اخبار ارزهای دیجیتال

SEC از کوین بیس به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده در دادگاه فدرال نیویورک شکایت کرد

شکایت SEC ادعا می کند که کوین بیس به عنوان یک کارگزار ثبت نشده فعالیت می کند و چندین توکن ارائه شده در پلتفرم آن به عنوان امنیت واجد شرایط هستند.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده شکایتی را علیه صرافی ارز دیجیتال کوین بیس مستقر در نیویورک به دلیل ارائه اوراق بهادار ثبت نشده تنظیم کرده است.

شکایت SEC ادعا کرد که کوین بیس هرگز به عنوان یک کارگزار، بورس اوراق بهادار ملی یا آژانس تسویه حساب ثبت نکرده است و از طرح افشای بازارهای اوراق بهادار طفره می رود. SEC ادعا کرد که چندین توکن ارائه شده توسط صرافی کریپتو از جمله Solana (SOL)، Cardano (ADA)، Polygon (MATIC) Filecoin (FIL)، SAND، AXS، CHZ، FLOW، ICP، NEAR، VGX، DASH و NEXO واجد شرایط و اوراق بهادار ثبت نشده هستند.

در این دادخواست همچنین ادعا شد که کوین بیس از سال 2019، تقریباً دو سال قبل از عرضه اولیه عمومی (IPO) آن در آوریل 2021، به عنوان یک کارگزار امنیتی ثبت نشده فعالیت می کند.

SEC همچنین ادعا کرد که برنامه سهامداری کوین بیس شامل پنج دارایی رمزنگاری قابل استک است که برنامه استیک را به یک قرارداد سرمایه گذاری و بنابراین یک امنیت تبدیل می کند. کوین بیس قبلاً در حال مبارزه با SEC بود و ادعا کرده بود که محصولات سهامداری آن به عنوان یک امنیت واجد شرایط نیستند.

گری گنسلر، رئیس SEC، در حین رسیدگی به آخرین شکایت کوین بیس گفت که صرافی رمزارز ظاهراً مشتریان خود را از محافظت‌های حیاتی که از تقلب و دستکاری جلوگیری می‌کند، محروم کرده است، و از افشای مناسب و محافظت در برابر تضاد منافع اجتناب می‌کند.

پس از اعلام شکایت SEC در 6 ژوئن، قیمت سهام کوین بیس در پیش از معامله 15 درصد کاهش یافت.

حرکت قیمت سهام کوین بیس منبع: گوگل

شکایت SEC علیه کوین بیس تنها یک روز پس از شکایت رگولاتور اوراق بهادار بایننس به دلیل نقض قانون اوراق بهادار و افزایش سرمایه مشتریان صورت گرفت. در حالی که بایننس تحت قوانین مختلف اوراق بهادار به 13 مورد تخلف متهم شد، اتهامات علیه کوین بیس بسیاری را در صنعت کریپتو متحیر کرده است، زیرا کوین بیس یک شرکت سهامی عام است.

بسیاری از جامعه رمزنگاری این سوال را مطرح کردند که چگونه کوین بیس در سال 2021 در حالی که به عنوان یک کارگزار امنیتی ثبت نشده فعالیت می کرد، اجازه یافت عمومی شود. یکی از اینفلوئنسرهای رمزنگاری با نام توییتر The Wolf گفت، شکایت SEC از کوین بیس می‌تواند باعث کاهش بایننس نیز شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا