) بایننس هلدینگ را به دلیل ارائه خدمات رمزنگاری محلی بدون ثبت نام توسط مقامات، 3.3 میلیون یورو (3.3 میلیون دلار) جریمه کرد. بانک مرکزی هلند روز دوشنبه رسما اعلام کرد که رگولاتور این جریمه اداری را در آوریل 2022 اعمال کرده است.

DNB خاطرنشان کرد که هر شرکتی که خدمات رمزنگاری را در هلند ارائه می دهد موظف است با رعایت قانون پیشگیری از پولشویی و تامین مالی تروریسم در بانک مرکزی ثبت نام کند. رگولاتور همچنین اشاره کرد که DNB قبلاً در 18 آگوست 2021 یک هشدار عمومی به بایننس صادر کرده بود.

بر اساس این اعلامیه، DNB به دلیل حجم معاملات زیاد پلتفرم، جریمه بیشتری را برای بایننس اعمال کرد. به گفته رگولاتور، بایننس “تعداد بسیار زیادی مشتری در هلند” داشت، در حالی که حجم معاملات روزانه آن به “13.7 میلیارد دلار” می رسید.

DNB اعلام کرد که افزایش جریمه نیز به دلیل نقض طولانی مدت توسط بایننس است. به گفته این بانک، تخلفات از ماه می 2020 رخ داده است – زمانی که DNB تعهد ثبت نام را معرفی کرد – تا زمانی که بانک تحقیقات را در دسامبر 2021 بسته است. رگولاتور خاطرنشان کرد: بنابراین DNB این تخلفات را بسیار جدی می داند.

بانک مرکزی همچنین اشاره کرد که بایننس برای ثبت نام درخواست داده است و مراحل ثبت نام در حال بررسی است. از آنجایی که صرافی در راستای پیروی از قانون حرکت کرده و در مورد عملیات تجاری خود شفاف بوده است، DNB مبلغ کل جریمه را تا 5 درصد کاهش داد.

یکی از سخنگویان بایننس به یک سرانه گفت که این شرکت از طریق یک نهاد محلی به نام بایننس هلند BV به نقطه عطفی در برآوردن الزامات نظارتی هلند رسیده است. این نماینده گفت که این رویداد، محوری است که مدت ها در انتظار آن بودیم در همکاری مداوم ما با بانک مرکزی هلند و همچنین تعامل رو به رشد این شرکت با تنظیم کننده های جهانی، و افزود:

“در حالی که ما دیدگاه یکسانی در مورد همه جنبه‌های تصمیم نداریم، اما عمیقاً به اقتدار و حرفه‌ای بودن تنظیم‌کننده‌های هلندی برای اجرای مقررات آن‌گونه که صلاح می‌دانند احترام می‌گذاریم. با پشت سر گذاشتن این موضوع، می‌توانیم به دنبال یک مدل عملیاتی سنتی‌تر در کشور باشیم. هلند.”

بایننس مستقیماً به یک رسانه تأیید یا تکذیب نکرد که آیا این شرکت تاکنون جریمه را پرداخت کرده است یا خیر. طبق این اطلاعیه، بایننس در تاریخ 2 ژوئن 2022 به جریمه اعتراض کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا