ارز دیجیتال و کریپتو

بازی ایلوویوم چیست؟ معرفی توکن ILV و بازی Illuvium

ایلوویوم یک بازی رمزنگاری جنگنده خودکار سه بعدی در شبکه اتریوم که دارای مکانیک بازی الهام گرفته از پوکمون است. قابل ذکر است، ایلوویوم هنوز در حال توسعه است و فقط در مرحله آزمایش بتا است.

در این مقاله، ما یافته های تحقیقاتی خود را پس از نگاهی عمیق تر به پروژه و برنامه های آن بیان می کنیم. اکیداً توصیه می‌کنیم تمام قسمت را بخوانید تا واقعاً بفهمید که آیا Illuvium بازی‌ای است که ارزش وقت و پول شما را دارد یا خیر. ما به تیم پروژه، تاریخچه، مکانیک بازی، توکنومیک و مدل «بازی برای کسب درآمد» می پردازیم.

بازی ایلوویوم چیست؟

ایلوویوم یک بازی RPG فانتزی سه بعدی غیرمتمرکز است که در آن بازیکنان می توانند مناظر را کشف کنند، جانوران بیگانه به نام “Illuvials” را جمع آوری کنند و در “Battle Arena” با یکدیگر مبارزه کنند تا اتر را به دست آورند. این بازی برای ساختار بازی جهان باز خود از پوکمون الهام گرفته و قصد دارد اولین بازی واقعاً AAA در اکوسیستم بازی بلاک چین باشد.

اگر نمی دانید بازی AAA چیست، نگران نباشید. خیلی ساده است، «AAA» عنوانی غیررسمی است که به بازی‌های ناشران بزرگ با بودجه‌های کلان برای تولید بازی داده می‌شود. این بازی ها چه از نظر گیم پلی و چه از نظر مولفه گرافیکی بازی معمولا بهترین از بهترین ها محسوب می شوند. در بازی های سنتی، چند نمونه از این موارد می تواند Elden Ring، God of War و GTA 5 باشد.

برای اطمینان از اینکه بازیکنان تجربه بازی “AAA” دارند، ایلوویوم از Unreal Engine 4.26 استفاده می کند. و چندین مشارکت کننده بسیار ماهر دارد که روی بازی کار می کنند. هر یک از نبردهای درون بازی در یک شبیه سازی با کد C++ اجرا می شود که سپس به موتور Unreal قلاب می شود تا تجسم شود. شبیه سازی قطعی است و به بازیکنان اجازه می دهد مسابقات خود را در حلقه های سینمایی با کیفیت بسیار بالا بازی کنند.

تا آنجا که به داستان و دنیای بازی مربوط می شود، بازی ترکیبی از ماجراجویی فانتزی فضای بیرونی را دنبال می کند که با پوکمون ملاقات می کند. بازیکنان بازی مسافران یک سفینه فضایی بین کهکشانی هستند که بر روی سیاره ای در حال مرگ پر از موجودات مرموز که به نظر می رسد دارای قدرت ها و توانایی های عرفانی هستند فرود می آیند. این موجودات اسرارآمیز بیگانه با نام “Illuvials” شناخته می شوند.

همه بازماندگان سفینه فضایی اکنون سفر خود را به سمت کاوش سیاره با تبدیل شدن به شکارچیانی که جانوران بیگانه سیاره را مطیع و رام می کنند، آغاز می کنند. به عنوان شکارچی، از ایلوویوم های رام شده برای کاوش در سرزمین های بیشتر استفاده می کنید که می توانید با فعال کردن ابلیسک هایی که در طول سفر خود پیدا می کنید قفل آنها را باز کنید.

همه Illuvials که با موفقیت رام می شوند منجر به یک NFT جدید می شوند که به آدرس کیف پول مرتبط شما ارسال می شود. این NFT ها نشان دهنده Illuvial اسیر شده و قابل معامله در بازار بومی بازی هستند.

ایلوویوم بر روی بلاک چین اتریوم اجرا می‌شود و از Immutable X (لایه ۲ که از فناوری جمع‌آوری ZK استفاده می‌کند) استفاده می‌کند تا در عین حال از امنیت شبکه اتریوم برای ایمن کردن دارایی‌های درون بازی، تراکنش‌های هزینه گاز صفر را برای بازیکنان فراهم کند.

تیم و تاریخچه ایلوویوم

این بازی توسط برادران وارویک، یعنی کایران ، آرون و گرانت وارویک تأسیس شد . جالب اینجاست که آنها برادران کوچکتر کین وارویک ، بنیانگذار پروتکل Synthetix – یک پلت فرم دارایی مصنوعی DeFi هستند. بله، «آن» Synthetix، پلتفرم DeFi با بیش از 1 میلیارد TVL.

برادران وارویک به دلیل نفوذ برادر بزرگترشان به طور طبیعی به ارزهای دیجیتال علاقه مند بودند. با این حال، ایده ایلوویوم تا نیمه دوم سال 2020 به ذهن آنها نرسید. همه چیز از زمانی شروع شد که کایران با اکسی اینفینیتی و اکوسیستم بازی برای کسب درآمد آنها آشنا شد. کایران که به شدت از مفهوم بازی برای کسب درآمد و مالکیت دارایی بازی از طریق NFT الهام گرفته شده بود، شروع به توسعه بازی بلاک چین خود کرد.

برادران وارویک، از چپ: گرانت، آرون، کایران، کین از طریق AFR

این زمانی بود که ایده و مفهوم ایلوویوم توسعه یافت. کایران این بازی را بر اساس مکانیسم بازی پوکمون برای گرفتن، رام کردن و مبارزه با هیولاها مدلسازی کرد و آن را با یک سیستم جنگی سبک خودکار از “League of Legends” و “Teamfight Tactics” ترکیب کرد.

در حالی که برادران بخشی از تیم موسس بازی بودند، بازی و توسعه آن از همان ابتدا به طور رسمی توسط Illuvium DAO، یک سازمان مستقل غیرمتمرکز متشکل از دارندگان توکن ILV، مدیریت شد.

Illuvium DAO شورایی از نمایندگان به نام “شورای Illuvinati” را انتخاب می کند. اعضای شورا که به عنوان نمایندگان جامعه عمل می کنند، پس از بحث و گفتگو در مورد پیشنهادات رأی می دهند. در حال حاضر، ایلوویوم بیش از 150 مشارکت کننده در توسعه بازی دارد.

اجزای بازی

این بازی از چهار جزء اصلی تشکیل شده است که به طور گسترده در جهان سازی و گیم پلی ایلوویوم استفاده می شود. آن ها هستند:

  • ایلوویال ها
  • ایلوویاری
  • آیتم های بازی
  • مناطق

بیایید به طور خلاصه به هر یک از آنها نگاه کنیم.

ایلوویال ها

ایلوویال ها در بازی ایلوویوم موجودات بیگانه حاضر در سیاره در حال مرگ هستند که بازیکن سفر خود را در آن آغاز می کند. آنها را می توان به هیولاهای سری پوکمون تشبیه کرد و به طور مشابه قادر به تغییر فرم ها و اجرای و یادگیری حملات مختلف با بالا رفتن و پیشرفت هستند.

ایلوویوم در حال حاضر دارای بیش از 100 ایلوویال برای بازیکنان است که می‌توانند آن‌ها را پیدا کرده و اهلی کنند، که هر کدام براساس کلاس و تمایلات خود دارای توانایی‌های منحصربه‌فردی هستند. تمام ایلوویال های منتشر شده در بازی توسط بازیکنانی که بازی را انجام می دهند و آنها را ضبط می کنند به دست خواهند آورد. ایلوویالها به عنوان NFT به طور جداگانه فروخته نخواهد شد. این یک مکانیسم راه اندازی عادلانه برای پروژه را تضمین می کند.

در حال حاضر پنج کلاس و پنج قرابت وجود دارد که هر ایلوویال می تواند به آن تعلق داشته باشد. مشابه پوکمون، هر ایلوویال می تواند از شکل پایه خود تا مرحله نهایی خود تکامل یابد. به طور قابل‌توجه، اشکال نهایی ایلوویال‌ها به نام «اشکال صعودی» گاهی اوقات می‌توانند دارای نسخه‌ای از کلاس‌ها یا وابستگی باشند.

به عنوان مثال، یک شکل صعودی از یک ایلوویال آب ممکن است دارای دو پشته میل ترکیبی آب باشد که میل ترکیبی “سرریز” را ایجاد می کند، یا ممکن است دارای یک پشته از میل ترکیبی آب با میل هوا باشد که باعث ایجاد میل ترکیبی “یخبندان” می شود. سیستم انباشتگی مشابهی نیز برای متغیر کلاس ایلوویال ها در اشکال صعودی آنها وجود دارد.

Classes – پنج کلاس اولیه از ایلوویالها وجود دارد – Fighter، Guardian، Rogue، Psion و Empath. مؤلفه کلاسی یک ایلوویال بر قدرت پاداش به دست آمده از هم افزایی در هنگام ایجاد تیم ایلوویال تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، تیمی که به طور کامل از Fighter Illuvials به خطر افتاده است ممکن است پاداش حمله دریافت کند. علاوه بر این، اشکال صعودی ایلوویالها گاهی اوقات می توانند دو کلاس را به طور همزمان تجسم کنند، مانند Slayer (Fighter + Rogue)، یا در یک کلاس قوی تر شوند، مانند Invoker (Psion + Psion).

Affinity – هر ایلوویال در بازی ایلوویوم حداقل به یکی از پنج عنصر اصلی بازی – آب، آتش، زمین، هوا و طبیعت متصل است. قرابت یک ایلوویال بر برتری آن نسبت به ایلوویال حریف در نبرد تأثیر می گذارد. به عنوان مثال، یک ایلویویال آتش سوزی حملات قوی تری به ایلوویال های طبیعت و حملات ضعیف تری به ایلوویال های آبی خواهد داشت.

ایلوویاری

Illuviary شبیه به Pokédex از Pokémon است. این یک پایگاه داده شامل اطلاعات تمام ایلوویالها موجود در بازی است. با این حال، بازیکنان باید قبل از مشاهده جزئیات کامل در ایلوویاری به مناطق سفر کنند و ایلوویالها را کشف کنند.

ایلوویوم عنصر بلاک چین را با درج نام شخصی که اولین بار یک ایلوویال خاص را پس از انتشار اولیه بازی در کنار ورود رسمی ایلوویال در پایگاه داده جهانی ایلوویاری کشف کرد، با این فرآیند ترکیب کرده است.

آیتم های بازی

به غیر از ایلوویالها، آیتم های بازی دیگری نیز به عنوان NFT در بازی ایلوویوم ارائه می شوند که می توانند در بازار آزاد معامله شوند. این موارد برای کمک به گرفتن و رام کردن ایلوویال ها استفاده می شود.

چهار آیتم اصلی که یک بازیکن می تواند در بازی ایلوویوم استفاده کند عبارتند از:

خرده ها – تکه های کریستالی هستند که برای گرفتن و کنترل ایلوویال ها پس از یک نبرد پیروزمندانه استفاده می شوند . آنها NFT و یکی از مهمترین آیتم های بازی هستند. خرده‌ها در سطوح مختلفی قرار دارند که بر میزان موفقیت گرفتن موفقیت آمیز یک ایلوویال خاص پس از نبرد تأثیر می‌گذارد. به هر بازیکنی که بازی را شروع می کند، تعدادی قطعه قطعه داده می شود. پس از آن، هر خرده اضافی را می توان از سپرده های درون دنیای بازی استخراج کرد. خرده ها در IlluviDEX قابل معامله هستند.

سلاح ها – سلاح های NFT هایی هستند که می توانند قبل از نبرد روی آواتار بازیکن تجهیز شوند. برخلاف پوکمون، حتی بازیکن می‌تواند مستقیماً با ایلوویال ها در بازی مبارزه کند. سلاح های مجهز بر کلاس آواتار بازیکن تأثیر می گذارد. این کلاس بسته به ترکیب تیم شما، می تواند هم افزایی پاداش را برای تیم ایلوویال شما فراهم کند. سلاح ها در IlluviDEX قابل معامله هستند.

زره پوش – زره پوش NFT هایی هستند که بازیکن در بازی ایلوویوم می تواند روی آواتار خود مجهز کند. زره ها از اقلام استخراج شده در ایلوویوم ساخته می شوند و به عنوان دفاعی در برابر آسیب جانورانی که ما با آنها می جنگیم عمل می کنند. زره ها در IlluviDEX قابل معامله هستند.

Imbues – Imbues پیشرفت‌های زیبایی هستند که می‌توانند ارزش مجموعه بازیکن در بازی ایلوویوم را با متمایز کردن خریدهایشان از دیگران افزایش دهند. Imbues مدولار هستند. بنابراین، می توانید آنها را روی چندین کالا استفاده کنید یا آنها را در IlluviDEX بفروشید. اجزای مختلف بازی، مانند سلاح، زره، و حتی هواپیمای بدون سرنشین شما را می‌توان در خود جای داد. آنها شبیه قوطی های رنگ در بازی هایی مانند PUBG هستند.

مناطق

ایلوویوم در ابتدا با تعداد محدودی منطقه راه اندازی می شود که برای بازیکنان قابل دسترسی خواهد بود. بعداً، بازیکنان قفل Obelisks را باز می‌کنند که امکان سفر به مناطق جدید زیبا، چالش برانگیز و مهم را فراهم می‌کند که با ایلوویال‌های جدید برای نبرد، جمع‌آوری و روشن کردن داستان و افسانه‌های بازی همراه هستند. منطقه‌ها دارای طبقه‌بندی خواهند بود و منطقه Tier 0 به‌صورت رایگان در دسترس بازیکنان قرار می‌گیرد تا قبل از سرمایه‌گذاری در بازی، کاوش کنند و نظر خود را شکل دهند.

گیم پلی پایه ایلوویوم

بازی ایلوویوم قرار است به شکل فعلی یک RPG جهان باز تک نفره و رایگان باشد. بازیکنان بازی را با شخصی سازی شخصیت خود و انتخاب یک پهپاد همراه که به عنوان یک فرد کمکی عمل می کند، شروع می کنند. سپس بازیکن سفر خود را برای کاوش در دنیای باز بازی آغاز می کند و ایلوویال هایی را که با آنها روبرو می شوند جمع آوری کرده و با آنها مبارزه می کند. ایلوویال‌های شکست‌خورده را می‌توان از طریق خرده‌ها گرفته و به‌عنوان NFT ضرب کرد. هر بازیکن دارای پنج مکانیسم یا حالت کلیدی بازی است که می تواند در حین انجام بازی در آن شرکت کند. آنها به شرح زیر است:

ماجراجویی

حالت ماجراجویی از ماجراجویی داستانی کلی شخصیت اصلی پیروی می کند. بازیکنان در بازی ایلوویوم همچنین می توانند آزادانه در مناطق موجود در جهان باز بازی سفر کنند تا ایلوویال ها را بگیرند و رام کنند.

با گذشت زمان، گرفتن ایلوویال ها دشوارتر می شود. با کشف بیشتر، نرخ گرفتن آنها در نوسان خواهد بود، زیرا به طور جدایی ناپذیری با تعداد ایلوویال هایی که تاکنون شکار شده اند مرتبط است. با این حال، هر چه زمان بیشتری را صرف ماجراجویی کنید، خدمه و تیم شما قوی‌تر می‌شوند.

معدن و برداشت

دومین فعالیتی که بازیکنان می توانند در حین بازی با ایلوویوم انجام دهند، «معدن و برداشت» است. اگر فکر کرده اید هواپیمای بدون سرنشینی که به عنوان دستیار انتخاب کردیم چه هدفی را دنبال می کرد؟ خب، پاسخ شما این است – پهپاد نقش مهمی در استخراج مواد معدنی از سطح سیاره و تبدیل آنها به موارد مفید دارد. هرچه کیفیت مواد استخراج شده قوی تر و کمیاب تر باشد، آیتم جعلی بهتر خواهد بود. ماینینگ همچنین برای جمع آوری خرده های رایگان با کیفیت پایین برای گرفتن ایلوویال ها استفاده می شود.

تیم سازی

این شاید یکی از ضروری ترین جنبه های گیم پلی ایلوویوم باشد. نبردهای بازی را می توان با هم افزایی تیمی ساخته یا شکست. سینرژی ها مشارکت های همزیستی هستند که بین ایلوویال ها بر اساس وابستگی ها یا طبقات متقابل شکل می گیرند.

زمانی که ایلوویال ها به صورت تیمی با هم کار می کنند در میدان نبرد قوی تر هستند، بنابراین مطمئن شوید که جفت های هم افزایی را برای افزایش شانس برنده شدن به دست آورید. هم افزایی های مختلف به طرف شما مزایای متفاوتی می دهد و به شما این امکان را می دهد که از حریف خود پیشی بگیرید – حتی اگر ایلوویال هایی با قدرت خام بیشتر از شما داشته باشید.

سیستم فیوژن

ایلوویوم از یک سیستم همجوشی برای تکامل ایلوویال ها به مرحله بعدی خود پیروی می کند. برای تکامل یک ایلوویال به مرحله بعدی، باید سه مورد را جمع آوری کنید که به حداکثر سطح خود رسیده اند. سپس این سه ایلوویال در یک موجود واحد و قدرتمندتر ترکیب می شوند.

موثرترین راه برای ایلوویال ها برای رسیدن به حداکثر سطح خود، شرکت در بسیاری از موقعیت های جنگی و کسب تجربه برای ارتقاء سطح است. این سیستم همجوشی به بازی کمک می‌کند تا مکانیزم سوزاندن را اتخاذ کند تا اطمینان حاصل شود که اقتصاد ایلوویال ها بیش از حد متورم در بازار وجود ندارد.

میدان نبرد

حالت Battle Arena بازی ایلوویوم مدت کوتاهی پس از انتشار اولیه بازی منتشر خواهد شد. Battle Arena حالتی است که در آن بازیکنان می توانند سایر بازیکنان را برای بردن اتر به چالش بکشند. دو میدان برنامه ریزی شده وجود دارد، هر دو با قوانین متفاوت – Ranked Arena و Leviathan Arena.

در Ranked Arena، بازیکنان در شرایط برابر خواهند بود. سطوح تجربه عادی خواهد شد، و هر ایلوویال هزینه امتیازی خواهد داشت، که مبارزه را بسیار مبتنی بر مهارت می کند.

لویاتان آرنا چنین محدودیتی نخواهد داشت. تماشاگران می توانند روی نتایج این مسابقات نیز شرط بندی کنند. اینجاست که بازیکنان می‌توانند تسلط داشته باشند و مجموعه خود را به رخ بکشند.

هنگامی که نبرد در بازی ایلوویوم شروع می شود، هر ایلوویال یک هدف مخالف را برای حمله انتخاب می کند. آنها در طول نبرد در نتیجه حملات و آسیب انرژی جمع آوری می کنند. هنگامی که آنها به آستانه خاصی رسیدند، یک Ultimate Ability ویژه ای را فعال می کنند که این پتانسیل را دارد که بر نتیجه بازی تأثیر بگذارد.

این Ultimates توانایی آسیب رساندن، تقویت دوستان یا خود، ممانعت از دشمنان، یا ضربه زدن با چنان قدرتی را دارند که دشمنان در اطراف عرصه پرتاب شوند. وقتی یک تیم کاملاً شکست خورده باشد، نبرد به پایان می رسد.

ایلوویوم صفر

ایلوویوم برای یک سری مینی بازی برنامه ریزی کرده است که اولین آنها “Illuvium: Zero” است. Illuvium: Zero یک مینی بازی برای ساخت پایه است که مفهوم سرزمین های NFT را در متاورس ایلوویوم معرفی می کند. NFT Land در Illuvium Zero منابعی تولید می کند که می توانند با بازی اصلی تعامل داشته باشند. در مجموع 100 هزار قطعه زمین پرداخت شده وجود خواهد داشت و اولین فروش زمین 20 هزار قطعه از این زمین ها را در قالب حراج هلندی برای فروش ارائه می دهد.

IlluviDEX

IlluviDEX بازار آنلاین بومی ایلوویوم است. بازیکنان می توانند از IlluviDEX برای تجارت دارایی های NFT بین خود استفاده کنند. IlluviDEX توسط Illuvium DAO مدیریت می شود. IlluviDEX در حال حاضر با برنامه هایی برای فعال کردن تجارت Illuvials، Weapons، Armor و Imbues در IlluviDEX در حال توسعه است.

چه زمانی می توانم ایلوویوم بازی کنم؟

بازی ایلوویوم در حال حاضر برای گروه منتخبی از بازیکنان در مرحله آزمایش بتا خصوصی خود در دسترس است. یک نسخه آزمایشی باز برای سه ماهه اول سال 2022 برنامه ریزی شده است. تاریخ عرضه بازی اصلی هنوز اعلام نشده است.

اکونومی توکن ایلوویوم

ایلوویوم توسط دو توکن – ILV و sILV2 تامین می شود.

ابزار توکن

  • ابزار ILV

ILV نشانه حاکمیت ERC-20 IlluviumDAO است. دارندگان ILV می‌توانند با پیشنهاد اصلاحات پروتکل و انتخاب اعضای «شورای ایلویناتی» که در مورد پیشنهادها رأی می‌دهد، در حکمرانی شرکت کنند.

دارندگان توکن ILV همچنین می توانند با قرار دادن توکن های خود در برنامه استخراج نقدینگی، بازدهی داشته باشند. جوایز شرط بندی دارای یک دوره واگذاری 12 ماهه هستند، یا می توان آنها را به عنوان sILV2 درخواست کرد و بلافاصله برای خریدهای درون بازی از آنها استفاده کرد. در نهایت، تمام درآمدهای درون بازی حاصل از خریدهای درون بازی و تراکنش های بازار در قالب ILV به سهامداران منتقل می شود.

  • ابزار sILV2

sILV2 یک توکن مصنوعی ILV است که منحصراً در اقتصاد درون بازی ایلوویوم استفاده می شود. sILV2 به ارزش ILV متصل است و می‌توان از آن برای پرداخت هزینه سفر و پخت خرده‌های داخل بازی استفاده کرد. علاوه بر این، sILV2 را نمی توان برای هیچ تراکنش دیگری، از جمله معاملات در بازار IlluviDEX، استفاده کرد.

راه اندازی توکن ILV

ILV در مجموع حداکثر 10 میلیون عرضه دارد که از مجموع 6 میلیون ILV در ابتدا توزیع شد. 4 میلیون ILV دیگر به آرامی طی یک دوره سه ساله از طریق کشاورزی بازده و جوایز درون بازی ایلوویوم توزیع خواهد شد.

نمودار توزیع توکن

از 30 مارس تا 2 آوریل 2021، 1 میلیون ILV (16.67٪ از عرضه اولیه و 10٪ از کل عرضه) از طریق یک Balancer Liquidity Bootstrapping Pool بین مردم توزیع شد. توکن های باقی مانده به صورت خصوصی به شرح زیر توزیع شدند:

سرمایه گذاران Pre-seed – این سرمایه گذاران 500000 توکن ILV (تقریباً 5٪ از کل عرضه) را با نرخ 1 دلار در هر توکن دریافت کردند. از آنجایی که آنها بیشترین ریسک را پذیرفتند و از پروژه حمایت کردند، قیمت های ارزانی به آنها داده شد.

سرمایه گذاران اولیه – این سرمایه گذاران ایلوویوم 1.5 میلیون توکن ILV (تقریباً 15٪ از کل عرضه) را با نرخ 3 دلار برای هر توکن دریافت کردند.

تیم – به تیم موسس 1.5 میلیون ILV (تقریباً 15٪ از کل عرضه) اختصاص داده شد. این توکن ها برای یک دوره 12 ماهه قفل بودند که در ماه گذشته (مارس 2022) باز شد.

خزانه داری – خزانه داری پروژه که ایلوویوم Vault نیز نامیده می شود، 1.5 میلیون ILV (تقریباً 15٪ از کل عرضه) اختصاص یافت.

دلار ILV را از کجا بخریم؟

با توجه به وب سایت رسمی ایلوویوم، بهترین DEX برای خرید ایلوویوم، سوشی سواپ است زیرا استخر نقدینگی رسمی پروژه بر روی پلتفرم میزبانی می شود. ILV همچنین برای خرید در صرافی های متمرکز مانند Binance، Kucoin و OKEx در دسترس است.

ایلوویوم DAO

ایلوویوم DAO رسما از دارندگان توکن ILV ساخته شده است. DAO همچنین در درجه اول به عنوان یک استودیوی بازی غیرمتمرکز عمل می کند. Illuvium DAO دارای یک لیست منتخب از نمایندگان به نام “شورای ایلویناتی” است. اعضای شورا که به عنوان نمایندگان جامعه عمل می کنند، پس از بحث و گفتگو در مورد پیشنهادات رأی می دهند.

مدیریت DAO از طریق دو نوع پیشنهاد انجام می شود، پیشنهادهای تغییر پیکربندی ایلوویوم (ICCPs) و پیشنهادات بهبود ایلوویوم (IIP).

ICCPها برای به‌روزرسانی متغیرهای پیکربندی سیستم، که شامل مقادیر شورای، هزینه‌های بازار، مکانیک جذب و تغییرات تعادل هستند، استفاده می‌شوند. IIP ها برای بهبود پروتکل، مانند قراردادهای جدید، سیستم های جدید، بسط ها و مجموعه کاراکترها استفاده می شوند.

پیشنهادها به مخزن Github ارسال می شوند و در فضای پیشنهادی ایلوویوم پست می شوند. در آنجا، آنها توسط شورای ایلوویناتی رای داده می شوند و به صورت زنجیره ای ضبط می شوند. پیشنهادها باید به یک توافق ابراکثریت برسند تا اجرایی شوند.

به منظور ایجاد کنترل و تعادل، مکانیسم حاکمیت از رای گیری درجه دوم برای کاهش قدرت رای دارندگان بزرگ ILV استفاده می کند. علاوه بر این، علیرغم رسیدن شورا به اجماع، یک ExecutionerDAO تشکیل شده است تا در مواقع اضطراری به عنوان پشتیبان پروتکل عمل کند.

تامین مالی ایلوویوم

ایلوویوم در مجموع 5 میلیون دلار در دورهای سرمایه گذاری اولیه و اولیه از طیفی از سرمایه گذاران از جمله Framework Ventures، Delphi Digital، IOSG Ventures و Moonwhale Ventures جمع آوری کرد.

خطرات

به عنوان پروژه ای که هنوز در مرحله توسعه است و درگیر فضای بازی برای کسب درآمد است، یکی از بزرگترین ریسک هایی که برای ایلوویوم می بینم، اقتصاد بازی شکست خورده است. اکثر پروژه‌های بازی AAA بازی برای کسب درآمد در چند ماه گذشته شاهد کاهش اقتصاد بوده‌اند. حتی اکسی اینفینیتی که گفته می شود یکی از بهترین مدل های اقتصادی بازی را دارد، اقتصاد بازی خود را به شدت سقوط کرده بود.

گیمرها، دقیقاً آنهایی که در حوزه بازی های بلاک چین هستند، به بازی های بلاک چین به عنوان منابع درآمد جایگزین نگاه می کنند. در حالی که توسعه دهندگان بازی اصرار دارند که اینطور نباشد، اما همین است. در این پرتو، باید دید جامعه تا چه حد به یک بازی AAA واقعی در بلاک چین واکنش نشان خواهد داد.

سخن پایانی

چند سالی است که بازی‌های بازی برای کسب درآمد زیادی در صنعت کریپتو وجود دارد. اما هیچ یک از آنها را نمی توان واقعا جذاب یا خوب طراحی کرد. من شخصاً تعداد زیادی از این بازی‌ها را در سال گذشته بازی کرده‌ام و با شرمندگی می‌توانم اعتراف کنم که تنها کاری که باید انجام می‌دادم این بود که روی چند دکمه روی صفحه کلیک کنم تا مقداری ارز دیجیتال به دست بیاورم.

تقریباً هیچ بازی ای وجود نداشت که بتوانم ساعت ها در آن بازی کنم و در واقع روی آنها استراتژی بسازیم. اما اشتباه نکنید، این بدان معنا نیست که هیچ بازی خوبی در حال حاضر در صنعت وجود ندارد. قطعاً چند بازی سرگرم کننده و جالب وجود دارد که توسط استودیوهای بزرگ بازی مانند Animoca Brands، Sky Mavis، Gala Games و غیره ساخته شده یا در حال حاضر در حال توسعه هستند. اما من کاملاً مطمئن نیستم که چه تعداد از آنها واجد شرایط بازی AAA هستند.

اینجا جایی است که ایلوویوم با ادعای خود به عنوان یک بازی AAA در بلاک چین مطرح می شود. در حالی که من کاملاً عاشق طراحی بازی و مدل‌های گرافیکی ایلوویوم هستم، به یاد آوردم که آن را با کمی بررسی با در نظر گرفتن طول عمر کوتاه بازی‌ها در بلاک چین و فضای بازی برای کسب درآمد، تجربه کنم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا