اخبار

لایحه کریپتو بریتانیا برای محدود کردن خدمات از خارج از کشور: گزارش

اصلاحات نظارتی اختیارات تنظیم کننده مالی کشور را گسترش می دهد و صنعت کریپتو را تحت نظارت شدیدتر قرار می دهد.

علی‌رغم استقبال لفاظی حزب محافظه‌کار از رمزارز در زمان نخست‌وزیر جدید ریشی سوناک، طبق گزارش‌ها، چارچوب نظارتی آتی، نظارت بر صنعت را تشدید خواهد کرد. به روز رسانی قوانین، اختیارات تنظیم کننده مالی را گسترش می دهد و احتمالاً فعالیت شرکت های خارجی در بریتانیا را محدود می کند.

طبق گزارش فایننشال تایمز ، سقوط FTX بر روند رژیم نظارتی در بریتانیا تأثیر گذاشته است. گزارش شده است که وزارت خزانه داری در حال نهایی کردن بسته دستورالعملی است که به اداره رفتار مالی (FCA) امکان می دهد تا بر عملیات و تبلیغات شرکت های رمزنگاری نظارت کند. در کشور. همچنین محدودیت هایی برای فروش کریپتو در بازار بریتانیا از خارج وجود خواهد داشت.

اگرچه این گزارش جزئیات بیشتری را در مورد این محدودیت‌ها فاش نمی‌کند، احتمالاً، آنها مجبور می‌شوند شرکت‌ها را مجبور به ثبت نام در FCA کنند. به گفته نیکیل راثی، مدیر اجرایی FCA، این رویه در حال حاضر به اندازه کافی سخت است، زیرا 85٪ از متقاضیان تست های ضد پولشویی (AML) FCA را قبول نکرده اند.

این دستورالعمل ها به عنوان بخشی از لایحه خدمات مالی و بازار تهیه می شود . این لایحه بزرگ که شامل مقررات مربوط به رمزارزها می شود، اما محدود به آن نمی شود، قبلاً به پارلمان بریتانیا ارائه شده است. در حالی که بریتانیا مشاوره خود را در مورد ارزهای دیجیتال در سال 2021 آغاز کرد، به گفته منابع FT، ممکن است به دلیل “رویدادهای سریع” در صنعت به سال 2023 سقوط کند.

با این حال، در 7 دسامبر، کمیته خزانه داری فراحزبی با کارشناسان FCA و بانک انگلستان در مورد خطرات ارزهای دیجیتال و “مزایا و معایب” ارزهای دیجیتال صادر شده توسط بانک مرکزی (CBDC) صحبت خواهد کرد. این جلسه همچنین شامل صحبت‌های روزنامه‌نگار تحقیقی می‌شود که سرمایه‌گذاری‌های انجام شده توسط طرفداران فوتبال بریتانیا را تحت تأثیر تبلیغات کریپتو پوشش داده است.

در اوایل نوامبر، اعضای کمیته دیجیتال، فرهنگ، رسانه و ورزش تحقیقی را آغاز کردند تا از فواید و خطرات احتمالی توکن‌های غیرقابل تعویض یا NFTها و بلاک چین در اقتصاد کشور بشنوند.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا