اخبار

بانک بریتانیایی استارلینگ خرید و سپرده‌های مرتبط با رمزارز را به دلیل ریسک بالا ممنوع می‌کند

استارلینگ مشتریان خود را از خرید ارزهای دیجیتال با کارت های بانکی خود یا دریافت حواله از بازرگانان رمزنگاری منع کرده است.

استارلینگ – یک بانک دیجیتال مستقر در بریتانیا – آخرین موسسه مالی است که نقل و انتقالات و فعالیت های مرتبط با رمزارز را برای دارندگان کارت خود ممنوع کرده است.

مشتریان استارلینگ دیگر نمی توانند ارزهای رمزنگاری شده مانند بیت کوین را خریداری کنند یا حواله های دریافتی را از صرافی های رمزنگاری یا بازرگانان دریافت کنند.

این بانک آنلاین این خبر را در بیانیه‌ای به مشتریان و همچنین در توییتر با اشاره به ریسک‌های بالای تجارت کریپتو اعلام کرد.

این بانک همچنین ارزهای دیجیتال را به عنوان «ریسک بالا و به شدت مورد استفاده برای مقاصد مجرمانه» توصیف کرد.

سخنگوی استارلینگ به یک رسانه گفت که این بانک مدتی است که محدودیت هایی با «درجات مختلف» روی تراکنش های مربوط به ارزهای دیجیتال اعمال کرده است. این نماینده با بیان اینکه اخیراً محدودیت‌های تراکنش‌های ورودی و خروجی از طریق کارت و حواله بانکی را تشدید کرده‌ایم، افزود:

فناوری نوآورانه و تفکر پشت ارزهای دیجیتال دارای مزایای بالقوه بزرگی است، با این حال، در حال حاضر، آنها ریسک بالایی دارند و به شدت برای مقاصد مجرمانه استفاده می‌شوند و به همین دلیل، ما دیگر از آنها پشتیبانی نمی‌کنیم.»

اقدامات این بانک در بحبوحه رسوایی مداوم صنعت مربوط به FTX، یکی از بزرگ‌ترین صرافی‌های رمزنگاری جهان است که گفته می‌شود وجوه کاربران را با شرکت خواهرش Alameda اختلاس کرده است. بر اساس پرونده ورشکستگی FTX، این شرکت بیش از 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ خود بدهکار است، در حالی که مجموع طلبکاران طبق گزارش ها بیش از 1 میلیون سرمایه گذار است.

برخی از اعضای جامعه کریپتو بر این باورند که برخی از محدودیت‌ها در فعالیت‌های رمزنگاری توسط بانک‌ها معقول به نظر می‌رسد، اما ممنوعیت کامل بهترین راه‌حل نیست.

SovrynBTC در روز پنجشنبه در توییتی گفت: «در حالی که مسدود کردن تراکنش‌های فردی که بانک‌ها معتقدند کلاهبرداری آشکار هستند، قابل درک است، ممنوعیت تراکنش‌های قانونی که شامل کل صنعت می‌شود غیرقابل قبول است» . این مشتاق کریپتو همچنین پرسید که چرا بانک‌ها به بسیاری از انواع دیگر تراکنش‌های مخاطره‌آمیز توسط مشتریان خود، از جمله معاملات سهام یا قمار اهمیت نمی‌دهند.

آخرین محدودیت‌ها اولین بار نیست که استارلینگ فعالیت‌های مرتبط با رمزارز را سرکوب می‌کند. این بانک در ماه مه 2021 به دلیل نگرانی‌های مشابه، پرداخت‌ها به صرافی‌های رمزنگاری را به‌دلیل «سطوح بالای جرایم مالی مشکوک با پرداخت‌ها به برخی صرافی‌های ارزهای دیجیتال» برای مدت کوتاهی متوقف کرد. استارلینگ متعاقباً حدود یک ماه بعد عملیات تبادل ارزهای دیجیتال را از سر گرفت.

این بلوک چند هفته پس از آن صورت می‌گیرد که سانتاندر بریتانیا سپرده‌های مشتریان را به صرافی‌های رمزنگاری به 1000 پوند انگلیس (1196 دلار) در هر تراکنش و محدودیت کلی 3000 پوند (3588 دلار) در ماه محدود کرد.

گزارش شده است که تعدادی دیگر از بانک های بریتانیایی تراکنش های مرتبط با رمزارز را به طور کامل ممنوع کردند بانک TSB در ژوئن سال گذشته 5.4 میلیون مشتری خود را از خرید بیت کوین منع کرد. دیگر وام دهندگان بزرگ از جمله Lloyds، NatWest و Virgin طبق گزارش ها، خرید ارزهای دیجیتال با استفاده از کارت های اعتباری را در سال 2018 ممنوع کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا