اخبار

بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین اوراسیا در قزاقستان قوانین را برای ماینرها تشدید می کند

برق حاصل از مزایده ها، مالیات های جدید و دو مجوز به جای یک مجوز: پارلمان قزاقستان لایحه بزرگی را در مورد کریپتو تصویب کرد.

قزاقستان که یکی از تأثیرگذارترین کشورهای جهان از نظر سهم هش ماینینگ بیت کوین (BTC) است، بار دیگر مقررات را برای شرکت کنندگان در صنعت تشدید کرده است.

قزاقستان حراج برق را برای معدنچیان راه اندازی می کند

دیدار بکبائوف، یکی از بنیانگذاران پلتفرم راه حل های استخراج ارزهای دیجیتال Xive، جزئیات مقررات جدید تصویب شده توسط مجلس، مجلس سفلی پارلمان قزاقستان را به اشتراک می گذارد. بسته پنج لایحه یک طرح جدید خرید برق برای تجهیزات معدنی و همچنین مجوزهای به روز شده و طرح های مالیاتی را تحمیل می کند.

با تصویب قوانین جدید، ماینرها تنها در صورت وجود مازاد برق – و منحصراً از طریق KOREM (اپراتور بازار برق و برق قزاقستان)، که به عنوان یک پلت فرم مبادله عمل می کند، می توانند برق را از شبکه عمومی خریداری کنند. ماینرها باید در مزایده شرکت کنند و فقط بالاترین پیشنهاد برنده می شود.

همچنین، اکنون دو نوع مجوز جداگانه اعمال شده است: اولین مورد برای استخراج کنندگان با تجهیزات شخصی مورد نیاز است، در حالی که نوع دوم برای کسانی است که سخت افزار را وام می دهند.

معاون اکاترینا اسمیشلیوا تاکید کرد که مقررات جدید با سیاست های امنیت اطلاعات مطابقت دارد:

این لایحه، علاوه بر اعتبارسنجی اجباری، الزامات جداگانه ای را برای استخرهای ماینینگ از نظر موقعیت مکانی ظرفیت سرور آنها در قزاقستان و رعایت قوانین امنیت اطلاعات در نظر گرفته است.

علاوه بر این، مالیات های جدیدی برای همه شرکت کنندگان در عملیات استخراج ارز دیجیتال در قزاقستان اعمال می شود.

مالیات های جدید اعمال شده، ممنوعیت تبلیغات کریپتو در چشم است

هم ماینرها و هم استخرهای استخراج واجد شرایط مالیات بر درآمد شرکتی بر اساس ارزش محصول (ارز رمزنگاری) و نرخ کمیسیون برای استخرها خواهند بود.

سپس، افرادی که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال را انجام می‌دهند، ملزم به پرداخت مالیات بر ارزش افزوده خواهند بود، در حالی که صرافی‌های ارز دیجیتال مالیات بر درآمد شرکتی را به طور منظم پرداخت خواهند کرد.

همچنین مجلس شورای اسلامی در حال بررسی ممنوعیت کامل تبلیغات تراکنش های ارزهای دیجیتال و مقررات ویژه «اوراق رمزارز» است.

همانطور که قبلا توسط بیگ اینکام پوشش داده شد، قزاقستان یکی از مقاصد ترجیحی برای ماینرهایی بود که چین را در سه ماهه دوم تا سوم سال 2021 ترک کردند، پس از اینکه شکار جادوگران جمهوری خلق چین روی کریپتو تسریع شد. طبق منابع مختلف، این کشور ممکن است مسئول 14 تا 18 درصد هش‌ریت شبکه بیت‌کوین (BTC) باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا