اخبار ارزهای دیجیتال

قزاقستان پس از آمریکا و چین در میان 3 مقصد برتر استخراج بیت کوین قرار دارد

سه کشور بزرگی که در نرخ هش بیت کوین مشارکت دارند، همچنان سهم سایر بازیگران مانند مالزی، آلمان و ایران را از بین می برند.

بیش از یک سال است که کشور نفت خیز آسیای مرکزی قزاقستان جایگاه خود را به عنوان سومین سهم بزرگ بیت کوین حفظ کرده است.

از ژانویه 2022، قزاقستان 13.22 درصد از کل نرخ هش بیت کوین را به خود اختصاص داده است که دقیقاً پس از رهبران تاریخی ایالات متحده (37.84٪) و چین (21.11٪) قرار گرفته است.

در کنار جدول‌های زمانی مشابه، داده‌های مرکز کمبریج برای تامین مالی جایگزین تخمین زد که سهم نرخ هش مطلق قزاقستان (میانگین ماهانه) 24.8 اگزاهش در ثانیه (Eh/s) بود. در همین حال، ایالات متحده و چین به ترتیب 71 Eh/s و 39.6 Eh/s سهم داشتند.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) که توسط اتحادیه اروپا تأمین مالی می‌شود، بر وابستگی شدید قزاقستان به انرژی‌های تجدیدناپذیر مانند نفت (بیش از 50 درصد)، زغال سنگ (28 درصد) و گاز طبیعی (17 درصد) تأکید کرد. 2020. این مطالعه نشان داد:

بیشتر زغال سنگ برای تولید برق و گرما استفاده می شود، در حالی که بیشتر نفت توسط مصرف کنندگان نهایی، به ویژه در حمل و نقل جاده ای استفاده می شود.

با این حال، سه کشور اصلی که در نرخ هش بیت کوین مشارکت دارند، همچنان سهم سایر بازیگران مانند مالزی، آلمان و ایران را از بین می برند. قزاقستان یکی از اولین کشورهایی بود که از ماینرهای چینی آواره استقبال کرد، زمانی که دولت چین ممنوعیت کلی استخراج و تجارت بیت کوین و کریپتو را اعمال کرد.

چین در سپتامبر 2022 عملیات ماینینگ را از سر گرفت، اما ممنوعیت موقت ماینینگ موقعیت این کشور را به عنوان بزرگترین مرکز استخراج بیت کوین سلب کرد و از آن زمان ایالات متحده را در صدر قرار داد.

گزارش‌های محلی از قزاقستان، قصد این کشور را برای قانونی کردن مکانیزمی برای تبدیل ارزهای دیجیتال به فیات نشان می‌دهد.

رئیس جمهور قاسم جومارت توکایف در سخنرانی در مجمع بین المللی Digital Bridge 2022 دیدگاه خود را برای تبدیل قزاقستان به یک رهبر در زمینه فناوری دیجیتال، اکوسیستم ارزهای دیجیتال و استخراج قانونمند به اشتراک گذاشت.

“ما آماده هستیم تا جلوتر برویم. اگر این ابزار مالی ارتباط و امنیت بیشتری را نشان دهد، مطمئناً به رسمیت شناخته شده قانونی کامل خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا