اخبار

SEC مدیر عامل سابق FTX سم بنکمن را به دلیل کلاهبرداری از سرمایه گذاران یک روز پس از دستگیری متهم می کند

SEC اتهاماتی را علیه مدیر عامل سابق سم بنکمن-فرید، به اتهام کلاهبرداری از مشتریان آمریکایی و پنهان کردن انحراف وجوه مشتریان، تنظیم کرده است.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه سم بنکمن-فرید، مدیر عامل سابق صرافی ارز دیجیتال FTX که اکنون ورشکسته شده است، اتهاماتی را مطرح کرده است.

SEC، سم بنکمن-فرید را به نقض مقررات ضد تقلب قانون اوراق بهادار 1933 و قانون بورس اوراق بهادار 1934 متهم کرده است که پیشنهاد یا فروش هر گونه اوراق بهادار به جز حساب شخصی خودش را انجام داده.

SEC بانکمن-فرید را به دلیل سازماندهی طرحی برای کلاهبرداری از سرمایه گذاران سهام در FTX Trading Ltd. (FTX) متهم کرد. این نهاد نظارتی خاطرنشان کرد که مدیر عامل سابق “انحراف وجوه مشتریان FTX خود را به شرکت تجارت رمزنگاری آلامدا ریسرچ در حالی که بیش از 1.8 میلیارد دلار از سرمایه گذاران جمع آوری کرده است” پنهان کرده است.

گری گنسلر، رئیس SEC، گفت: ما ادعا می کنیم که سم بنکمن-فرید خانه ای از کارت ها را بر اساس فریب ساخته و به سرمایه گذاران گفته است که این ساختمان یکی از امن ترین ساختمان های رمزنگاری است.

اتهامات جدید علیه مدیر عامل سابق تنها یک روز پس از دستگیری وی توسط مقامات باهامایی به درخواست مقامات آمریکایی مطرح شد. تنها چند ساعت پس از دستگیری سم بنکمن-فرید، SEC اعلام کرد که در حال آماده شدن برای طرح اتهامات علیه یکی از بنیانگذاران FTX هستند که جدا از مواردی است که منجر به دستگیری اخیر وی در باهاما می شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا