اخبار

ایلان ماسک نظر مشکوک خود را درباره بازار بیان می کند

ایلان ماسک معتقد است که تنظیم کننده مالی باید آرام شود.

ایلان ماسک پیروان خود را با پیش‌بینی بازار مالی متعجب کرد که اگر درست باشد، بر عملکرد دارایی‌های پرخطر از جمله ارزهای دیجیتال تأثیر مثبت خواهد گذاشت.

به گفته ماسک، روند فعلی فدرال رزرو “نگران کننده” است و تنظیم کننده باید فورا نرخ بهره را کاهش دهد. منظور کارآفرین به احتمال زیاد وضعیت و عملکرد ضعیف بازارهای مالی است که نمی توانند در برابر افزایش فشار فروش ناشی از خروج سرمایه از صنعت مقاومت کنند.

با افزایش نرخ در ایالات متحده، ابزارهای سرمایه گذاری مانند خزانه های یک ساله به جای دارایی های پرریسک مانند ارزهای دیجیتال که در عرض چند هفته بیشتر ارزش خود را از دست داده اند، برای سرمایه گذاران خرد جذاب تر می شوند.

به گفته این کارآفرین، فدرال رزرو “به طور گسترده” احتمال یک رکود شدید را تقویت می کند، به همین دلیل است که با وجود داده های نسبتا آرام تر تورم، شاهد سیاست های پولی سخت گیرانه تر هستیم.

اخیراً، بسیاری از مدیران صندوق‌ها، از جمله کتی وودز آرک، با اشاره به عملکرد فاجعه‌بار دارایی‌هایی که عمدتاً در اختیار این صندوق است و تمرکز آن بر سرمایه‌گذاری در سهام و شرکت‌های با فناوری پیشرفته است، از رگولاتور مالی خواست تا احساسات جنگ طلبانه خود را آرام کند و فشار را در جلسه بعدی FOMC کاهش دهد.

به نظر می رسد ماسک به روایت ضد شاهین پیوسته است و معتقد است که فدرال رزرو باید فوراً نرخ بهره را کاهش دهد، اما افزایش شانس رکود توسط آنها روند نگران کننده ای است که ممکن است مشکلات جدی برای اقتصاد ایجاد کند.

در طول دوره افزایش نرخ فعال، DXY، شاخصی که عملکرد دلار آمریکا را در برابر گروهی از ارزهای خارجی دنبال می‌کند، به بالاترین حد خود در 20 سال گذشته رسید که نشان‌دهنده اثربخشی اقدامات تنظیم‌کننده است. متأسفانه، قدرت دلار، بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال را به پایین ترین حد خود رساند و تقریباً 2 تریلیون دلار ضرر به بازار وارد کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا