اخبار

مدیر عامل بایننس، CZ درخواست سم بنکمن-فرید برای 40 میلیون دلار در صرافی فیوچرز را رد کرد

کتاب «بی‌نهایت رفتن» نوشته مایکل لوئیس نشان می‌دهد که CZ و SBF زمانی که اولین فرصت تجاری مشترک در سال 2019 به وجود آمد، اهداف متفاوتی داشتند.

بر اساس گزیده‌ای از کتاب مایکل لوئیس با عنوان Going Infinite، مدیر عامل بایننس، چانگ‌پنگ ژائو، طبق گزارش‌ها از پرداخت 40 میلیون دلار به سم بنکمن فرید، مدیرعامل سابق FTX برای یک صرافی آتی ارزهای دیجیتال در مارس 2019 خودداری کرده است.

بر اساس این کتاب، SBF یک صرافی آتی با “ریسک صفر” برای صرافی در صورت معاملات بد با اهرم بالا پیشنهاد کرد. به طور سنتی، یک صرافی آتی به معامله‌گران اجازه می‌دهد تا در برابر وثیقه‌های کوچک از وجوه اهرمی استفاده کنند، و صرافی اغلب از معامله‌گران می‌خواهد که وثیقه را در صورت شروع بدتر شدن معامله، افزایش دهند.

با این حال، در کریپتو، نوسانات قیمت می‌تواند سریع و قابل توجه باشد که می‌تواند به دلیل کمبود وثیقه، صرافی‌ها را با بدهی‌های بد مواجه کند. با این حال، FTX می خواست یک صرافی آتی ایجاد کند که فعالیت معامله گر را زیر نظر داشته باشد و به محض اینکه معامله بر وثیقه فائق آمد، موقعیت های کاربر را نقد کند، بنابراین هرگونه ضرر احتمالی را برای صرافی محدود می کند.

این کتاب نشان می دهد که در زمان پیشنهاد سم در سال 2019، بایننس و FTX اهداف متفاوتی داشتند. FTX می خواست به سرمایه گذاران نهادی پاسخ دهد در حالی که بایننس تماماً در مورد مشتریان خرده فروشی بود. پس از چند هفته تعمق در مورد پیشنهاد. گزارش شده است که CZ درخواست سام برای تامین مالی را رد کرد و به ایجاد یک پلتفرم آتی داخلی پرداخت.

نویسنده کتاب ادعا می‌کند که تصمیم CZ با SBF که بنا به گزارش‌ها مدیر عامل بایننس را برای تصمیمش «دوش» خوانده بود، مورد قبول قرار نگرفت. پس از انکار بایننس، FTX در سال 2019 اقدام به ایجاد صرافی آتی FTX خود کرد اما واقعاً از موفقیت آن مطمئن نبود. گزیده ای از کتاب خوانده می شود:

“اگر کار کند میلیاردها دلار ارزش دارد، اما فکر می‌کردم احتمال بهتر از پنجاه درصد وجود دارد که کارساز نباشد. هرگز بازاریابی انجام ندادم. هرگز با رسانه‌ها صحبت نکردم. هرگز نداشتم. این با هر کاری که من انجام داده بودم متفاوت بود.»

این تنها اتفاقی نبود که SBF و CZ بر سر یک تصمیم تجاری ترکیبی با یکدیگر برخورد کردند. در سال 2021، زمانی که بحران نقدینگی FTX آشکار شد، FTX دوباره برای خرید با بایننس تماس گرفت، اما CZ مجدداً رد کرد و ادعا کرد که پلتفرم فراتر از بازخرید است.

آخرین افشاگری در بحبوحه آغاز محاکمه مدیر عامل سابق FTX که با اتهامات متعدد کلاهبرداری و پولشویی در ارتباط با فروپاشی صرافی FTX مواجه است، صورت می گیرد . محاکمه هیئت منصفه SBF در 3 اکتبر آغاز شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا