اخبار

هک های اخیر FTX ثابت می کند که “ایمن سازی” دارایی های خود درست بوده است: تنظیم کننده باهامیا

کمیسیون اوراق بهادار باهاما گفت که ادامه تلاش‌های هک FTX ثابت می‌کند که تماس درستی برای «ایمن کردن» دارایی‌های دیجیتال FTX داشته است.

کمیسیون اوراق بهادار باهاما می گوید ادامه “تلاش های هک” روی دارایی های دیجیتال FTX ثابت می کند که آنها تماس درستی برای کنترل دارایی های بورس در 12 نوامبر انجام داده اند.

در بیانیه ای در 23 نوامبر، کمیسیون گفت این واقعیت که “سیستم های FTX به خطر افتاده اند و همچنان با تلاش های هک جدید روبرو هستند – حکمت اقدام سریع کمیسیون برای ایمن سازی این دارایی های دیجیتال را تقویت می کند.”

در همان روزی که FTX در 11 نوامبر اعلام ورشکستگی کرد، جامعه کریپتو شروع به ثبت خروجی به ارزش 266.3 میلیون دلار از کیف پول های مرتبط با FTX کرد. تا 12 نوامبر، خروجی ها به بیش از 650 میلیون دلار رسید.

تحلیلگران بلاک چین گفته اند که 477 میلیون دلار مشکوک به سرقت رفته است، در حالی که مابقی آن توسط خود FTX به ذخیره سازی امن منتقل شده است.

در آخرین بیانیه خود، کمیسیون اعلام کرد در حالی که مجوز FTX Digital Markets (FDM) را برای انجام تجارت به حالت تعلیق درآورده و مدیران خود را در 10 نوامبر سلب اختیار کرده است، اما این برای محافظت از مشتریان و طلبکاران FDM کافی نیست.

این کمیسیون همچنین توضیح داد که با توجه به “ماهیت دارایی های دیجیتال” و “خطرات مرتبط با هک و مصالحه”، از دیوان عالی دستوری برای انتقال تمام دارایی های دیجیتال از FTX به کمیسیون برای “محافظت” درخواست کرد.

آخرین بیانیه تجزیه و تحلیل اخیر شرکت تجزیه و تحلیل بلاک چین Chainalysis و کارآگاه رمزنگاری توییتر ZachXBT را تقویت می کند که گفته است شواهد موجود در زنجیره نشان می دهد که اقدامات تنظیم کننده باهامایی به “هکر FTX” ادعایی مرتبط نیست.

این کمیسیون همچنین به درخواست اضطراری 17 نوامبر توسط FTX Trading Limited که «دولت باهامیا» را به دلیل «دسترسی غیرمجاز به سیستم بدهکاران» پس از شروع پرونده های ورشکستگی فصل 11، فراخواند.

کمیسیون گفت: “مایه تاسف است که در پرونده های فصل 11، مدیر عامل جدید FTX Trading Ltd. این اقدام به موقع را از طریق ادعاهای نامتناسب و نادرست ارائه شده در حرکت انتقال، به اشتباه ارائه کرد.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا