اخبار

وزیر دارایی گفت هند قصد دارد SOPهای رمزنگاری را در دوران ریاست جمهوری G20 توسعه دهد

سیتارامان قبلاً خواستار همکاری جهانی برای تصمیم گیری در مورد آینده کریپتو شده بود و در برابر پذیرش جریان اصلی رمزارزها به دلیل خطرات برای ثبات مالی محتاط بود.

وزیر دارایی هند، نیرمالا سیتارامان، برنامه هند برای توسعه رویه‌های عملیاتی استاندارد (SOP) برای ارزهای دیجیتال در دوران ریاست‌جمهوری G20، از 1 دسامبر 2022 تا 30 نوامبر 2023 را فاش کرد.

سیتارامان قبلاً خواستار همکاری جهانی برای تصمیم گیری در مورد آینده کریپتو شده بود و در برابر پذیرش رایج رمزارزها به دلیل خطرات برای ثبات مالی محتاط بود. با این حال، در صحبت با خبرنگاران محلی هند در 15 اکتبر، او تایید کرد، “این (کریپتو) نیز بخشی از موضوع هند (دستور کار در دوره ریاست G20) خواهد بود.”

G20 یا گروه بیست، یک مجمع جهانی برای پرداختن به مسائل عمده مرتبط با اقتصاد جهانی است. به گفته سیتارامان، هیچ کشوری به تنهایی نمی تواند به طور موثر رمزنگاری را مدیریت یا تنظیم کند و افزود:

اما اگر مسئله پلتفرم‌ها، تجارت دارایی‌های ایجاد شده، خرید و فروش سودآوری و مهمتر از همه، این کشورها در موقعیتی هستند که تجارت پول را درک کنند، آیا ما در موقعیتی هستیم که برای چه چیزی ایجاد کنیم. هدف استفاده از آن است؟»

سیتارامان همچنین استفاده از دارایی های رمزنگاری شده در پولشویی را که توسط آژانس مجری قانون هند، اداره اجرای قانون شناسایی شده است، برجسته کرد.

او همچنین اضافه کرد که اعضای G20 نیز به همین نگرانی ها اذعان کرده اند و در عین حال بر لزوم مشارکت همه کشورها در تنظیم مؤثر دارایی های کریپتو تاکید کرده اند.

در 7 اکتبر، بانک مرکزی هند فهرستی از ویژگی های پیشنهادی و استدلال پشت ارز دیجیتال بانک مرکزی در حال توسعه خود (CBDC) را منتشر کرد.

این سند 51 صفحه‌ای انگیزه‌های کلیدی برای صدور روپیه دیجیتال را خلاصه می‌کند که شامل اعتماد، ایمنی، نقدینگی، نهایی بودن تسویه و یکپارچگی است. برخی از بزرگترین انگیزه های ارز دیجیتال هند کاهش هزینه های عملیاتی و بهبود شمول مالی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا