اخبار

گزارش شده است که مدیران FTX سم بنکمن-فرید میلیون ها دلار را برای املاک در باهاما خرج می کنند

حداقل 19 ملک به ارزش حدود 121 میلیون دلار بنام FTX، والدین سام بانکمن-فرید و مدیران ارشد خریداری شده است.

آخرین افشاگری از پرونده FTX نشان می دهد که املاک باهامایی به ارزش میلیون ها به نام این شرکت خریداری شده است. FTX که در آن زمان توسط سم بنکمن-فرید (SBF) اداره می شد ، والدین او و سایر مدیران سطح بالای شرکت، طبق گزارش ها حداقل 19 ملک در باهاما در دو سال گذشته خریداری کردند.

بر اساس گزارش رویترز از سوابق رسمی املاک ، مجموع این خریدها بیش از 121 میلیون دلار ارزش دارند.

از جمله املاک به دست آمده، هفت کاندو لوکس بود. در حالی که ساکنان کاندوها در زمان نگارش این مقاله ناشناخته مانده‌اند، سند ملک ادعا می‌کند که قرار بود از آنها به عنوان “سکونت برای پرسنل کلیدی” صرافی منحل شده استفاده شود.

علاوه بر این، یک ملک به ارزش 16.4 میلیون دلار دارای والدین SBF، جوزف بنکمن و باربارا فرید، به عنوان امضا کننده است. ظاهراً این سند دارای یک “خانه تعطیلات” است که اسناد آن به 15 ژوئن سال جاری بازمی گردد.

بر اساس گزارش های اولیه، سخنگوی این زوج به این سوال که چگونه این ملک تفریحی به دست آمده و آیا بودجه FTX در آن دخیل بوده است، پاسخی نداده است. فقط این زوج قبل از ورشکستگی سعی داشتند ملک را به FTX برگردانند .

از قبل از مراحل ورشکستگی، آقای بانکمن و خانم فرید به دنبال بازگرداندن سند به شرکت بوده‌اند و منتظر دستورالعمل‌های بعدی هستند.»

FTX در سپتامبر 2021 دفتر مرکزی خود را از هنگ کنگ به باهاما منتقل کرد که به قیمت 60 میلیون دلار خریداری شد و در آوریل سال جاری مراسم افتتاحیه آن برگزار شد. کانال رسمی نخست وزیر باهاما ویدئویی از این مراسم را منتشر کرد.

با این حال، طبق گزارش‌های رسانه‌ها از بازدید اخیر از ملک، ماه‌هاست که این فضا دست نخورده باقی مانده است.

با آشکار شدن بحران نقدینگی و رسوایی ورشکستگی، مقامات باهامایی سام بنکمن-فرید و دو شریک سابق خود را در صرافی سابق «تحت نظارت» در این کشور، که هنوز هم در آنجا هستند، داشتند.

اسناد دادگاه پس از اعلام ورشکستگی اولیه نشان داد که شرکت ممکن است در مجموع بیش از 1 میلیون طلبکار داشته باشد که مجموعاً بیش از 3 میلیارد دلار به 50 طلبکار بزرگ بدهکار است.

در 21 نوامبر، کمیته سنای ایالات متحده یک جلسه استماع برنامه ریزی شده FTX را برای 1 دسامبر اعلام کرد که طی آن رئیس رئیس CFTC شهادت خواهد داد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا