اخبار

کره جنوبی حکم بازداشت همکاران سابق دو کوان را صادر کرد

برای دانیل شین، یکی از بنیانگذاران آزمایشگاه ترا فرم، سه سرمایه گذار و چهار مهندس مسئول ابتکارات TerraUSD (UST) و LUNA، حکم دستگیری صادر شد.

در میان تعقیب و گریز مداوم برای دو کوان، یکی از بنیانگذاران و مدیرعامل آزمایشگاه ترا فرم ، مقامات کره جنوبی تحقیقات خود را برای هدف قرار دادن سایر مدیران Terra گسترش داده اند. دادستان ها حکم بازداشت یکی از بنیانگذاران دانیل شین و هفت مهندس و سرمایه گذار دیگر شرکت را به دلیل مشکوک شدن به کسب سود غیرقانونی قبل از فروپاشی گسترده اکوسیستم ترا صادر کردند.

خبرگزاری یونهاپ رسانه محلی تایید کرد که برای سه سرمایه گذار آزمایشگاه ترا فرم و چهار مهندس مسئول ابتکارات TerraUSD (UST) و LUNA نیز حکم دستگیری صادر شد. در 19 نوامبر، مقامات کره جنوبی دارایی هایی به ارزش بیش از 104 میلیون دلار از شین را به همان ظن کسب سودهای ناعادلانه توقیف کردند.

در آن زمان، وکیل شین مخالفت خود را ادامه داد و اظهار داشت: «گزارش‌ها مبنی بر اینکه شین هیون سونگ، مدیرعامل شین هیون سونگ، لونا را در یک نقطه بالا فروخته و به سود رسیده است یا اینکه او از طریق روش‌های غیرقانونی دیگر به سود رسیده است، صحت ندارد.»

شین در مخالفت با حکم بازداشت اشاره کرد:

من دو سال قبل از فروپاشی Terra و Luna (آزمایشگاه‌های Terraform) را ترک کردم و کاری به این فروپاشی ندارم.

توقیف وجوه با هدف به حداقل رساندن زیان بیشتر برای سرمایه گذاران در صورتی که شین تصمیم به دفع وجوه دزدیده شده گرفت، بود. در حالی که کوون معتقد است که از دست مقامات کره جنوبی فراری نیست، 4000 نفر از اعضای یک گروه سرمایه گذار خرد در تلاش برای ردیابی محل اختفای فراری هستند .

در 6 اکتبر، وزارت امور خارجه کره جنوبی به کوان دستور داد گذرنامه خود را تسلیم کند ، که در صورت عدم انجام، منجر به لغو دائم گذرنامه وی می شود. مهلت از آن زمان گذشته است.

یک گزارش محلی از کره جنوبی ادعا کرد که دادستان ها شواهدی در مورد دستور دو کوان برای دستکاری قیمت لونا کلاسیک (LUNC) به دست آورده اند. با این حال، سخنگوی آزمایشگاه های ترا فرم هنگام صحبت با یک رسانه این اتهامات را رد کرد و ناامیدی خود را از دیدن اینکه “دادستان های کره ای همچنان به تلاش برای تحریف قانون بازار سرمایه برای مطابقت با دستور کار خود و طرح ادعاهای بی اساس ادامه می دهند” برجسته کرد.

گزارش های تایید نشده حاکی از آن است که کوان از کره جنوبی به سنگاپور نقل مکان کرده و در نهایت به دبی، امارات متحده عربی منتقل شده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا