اخبار

ژاپن با پیشنهاد جدید ممکن است شاهد کاهش 20 درصدی مالیات بر درآمد ارزهای دیجیتال باشد

این پیشنهاد شامل مالیات 20 درصدی جداگانه بر درآمدهای رمزنگاری شده و معافیت از هرگونه مالیات بر سود رمزنگاری شده است، با زیان تا سه سال.

انجمن تجارت دارایی های رمزنگاری ژاپن (JCBA) و انجمن تبادل دارایی های رمزنگاری ژاپن (JVCEA)، دو گروه برجسته حامی ارزهای دیجیتال در ژاپن، درخواست اصلاح مالیاتی را منتشر کردند که خواستار کاهش مالیات برای سرمایه گذاران فردی بر درآمدهای رمزنگاری شده است.

درخواست اصلاحات مالیاتی سال 2023 به مسائل کلیدی پرداخته است که گروه‌های مدافع معتقدند مانعی برای پذیرش کریپتو در کشور است. این پیشنهاد بر نیاز به بهبود در محیط پرونده مالیاتی فردی، اهمیت دارایی های رمزنگاری در استراتژی وب 3 ژاپن و مقایسه با سیستم های مالیاتی دارایی های کریپتو در خارج از کشور متمرکز بود.

این پیشنهاد شامل مالیات 20 درصدی جداگانه برای سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال با مفاد برای انتقال زیان به مدت سه سال از سال بعد است. این پیشنهاد همچنین خواستار اعمال همان ساختار مالیاتی در بازار مشتقات رمزنگاری شده است.

مالیات مجزای 20 درصدی بر درآمدهای ارزهای دیجیتال با معافیت از سودهای غیرقابل تحقق، تسکین بزرگی برای سرمایه‌گذاران کریپتو در ژاپن است که در حال حاضر با مالیات تا 55 درصد بر روی سرمایه‌گذاری‌های کریپتو خود مواجه هستند.

پیشنهاد اصلاح مالیات تنها یک هفته پس از گزارش یک رسانه در مورد یک یادداشت داخلی برای اصلاحات مالیاتی کریپتو ارائه شد که قرار است به آژانس خدمات مالی ژاپن (FSA) ارسال شود.

گروه‌های رمزنگاری ژاپنی برای اطمینان از رونق صنعت کریپتو در این کشور با تمرکز ویژه بر اصلاحات مالیاتی کار کرده‌اند. این گروه‌های لابی کریپتو بر این باورند که نرخ بالای مالیات، نگهداری دارایی‌های دیجیتال در ژاپن را برای کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاران فردی در مقایسه با کشورهای دوستدار رمزنگاری دشوار می‌کند.

مالیات های کریپتو در سال جاری مورد توجه چندین دولت در سراسر جهان قرار گرفت، به طوری که بسیاری از کشورها به دلیل فقدان مقررات روشن اقدام به لغو یا به تاخیر انداختن آن کردند. هند در آوریل امسال 30 درصد مالیات بر سود ارزهای دیجیتال اعمال کرد، در حالی که تایلند پیشنهاد مالیات 15 درصدی خود را لغو کرد و حتی معامله گران را از 7 درصد مالیات بر ارزش افزوده معاف کرد تا پذیرش کریپتو در کشور را تشویق کند. به طور مشابه، کره جنوبی سیاست مالیاتی پیشنهادی 20 درصدی خود را تا سال 2025 به تعویق انداخت.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا