اخبار

بلاکفای، سم بنکمن-فرید و FTX را به دلیل سهام رابینهود به دادگاه می کشد

این وثیقه برای تضمین وام FTX به وام دهنده شکست خورده رمزارز استفاده شد که برای نجات خود BlockFi استفاده شد.

فایننشال تایمز گزارش می دهد که وام دهنده ورشکسته ارزهای دیجیتال بلاکفای علیه سام بنکمن-فرید، بنیانگذار شرمسار صرافی شکست خورده FTX، به خاطر سهام دومی در شرکت خدمات مالی برجسته رابینهود، اقدام قانونی کرده است .

پس از اینکه FTX با بلاکفای به توافق رسید، این سهام به عنوان وثیقه در اختیار بلاک فای قرار گرفت.

سم بنکمن-فرید در اوایل سال جاری 7.6 درصد از سهام شرکت کارگزاری را خریداری کرد که باعث شد سهام آن بیش از 25 درصد افزایش یابد.

در ماه ژوئن، بلومبرگ گزارش داد که FTX قصد دارد رابینهود را به طور کامل تصاحب کند. با این حال، بنکمن-فرید وجود چنین معامله ای را رد کرد.

پس از اینکه FTX سقوط سریع خود را آغاز کرد، بانکمن-فرید بنا به گزارش ها عجله کرد تا سهام رابینهود خود را بفروشد. در واقع، او یک روز قبل از اعلام ورشکستگی گروه FTX در 11 نوامبر ، به طور خصوصی از طریق برنامه پیام رسانی سیگنال مذاکره می کرد .

پس از اینکه در ماه مه از سقوط کریپتو ناشی از Terra ضربه سختی خورد، بلاکفای تصمیم گرفت با دستیابی به یک معامله با شرکت تابعه این صرافی در ایالات متحده، سرنوشت خود را به گروه FTX گره بزند. FTX.US با خرید بلاکفای تا سقف 240 میلیون دلار موافقت کرد. صرافی همچنین موافقت کرد که یک خط اعتباری سخاوتمندانه به وام دهنده مشکل دار ارائه کند.

پس از اینکه FTX در اوایل نوامبر امسال آتش گرفت، بلاکفای مجبور شد به طور ناگهانی برداشت را متوقف کند.

روز دوشنبه، وام دهنده رمزارز در نهایت برای محافظت از ورشکستگی اقدام کرد. تا 10 میلیارد دلار بدهی و دارایی تخمین زده شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا