اخبار

بیت کوین به زیر 41 هزار دلار سقوط کرد، اتریوم، شیبا اینو و سایر آلتکوین ها به دنبال آن: 3 دلیل مهم

اکثر آلتکوین های برتر دیگر حتی بدتر از بیت کوین عمل می کنند!

بیت کوین در 11 آوریل به 40930 دلار سقوط کرد و دومین روز کاهش از اوج 43450 دلار را رقم زد. بیت کوین در هفته گذشته 11.13 درصد کاهش یافته است، زیرا مکرراً نتوانسته است در اوایل آوریل به بالای سطح 47000 دلار برسد. خرید بیت کوین 176 میلیون دلاری Terra که روز یکشنبه انجام شد نتوانست قیمت این ارز دیجیتال پرچمدار را افزایش دهد.

اکثر آلت‌کوین‌های برتر دیگر در هفت روز گذشته حتی بدتر از بیت‌کوین عمل کرده‌اند، به‌طوری‌که اتریوم (ETH) و Shiba Inu (SHIB) به‌ترتیب 6.07 درصد و 5.71 درصد در 24 ساعت گذشته به ازای داده‌های CoinMarketCap کاهش یافته‌اند . اکثر آلتکوین ها نیز در زمان انتشار ارزش خود را از دست دادند.

نمودار روزانه BTC/USD، منبع: TradingView

بنیاد لونا (LFG)، یک سازمان غیرانتفاعی مستقر در سنگاپور که بر تقویت بلاک چین Terra متمرکز شده است، 176 میلیون دلار دیگر بیت کوین را خریداری کرد. LFG اکنون تقریباً 1.7 میلیارد دلار در بزرگترین ارز رمزنگاری شده در اختیار دارد.

بیت کوین با قیمت 41224 دلار معامله می شود در حالی که ETH در زمان انتشار 3059 دلار مشاهده شد.

سه دلیل بالقوه برای کاهش:

ترس سرمایه گذاران

شاخص ترس و طمع رمزنگاری که احساسات بازار را اندازه‌گیری می‌کند، «ترس» را در زمان انتشار اندازه‌گیری کرد و احساسات ترسناک فراگیر در بین سرمایه‌گذاران را به تصویر می‌کشد. در حال حاضر، این شاخص تنها 32/100 است که ترس را نشان می دهد. این نشان دهنده تغییر از سطوح “خنثی” هفته گذشته است.

شاخص ترس و طمع

قدرت DXY

شاخص دلار (DXY) که ارزش دلار آمریکا را در مقابل ارزهای مختلف اندازه گیری می کند، اوایل امروز به بالاترین رقم در دو سال گذشته به بالای 100 رسید. بر اساس داده های ارائه شده توسط TradingView، در این ماه، ارز ذخیره جهانی 1.64 درصد افزایش یافته است. تقویت DXY ممکن است بر قیمت ارزهای دیجیتال تأثیر بگذارد، زیرا بیت کوین و آلت کوین ها در برابر دلار آمریکا جفت می شوند.

تشدید نگرانی های فدرال رزرو

صبح دوشنبه، بازدهی خزانه داری 10 ساله از 2.76 درصد گذشت، در حالی که نرخ های 5 ساله و 30 ساله معکوس باقی می مانند. نگرانی ها مبنی بر اینکه تورم فزاینده و برنامه های فدرال رزرو برای تشدید سیاست های پولی تهاجمی می تواند مانع توسعه اقتصادی شود، اخیراً نرخ های خزانه داری را بالاتر برده است.

این هفته شاهد انتشار دو مجموعه از داده های تورم خواهیم بود: شاخص قیمت مصرف کننده مارس در روز سه شنبه و شاخص قیمت تولید کننده در ماه قبل در روز چهارشنبه. هیچ اطلاعات اقتصادی مهمی که قرار است روز دوشنبه منتشر شود، وجود ندارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا