اخبار

بانک سانتاندر پلتفرم بلاک چین را برای خودروهای دست دوم در برزیل آزمایش می کند

مدیرعامل ماریو لیائو در ماه جولای اعلام کرد که سانتاندر برزیل همچنین در حال برنامه‌ریزی برای راه‌اندازی خدمات تجارت کریپتو برای مشتریان خود است.

بانک بزرگ جهانی سانتاندر به کاوش در مورد مزایای فناوری بلاک چین ادامه می دهد و یک شعبه محلی بلاکچین را برای تجارت خودرو و ثبت نام خودرو پیاده سازی می کند.

یک رسانه در 19 اکتبر گزارش داد که سانتاندر برزیل آزمایش پلت فرم توکن سازی مبتنی بر بلاک چین را برای انتقال مالکیت خودروهای دست دوم در برزیل راه اندازی کرده است.

این پلتفرم برای خودکارسازی فرآیند انتقال ثبت ملک با استقرار قراردادهای هوشمند مبتنی بر تحویل در مقابل پرداخت (DVP)، یک روش تسویه حساب که انتقال مالکیت پس از پرداخت موفقیت‌آمیز را تضمین می‌کند، طراحی شده است.

آخرین راه حل ثبت نام خودرو سانتاندر با مشارکت پارفین، ارائه دهنده زیرساخت دیجیتال و وب 3 در آمریکای لاتین توسعه یافته است.

به گفته الکس بوئلائو، یکی از بنیانگذاران و مدیر ارشد فناوری پارفین، این پلتفرم مبتنی بر یک شبکه بلاک چین اختصاصی است که از بلاک چین اتریوم توسعه یافته است. اما بر خلاف اتریوم، بلاک‌چین سیستم دارای مجوز یا خصوصی خواهد بود، به این معنی که برای عموم قابل دسترسی نخواهد بود.

پروژه سانتاندر بخشی از طرح هایی است که توسط آزمایشگاه نوآوری های مالی بانک مرکزی برزیل (لیفت) انتخاب شده است. Lift به عنوان یک انکوباتور پروژه عمل می کند و یکی از اهداف آن استفاده از ارز دیجیتال واقعی یا بانک مرکزی برزیل است که طبق گزارش ها برای راه اندازی در سال 2024 برنامه ریزی شده است. در این بین، سانتاندر قبلاً پلت فرم آزمایشی خود را به بانک مرکزی ارائه کرده است. با هدف آزمایش معاملات واقعی مربوط به آینده نزدیک.

جیم شاتاک، سرپرست امور مالی باز در سانتاندر، پیشنهاد کرد که می توان از همین فناوری برای فروش و ثبت املاک استفاده کرد. “هم برای خریدار و هم برای فروشنده مزایای راحتی و امنیت دارد. شما دو معامله را به یک معامله تبدیل می کنید.

بنا به گزارش Buelau اشاره کرد که مقررات یکی از معدود چالش های اصلی در مسیر پذیرش انبوه فناوری بلاک چین است و اظهار داشت:

«تکنولوژی سریعتر از مقررات در حال حرکت است. […] چالش در مقررات است. اما برزیل از این نظر جلوتر است، مقامات جسور هستند، بنابراین ما ممکن است زودتر از آنچه فکر می‌کردیم این کار را انجام دهیم.»

سانتاندر برزیل، واحد برزیلی بزرگترین بانک تجاری اسپانیا، بنگو سانتاندر است. این بانک محلی به‌خاطر موضع دوستدار کریپتو شناخته می‌شود، به طوری که ماریو لیائو، مدیرعامل ، برنامه‌های سانتاندر برزیل را برای راه‌اندازی تجارت کریپتو در اوایل سال جاری اعلام کرد .

بانک جهانی سانتاندر همچنین به طور فعال فناوری بلاک چین را آزمایش کرده است و به طور مشترک روی زیرساخت های توکن سازی برای کالاهای کشاورزی و انتشار اوراق قرضه مبتنی بر بلاک چین کار می کند . این بانک همچنین به دلیل همکاری نزدیک خود با شرکت بزرگ رمزنگاری ریپل شناخته شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا