اخبار

نهنگ بیت کوین باستانی با جابجایی بخشی از 160 میلیون دلار بیت کوین بیدار می شود

متأسفانه مقدار زیادی بیت کوین که اخیراً جابجا شده است صعودی نیست.

یک نهنگ عظیم بیت کوین که از سال 2015 تا این لحظه 10000 بیت کوین در اختیار داشت، با توجه به ماهیت سکه های به دست آمده توسط این نوع دارنده، سرمایه گذاران را شگفت زده کرد: هر بیت کوین موجود در کیف پول با کمک فعالیت های غیرقانونی به دست آمده است.

در سال 2014، بخش بزرگی از حجم بیت کوین توسط مجرمان، خدمات پولشویی یا شهروندانی که از این ارز دیجیتال برای پرداخت های ناشناس استفاده می کردند، ارائه می شد. بخش خاصی از حجم مجرمانه بیت کوین به سرقت رفته یا هک شده است. نهنگی که امروز 10000 بیت کوین جابجا کرد مربوط به هک Mt.Gox در سال 2014 است.

همانطور که داده های وان چین نشان می دهد، 65 بیت کوین از کیف پول ها به صرافی ارز دیجیتال hitbtc ارسال شده است ، به این معنی که مجرمان در تلاش هستند طلای دیجیتال خود را به پول نقد یا سایر انواع دارایی های دیجیتال تبدیل یا برداشت کنند.

با توجه به تراکنش موفق، صرافی با وجود اطلاعات عمومی موجود، آدرس را به عنوان “غیرقانونی” یا مرتبط با فعالیت های مجرمانه محدود یا علامت گذاری نکرد. در حال حاضر، مشخص نیست که آیا مجرمان می توانند وجوه خود را بشویید و آنها را به خارج از صنعت دارایی های دیجیتال منتقل کنند.

پیش از این، مدیر عامل کریپتوکوانت توضیح داد که چگونه حرکت وجوه باستانی نباید یک عامل صعودی در نظر گرفته شود. به گفته یانگ جو، بیت‌کوین قدیمی یا متعلق به افرادی است که نمی‌توانند از خدمات KYC استفاده کنند، یا در «دوران بی‌قانونی» استخراج شده‌اند یا از طریق سپرده‌های کوچکی که نیازی به KYC ندارند، توزیع شده‌اند که باعث فشار تدریجی بر بازار می‌شود.

با در نظر گرفتن تعداد نهنگ‌های بیت‌کوین باستانی و آدرس‌های کوچک‌تر، شاهد افزایش مداوم فشار بر بازار به شکل عملیات پولشویی یا فروش غیرKYC در صرافی‌ها هستیم که امکان سپرده‌گذاری بدون تایید هویت را فراهم می‌کند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا