اخبار

استفاده «محدود» از بیت‌کوین در السالوادور از خطرات پیش‌بینی‌شده جلوگیری می‌کند: صندوق بین‌المللی پول

صندوق بین المللی پول به السالوادور پیشنهاد داده است که پس از بازدید اخیر از این کشور در برنامه های خود برای بیت کوین تجدید نظر کند.

ناظر پولی جهانی به السالوادور توصیه کرده است که به دلیل «ماهیت سفته بازانه» بازارهای رمزنگاری، در افزایش مواجهه دولت با بیت کوین احتیاط کند.

بیانیه 10 فوریه صندوق بین المللی پول (IMF) تاکید کرد که خطرات بیت کوین برای السالوادور به دلیل استفاده «محدود» از بیت کوین در این کشور هنوز محقق نشده است. کارکنان صندوق بین المللی پول اخیراً به این کشور سفر کردند.

صندوق بین المللی پول اعلام کرد که السالوادور باید خطر بیت کوین برای پایداری مالی و حمایت از مصرف کننده و همچنین یکپارچگی و ثبات مالی آن را بررسی کند.

این بیانیه بر اهمیت پذیرش این خطرات تاکید می کند، زیرا استفاده از بیت کوین در السالوادور “می تواند رشد کند”، زیرا از سپتامبر 2021 به عنوان ارز قانونی در این کشور به رسمیت شناخته شده بود.

از السالوادور خواسته شد که در تصمیم خود برای انتشار اوراق قرضه توکن شده تجدید نظر کند، زیرا صندوق بین المللی پول اعلام کرده است که باید به دلیل خطرات قانونی و مالی از آن اجتناب شود. در این بیانیه خاطرنشان شد:

با توجه به خطرات قانونی، شکنندگی مالی و ماهیت عمدتاً سفته‌بازی بازارهای کریپتو، مقامات باید در برنامه‌های خود برای گسترش مواجهه دولت با بیت‌کوین، از جمله با انتشار اوراق قرضه توکن‌شده، تجدید نظر کنند.»

نیاز به “شفافیت بیشتر” از سوی دولت سالوادور نیز در مورد تراکنش های بیت کوین و “وضعیت مالی” کیف پول دولتی بیت کوین، کیف پول Chivo، مورد تاکید قرار گرفت.

این پس از اخبار اخیر مبنی بر ایجاد چارچوب قانونی برای یک اوراق قرضه با پشتوانه بیت کوین در السالوادور، معروف به “اوراق آتشفشانی” در 11 ژانویه منتشر شد.

دولت سالوادور گفت که از این اوراق برای پرداخت بدهی های دولتی و تامین مالی ساخت «شهر بیت کوین» پیشنهادی آن استفاده خواهد شد.

بیت کوین سیتی بخشی از طرح السالوادور برای ادامه جذب سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است. قبلاً اشاره شد که اولویت این کشور در سال 2023 رسیدگی به هرگونه فعالیت مجرمانه احتمالی مرتبط با ارزهای دیجیتال است.

گیلرمو کنترراس، مدیر عامل DitoBanx، قبلاً در 6 ژانویه به کوین تلگراف گفت که افتتاح دفتر ملی بیت کوین در السالوادور به عنوان “یک نهاد مرکزی” برای مقابله با این مسائل عمل خواهد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا