اخبار

گویا جمینی دچار نقض اطلاعات شده است، 5.7 میلیون ایمیل لو رفت

ظاهراً ایمیل‌های کاربران، شماره حساب و شماره تلفن‌های جزئی لو رفته است.

به نظر می رسد صرافی ارزهای دیجیتال جمینی در تاریخ 13 دسامبر یا قبل از آن دچار نقض اطلاعات شده است. بر اساس اسناد به دست آمده توسط چند منبع، هکرها به 5,701,649 خط اطلاعات مربوط به شماره حساب مشتریان، آدرس ایمیل و شماره تلفن های جزئی دسترسی پیدا کردند. در مورد دوم، ظاهراً هکرها به شماره تلفن کامل دسترسی پیدا نکردند، زیرا ارقام عددی خاصی مبهم بودند.

پایگاه داده فاش شده شامل اطلاعات شخصی حساس مانند نام، آدرس و سایر اطلاعات مشتری خود را بشناسید. علاوه بر این، برخی از ایمیل ها در سند تکرار شدند. بنابراین، تعداد مشتریان تحت تأثیر احتمالاً کمتر از کل ردیف های اطلاعات است. جمینی در حال حاضر 13 میلیون کاربر فعال دارد.

نقض امنیت در صنعت وب3، حتی اگر ماهیت خفیف داشته باشد، می تواند عواقب جدی داشته باشد. یکی از این رویدادها در آوریل امسال رخ داد و مربوط به تولید کننده کیف پول سخت افزار ارزهای دیجیتال Trezor بود. هکرها با نفوذ به یک ارائه دهنده خبرنامه شخص ثالث به آدرس های ایمیل کاربران Trezor دسترسی پیدا کردند و سپس از این اطلاعات برای هدف قرار دادن کاربران در یک کلاهبرداری فیشینگ استفاده کردند که منجر به ضرر شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا