اخبار

تحریم‌های ارزهای دیجیتال اتحادیه اروپا علیه روسیه یک مجری غیرمنتظره دارد

مقامات پولی سنگاپور می‌گویند صرافی‌های ارزهای دیجیتال در این کشور باید از تحریم‌های مالی علیه روسیه پیروی کنند.

صرافی پولی سنگاپور (MAS)، بانک مرکزی و تنظیم کننده مالی این کشور، به همه صرافی های مجاز ارزهای دیجیتال در این کشور یادآوری کرد که از تحریم های مالی موجود علیه روسیه پیروی کنند.

این بیانیه پس از تحقیقاتی منتشر شد که نشان داد میلیون‌ها کمک مالی از سوی گروه‌های طرفدار روسیه برای حمایت از درگیری‌های جاری در اوکراین و افزایش تحریم‌ها علیه روسیه از سوی مقامات مالی در سراسر جهان جمع‌آوری شده بود.

تصمیم سنگاپور آن را در راستای تحریم های اتحادیه اروپا علیه روسیه قرار می دهد که اولین بار در اوایل سال جاری اعمال شد. در ابتدا، تحریم‌ها پرداخت‌های رمزنگاری روسیه و اتحادیه اروپا را به حدود 10000 دلار محدود می‌کرد.

با این حال، جدیدترین محدودیت‌ها در اوایل اکتبر، اقدامات را تشدید کرد و «همه خدمات کیف پول، حساب، یا نگهداری دارایی‌های رمزنگاری شده را بدون توجه به مقدار کیف پول ممنوع کرد».

در حوالی اولین مجموعه تحریم‌های اتحادیه اروپا، MAS اقداماتی را با هدف بانک‌های روسیه و سایر نهادهای مستقر در این کشور به همراه ممنوعیت هرگونه جمع‌آوری کمک مالی برای هر فعالیتی که می‌تواند به نفع دولت روسیه باشد، ایجاد کرد.

صرافی‌های رمزارز و پلتفرم‌های مرتبط با تحریم‌ها علیه روسیه از زمان آغاز درگیری در حال سقوط بوده‌اند.

صرافی کریپتو محبوب کراکن در ماه گذشته درهای خود را به روی کاربران روسی بست و تمام حساب های مرتبط با این کشور را محدود کرد. به طور مشابه، Dapper Labs تمام حساب های کاربران روسی را به حالت تعلیق درآورد . این اقدام حساب‌های مرتبط با روسیه را از فروش، خرید یا هدیه دادن توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT) و همچنین توقف برداشت وجوه منع کرد.

اخیراً، چاگری پویراز، رئیس جهانی تحریم‌های بایننس، در مصاحبه‌ای به یک رسانه گفت که این شرکت سخت تلاش می‌کند تا از اقدامات اتحادیه اروپا پیروی کند و در عین حال بهترین خدمات را به کاربران خود ارائه دهد.

در همین حال، بسیاری از کاربران روسی به کشورهای همسایه مانند قزاقستان هجوم می‌آورند تا به استفاده از خدماتی که قبلاً در دسترس آنها بود، ادامه دهند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا