اخبار

عربستان سعودی برای جشن گرفتن روز تاسیس، متاورس «فرهنگی» را راه اندازی کرد

ابتکار متاورس Cultural Universe دولت عربستان سعودی، کاربر را در تاریخ طولانی عربستان سعودی که به سال 1727 بازمی‌گردد، می‌برد.

وزارت فرهنگ عربستان سعودی به مناسبت روز تأسیس، متاورس را برای نمایش و حفظ میراث فرهنگی این کشور راه اندازی کرد.

ابتکار متاورس Cultural Universe دولت عربستان سعودی، که کاربر را در طول تاریخ طولانی عربستان سعودی به سال 1727 می برد، در 22 فوریه منتشر شد.

رابط کاربری ابتکار متاورس عربستان سعودی. منبع: cup.moc.gov.sa

دنیای مجازی از رویکرد تیراندازی اول شخص استفاده می کند تا به کاربران کمک کند تا در متاورس حرکت کنند. کاربران می توانند آزادانه در یک مسیر مشترک همراه با سایر کاربران قدم بزنند و اطلاعات ارائه شده در دو طرف مسیر را کشف کنند. نزدیک شدن به نمایش‌های مجازی رویدادهای تاریخی، صدای صوتی را ایجاد می‌کند که رویداد را با جزئیات توضیح می‌دهد. با این حال، صدا محدود به عربی است و به زبان انگلیسی در دسترس نیست.

جهان فرهنگی همچنین شامل بخش‌های دیگری است که به موسیقی، هنر، تاریخ، غذا و صنایع دستی در میراث عربستان سعودی و همچنین بازی‌های ویدئویی کوچک اختصاص داده شده‌اند. استفاده از این سرویس رایگان است و از طریق وب سایت، موبایل، هدست های واقعیت مجازی و سایر دستگاه های دیجیتال پشتیبانی شده قابل دسترسی است. در بیانیه رسمی دولت سعودی آمده است:

این سازگاری بین پلتفرمی متضمن تعهد وزارت فرهنگ به فراگیری است و به مخاطبان جهانی متنوع امکان می دهد تاریخ غنی فرهنگ عربستان سعودی را کشف و درگیر شوند.

وزارت فرهنگ عربستان – که وظیفه حفظ و ترویج میراث فرهنگی کشور و پرورش بیان هنری معاصر را بر عهده دارد – متاورس را یک “لحظه دگرگون کننده” می داند و این ابتکار را یک انقلاب فرهنگی می داند.

ساموئل هوبر، مدیرعامل LandVault، یک شرکت متاورس که با شرکت های مختلف کار می کند، گفت: عربستان سعودی، همراه با بقیه خاورمیانه، از «عصر هیاهو» متاورس عبور کرده و به سمت استفاده از فناوری برای تقویت اقتصاد خود می رود. سازمان های دولتی در خاورمیانه

هوبر گفت که متاورس در مورد ایجاد تجربیات سه بعدی است که در وب سایت ها تعبیه شده است. او اضافه کرد:

آنچه ما دریافتیم بزرگ‌ترین بخش دولت‌های خاورمیانه، به‌ویژه امارات، عربستان و قطر است که تلاش می‌کنند زیرساخت‌های خود را دیجیتالی کنند و اقتصادهای واقعاً جالبی برای شهروندان خود ایجاد کنند.»

او افزود که مانند بلاک چین و هوش مصنوعی، متاورس «یکی از آن ستون‌هایی» است که خاورمیانه به رشد اقتصادی چشم دوخته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا