اخبار

توسعه دهنده تورنادو کش به جرم پولشویی مجرم است

پرتسف از آگوست 2022 پس از اینکه دولت ایالات متحده تورنادو کش را در لیست سیاه قرار داد، در هلند بازداشت شده است.

الکسی پرتسف، توسعه دهنده پروتکل اختلاط ارزهای دیجیتال تورنادو کش، به جرم پولشویی مجرم شناخته شده است که پیامدهای بالقوه شدیدی را برای توسعه دهندگان کد منبع باز ایجاد می کند.

پرتسف در 14 مه توسط قضات هلندی در دادگاه ‘s-Hertogenbosch به جرم پولشویی مجرم شناخته شد. سازنده به اتهام شویی 1.2 میلیارد دلار دارایی های غیرقانونی در این پلت فرم به پنج سال و چهار ماه زندان محکوم شد.

این حکم علی‌رغم اینکه تورنادو کش یک پروتکل اختلاط کریپتو غیرقانونی است صادر شد – به این معنی که وجوهی که از طریق پروتکل می‌گذرد هرگز توسط آن نگهداری یا کنترل نمی‌شود.

علیرغم اینکه هیچ کنترلی بر وجوه نداشت، توسعه دهنده پس از زندانی شدن در هلند در آگوست 2022، مدت کوتاهی پس از اینکه تورنادو کش توسط دولت ایالات متحده در لیست سیاه قرار گرفت، مجرم شناخته شد.

نمایندگان حقوقی پرتسف 14 روز فرصت دارند تا نسبت به حکم دادگاه تجدید نظر کنند.

پروتکل های متمرکز بر حریم خصوصی تحت نظارت نظارتی

بر اساس کیفرخواست قبلی، پرتسف باید به منشأ غیرقانونی برخی از تراکنش‌ها در پلتفرمی که با همکاری او توسعه داده، مشکوک می‌شد.

در حال حاضر هیچ مدرکی مبنی بر تسهیل فعالانه هر تراکنش مجرمانه توسط Pertsev در کنار کمک به کد منبع باز پروتکل اختلاط کریپتو وجود ندارد.

این پرونده در حال انجام، کنسرت های گسترده ای را در اطراف توسعه دهندگان کد منبع باز به راه انداخته است، زیرا می تواند سابقه ای برای مجازات توسعه دهندگان به دلیل نحوه استفاده از کد آنها توسط مجرمان ایجاد کند.

در جریان محاکمه قبلی پرتسف در ماه مارس، دادستان ها استدلال کردند که سازنده برای جلوگیری از پولشویی غیرقانونی نرده های محافظ کافی ایجاد نکرده است.

مقامات ادعا کردند که برخی از بدنام ترین هکرها، مانند گروه لازاروس تحت حمایت دولت کره شمالی، در میان جنایتکارانی بودند که از این پروتکل استفاده می کردند.

گمان می رود که گروه لازاروس پشت رکورد 625 میلیون دلاری هک پل رونین اکسی اینفینیتی باشد که در مارس 2022 رخ داد.

طبق گفته اداره کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (OFAC)، گروه لازاروس ظاهراً بیش از 455 میلیون دلار از وجوه دزدیده شده را از طریق تورنادو کش پولشویی کرده است، که از زمان راه اندازی آن در سال 2019، بیش از 7 میلیارد دلار پولشویی را تسهیل کرده است.

حکم پرتسف چند هفته پس از دستگیری بنیانگذاران کیف پول سامورایی صادر می شود. در ۲۴ آوریل، کوین تلگراف گزارش داد که کیون رودریگز، مدیر عامل کیف پول ارز دیجیتال کیف پول سامورایی و مدیر ارشد فناوری ویلیام هیل، هر کدام با یک فقره توطئه برای ارتکاب پولشویی و یک مورد توطئه برای راه اندازی یک تجارت انتقال پول بدون مجوز مواجه خواهند شد.

به گفته آماندا تومینلی، مدیر حقوقی صندوق آموزش دیفای، موضع ایالات متحده در برابر میکسر رمزنگاری تورنادو کش نشان دهنده « بی‌اعتنایی به حریم خصوصی » است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا